Kaj bi bilo to? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


petka -> Kaj bi bilo to? (26.10.2006 20:00:05)

Našemu skoraj 6 mesečnemu malčku se je pred kakim mesecem naredil na trebušku za nohtek velik ekcem, ni bil viden temveč le tipen, kot taka suha-hrapava koža.
Pediatrinja je rekla, da imajo dojenčki velikokrat take ekceme...

Sedaj je takih podobnih ekcemov na trebuščku že več,  zgleda podobno kot kurja polt, le da je samo na nekaterih mestih, pa malce rdečkasto je. Ne zgleda kot alergija, razen če je morda od praška (čeprav res ne perem nič drugače od prej ).

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




sisi80 -> RE: Kaj bi bilo to? (26.10.2006 20:19:32)

To je pa malo čudno. Jaz bi še enkrat pokazala zdravnici in vztrajala, da pa to le ni najbolj normalno. Mogoče je kakšna alergija?




vanč -> RE: Kaj bi bilo to? (26.10.2006 20:30:00)

Ja, res je podobno alergični reakciji. Alergija se lahko razvije kadarkoli, tako, da pralni prašek tudi ni izključen. Glede na to, da je star 6 mesecev najbrž že uvajaš hrano in je lahko alergičen na nekaj kar mu daješ za jesti. Jst bi vztrajala in ga še enkrat odpeljala k zdravniku.




petka -> RE: Kaj bi bilo to? (26.10.2006 20:41:42)

Ja, itak da ga bom peljala k zdravniku... Samo, ko je imel alergijo (na antibiotik) so bile pikice čisto drugačne, podobne so bile mozoljčkom... 





SelmaC -> RE: Kaj bi bilo to? (27.10.2006 21:04:41)

Moj je imel nekaj podobnega še prejšnji teden po rokicah okoli kololčkov. Pediatrinja je pogledala in takoj rekla, da je ekcem posledica mojega prevelikega uživanja mlečnih izdelkovin da naj jih omejim.  Jaz to še delam. Dobil je tudi kremico in čez teden je povsem izginilo. Srečno




petja -> RE: Kaj bi bilo to? (27.10.2006 21:35:59)

Moja nečakinja je imela isto. Diagnoza: alergija na mlečne izdelke, čokolado, oreščke, lešnike ...

Če dojiš, se izogibaj tem izdelkom, pa boš videla, če je mogoče tudi pri vas to.




petka -> RE: Kaj bi bilo to? (28.10.2006 10:55:00)

Ja, saj to je problem, jaz sploh ne dojim NIČ.... že 5 mesecev.... mlečnih izdelkov pa mu tudi še ne dajem...




Anonimen -> RE: Kaj bi bilo to? (30.10.2006 18:50:54)

IZVIRNO SPOROČILO: petka

Ja, saj to je problem, jaz sploh ne dojim NIČ.... že 5 mesecev.... mlečnih izdelkov pa mu tudi še ne dajem...


Če ne dojiš, potem dodajaš prilagojeno mleko. To, da je prilagojeno, še ne pomeni, da ne more biti alergičen nanj, saj ima v sebi še vseeno kravje beljakovine. Lahko, da je od tega, če je to to.




Metuljček Cekinček -> RE: Kaj bi bilo to? (30.10.2006 20:22:47)

Tudi moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je nekje pri 6 mesecih dobil podoben ekcem - takšni majhni otočki suhe kože. Pa ni bila alergija! V lekarni so mi farmacevtke priporočale kremo A-derma za suho kožo (cena precej visoka - cca. 5.000 SIT) in je pomagalo. Večina ekcemov je popolnoma izginila po enem tednu, tisti trdovratnejši pa so bili veliko manj vidni. Pri nas so se zadeve uredile poleti, ko so vsi ekcemi popolnoma izginili. Očitno so bile krive zimske razmere (suh zrak v stanovanju, mraz odzunaj).




Stran: [1]