|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   premajhen in suh?!
20.10.2006 18:34:01   
DEJANA
Mamice smo seveda tudi zato, da včasih pretiravamo v skrbi za svojega sončka. Mogoče res ni pametno primerjati ga z ostalimi vrstniki...
Matic je star 6m, tehta 7300, meri 63,5. Rodil se je razmeroma majhen (49), tehtal je 3050, potem pa še shujšal bolj kot običajno. Pogovarjam se s kolegicami iz porodnišnice in njihovi 6 mesečniki so veliko večji in težji. Skrbi me. Matic poje zelo veliko, vendar je tudi njegova prebava zelo hitra, saj je po malem pokakan večkrat na dan. Res je tudi, da ima ogromno energije, da niti malo ni pri miru, saj se preobrača na vse strani, pleza, poskuša kobacati, skratka veliko pridobljenega tudi hitro pokuri. Kako pa vaši pol letniki?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 18:36:26   
Anonimen
Kaj te skrbi? user posted image

(odgovor članu DEJANA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 18:40:10   
total
Rodil se je čist normalen in islim,da te ne rabi nič skrbet,sej ma normalno težo zdaj..

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 18:42:25   
DEJANA
Upam da je res normalna, saj s katero koli mamico govorim so njihovi otročki čez 8000 in nad 68 cm...mogoče imam le smolo da so sami korenjaki okoli naju...

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 18:47:20   
lelaval
Bodi srečna, da ni predebel. Do 1. leta se teža potroji (teža od rojstva). Meni se zdi popolnoma normalen.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 18:51:05   
SašaR
Podoben primer smo tudi mi, samo se ne obremenjujemo s tem.

Naša je bila pri rojstvu: 51 cm in 3460 g, samo je tudi ful shujšala, in zaradi tega sva imeli podaljšano bivanje v porodnišnici.

Pri 6m je bila: 65 cm in 7000 g.

Pa kaj če dojenček ni ful okrogel. Sam sej ni niti suhica (vsaj naša ne). Dokler je otrok energičen in ni niti  malo pri miru, potem verjetno ni skrbi, sicer pa ti bo že pediater povedal, če bo za kaj skeptičen glede napredovanja.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 19:00:30   
Anonimen
Upam da je res normalna, saj s katero koli mamico govorim so njihovi otročki čez 8000 in nad 68 cm


ja pa kaj, če so. Meni so drobni otroci veliko bolj apetitlih, kot napihnjeni buhtli s petimi šlaufi in klobasami.

(odgovor članu SašaR)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 19:06:31   
XXYY
ŽIVJO!

Jaz mislim, da nimaš kaj skrbeti.

Kaj bi rekla jaz šele za našo? Me je tudi full skrbelo, ampak me je zdravnica tolažila, da je čist vredu in da ona raje vidi, da je otrok normalne rasti in da ni predebel.

Moja je imela ob rojstvu 3200g in 50cm je bila velika. Pri 6 mescih je imela komaj 6800g in velika 66,5. Kar se je v pol leta zredila samo 3600g, kar se je tvoj veliko zredil.

NE OBREMENJUJ SE S TEM. Če ti lepo je, potem nimaš kaj skrbeti.

Tvoj sonček je zelo napreden od rojstva. Ne glej na to, kolk so njegovi vrstniki debeli in veliki.

Srečno.

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 19:08:36   
Erdbeere
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Upam da je res normalna, saj s katero koli mamico govorim so njihovi otročki čez 8000 in nad 68 cm


ja pa kaj, če so. Meni so drobni otroci veliko bolj apetitlih, kot napihnjeni buhtli s petimi šlaufi in klobasami.


no naš je pa ves v šlavfkih pa kaj, vazn da je vesel in energičen ne sekiraj se.....no je pa pri 4,5 mesecih tezek 9300 velik pa hm, ne vem točno okrog 68 se mi zdi, glede na cunje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 19:11:24   
XXYY
Aja, še to sem pozabila napisat, ker sem šele sedaj videla, kaj si še napisala.

Hvala bogu, da ti je otrok full aktiven. Zato porabi vso energijo kar poje. Ne želi si tega, da bi imela otroka, ki je malo BOLJ MOČAN in pa predvsem LEN.

Tvoj sonček je pravi lepotec s tole težo in višino, ki jo ima.

Ne glej na druge vrstnike.

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 19:21:41   
eva1
joj, sej ni važno, al ima par gramom več ali manj, glavno da je zdrav! Nič hudega če je bolj suh, al pa mal bolj šlaufast-valda je za vsako mamico nejn otrok najlepši, ne glede na kg in višino, le da je v meji normale! Ne skrbi!

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 19:30:38   
mojsoncek
Ziv!

Bom se jaz dala svoj glas, kljub temu da ima moj piscancek sele malo vec kot pet mesecev. Pri nas je situacija podobna...

Rojen je bil s 50 cm in 2880 g. Nekaj dni pred dopolnjenim 5. mesecem so mu namerili 63 cm in 5300 g. Tudi jaz sem se sekirala, ker je njegova teza dalec stran od teze njegovih vrstnikov, pa sem se pocasi "sprijaznila", da je bolj manekenske sorte. Od patronzne do pediatrinje in vseh vmes mi vedno pravijo, da mu nic ne manjka. Ce oni tako pravijo, pa naj bo tako...

Drugace je pa zdrav in ful zivahen decko, ki res ni niti trenutka pri miru. Spanja nam pa tudi komaj uspe naklepati za 13 ur vse skupaj (raje manj, vec pa nikoli). In potem se sprasujem, kam gredo vse zauzite kalorije user posted image ...

lp

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 20:05:10   
eya
No, Žiga je bil v sredo v posvetovalnici...pri 6,5 mesecih ima 66,5 cm in 7090g. Meni ni videti suh, tudi pediatrinja pravi, da je super fant. Je pa tudi živahne sorte, skoz miga...pa če je na tleh ali v naročju. Aja, ob rojstvu je bil pa težak 3400g in velik 52 cm.

Meni se zdi Žiga čisto normalen, običajen dojenček-ni ne predebel, ne presuh in tudi tvoj mali je tak!

Pa lepo se imejta!

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 20:07:32   
Mateja82
Nekje sem prebrala naj bi se pri šestih mesecih rojstna teža podvojila.  Imam pa doma tudi eno suhico ki je stara sedem mesecev in pol pa nima niti 8kg. Na začetku sem se obremenjevala s vsakim mililitrom, in vsako žličko hrane ki je ni pojedla. Zdaj se pa ne obremenjujem s tem, saj se normalno razvija in je z njo vse user posted image . Če bi bilo kaj narobe bi ti tudi pediatrinja kaj omenila glede tega.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 20:12:32   
ZARA
Ojla. Moja pupa pri 6 mes še tolk ni imela, ne vem točno, okrog 6500g, pri 12 mes dobrih 8000g /74 cm, pol je pa zrasla nenormalno in zdej pri 29 mes ima 97cm in cca 12 kg, sem jo ravno predvčerajšnjim merila...tako da, nč bat...
lpZ

< Sporočilo je popravil ZARA -- 20.10.2006 20:14:24 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 20:21:51   
lukec
Luka pri 6 mesecih: 7020g in 64 cm, sedaj pri 21 mesecih pa že celo rahlo nad povprečjem. Ne sekirat!!!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: premajhen in suh?!
20.10.2006 20:56:40   
KIKI****
Vem kako je to!!!
Naša  Klara je pri 6 mesecih tehtala 6590g in 63 cm pri 12 mesecih je tehtala 7950g in 75 cm.

Ne skrbi, niso vsi enaki in če je malce lažji od otrok tvojih kolegic se stem ne obremenjuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A poznaš dves sestri, dva brata, ki sta enako velika in tehtata do 1 kg enako???????????? to je podobno :)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: premajhen in suh?!
21.10.2006 0:10:44   
doroteja23
Joj ne skrbet glede teže. Moja Alina je pri enem letu imela 8000 g in 70 cm. Pa nama pediater ni nikoli reko da je presuha ali kaj podobnega. Še preveč se bo redil.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: premajhen in suh?!
21.10.2006 0:12:34   
kofetek2010
moja user posted image  je imela pri 6m 7000g in 70cm, porodna 3510g in 50cm (odpustna iz porodnišnice 3360g)

mislim, da ima tvoj čist OK težo user posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: premajhen in suh?!
21.10.2006 11:00:06   
Maxica
Tukaj imaš link http://www.ringaraja.net/razvojDojencka.asp
pa lahko preveriš, kako pa kaj.user posted image


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: premajhen in suh?!
21.10.2006 11:05:30   
Anonimen
V pol leta naj bi otrok svojo porodno težo podvojil, v enem letu pa potrojil.
Če sem si narobe zapomnila, me popravite.

(odgovor članu DEJANA)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: premajhen in suh?!
21.10.2006 11:38:29   
tinatona
Oj!

Ja nam so tudi tako rekli v šoli pri negi otroka.

DEJANA mislim da ne rabiš skrbet. Tvoj otroček se čisto normalno razvija!!! Pa tudi med najlažjimi ni... Sicer je pa podvojil težo!

LP Tina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: premajhen in suh?!
21.10.2006 12:40:02   
DEJANA
Hvala za vse odgovore.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: premajhen in suh?!
22.10.2006 18:27:36   
Eva MT
Tudi odrasli nismo vsi enaki: mali, veliki, suhi, debeli. Ni važno!

Naša ima pri šestih mesecih 7430 g in 66,5 cm. Je srečna in zdrava. Zato se ne obremenjujem s tem, če so drugi šestmesečniki večji kot ona.


(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: premajhen in suh?!
22.10.2006 20:22:10   
popek
Hčerka: Rojena s 3130g/50cm, 6M - 6500g/64cm, 9M - 7450g/68cm, 12M - 8500g/73cm. Sedaj pri skoraj 3 letih je po vseh teh krivuljah na 50. percentili, kar pomeni, da je čisto "normalna".

Sin: Rojen s 2860g/49cm, 6M - 6860g/62cm, 9M - 7715g/67 cm.
Raste in redi se podobno kot hči, je pa pravi palček med svojimi vrstniki. Ne vem, vsi se mi zdijo tako ogromni. Sprva sem se malce sekirala, priznam. Sedaj pa nič več, sploh ker vidim, kako se drugače lepo razvija. Za mojo hrbtenico je pa itak boljše, če je otrok malo lažji.user posted image Pa je pravi jedec ima zelo dobro prebavo in je non-stop v gibanju. Jaz bi rekla, da imajo tukaj geni veliko opraviti.

(odgovor članu Eva MT)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Suši
Oceania

Ali radi jeste suši?

Ja (11%)

Ne (43%)

Ne poznam (46%)


Število vseh glasov: 431

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!