|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj znajo pri 9 m?
20.10.2006 15:17:16   
Leae
Zanima me kaj otroci že znajo pri 9 mesecih. Vem, da so med seboj različni in ravno ta raznovrtnost se mi zdi zanimiva. Ne gre se za primerjanje ampak bolj zanimiv pregled 9 mesečnjakov.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj znajo pri 9 m?
20.10.2006 16:46:20   
mmijau
Znajo ?!?!
Ja naš je dobil drugi zobek, spal je manj čez dan in takrat je bil rad vedno in povsod z nekom. Za par minut se je zaigral v stajici,...To se mi zdi, da je takšno vmesno obdoje, mogoče celo zatišje pred neurjem. Ko začnejo hodit, si pa pečen. Potem pa mora biti otroku zmeraj nekdo za petami.

(odgovor članu Leae)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj znajo pri 9 m?
20.10.2006 22:32:23   
BLAŽIKA
Kaj znajo: znajo to, da jim ni treba biti več primiru in ležatiuser posted image user posted image user posted image user posted image . Punce po 9 mesecu se začne luštno in telovadbauser posted image user posted image .

(odgovor članu mmijau)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj znajo pri 9 m?
21.10.2006 0:23:59   
kofetek2010
tukaj imaš link, sicer, na žalost, ni v slovenščini, a vseeno upam, da ti bo v pomoč: http://www.mameibebe.net/dijete/2004021658.htm#7.%20-%2012.%20mj. user posted image

(odgovor članu Leae)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj znajo pri 9 m?
21.10.2006 8:51:25   
lenika
A šele pri devetem mesecu nehajo mirno ležat. Naš ni nikoli ravno mirno ležal, sedaj pri 5. mesecih ga dam na tla na igralno blazino in ga nikoli ne najdem tam, kjer sem ga pustila.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj znajo pri 9 m?
21.10.2006 9:41:52   
kiarra
jaz sem pri devetih mesecih shodilauser posted image kar  menda sicer ni ravno priporočljivo ampak posledic ni nobenihuser posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj znajo pri 9 m?
21.10.2006 10:08:12   
rija
Sedi, hodi po 4ih, spleza po stopnicah, se postavi na noge ob najbolj ostrem robu, se postavi na tv, zapira vrata, cuka žaluzije, prevrača stole v jedilnici, pleza na rob postelje....skratka same nevarne stvariuser posted image

(odgovor članu Leae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj znajo pri 9 m?
21.10.2006 11:52:59   
Metuljček Cekinček
Še dobro, da nisem linka, ki ga je posredovala jana73 videla že prej, ko še nisem bila tako samozavestna mama, ker bi se totalno zasekirala.

Naš user posted image  namreč pri dobrih enajstih mesecih še niti slučajno ne govori mama in ata, tako da smo očitno pod povprečjem user posted image .

Pri devetih mesecih pa mislim, da se je znal že kar dobro plaziti po stanovanju, pa pincetni prijem mislim da je takrat že obvladal, pa ob opori se je znal na noge postaviti in se prestapati levo in desno, pa z eno igračo po drugi udarjati, pa igračo ob tla udarjati, pa z igračo udarjati po vratih, pa po pohištvu, televiziji ...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj znajo pri 9 m?
22.10.2006 20:30:29   
nanak
Naš mali raziskovalec pleza po vseh štirih, postavlja se na nogice in že stoji z oporo, pokaže da je na sosedovem pet kravic,  včasih mu zažugam s prstom čaki, čaki, on pa meni na ves glas aaaaaaaaaaaaaaaa in mi žuga nazaj user posted image user posted image user posted image , kliče mama, baba, šepeta ata, poje lalalalala, mežika, pokaže kako prababica kašlja, ko vidi joško ( se namreč še vedno dojiva) hahahaha kriči, v ogledalo daje lupčka sebi in se boža, ko mu berem knjigice mi jih meče bek ( že sedaj mu knjige presedajo, kaj šele bo)user posted image user posted image user posted image . Žogo že tako na veliko brcamo in se smejimo, da nas čez čas vse kolca ne samo njegauser posted image user posted image user posted image user posted image
Ko pa jema pa križane goreuser posted image user posted image user posted image hrano špuka, rezancov vsepovsod samo v njem neuser posted image user posted image user posted image user posted image
Mogoče bomo kakšne piščančke uvedli, ker imamo vse pod jedilnim stolčkomuser posted image user posted image user posted image user posted image

Skratka  nikoli nam ni dolgčas in mami si tudi nič ne spočije, ker imamo "zahtevnega otroka" in mora vedno nekoga imet v neposredni bližini, seveda najbolj zadošča mami!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spimo da ni za govorituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ampak vse mine in upam da bomo tudi mi imeli kdaj srečo in prespali vsaj pol noči, če že ne celeuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Iz pleničk se ti smehlja, nekaj čisto majhnega. Nedolžno ti zre v oči, k mamici v naročje si želi!

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj znajo pri 9 m?
22.10.2006 20:42:31   
renan
nas plazi  s svetlobno hitrostjo, postavlja se na noge ob opori in tako naredi nekaj korakov, sam se vsede...razume ze veliko stvari, npr. ce mu povem dudo pusti v posteljici, potem to naredi. razume ne, samo ga ne dojema resno..pomaha v slovo ali v pozdrav...tudi hrani se ze fajn. ce mu dam kruh ali sir ipd. pocasi zveci, brez, da bi se davil..govori tudi veliko zlogov: lala, tata, ata, dada..edino o mami se ni ne duha ne sluhauser posted image

lp, renan


(odgovor članu nanak)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?