kozarčki s čajno svečko (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


al1* -> kozarčki s čajno svečko (18.10.2006 11:51:49)

S hčero sva si zamislili, da bi za učiteljice in vzgojiteljice letos naredili kozarčke, ki bi jih oblepili s svilenim papirjem, not pa dali čajno svečko.
Svileni papir že imava, zanima pa me, katero lepilo bi bilo primerno? Verjetno je potrebno vse skupaj še polakirat? Ali lahko kar z lepilom za servietno tehniko?

Hvala za pomoč




Mojca P. -> RE: kozarčki s čajno svečko (18.10.2006 12:21:58)

Lepilo bo dovolj. V soli so nasi otrocki kar s prstnim lepilom nalepili krep papir na kozarce, prej smo ga pa preluknjali s stancami, da je svetloba recimo bolj svetila ven s kozarcaka v obliki medvedka, zvezdic...lustno!! Prelakirat pa po mojem ni treba!




al1* -> RE: kozarčki s čajno svečko (18.10.2006 20:31:50)

Mojca hvala.
Upam, da nama bo uspelo!




smokvica -> RE: kozarčki s čajno svečko (19.10.2006 11:35:53)

ali pa vzameta kakšne steklene kozarčke bolj majhne ter jih pobarvata z barvami narišeta vzorce,nato pa dasta noter malo okrasnega peska in svečko




Yasminn -> RE: kozarčki s čajno svečko (19.10.2006 12:22:49)

Al 1 - ne svetuje uporabe lepila in svilenega papirja, ker bi znalo pri segrevanju (gorenju) oddajati neprijeten vonj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Kozarčke za svečke se da drugače super naredit s par barvami za steklo in eno konturo (priporočam brezbarvno ali srebrno)  - spretnost v risanju niti ni potrebna, saj lahko narišeš različno velike like, kroge in jih pobarvaš z nekaj različnimi barvami za steklo. Najboljše so tiste transparetne in kolikor vem niso drage in jih imaš ful časa.

Potem jih lahko uporabiš tudi za to, da potencialno steklenico spremeniš v vazo ipd






al1* -> RE: kozarčki s čajno svečko (19.10.2006 12:45:32)

Hvala za nasvete!

To konturo sem ravno danes gledala v trgovini art in verjetno bom res to uporabila. Tudi ideja z barvnim peskom na dnu mi je zelo všeč.

Med počitnicami (jesenskimi) pa se spravimo na delo...





Stran: [1]