nemirno spanje podnevi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


monika30 -> nemirno spanje podnevi (15.10.2006 16:13:52)

Naš štirimesečni fantek podnevi zelo nemirno spi. Spi npr. dopoldne in popoldne po 2 uri, kar je super, ampak se vmes vsaj 5x zbudi in ga je treba ponovno uspavati (trepljanje po ritki, včasih tudi zibanje v naročju).
A je imela katera od vas podobne probleme in kako ste jih reševale ali so sčasoma malčki začeli mirneje spat?

Hvala in lep dan.




igralka -> RE: nemirno spanje podnevi (15.10.2006 18:39:41)

Očitno ga nekaj moti. Lahko da ni dobro naredil kupčka in ima še vedno malo zraka v želodčku, ki ga začne tiščat, ko leži.

Lahko ga npr. vežejo oblačila, mu je pehladno ali pretoplo. Potipaj ga pod obleko, da se prepričaš.

Konec koncev bi lahko bili tudi zobki, nikoli ne veš, kdaj bodo začeli ven lezt. Samo v tem primeru bi bil tudi v budnem stanju siten.

Torej, poskrbi, da mu bo udobno, še preden ga daš spat.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





sisi80 -> RE: nemirno spanje podnevi (15.10.2006 20:29:24)

Naš bo tudi kmalu štiri mesece. Do treh mesecev je spal mirno podnevi in ponoči. Nato pa na vsem lepem alarm vsako uro. Tako podnevi kot ponoči. Zajoka, ko ga dvigneš in potrepljaš, se umiri in zaspi naprej. Ni mi jasno, kaj bi bilo. Sem se enostavno sprijaznila s tem. Pride kakšna noč, ko je bolje. Včeraj je spal skoraj vso noč. Tudi jaz upam, da bo kmalu bolje, če pa ti uspe prej ugotoviti kaj bi bilo, mi veselo novico in recept sporoči.




monika30 -> RE: nemirno spanje podnevi (15.10.2006 21:08:49)

MA, ne vem, kupčkov podre prej veliko, tak da...
Ne zdi se mi tudi, da bi bil prevroč ali premrzel.
Zanimivo je, da se zbuja tako samo podnevi. Sej mi ni tko težko, sam zanimalo me je, če se še kateri to dogaja.
Sisi80, upam, da obe najdeva recept za sladko spanje.




Stran: [1]