refluks (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Vesna -> refluks (14.10.2006 20:30:45)

moj Val ima refluks(gastro) in dva meseca,opažam,da je zvečer vedno dosti slabše in ga dosti bolj muči to uhajanje ven.a ima kdo podobne težave,kako rešit?
lp vsem




Anonimen -> RE: refluks (14.10.2006 20:40:29)

a to ma prov zdravniško dokazaega al pač poliva? drgač pomaga če je po hranjenju dalj časa bolj pokonci, ležišče naj ma pa dvigneno. več poliva tudi če se več napenja, proti večeru pa verjetno ker je želodček bolj poln od hranjenja čez dan predvidevam.




mamči -> RE: refluks (14.10.2006 20:54:11)

Za tako težavo obstaja blazinica, ki ima povšterček (prav namenjeno za dojenčke ) in zelo pomaga.




Vesna -> RE: refluks (14.10.2006 21:15:56)

ima dokazano od zdravnika.kje se pa dobi ta poušterček?




mamči -> RE: refluks (14.10.2006 21:35:49)

Se ti poslala po zs.




mamči -> RE: refluks (14.10.2006 21:36:08)

se _ sem




Vesna -> RE: refluks (15.10.2006 7:35:04)

sem dobila hvala





žužu -> RE: refluks (15.10.2006 8:18:57)

moja sta ga imela dva, od treh.
eden do 8 meseca, drugi do 1 leta.
nasveti:
čim bolj gosta hrana, rižko lahko že od 6 tedna dalje
po hranjenju vsaj pol ure v pokončnem položaju!!!
dvignjeno ležišče, previjalna, voziček, torej vse.
mi smo pri posteljici naredili tako, da smo pod jogi dali zboto z deskami, da je lepo padel nagib.
to je to. pa naj ga čim prej prerase, ker vem, da je zoprno, če moraš vedno, ko kam greš imeti s sabo še dvakrat za preoblečt!




jazz -> RE: refluks (15.10.2006 13:58:37)

Mi smo ga imeli...oz. ga še imamo pri 22 mesecih. Verjetno ste na aptamilu AR. Se boste morali kar navaditi na tale bruhanja in kolcanja. Drugače pa bolj gosto hrano...kot so že povedale punce,vzglavje naj ima ful dvignjeno in pazi dodatno nanj,ker pri mojem Maticu se je zgodilo,da mu je duda zablokirala bruhanje in je nehal dihat...cela štala je bila takrat(1,5 meseca) Saj bo...večkrat in po malem hranit,da ne bo imel preveč polnega trebuščka!!




beba76 -> RE: refluks (16.10.2006 14:41:31)

Naš prvi ga je mel do 4. meseca, druga jo je na srečo odnesla brez te nadloge, tretji je bruhal do 1. leta, pri četrti pa se je tudi že začelo.
Delaj, kot so ti rekle punce, pa baje da pomaga, če otroka po hranjenju obrneš na desni bok, ker gre požiralnik v desno stran in v želodček in je manj iztekanja hrane nazaj.
Jaz sem komaj malo pozabila kako je to, pa se mi je spet začelo dogajati, Tretji je namreč star 18 mes. in smo brez bruhanja preživeli cele 4,5 mesece. Pola pa smo spet dobili eno malo pobruhanko. Saj se kar hitro navadiš vlačit pol omare rezervnih cunj s sabo...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Stran: [1]