Driska pri 15 mesečniku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Maleal -> Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 14:16:14)

Kako se lotite zdravljenja driske,kaj jim dajete,.?Banane ne je,ker je nima rad,potem sem mu jo zmiksala s keksom in je pojedel nekaj malega,prežganke je pojedel dve žlički na silo,borovnice sem skuhala,pa jih noče pit,a jih naj sladkam?Dala sem mu še en linex.Kaj še mu naj dam?Po kolkem času naj grem k zdravniku??




karmina -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 14:28:03)

Jaz sem dala Nataliji (15 mesecev in pol) sladek borovnični čaj, same borovnice pa sem malo pretlačila in jih zmešala skupaj z riževo kašico pripravljene s prekuhano vodo. Pazi sveže borovnice delujejo rahlo odvajalno. Zelo pomaga tudi kuhan krompir(ker vsebuje škrob) lahko še korenje vmes in pretlačeno ne miksano. Jaz sem ji dajala 2x dnevno. Seveda pomaga tudi banana in ribano jabolko postano da je že črno. Upam da ti bo nekako uspelo. Seveda pa to ne učinkuje takoj. Pri nas je trajalo dva, tri dni. Lahko tudi več. K zdravniku pa nisva šli ker ni imela nič vročine.

Tudi pri nas pričakujemo drugega v maju.




Ocenia -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 14:32:03)

Skuhaj čaj iz suhih borovnic (kupiš jih lahko tudi v lekarni), daj mu čaj, potem pa pretlači borovnice in naj poskuša te pojesti. Defenitivno zaprejo borovnice same bolj kot čaj. Če mu okus ne bo všeč, jih malo sladkaj.
Če ima dirsko dlje kot en dan, pogosto, in ga spremlja vročina, pokliči dežurnega zdravnika. Veliko naj pije.
Lp




ciciban -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 15:35:07)

Sladkaš lahko samo s saharinom ali natrenom-navaden sladkor še bolj prežene!




Jančika_ -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 18:04:37)

Naš tudi ni hotel piti borovničevega čaja (saj ni čudno, če pa itak nikoli noče ničesar piti), z veseljem pa je pozobal kar suhe borovničke same. In je pomagalo.




Maxica -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 18:07:25)

Ja, nam je tudi pomagal čaj iz suhih borovnic. Ali pa mu naribaj jabolko, pa pusti, da bo malo "zarjavel". Sicer pa morda kakšen prepečenec ali pa suhe piškote mu daj, grisine.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.10.2006 19:05:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 20:32:51)

Grisini.
Banana.
Suhe borovnice.
Toast.

Pa veliko veliko veliko piti. Res. Daj mu šipkov čaj sladkan in malo soli notri. Ali pa Nelit. Da ne bo dehidriral. Ker to se je našemu naredilo in je smrdel po acetonu, da so mene skoraj odpeljali na Urgenco [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Linex mu lahko daš 1 na dan. Rajši mu daj po pol pol...jasno samo prašek, brez kapsule.

K zdravniku moraš takrat, ko se v enem dnevu več kot 6x podriska. Sicer jaz nisem šla, ker je bil vikend. Ampak fora je edino v tem, da ti otrok ne dehidrira.
No, pa če ti bo še bruhal, potem pa le k zdravniku.

Držim pesti, da čimprej mine.  




Marogica -> RE: Driska pri 15 mesečniku (14.10.2006 20:52:28)

Nam borovničev čaj samo "delno" pomaga. Sicer ga pije potem skoz, vendar ima kljub temu še drisko. Navadno mu dodamo v čaj ali drugo tekočino Linex kapsule. Te pa potem "primejo" in zopet imamo "polpeto" plenici[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




spacey -> RE: Driska pri 15 mesečniku (15.10.2006 19:29:47)

Proti driski:

- borovničev čaj (suhe borovnice - lekarna)
- šipkov čaj (suhi plodovi šipka - lekarna)
- glukoza
- linex kapsule
- prepečenci
- bobi palčke
- naribano jabolko pusti da oksidira
- ...

Smo se z drisko srečali teden dni nazaj, tako da to so moji nasveti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




iva01 -> RE: Driska pri 15 mesečniku (15.10.2006 19:42:58)

mislim da krompir, prepečenec prežganka,kuhano korenje več pa nevem sam pazi da spije veliko tekočine ker lahko dehidrira.




Stran: [1]