Kako dati sirup brez izpadov? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


monja79 -> Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 9:19:13)

Pozdravljene!

Včeraj so našemu [sm=duda.gif]devetmesečniku v posvetovalnici odkrili, da je precej slabokrven, kar je verjetno posledica neješčosti. Dobila sva sirup "železo", ki ga morava jemat dvakrat na dan po 5 ml (dve polni mali žlički). Problem nastane[sm=smiley24.gif], ko mora ta sirup popit; noče odpret usta, krili z rokami, potem ga pa z možem primeva in mu na silo odpreva usta ter nekako uvalima sirup, mali pa pljuva in kriči[sm=smiley19.gif]. Pol sirupa imamo potem vsepovsod.

V lekarni nam je svetovala, da ga naj vzamemo s čajem ali sokom, ampak to pri nas ne pride v poštev, ker mali zelo malo pije in bi potem imel to eno dozo za pol dneva. Pa priporočljivo je vzeti sirup vsaj pol ure pred obrokom.

Prosim svetujte, kako naj mu dava sirup, da ne bo tako na silo, da ga ne bomo imeli več na oblačilih kot v ustah in da bo vsaj malo manj kričanja. Me je kar groza[sm=smiley6.gif], ko pomislim, da nas čakata še dva meseca jemanja tega sirupa in ves ta vik in krik zjutraj in zvečer. 

Kako pa ve dajete vsojim malčkom zdravila? Kakšne strategije uporabljate?

Hvala za odgovore[sm=rozica.gif].

LP, Monja





Anonimen -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 9:21:19)

Lahko ga daš tudi v hrano, najbolje v kakšno kašico z jabolkom. Ker C vitamin še pospešuje absorbcijo železa. Jaz bi tako naredila.




*pepelka* -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 9:23:20)

Mi smo prakticirali brizgo. V lekarni smo jo kupili in nato otroku sirup vbrizgnili dirktno v usta, seveda kolikor je bilo mogoče globoko, tako je otrok popil največ sirupa.




Miss Piggy -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 9:23:54)

Z enekcijo mu vbrizgaj v usta. Pri nas pali.




NinaŠ -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 9:42:42)

Jaz tudi dajem vse sirupe z brizgo. Še najraje vidim, če je treba sirup dati pred obrokom, ker je otrok takrat že malo lačen in se nemalokrat zgodi, da prav lepo popije... ...drugače pa držim usta/bradico, da vsega ne izpljune. 




Alessia -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 10:07:52)

Jaz dam v flaško. Žličko sirupa, pa tri žličke čaja. Sploh ne opazi razlike.




darjatimci -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 10:13:41)

Mi smo pri tej starosti pili tudi že iz skodelice in smo dajali sirup v pijačo.Je pa treba otroka kar nekako prepričat,da popije.Poskusi preusmeriti njegovo pozornost na kaj drugega in mu daj počasi po požirkih naj spije.Pa veliko sreče.




dskubin -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 12:18:00)

naš sedaj že pije na žličko, ker so ti sirupi večinoma sladki in mu izgleda paše. Prej pa smo z brizgo, jo je imel rad. Včasih smo zmešali s čajem - ampak v brizgo, ker tudi ni veliko pil.




BLAŽIKA -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 12:49:31)

mI IMAMO VEDNO BRIZGALKO, KI JO LAHKO DOBIŠ V LEKARNI, PA ŠE FINTA JIM JE KER JE NEKAJ NOVEGA. Se opravičujem za velike črke.




mml -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 15:07:47)

Pri nas je tudi funkcioniralo na brizgalko, lepo počasi je srkala iz brizgalke, brez protestiranja in pluvanja




tulip -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 16:03:03)

¨Mi smo ga zamešali v 2 žlički naribanega sadja, npr,. jabolka!




Barbs -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 16:44:56)

Brizga - pa direkt in čimbolj v usta... če odklanja, se ne moreš igrat s poskusi.... saj gre za njegovo zdravje. Brizga![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Potem pa cartat in lupčkat in nosit. Ampak, zdravilo mora dobit.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




monja79 -> RE: Kako dati sirup brez izpadov? (12.10.2006 21:42:05)

Na brizgo smo pa čisto pozabili. Smo jo šli nabavit in bomo poskusili[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].
Se strinjam, da zdravilo mora dobit pa vik in krik gor ali dol; bolj me skrbi pri vsej tej kalvariji to, da pol popljuva in ne dobi cele doze.

Hvala vam za odgovore!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.10.2006 21:45:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]