AD3 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nina166 -> AD3 (4.10.2006 13:29:13)

Zanima me, koliko kapljic AD3-ja dajete svojim otrokom?

Nama vsak reče drugače in smo že čisto zmedeni, sploh ne vem več koliko naj mu jih dam. Pri šestem tednu, ko jih je začel jemat, mi je zdravnica rekla, da naj začnem postopoma z eno tako da pridem na koncu do 5 kapljic na dan in da naj mu jih potem dam vsak dan 5. Včeraj pa smo bili pri drugi zdravnici in je rekla, da bi mu morala dat vsak dan 7 kapljic, po 6.mesecu pa celo 10 na dan. Sedaj je star 3,5 mesecev. Na navodilih pa piše 4 kaplice na dan. Tako da zdaj sploh ne vem, koliko naj mu jih dam. Hranjen pa je z Aptamilom, ki sicer že vsebuje nekaj teh kapljic.

Koliko kapljic pa dajete vi svojim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image].




Petraa -> RE: AD3 (4.10.2006 13:45:21)

nina ti kar ubogaj.saj se tu upošteva koliko je star,ali je dojen ali na adaptiranem mleku,teža,kako se zapira mečava,kakšen letni čas je ipd
Nimajo vsi otroci iste količine kapljic




eya -> RE: AD3 (4.10.2006 13:59:34)

Mi jih dajemo po 7 na dan... Upoštevaj mnenje pediatrinje, ki je zadnja pregledala malega.




GATA -> RE: AD3 (4.10.2006 14:48:06)

Ja ti kar upoštevaj navodila svoje pediatrinje - ona bo spremljala vašega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ne pa tisti ki ga bodo videli mogoče prvič zadnjič in nikol več. Mi smo tud začeli postopoma vse tja do 7, ki je pa potem zmanjšala na 5. Smo pa rojeni v novembru. In je res ful odvisno tako kot je petraa napisala.




GATA -> RE: AD3 (4.10.2006 14:52:43)

Sem pozabila napisat, mi smo od začetka na adaptiranem mleku. Smo bli pred kratkim pri DR pa ni nič rekla o tem da bi jih mogla jemat 10. Sam tok če je že slučajno po mnenju nekaterih DR kar na splošno tole - no meni se ne zdi da bi moglo bit.




dskubin -> RE: AD3 (4.10.2006 14:59:17)

Mi smo do enega 7 meseca dajali po 5, ker pa je takrat videla, da mali hoče hodit in ima še prerahle kosti ter nogice obrnjene navzven, nas je poslala še na krvne preiskave, da vidi kolko česa ima v krvi in nato je rekla, naj dozo povečamo na 7 do 1 leta, pol bo pa vidla, če še malo podaljšamo to jemanje ali ne. Tako da mi delamo po nasvetu pediatrinje.




Bonnie_RR -> RE: AD3 (4.10.2006 15:44:51)

Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je skoraj od rojstva na adaptiranem mleku. Prvih nekaj mesecev sem mu dajala 4 kapljice, kasneje po 7, zdaj pa po 10 kapljic na dan (toliko pa zdaj do enega leta).

Doza je odvisna od več dejavnikov in le-to določajo samo pediatri in nobena mamica sama.
Mamica sama se sicer lahko odloči, da svojemu otroku AD3 kapljic ne bo dajala, ampak to je potem že druga zgodba...

Ti kar delaj po navodilih pediatra!

Lp




LE&TA -> RE: AD3 (4.10.2006 20:56:33)

Nina , ti poslušaj svojo pediatrinjo!

Jst tudi dajem hčerki Aptamil skor od začetka in ji dam 5 kapljic AD3. Mi pa ni pediatrinja nič rekla zvišat dozo. Sm še neki zvedla, jo morm naslednjič to vprašat




Stran: [1]