Nahrbtnik (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


maca123 -> Nahrbtnik (29.9.2006 15:09:20)

Ali ima katera kakšne izkušnje z uporabo nahrbtnika za v hribe? Nemreč kupili smo nahrbtnik in sedaj hodimo v hribe. Sedaj pa sem nekje slišala, da za majhne otroke to ni priporočljivo zaradi njegovega razvoja. Mislim, da potem sploh nebi prodajali nahrbtnikov za v hribe. Naš malček je star 6 mesecev.
Ali ima katera kakšen odgovor na to vprašanje ali res zdravniki ne priporočajo nošenja v nahrbtniku?





SašaR -> RE: Nahrbtnik (29.9.2006 15:21:42)

To pa jaz prvič slišim. Pojma nimam. Mi ga tudi uporabljamo. Sedaj ko lepo sedi ni problema, dokler pa ni čisto samostojno sedela, je pa nismo nosili.




Katrin -> RE: Nahrbtnik (29.9.2006 15:55:58)

Tudi mi smo ga in ga še vedno uporabljamo. Mislim, da je problem v tem, da ko otrok notri sedi, ima slabšo prekrvavitev po nogah. Tako, da ni priporočljivo prav dolgo nositi otročka v takem nahrbtniku.

Lp [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




petra81 -> RE: Nahrbtnik (29.9.2006 23:00:00)

Nahrbtnik je od določene teže naprej; to pa pomeni, da mora otrok takrat že znati sam sedeti!!
Tvoj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ima komaj 6m, mislim, da je še prezgodaj.
Mi smo našo dali noter pri dopolnjenih 7m, ko je že znala sama sedeti!!
Drugače pa voziček in kengurujček!!




Primoza -> RE: Nahrbtnik (30.9.2006 6:48:55)

Seveda dolge neprekinjene nošnje motijo prekrvavitv nog, vendar pa je to enostavno rešljivo z periodičnimi postanki. Kar se tiče razvoja pa ne bi rekel, da kaj trpijo.

Je verjetno odvisno tudi od otroka, naša se je zelo rada nosila v nahrbtniku do kakega 3,5 leta, zdaj pa hodi sama in je postala vztrajna hodka 5 letna pohodnica.

Naš 2,5 letnik pa se je že od začetka enako rad nosil. Letos smo bili kar pridni in smo(nomo) opravili kakih 40 planinskih izletov z otrokoma.

Se pravi nekih zadržkov za obiske gora ne vidim, izogibajte se predolgih tur in mest, kjer je nevarnost padajočega kamenja. In pa seveda obiskujte hribe v lepem vremenu, kot je npr. zdaj.

S seboj imejte vedno kompleno prvo pomoč, rezervna oblačila ipd.




Stran: [1]