Kdaj odide spat 3 mesečnik (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sisi80 -> Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 13:41:49)

V nedeljo smo bili stari 3 mesece. Imamo redne obroke na flaško, ob 6., 10., 14., 18. In potem bi naj jedel ob 22.00. Problem je (morda pa sploh ne), da ob 20. postane zaspan, tečen, včasih malce zadremlje, sicer pa tečnari. Bojim se, da če mu dam jesti že ob osmih, se bomo zopet začeli zbujati 2krat na noč, kar pa se sedaj ne. Kako prakticirate, kdaj imate večerni obrok in kopanje? Kako spite? Hvala za odgovore.




nana 27 -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 13:58:35)

Pred časom sem brala o metodi "dreamfeed", ki se jo lahko uporablja od dveh tednov dalje. Štos je v tem, da otroka npr. v tvojem primeru ob 22.uri nežno dvigneš iz posteljice, da ga ne zbudiš in ga podojiš ali mu daš flaško (cucelj nežno približaš ustnicam). Otrok bo začel piti. Ko konča, ga dvigni, da podre kupček in še spečega daš nazaj v posteljico.




Jančika_ -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 14:07:09)

Mislim, da tvoj otrok ob osmih kar prosi, da bi se najedel in šel spat. Naš prvi je hodil spat ob pol sedmih, drugi, ki bo kmalu star tri mesece, gre ob sedmih.  Prvi se je zbujal za hranjenje okoli polnoči, drugi se zaenkrat ob enih, naprej pa na tri ure. Oba dojena.  Mislim, da je treba upoštevati otrokov naravni bioritem; nočno hranjenje bo pa tudi nekoč zgodovina.




sonchica -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 14:22:06)

moj je star 4,5 mesce spat hodi okrog 19.30-20.00
skopam ga in mu dam flaško nato pa ajčo-bajčo :) na noč se mi enkrat zbudi okrog 4
lej če mu hočeš ponudit flaško pred spanjem mu pa daj zadnji obrok pred spanjem manjši da bo spet hitr lačen




Anonimen -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 14:48:01)

moja mal pred sedmo pristane v banji potem pa v krevet duda in ninica in grem vn čez par min spi. flašo mleka poje alo pa tut ne, če je jedla npr ob 6h tut če je ob 5h ne je šenkrat. noče. zbudi se max 2x na noč za jest, včasih pa spi do 5h brez zbujanja. ne je pa niti slučajno tako na točne ure kot tvoj ampak na 3 ure včasih več pol pa kukr pride




mojcarok -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 15:03:34)

mi imamo enak timing in naš fantič je enako star. kopamo ga ob 7:30 ali ob 8-ih, potem pa zaspi, ampak mu ob desetih kar damo napol v spanju za jest in poje (hranimo ga z mojim mlekom po flaški), potem pa spi do jutra. poje pa od 160 do 180 ml (zvečer ob 10-ih). aha, še previjemo ga in gre spat. srečno.




ElaM -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 15:48:31)




Naša je enako stara. Zvečer zadnjič je okrog 9, zaspi okrog 10 in spi do jutra brez zbujanja. Popoldne spi od 5-6, ko sva na sprehodu, potem se zbudi in zvečer je akcija.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]






najina pikica* -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 18:37:52)

naš žapček je star 2mes in 3 tedne.(1.10 bo 3 mes)tudi mi imamo enako naštimane obroke na ure kot vi.na štiri ure in zadnji ob 22h.če slučajno zadrema ga okoli 21.30 ure nalahko zbudim,še zadnjič preoblečem in nahranim.




Bonnie_RR -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 20:07:20)

Moj tamali je pri 3 mesecih zvečer zaspal okrog 7h. Včasih (čeprav redko) se je celo zgodilo, da je nazadnje jedel ob 5h popoldne, ob pol 7h zaspal in spal do 3-4h ponoči.

No, danes, ko je star 7 mesecev, gre pa spat med 7. in 8. uro zvečer.

Lp




Alisa -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 20:41:00)

Anže bo kmalu star 3 mesece in hodi spat ob 22h. Nekaj časa smo hodili spat ob polnoči, da je potem spal do 6h. Zdaj pa zaspi ob 22h in spi do 6-7h zjutraj. Čez dan pa se dojiva na 3 ure.




munip -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 21:25:52)

Naša bo v soboto stara tri mesece. Večerni ritual se začne nekje ob 7 - kopanje, dojenje in nato ob cca. 8. spanje. Med 4. in 5.se zbudi za jest in nato spi še do cca. 8. ure. Spat gre v vsakem primeru okoli 8. ure, tut če je prej denimo spala do pol 7.




Anonimen -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 21:42:56)

IZVIRNO SPOROČILO: sisi80

....Problem je (morda pa sploh ne), da ob 20. postane zaspan, tečen, včasih malce zadremlje, sicer pa tečnari. Bojim se, da če mu dam jesti že ob osmih, se bomo zopet začeli zbujati 2krat na noč, kar pa se sedaj ne. Kako prakticirate, kdaj imate večerni obrok in kopanje? Kako spite? Hvala za odgovore.


Se strinjam z Jančiko - tvoj otrok je ob 20. pripravljen na spanje. Bi pa uporabila tehniko, ki jo je predlagala Nana27 - "dreafeed", ki sem jo sama uporabljala, pa sploh nisem vedela da ta tehnika tudi "uradno" obstaja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Torej, daj otroka spat ob 20.00 in ga brez zbujanja poskusi nahranit ob 22.00. Pri nas je na ta način kar nekaj časa super šlo.

Srečno!




ribica. -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 22:07:07)

Naš bo naslednji teden 5 mesecev. Hranjenja sicer nimava tako na uro kot pri vas,ampak spat gre okrog osmih do devetih. KOpam pa ga ponavadi ne zvečer, tak da to nima vpliva. Sicer pa ne vem kaj je narobe z obrokom od desetih? Ali se ti zdi da ne bi smel tako dolgo bedet? Kaj pa če ga ti daš lepo spat, potem se bo pač zbudil, ko bo sila, natankal in spal dalje? A ne gre tako?




sato -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 22:46:09)

Jaz sem  mojega dojila, ko je sam želel- nekje do šestega meseca. Je imel pa od vsega začetka svoj ritem in jedel vedno ob istih urah. Tako, da sem z lahkoto uvedla ta večerni ritual, ki mi zdaj prav fino služi- ob 19:30 kopanje, potem večerja in spanje do 6.-7.ure zjutraj.
Jaz bi na tvojem mestu prisluhnila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image], ker če bo nekaj časa lačen, ga boš težko potolažila, ko bo po tvoje čas za večerjo.
Mene so te presnete ure (ko bi po moji logiki mogel biti lačen) najbolj mešale, ko sva prešla na gosto hrano. Sem sprva vsake tri ure kar rinila hrano v ubožčka, potem pa jamrala, kako je izbirčen, ker noče ničesar jesti. Revček pa samo lačen še ni bil. Upam, da ne boš ponovila moje napake. Najbolj prav bo, da poslušaš otroka, on že ve, kdaj je lačen. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




SaaS -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (26.9.2006 23:14:31)

Moj je pri treh mesecih zvečer jedel (dojim) okoli 19h. Okoli 20h je omagal in zaspal. Jaz sem ga ob 22h kar dvignila in podojila, tudi previla sva se, in je spal potem naprej do 5h zjutraj.
Zdaj ima 4 mesece in smo zadnji obrok prestavili na 20. Zjutraj pa spet dojenje okoli 5h. Včasih celo kasneje.




monika30 -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (27.9.2006 8:55:31)

Tudi naš je star 3,5 meseca in ga okoli 20h skopam, potem se podojiva in med pol deveto in deveto zaspi. Sem tudi poskušala, da bi dlje zdržal, pa ni šlo.
Sem samo gledala na uro, kdaj bo minila, mali pa je bil že čisto znerviran in utrujen.
Ponoči pa mi še vedno nimamo nekega urnika enakega, enkrat se zbudi za hranjenje ob 3, včaih tudi šele ob 6h.

Mogoče mu res lahko daš pri obroku ob 18h manj pa ga prej nahraniš kot ob 22h in daš spat. Lahko pa da se bo zbudil samo enkrat (se mu je že bioritem mogoče navadil). Poskusi.






MarijaPo -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (27.9.2006 8:59:25)

Mi hodimo spat ob enajstih (stara je 4 mesece) in tako ze od rojstva, ker sicer se prezgodaj zbudi in ni vseskupaj nic. Torej, ob enajstih zaspi, spi do treh, ko jo podojim in potem spi se do osmih zjutraj.




pomarančas -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (27.9.2006 11:43:26)

Naš že od začetka hodi spat okrog 20:00 (sedaj pri 6 mesecih včasih že prej) in se potem ponavadi 2 krat (včasih tudi 1 krat) ponoči doji (prvikrat okrog 1:00); ob 19:00 se začnemo pripravljat na spanje, in sicer najprej kopanje, potem hranjenje in uspavanje.
Tudi jaz mislim, da ima otrok svoj bioritem in ga ne moreš na silo držati pokonci.




tashy21 -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (27.9.2006 12:58:53)

Naš je star dobre tri mesece. Že kakšen mesec hodi spat med osmo in deveto uro in spi do pol sedmih zjutraj. Najprej se skopava, potem pa se doji in ko dovolj poje, ga zmanjka. Čez dan pa ne jeva ravno po urniku, ampak takrat, ko je lačen. Včasih je to na dve uri al pa na tri.




kapesanta -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (2.10.2006 22:49:42)

Rok je star skoraj 3 mesece. Ponavadi začne težiti za spanjem nekje okrog 19 ure, tako da skoraj vedno okrog 20 že trdno spi. Potem se pa zbudi nekje od 5-6 zjutraj.
Je pa dobra ideja o nočnem hranjenju v spanju - razmišljam da bi jo tudi jaz uvedla preden grem spat, bom mela mogoče zjutraj kaj manj boleče zize.




Enchantress -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (3.10.2006 7:40:04)

Mi bomo v čestrtek stari tri mesece[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Zarji dam obrok zvečer ob osmih in mi spi do šestih, včasih tudi do sedmih.
Kopamo se ob pol osmih, se najemo in gremo spat.
Naslednji obrok je zrjutraj ob sedmih ( ker se komaj takrat zbudi; mislim, da ne spi predolgo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]).
Čez dan pa jemo na tri do štiri ure, pridobivs, pa lepo na teži[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Mogoče bi otročička res morala dati prej spat in bi takrat dlje spal[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Srečno




jaka3 -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (3.10.2006 14:13:42)

A vsi že spijo celo noč? Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] gre spat ob pol osmih nato se zbudi prvič ob enih nato pa včasih vsako uro in pol včasih dve. Vedno pa ob petih zjutraj in nato vsako uro ali pol ure. Včasih je, včasih hoče le dudo ali pa malo zizati za crkljanje. Tako da so noči pestre.




TONČI. -> RE: Kdaj odide spat 3 mesečnik (3.10.2006 16:30:44)

Moj je hodil ob 18-19 najkasneje. Potem je spal do 9-930. Sedaj pri enem letu pa okoli 19-20. in spi tam do 7-8 ure zjutraj.




Stran: [1]