|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 8:25:22   
bini
me zanima če imate s tem kakšne izkušnje??
naš mali fant je že prespal celo noč, zadnja 2 tedna pa bi spet kar jedel na 3-4 ure... čaj ne pali, dude ne mara, stoka in joka dokler ne dobi mleka... dojiva se ne... sem skušala mu zmanjšat količino mleka v flaški, pa je rezultat tak, da se pač zbudi že po 2eh urah...
rabi tega mleka sigurno ne, ker ima pri svojih 5m že konkretnih 8kg user posted image ... a bo treba bolj kruto metodo??
kako ste vi to rešili?? al naj pač potrpežljivo čakam, da se bo sam odločil spet prespat noč?? čeprav te potrpežljivosti je vedno manj, glede na to, da sem že precej zombijevska user posted image


_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 10:24:01   
lenika
A sta mogoče začela čez dan uvajat sadne in zelenjavne kašice? Pravijo, da ob začetku uvajnja le te otroka ne nasitijo dovolj, zato potem ponoči hočejo nadoknadit. Poskušaj mu zvečer dat riževo kašivo in mogoče potem še mleko za lahko noč.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 10:25:33   
mojčika
http://www.mojmalcek.si/revija-07-03/nocno_hranjenje.php


_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 11:09:56   
vila
Lepo pozdravljena. Kar si napisala, mi je zelo znano. Moja prva hčera je že pri dveh mesecih prespala noč,  s tem, da je včasih hotla dudo. Druga hčera je pa bla živo nasprotje. Ponoči sva se hranili do dopolnjenih devetih mesecev, pa ni nikakor suhcen dojenček. Nekje pri devetih mesecih, pa ni več zahtevala stekleničke, s tem, da mi je prej spila po dva deci mleka, oziroma mleka z vodo. Jaz sem pač poskusila tako odvadit, da sem ji mleko redčila z vodo. Ne vem, ali je pomagalo to, ali pa je hotla nehat sama. Zdaj sicer zaspi z dudo, ampak si jo redko vzame tudi ponoči, hočem povedat, da spi dost boljš od tastarejše. tastarejša je stara 26m, tmala pa 11m, za primerjavo. Tastarejša pa ima dudo cele noči v ustih. Groza. Tako da te pomirim, da bo minilo, čeprav sem tudi jaz mislila, da ne bo tega nočnega hranjenja nikoli konec. Pa bo, verjemi


_____________________________

SREČA JE OPOTEČA!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 11:49:07   
Mateja82
oh pri nas je isto se zbuja  dvakrat na noč, mislim pa da se zbuja bolj iz navade kot pa potrebe. včasih sploh ne poje veliko ampak se bolj pocata da lahko ponovno zaspi, ker se je pač navadila da zaspi s cucljem v ustih se pravi da nezna zaspat sama brez cuclja , dude pa tako ne mara več  - je cucelj boljši. Sem pa za
čela tud jaz neki z vodo kombinirat pa bomo videli kaj bo.

V eni knjigi sem prebrala da se imajo dojenčki do 9 meseca "pravico"  zbujat ponoči na pet ur in da je to da spijo pet ur skupaj velik uspeh. 

Glede odvajanja pa je pisalo da se mora otrok naučiti  da zaspi sam, ker  med  fazami spanja ima tudi  nekaj budnih fazin potem  pa ne zna  zaspati sam nazaj in zahteva tisto s čimer je navajen da se uspava.
Ko  čutiš da sesa  samo še refleksno mu daš v usta prst namesto cuclja  in  pritisneš bradico navzgor da neha sesat,  to naj bi pomagalo, da se odvadi zaspati na zizi,  cucljem ali dudo.

(odgovor članu vila)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 12:43:01   
pomarančas
Ja tudi pri nas imamo problem z nočnim hranjenjem oz. bolj crkljanjem. Se namreč polno dojiva in zgleda, da mali user posted image  res ne zna zaspati drugače kot na zizi. Tako kot je Mateja82 napisala se očitno ponoči (pa tudi podnevi) med spanjem zbudi in ne zna sam nazaj zaspati, tako je ga bo res treba naučiti, da bo sam zaspal... ampak lažje reči kot storiti...user posted image  
A katera ve kje lahko dobim Pentleyevo knjigo (Otroško spanje...)?

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odvajanje od nočnega hranjenja
6.9.2006 13:10:37   
bini
hvala za odgovore punce!!
ja, ko bi tile naši sončki vedli kolk bi ble me vesele nezbujanja, bi nam sigurno ustregli user posted image user posted image
bom poskusla tud jaz redčit mleko in pa potrebna bo selitev v drugo sobico... ker naš aljaž se prvo uro sam pritožuje bolj naglas, ampak mene pa vseen zbudi...
počas bo že, menda... upam samo, da bo znal prej spat kot tavelika hčerka....

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu pomarančas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?