|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kašelj - je možen bronhitis?
3.9.2006 10:08:47   
kati*
naš 11 mesečnik je že drugič ta mesec bolan (prej ni bil nikoli), po 6. bolezni je 3. dan v vrtcu zbolel z nahodom. Nahod traja 4 dni, bega pa me suh kašelj, ki se je pojavil včeraj. Kašlja pa v glavnem med spanjem, čeprav ga niti ne moti, čez dan kašlja zelo malo. Zanima me, kakšen je kašelj pri bronhitisu in ali menite, da moramo obiskati zdravnika? Imate predloge, kako bi lahko sama pomagala pri kašlju.
še to, živahen je precej normalno, je malo manj, temperature pa sploh ni imel

Hvala za odgovore

_____________________________

lp, K
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kašelj - je možen bronhitis?
3.9.2006 10:35:02   
Marogica
Na to se kar pripravi, da ti bo v vrtcu vsaj prve 3-4 mesece skoraj vsak teden ali pa vsaj vsak drugi teden bolan-najmanj nahod, pa kakšen kašelj bo "padel". Mimo tega skoraj ne moreš iti, oz. redki so tisti.

Če je to bronhitis, ne vem, jaz bi vsekakor šla k pediatru, naj on določi diagnozo. Pa čimprej, da se otroček ponoči s kašljanjem ne bo preveč matral. 

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kašelj - je možen bronhitis?
3.9.2006 10:51:34   
katjandraž
Ja, vrtec je res user posted image , kar se bolezni tiče, naš fant je bil prve dve leti ful velikrat bolan, letos pa samo 3x, od tega je imel 2x laringitis. Simptomi so taki kot jih opisuješ ti. Najslabše je bilo pri našem prvi 2 noči, le enkrat  je trajalo 3 noči. V prostoru mora biti dovolj vlage in čim večkrat ponoči prezrači sobo, kjer spi, njega pa fajn zadekaj. Enkrat smo mi z našim šli ponoči na Metelkovo, ker je komaj dihal od tega kašlja, pa ga je že zrak do avta in iz avta do Metelkove ful "pocajtal". Vseeno bi se šla pa na tvojem mestu pokazat k zdravniku. A, ja, takrat so mu na Mtelkovi naredili vlažno inhalacijo kar s fiziološko raztopino, naploh so inhalacije pri laringitisu priporočljive. Kaj javi, kako ste.

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kašelj - je možen bronhitis?
3.9.2006 22:23:25   
ninocka
Mi smo mogli stet vdihe, pa glej, kolk se mu vgreza jamica med vratom in trupom (upam, da ves kaj mislim), pa  poslusi, ce kaj piska. Ponavadi piskajoci kaslji pomenijo bronhitis oz. bronhiolitis. Vsaj pr nam je blo tko.
Vlazne inhalacije pa res ful pomagajo user posted image user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kašelj - je možen bronhitis?
4.9.2006 9:11:36   
XXYY
Živjo!

Kot so ti že predhodnice povedale, da vlažne inhalacije full pomagajo.

Jaz bi ti svetovala, da mu:
ZVIŠAJ VZGLAVJE, da bo lažje dihal ponoči
- daj mu veliko, veliko FIZIOLOŠKE RAZTOPINE v nos, nič mu ne bo hudega
- PREZRAČI STANOVANJE oz. VELIKO VLAGE MORA IMETI V SOBI
- malo kontroliraj DIHANJE svojega user posted image  (nad 40x dihanje, lahko pomeni da gre za kakšen bronhitis)
- kontroliranje ali PISKA V PLJUČIH
 
To bi ti zaenkrat svetovala, drugače se pa pejta za vsak SLUČAJ pokazat k pediatrinji/u.

Pa sporoči kako ste!

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kašelj - je možen bronhitis?
4.9.2006 22:22:55   
kati*
naj povem, da je naš malček skoraj popolnoma zdrav user posted image in je bil danes celo 4 ure v vrtcu. Sem ga včeraj zvečer dala pod topel tuš in fino masirala po prsih s toplo vodo in nato naredila pravo turško savno v kopalnici in očitno je to res pomagalo, saj je bila že čez par ur očitna sprememba in je popolnoma nehal kašljati. Itak pa smo ga imeli 4 dni skoz zunaj (super da je bilo tako enkratno vreme) in se je nadihal svežega zraka.

Vseeno hvala za predloge in dobre želje

< Sporočilo je popravil kati* -- 4.9.2006 22:27:41 >


_____________________________

lp, K

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?