koliko obrokov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


irena71 -> koliko obrokov (30.8.2006 13:17:56)

Začeli so se hudi problemi z našima otrokoma (dvojčka - 3 mesece). Ob obrokih sta začela hudo jokati, iz česar sem sklepala, da še nista lačna in sem tako povečala interval (iz 3 ur na kolikor sta pač spala) na cca 4 do 5 ur. Zaradi tega je iz 5 nastalo samo 4 dnevni obroki (jemo še enkrat ponoči). Pediater pravi, da je to premalo. Jaz pa bi rada zvečer imela fiksno uro za spanje.

Ali je katera imela pri 3 mesecih samo 4 obroke čez dan, ob katerih urah ste jedli in kdaj ste potem šli spat?

Hvala za izkušnje.




fici -> RE: koliko obrokov (30.8.2006 14:31:20)

mi smo imeli od 3 meseca in pol po 4 obroke čez dan (vendar se nismo dojili).
zjutraj smo jedli okrog 8:30, potem ob 12:30, pa ob 16:30 in ob 20:30 (pol urce gor/dol).
spat smo hodili med 21:00 in 22:30[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], kar pa se je v 8 mesecu ustalilo na 21:30.
od 5 meseca dalje nismo jedli več ponoči. Pediatrinja ni nikoli rekla, da bi bilo premalo.




vanč -> RE: koliko obrokov (30.8.2006 16:36:46)

Mi tudi zelo podobno kot fici. Samo naš je bil na umetnem mleku, tako da sem točno vedela,da v tistih redkih obrokih veliko poje. Če dojiš je verjetno res bolj malo. Sicer pa, če raste teža naj bi bilo vse o.k. (Baje je idealen porast teže v 1 mesecu med 600-800 g.)




mml -> RE: koliko obrokov (30.8.2006 17:24:23)

Mi nismo imeli nikoli več kot 5 oborkov čez dan. Je bila pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] do 6. meseca polno dojena. Mislim, da smo imeli okrog 3. meseca nekako takšen urnik...dojenje okrog 6 -7, potem okrog 10 - 11, okrog 15., potem še ob 19. in pred spanjem...to je ob 21.30, potem pa enkrat ponoči...večinoma okrog 3. Pri 4.5 meseca je pa začela spuščati nočni obrok.




Vesna -> RE: koliko obrokov (31.8.2006 7:14:13)

koliko časa pa se dojijo otroci da jejo na 4 ure?moj sinko je na dve uri,je točen kot ura,vleče pa 10 minut maksimalno 15,vmes že zaspi in ga moram žgačkat da ja poje malo več.




mml -> RE: koliko obrokov (31.8.2006 9:05:08)

Pri nas je dojenje nekje do konca 4. meseca trajalo po 15 minut na vsaki strani, pa rajši še kakšno minuto zraven. Potem se je pa drastično zmanjšalo na dobrih 5 minut na vsako stran...




mucica1 -> RE: koliko obrokov (31.8.2006 11:08:01)

Živjo,

pri tej starosti sva se midva z malčkom še polno dojila. Jedel je zelo veliko in je po vsakem oboroku malo polival. Tudi redil se je od 1-1,5 kg na mesec. Po nasvetu pediatrinje sva zato prešla le še na 4 obroke na dan. Prej pa sva se dojila 5-krat podnevi in enkrat ponoči okrog 3-h. Po mojem ni nič narobe s takšnim načinom hranjenja, če malčka normalno pridobivata in teži in se lepo razvijata. Pač se v tistih štirih podjih najesta dovolj. Jedla pa sva približno takole: ob 8h, potem ob 12h, ob 16h-17h (v tem času je bil zmeraj najmanj lačen, ker se je ravno predramil iz popoldanskega spanca in je očitno potreboval manj hrane= in nato po kopanju okrog 20.15. Potem pa spat. Ko se je ponoči zbudil pa sem mu vedno ponudila dojko, samo po mojem se je takrat le malo potolažil, ker je v 5tih minutah zaspal nazaj.
Lepo papcajte




mucica1 -> RE: koliko obrokov (31.8.2006 11:09:47)

Aja, pa še to,  nekje do tretjega meseca so podoji trajali tudi do 20 minut, potem pa kot da bi odrezal le še dobrih 5 minut na eni dojki. Pa se je vseeno normalno (na zgornji meji) redil. Očitno je postal močnejši in je takrat bolj vlekel.




Stran: [1]