Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


inara -> Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (26.8.2006 15:03:07)

Naša tamala ima cca.12 kg je pa kar velika za 14 mesecev(82cm).Rada bi kupila nov avtosedež-ta, ki ga imamo je bil podarjen in ni glih nov, zato sem se odločila, da kupimo neki novega in bolj varnega!!!!!!Ne vem kako hitro rastejo otroci, ker je to naša prvorojenkain sem zato malo v dilemi ali kupit sedež od 9-18kh (pravijo da so uporabni do otrokovega 4. leta v kar dvomim-mogoče kak nedonošenček) ali tistega od 15-36kg(tu pa sem v dilemi ali ji bo sedaj "prevelik").Prosim , da mi najprej svetjete glede te dileme.

Pod točko dve pa vprašanje kateri avtosedež mi torej priporočate, da bi bil varen in cenovno čim bolj ugoden.Ali katera ve za kako akcijo, ki bi trenutno potekala ?




Anonimen -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (26.8.2006 15:10:58)

Kar od 9 do 18 kupi, oni drugi bo po moje odločno prevelik in zato ni varen. Tibor je zdaj star 4 leta in pol, pa ima okoli 18 kil. Sicer bo bil najbrž vseeno ta sedež že premajhen, ampak pozneje, pri treh letih, lahko itak kupiš jahača z naslonom, ti pa niso dragi. Pa najbrž otrok pri teh letih še velikokrat zaspi in je fino, če se da naslonjalo spustiti.
Sicer pa mislim, da obstajajo avtosedeži tudi od 9 do 36 kg.




Anonimen -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (26.8.2006 15:14:03)

Poglej, tule imajo kar v redu cene, pa menda, da so sedežu tudi v redu:
http://bob.webteh.com/shop/page/group/grp/54/BOB_ROYAL_9_18_kg_/-/




Felicity -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (26.8.2006 15:28:29)

Otroci po prvem letu ne rastejo s tako hitrostjo, kot do prvega leta. In nedonošenčki, kar hitro dohitijo vrstnike (malo me je zbodlo, ker jo namreč imamo).
Tako, da so tisti od 9 do 36 kg kar v redu.




KIRA -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (26.8.2006 16:20:35)

jaz sem kupla za vse tri skupine skup (I, II, III). za čist tamale je noter tak vložek, pol se pa odstrani. pa še raztegne se in se ga da uporabljat do 12 leta.  STM Stralight SP (Recaro Freestyle)




Olivija -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (27.8.2006 0:22:13)

Mi imamo sedež od 9-18 kg (Maxi Cosi)  in Ana je imela podobne mere kot tvoja pri tej starosti, pa ga uporabljami še danes (stara je pa tri leta in 4 mes.). Bo pa zdaj dobila še vseeno nov sedež, ker tega rabiva za Julijo. Mislim pa, da bi lahko komot imela ta sedež do 4. leta. Trenutno je pa velika 103 cm.

Imava pa za v drugi avto sedež od 9-36 kg s pettočkovnim zapenjanjem, sicer je ok za kratke razdalje, ni pa tako udoben kot Maxi Cosi, ker nima naklonov (sej eni sedeži te kategorije imajo tudi to možnost).




Anonimen -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (27.8.2006 9:08:51)

Tuki maš adacov test o varnosti:

http://www.busi.si/shop/testadac.pdf

Tale cybex je bil najboljši na testu (celo bolje od Römerja in Concorda), pa niso dragi. Je pa res da je od 15 do 36 kg.




viv_ -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (27.8.2006 9:33:06)

Moja tamala je med kar velikimi, pa pri 2 letih in 8 mesecih še vedno "paše" v Romerja. Pa v sedežu super sedi, tudi za spat ni problema. Svetujem ti 9 do 18.




Lejči -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (27.8.2006 10:57:25)

tudi jaz ti svetujem skupino od 9 do 18 kg. varnost je na prvem mestu.
pa uspešen nakup [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




frutka_ -> RE: Kaj naj izberem-ve katera za kako akcijo???? (27.8.2006 17:27:09)

Jaz sem bila pred podobnim problemom kot ti in sem se odločila za nakup "večjega" sedeža. Kupila sem Concorda, ki je na testih med najboljšimi. Z njim sem zadovoljna. Edina pomankljivost je ta,da noben od večjih sedežev nima premičnega naslona,  torej položaja za počitek. Sicer pa imajo odlično bočno zaščito, pripašeš pa ga samo s tavelikim pasom od avtomobila.




Stran: [1]