lupinica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


l4ur4 -> lupinica (25.8.2006 15:24:13)

torej, stanje (vprašanje) je sledeče ...

enomesečna laura rada potuje in med tem časom v avtu vedno spi. to lahko traja tudi do 2,3 ure. ali jo je potrebno prestaviti potem (ker še vedno spi), recimo v košaro ali kam drugam, ali je lahko še vedno tam notri. zanima me namreč zaradi hrbtenice, ker že ko "leži" v lupinici, ima glavo nekako "potlačeno" oz. v takem stanju, da se vratu ne vidi.
koliko časa je "dovoljeno sedenje" oz. priporočeno v lupinici pri tako majhnih otrocih (4.5kg, 1mesec)

hvala, lp




KIRA -> RE: lupinica (25.8.2006 15:26:19)

jaz na tvojem mestu ne bi pretiravala. za njeno hrbtenico je vseeno najbolje, če je čim dlje zravnana, čeprav tudi proti lupnici ni nič rečt - če samostojno drži glavico gor...
probaj ji vsake tolko položaj spremenit. tebi tud ne paše, če cel dan sediš a ne?




tulip -> RE: lupinica (25.8.2006 15:30:30)

Jaz bi jo imela v lupinici le za čas vožnje, potem pa jo prestavila na ravno ležišče, kjer bo bolj komot. Pravijo tudi,,da je zaradi upognjenega položaja med vožnjo v lupinici tudi dihanje malo oteženo, zato naj bi bila taka vožnja pri nedonošenčkih omejena na čimkrajši čas- pri donošenih otrocih ni problem, a vseeno- raje jo prestavi, če imaš možnost.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




tulip -> RE: lupinica (25.8.2006 15:31:16)

IZVIRNO SPOROČILO: tulip

Jaz bi jo imela v lupinici le za čas vožnje, potem pa jo prestavila na ravno ležišče, kjer bo bolj komot. Pa tudi hrbet švica, ker miruje. Pravijo tudi,,da je zaradi upognjenega položaja med vožnjo v lupinici tudi dihanje malo oteženo, zato naj bi bila taka vožnja pri nedonošenčkih omejena na čimkrajši čas- pri donošenih otrocih ni problem, a vseeno- raje jo prestavi, če imaš možnost.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




tulip -> RE: lupinica (25.8.2006 15:32:39)

Ha, sem hotela popravit sporočilo, pa sem se citirala..




Anonimen -> RE: lupinica (25.8.2006 15:47:02)

ja po ene treh urah bi jo tudi jaz prestavl ana ravno podlago. sama vidm pri moji 4 mesečnici da so kr dost nažokani v teh lupinah saj vsakič k jo dam vanjo bruhne pa čeprov je jedla recimo že pred uro ali več. in ko jo dam ven se 10 minut preteguje k en tavelik :)




Stran: [1]