Norice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


arielca -> Norice (17.7.2006 10:36:00)

Z dojenčico sva bili na sprehodu in sva srečali mamico z dojenčkom, ki je imel norice. Mali je imel sicer imel že krastice, bil je brez vročine in z našo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] nista bila v neposrednem stiku, me pa vseeno zanima, če je kakšna možnost, da bi se nelezla noric.




Mina1 -> RE: Norice (17.7.2006 10:40:38)

Brez dotika sigurno ne. Sploh pa če je v tej fazi, ko se že vse suši. Ne skrbi. Ampak enkrat jih bo pač morala preboleti, no bolje zgodaj v otroštvu kot kasneje. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.7.2006 10:43:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




arielca -> RE: Norice (17.7.2006 10:47:47)

Saj vem, da jih je enkrat treba prebolet, ampak zdaj je stara šele 7m in v petek gremo na morje.




Anonimen -> RE: Norice (17.7.2006 11:04:35)

http://med.over.net/za_bolnike/bolezni_clanki/norice_clanek_1.htm

Mislim, da ni nevarnosti.

Tudi mi čakamo, da mine inkubacijska doba, ker ne vem, če je okužen ali ne.




mml -> RE: Norice (17.7.2006 11:05:55)

V principu je kužnost pri noricah potem ,ko ni več svežih izpuščajev, ampak so že kraste, zelo majhna, tako da mislim, da te nima kaj skrbeti.  Sicer pa so norice zelo kužne in je zadosti, da se okužiš če si v sobi z nekom, ki ima norice. Ni potreben direkten kontakt, ker se virus prenaša v obliki drobnih kapljic (podobno kot gripa). Inkubacijska doba za norice je pa 10 do 21 dni večinoma 14 do 16, tako da če boste na morju samo en teden, sigurno ne bo zbolela na morju.




maks -> RE: Norice (17.7.2006 11:20:29)

Naš jih je imel prejšni teden; star je dve leti. Kužen je dva, tri dni pred pojavom prvih pikic; traja pa lahko dva do tri tedne preden se otrok okuži, lahko pa da se tudi ne. Prvo pikico je dobil na tor ali sre, v čet jih je bilo po hrbtu že zelo veliko, najhuje je bilo za vikend, ko so nastali mehurči, v pon so že nastajale prve krastice; v sre sem poklicala zdravnico, ji povem stanje in je rekla, da je zdaj pa sve dobro in da ni več kužen.
Glede na to, da jih je imel kar zelo veliko, je zelo dobro prenašal, imel je čez vikend malo povišano tem, srbelo ga je samo malo po glavi in trebuščku, praskal se skoraj, da ni; samo po glavci, ker imamo hišo smo bili ves čas zunaj, seveda v senci.




Stran: [1]