Pomanjkanje železa (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


natanklavdija -> Pomanjkanje železa (12.7.2006 11:36:20)

Pri pregledu v posvetovalnici so ugotovili da ima naš malček pomanjkanje železa v krvi.Dobili smo nek sirup,slišali smo pa,da se po tem sirupu krušijo zobki.Prosim za nasvet in kaj naj jpoje bolj naravnega, da bi rešili ta problem. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.7.2006 11:42:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




2ursae -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 12:36:01)

papa naj borovnice in pa zeleno zelenjavo - blitva, špinača, solatka... Dober vir so konjsko meso, teletina in jetrca.




srki -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 13:14:52)

Res je boljše z naravnimi metodami, kot s temi sirupi. Aljaž je kar nekaj stekleničk popil, mislim da Legofer in Ferrum, pa nikoli ni bilo kaj dosti učinka. Še sedaj je komaj na meji, ampak je pa vse, sploh veliko sadja.

Saj se bo potem uredilo, ko bo večji in bo začel jesti tudi bolj raznoliko hrano.




nuala -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 13:24:14)

Jaz sem tudi proti sirupu.
Jakob je dobival vsak večer malo rdečega mesa ali jetrč, ali jetrni knedlček ali mleto meso; zraven pa stisnjeno pomarančo.
Zjutraj žitarice obogatene z železom pa kakšen sok, ali kivi, ali borovnice, mandarine,...
Za kosilo pa tudi če je bilo le mogoče malo mesa, zraven pa brokoli, zelje, blitvo, pa spet sok.

In se je lepo popravilio vse skupaj.




BLAŽIKA -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 13:54:31)

Zelo pomaga sok iz rdečih plodov ti vsebujejo veliko železa.




Anonimen -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 20:12:36)

Meni je najbolj pomagala zelo redna prehrana. Kuhano kosilo in največkrat tudi večerja.




artista7 -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 20:15:35)

rdeča pesa, rdeče meso, črni ribez, jetrca, suho sadje in oreški..to mu daj..ta sirup se da pa tudi razredčiti in po tistem, ko ga daš, otroku umij zobke, pa se nimajo kaj krušiti. meni so se, vendar zato, ker mi mami takrat ni umivala toliko zobk in se to še nivedelo... 




ZARA -> RE: Pomanjkanje železa (12.7.2006 20:24:19)

http://www.plivazdravje.si/?section=stanja&section_menu=majka&cat=D&id=7718&show=1

lp




Stran: [1]