|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lovljenje urina
9.6.2009 12:24:12   
m_m
ja dejansko gre za lovljenje, ker gre vsakič mimo. Danes smo že 3. dan preždele v zdravstvenem, je dala sestra vrečko gor, pa je blo isto. Punca se ne polula v vrečko. Kakšen nasvet?

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 12:26:16   
ronja
mogoče se bo hotela v lonček, pri nas je ratalo.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 12:33:08   
m_m
Kolko pa je bila stara? Naša je 9m. razmišljam kam bi jo dala, da bi bla lahko nagica... drugače ne pokaže kdaj lula.

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 12:46:04   
Najaa
Težko je ujet, ja. Midva sva se sama doma matrala in je recimo da 3. uspelo. Sam sma ji res tisto luknjo ful zadihtala. Nekako, ne vem več kako... pa da je bila čim bolj na miru in skoz sem gledala, če je že lulala.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 12:49:57   
majči22
Najbolje, da v lekarni kupiš vrečkico, ki jo prilepiš gor in čakaš da se polula.user posted image

_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 12:54:06   
m_m
najaa saj sem gledala, pa je blo ravno v tisti minuti vmes user posted image

majči122 a v lekarni imajo kaj drugačne od tistih kot jim dobiš pri pediatru? ker tistih včrek smo zmočile že ene 10 ampak samo od zunaj.

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 12:55:49   
Najaa
Ne, v lekarni imajo iste vrečke. Tiste, ki jo nalepiš na spolovilo, se pravi namontiraš luknjo. haha, ne znam drugače napisat.
Nam se je pa dogajal, da se je še pokakala zraven... pa je blo treba spet znova.
Ne vem, kaj naj ti druga svetujem. Mogoče poskusi še malo zalimat s tistim belim zdravstvenim selotejpom, sam jo bo bolelo, ko boš dol vlekla.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 13:33:16   
uwaga
Mi smo imeli tudi težave z lovljenjem urina pri pupi (ko je bila stara 14 dni), pa se je sestra znašla: pripravila je sterilni lonček, prinesla injekcijsko "šprico" napolnjeno z vodo in akcija!
Odvila je plenico, pupo pošpricala po luliki in to jo je toliko nadražilo da se je polulala, sestra je podstavila lonček in ujela urin.
Se je pa potem še en teden hvalila, da pri njej še novorojenčki lulajo v lončke.user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 14:10:07   
mulan
Probaj najprej z milom umit in je nič namazat, mogoče zaradi tega vrečka slabo prime? Mi nismo imeli težav z njo (vrečko) - samo načakat smo se mogli, ko pupa ni in ni hotela lulat. Pa vzameš kako knjigo s sabo, da bo bolj mirno sedela, ali pa jo napiješ in z lončkom kampiraš zraven user posted image  

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lovljenje urina
9.6.2009 19:58:23   
LenaG
Mi še nimamo izkušnje z lovljenjem urina. Smo pa pred enim mesecem kupili kahlico, bolj za šalo kot za res. Pas  od takrat vsako jutro naredi kupček, včasih pa preko dneva še lužicouser posted image . Morda bi lahko bila kahlica rešitev, če že sama sedi.

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lovljenje urina
10.6.2009 8:34:43   
majči22
Mi tudi nismo imeli težav z vrečko, je res fino prijela.
Sm ji pa luliko umila z milom in fino obrisala.
Ne sme biti nič mastno od kreme.
Polulala se mi je pa v roku petih minut.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lovljenje urina
10.6.2009 14:57:28   
m_m
najaa user posted image  namontiraš pol pa odmontiraš

uwaga smo progal tut to varianto. hvala za nasvet. mogoče je pomagal.

mulan in majči22 sem dala da je sestra gor nalimala, ponoč nč s kremo mazala pa je šlo mimo.

lenag sem jo dala na kahlo, sam ni hotla gor sedet,

no po vseh zgornjih nasvetih, nam je uspel v 5 urah opazovanja trofit čas in ujet v lonček vsaj nekaj. danes zvem če je bilo dovolj. hvala za nasvete, smo sprobal vse.

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lovljenje urina
15.6.2009 14:39:23   
kristinaj
ne čakat v zd.... pejdi domov...... in naslednji dan zjutraj ko se mala zbudi jo umij, okoli lulice nič mazat, zalepi vrečko in ji daj za pit čaj...... ko se ti bo polulala shrani vodo v hladilniku, največ pol urce, in jo nesi v laboratorij....

tako sem jaz našemu malemu naredila in je bilo ....



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lovljenje urina
15.6.2009 17:38:15   
mateyka
mi smo to naredili doma (nalimali vrečko), ker je vsakič ko so jo nalimale sestrešlo vse mimo. potem greš lepo z vrečko na pupi v zdr. dom ali kam blizu. vmes odpreš plenico in vržeš uč na vrečko, če je že lulala. ko se je, pa hop v laboratorij.
se mi zdi, da je bilo meni lažje vrečko gor dat, ker je bila bolj na miru in sem jo lahko temeljito posušila in natančno nalimala vrečko. sem pa na koncu pazila, da se mi preveč zvirala (da je na miru sedela v vozičku dokler ni lulala), ker to tudi zna zrahljat vrečko. mi smo mel še tisto epruveto zraven, ki je res neudobna za nošnjo.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lovljenje urina
15.6.2009 17:44:12   
Anonimen
huh, hvala za informacije....
do zdaj imamo 2 fanta, augusta pa pride pupika!user posted image
pa je fajn vedet!

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lovljenje urina
16.6.2009 14:33:48   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mi smo to naredili doma (nalimali vrečko), ker je vsakič ko so jo nalimale sestrešlo vse mimo. potem greš lepo z vrečko na pupi v zdr. dom ali kam blizu. vmes odpreš plenico in vržeš uč na vrečko, če je že lulala. ko se je, pa hop v laboratorij.




a to vrečko se lahko da v plenico???

Mi2 morama jutri dat urin, ampak mi ni nihče povedal, da lahko dam v plenico... Sestra mi je rekla, da mu naj dam lulčeka v vrečko in počakam da bo lulal. Ja, kaj pa če ne bouser posted image  A to lahko gre v plenico? Ne bo steklo ven? Pri fantkih se tudi mora zalimat???

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lovljenje urina
16.6.2009 15:52:38   
hedviga
Joooooj, tole nas še čaka. Smo zadnjič dobili vrečke za domu. HB je še slaba dva meseca, da poštudiram kako bom to naredila. namreč moram naštimat lulčka (se mi zdi izvedljivo) in luliko (joooooj)....

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lovljenje urina
16.6.2009 16:06:33   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mi smo to naredili doma (nalimali vrečko), ker je vsakič ko so jo nalimale sestrešlo vse mimo. potem greš lepo z vrečko na pupi v zdr. dom ali kam blizu. vmes odpreš plenico in vržeš uč na vrečko, če je že lulala. ko se je, pa hop v laboratorij.




a to vrečko se lahko da v plenico???

Mi2 morama jutri dat urin, ampak mi ni nihče povedal, da lahko dam v plenico... Sestra mi je rekla, da mu naj dam lulčeka v vrečko in počakam da bo lulal. Ja, kaj pa če ne bouser posted image  A to lahko gre v plenico? Ne bo steklo ven? Pri fantkih se tudi mora zalimat???


Jaz sem malemu dala, da se je napil čaja (lahko mleka, al vode), prilimala vrečko gor in je že lulal. Potem pa sem vrečko nazaj skup zalimala, dala vrečko v lonček, ga zaprla z pokrovčkom in sva šla v laboratorij.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lovljenje urina
16.6.2009 16:08:19   
mateyka
a to vrečko se lahko da v plenico???


seveda. saj se lahko vmes pokaka in kaj boš potem? user posted image

če pa se pokaka, potem je pa ponovi vajo, ker je urin kontaminiran s fekalijami in je "no go" v laboratoriju.
nimam pa pojma za fatke, kako točno dat vrečko gor. nisem še probala in nisem dobila navodil user posted image

ps.s mislim, ko daš vrečko gor, ga zaviješ ful narahlo v plenico. kakor sem rekla, če se pokaka ali če pušča, je kar potrebna.



< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.6.2009 16:11:13 >

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lovljenje urina
16.6.2009 17:33:24   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Jaz sem malemu dala, da se je napil čaja (lahko mleka, al vode), prilimala vrečko gor in je že lulal.


Upam, da bo naš tudi hiter. Ne predstavljam si, da bi mogla dlje časa čakat, ker se tako premetava, da bi tista vrečka menda nekam odletela.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lovljenje urina
16.6.2009 17:38:09   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a to vrečko se lahko da v plenico???


seveda. saj se lahko vmes pokaka in kaj boš potem? user posted image

če pa se pokaka, potem je pa ponovi vajo, ker je urin kontaminiran s fekalijami in je "no go" v laboratoriju.
nimam pa pojma za fatke, kako točno dat vrečko gor. nisem še probala in nisem dobila navodil user posted image

ps.s mislim, ko daš vrečko gor, ga zaviješ ful narahlo v plenico. kakor sem rekla, če se pokaka ali če pušča, je kar potrebna.




Pa kaj potem, če se pokaka na previjalno. Se ne bo prvič in niti zadnjič in nima to nobene veze.

Mene je zanimalo, kaj storiti, če ne lula takoj. Nagega ga pač ne morem imeti na previjalni dolgo časa, sploh ker tako miga.

Pa še nekaj mi ni jasno...
A če se pokaka poleg vrečke na previjalno je urin za v smeti? Če se pokaka pa poleg vrečke v plenico je pa ok??? user posted image  Al v čem je poanta plenice? Samo zato, da se slučajno ne pokaka na previjalno?

Za fantke to tudi velja? Ne vem, če bi njegovo blato prišlo v stik z urinom...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: lovljenje urina
17.6.2009 13:05:42   
mulan
Plenico daš gor čez vrečko, če ga ne misliš na previjalni imet. Moja 2 (enkrat pupa, drugič fant) sta oba imela kar plenico čez, pa sta lahko po svoji volji migala.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: lovljenje urina
17.6.2009 13:30:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*
Pa kaj potem, če se pokaka na previjalno. Se ne bo prvič in niti zadnjič in nima to nobene veze.


ja, potem pa pucaj previjalno v zdr. domu. če nima veze, super. meni npr. ni v interesu drugim smradit in naši punci rit kazat okoli.

Mene je zanimalo, kaj storiti, če ne lula takoj. Nagega ga pač ne morem imeti na previjalni dolgo časa, sploh ker tako miga.


čakaš. ker ne zna še zadržat urina, tudi ne lula na ukaz.

Pa še nekaj mi ni jasno...
A če se pokaka poleg vrečke na previjalno je urin za v smeti? Če se pokaka pa poleg vrečke v plenico je pa ok??? user posted image  Al v čem je poanta plenice? Samo zato, da se slučajno ne pokaka na previjalno?


ja, plenice samo zato, da v zdravstvenem domu niso pokakane previjalne mize v čakalnici. urin je pa za v smeti tudi zato, ker se ne bodov laboratoriju prebijali skozi kakec do urina. kamorkoli kaka, izven plenice ali notri. to ni njihovo delo,, da oni pucajo vrečke od kakcev. drug razlog plenice je pa doba čakanja - če čakaš 2 uri, je praktično da ima plenico in greš lahko v park pred  zdr. dom. za ta čas. midve sva čakali tudi po 2 ure, ker ni hotela piti in kaj čem potem? notri v domu pa ne bova ves čas. morbidno imo..

Za fantke to tudi velja? Ne vem, če bi njegovo blato prišlo v stik z urinom...


v glavnem, vrečka od zunaj ne sme bit umazana. če ti rata, good for u user posted image
aja, pa urin ne sme bit starejši kot eno uro, ko ga oddaš v laboratorij. čimprej ga oddaš tem bolje. zato čakaš da  se polula v zdr. domu in nato ga neseš takoj v laboratorij.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: lovljenje urina
17.6.2009 13:45:24   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


aja, pa urin ne sme bit starejši kot eno uro, ko ga oddaš v laboratorij. čimprej ga oddaš tem bolje. zato čakaš da  se polula v zdr. domu in nato ga neseš takoj v laboratorij.



Men so celo rekli 30 minut

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: lovljenje urina
17.6.2009 14:36:37   
evica23
Pozdravljene, tudi mi smo imeli probleme z lovljenjem urina. Se sploh ni hotela polulat ko je imela vrečko gor, pa še premalo je pila tako da je lahko med enim in drugim lulanjem kar trajalo. Probaj ji vrečko še dodatno zalepit z mikroporjem, to je tisti beli selotejp. Pri nas je ponavadi to držalo. Voda pa je lahko stara dve uri, pa je še vse ok. lp

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.





slutnja

kdaj ste dojencke zaceli dajati "kravce past"

1m (40%)

2m (21%)

3m (15%)

4m (8%)

kasneje (5%)

nikoli (10%)


Število vseh glasov: 382

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!