|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krči-pomoč
27.6.2005 11:25:31   
aneja1
Naš Anej bo jutri star 3 tedne in ga zelo mučijo krči, ga pa dojim in seveda pazim kako se prehranjujem. Dajala sem mu že čajček, čeprav je patronažna sestra (babica) odsvetovala.

Prosim, če mi svetujete kako mu pomagati, da ga ne bi več tako črvičlo?
A obstajajo kakšne kapljice?


Hvala že vnaprej in lep dan

Neposredna povezava do sporočila: 1
   krči-pomoč
27.6.2005 11:38:23   
bivka
Draga Aneja, zelo sočustvujem s teboj.

O, groza, ko se spomnim, koliko se je moja Nika prejokala-ne kričala!
Jaz ti bom napisala, kaj smo vse mi delali:
čajček (kumina, janež), čaj Plantex - vsi možni kupljeni čajčeki, kapljice Sab simplex, vetrovne kapljice Koroških lekarn, kapljice Lefaxin (iz Avstrije), masaža trebuščka z brinjevo mastjo, topli obkladki na trebušček (topla brisačka),... in še bi lahko naštevala. Nič od naštetega ji ni pomagalo.

Ko je moja Nika bila stara več kot tri mesece in je še vedno imela krče, pa sva izvedela za kapljice Babynos (iz Avstrije v lakarnah Mariahilfe). Edino te so pomagale.

Vedi, da zdravila ni. Moji lubici je pomagalo, če smo jo cele dneve nosili na trebuščku.
Želim vam čim manj joka in predvsem mirne živce.
Pozdravček, B

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   krči-pomoč
27.6.2005 11:43:02   
tejč
Živjo, ja, seveda obstajajo vse sorte kapljice, vendar ne vem, če sploh kaj pomagajo. Sem mnenja, da je toooliko dejavnikov pri krčih, da na koncu sploh ne veš, kaj je pomagalao, saj se lotiš vsega. nosiš otroka po prostoru, ga nežno ogovarjaš, mu poješ, ga zibaš, treseš, ga postavljaš v različne položaje, da mu je lažje, mu daješ kapljice, ga voziš v vozičku, treseš, pelješ z avtom..........

Naša ima hude krče, joka tudi po dve ali tri ure, zvija se, postaja vsa rdeča v obraz, kriči. V eni sekundi jo zvije, v drugi minuti se smeji in potem spet. čisto boga je. Maha z rokami in nogami, vse leti, tudi duda, če ji jo dam.

Poskusili smo že naslednje kapljice:
- kapljice proti krčem iz naše lekarne-ne pomagajo
- vetrovne kapljice Koroških lekarn- ne vem, če kaj pomagajo
-Lefaxin kapljice iz avstrijskih lekarn, firme Bayer- včasih pomagajo

Srečno!

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   krči-pomoč
27.6.2005 11:45:16   
Anonimen
Nekaterim kapljice pomagajo, drugim ne. Jaz sem delala po nasvetu tvoje patronaže: nič - preden bi sprobali, katere kapljice mu ustrezajo, bi krči že izzveneli :zmeden: In brezveze še dodatno obremenjevat čreveseje s kapljicami in čaji...

Ni kaj, potrpežljivost, nošenje, masiranje, naš je bil kar nag na veliki postelji...skratka močne živce rabiš :ups:

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   krči-pomoč
27.6.2005 11:45:45   
Tommy
... sicer nisem strokovnjak, ampak vseeno:

Morda je lačen?

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   krči-pomoč
27.6.2005 12:33:25   
ČITA
Praviš da dojiš?
Ali piješ mleko? Ali ješ mlečne izdelke? Veliko otrok ima krče zaradi materine prehrane. In ena stvar mu sigurno ne paše.

Pri meni je bilo tako, da sem kljub temu da sem se skrbno izbirala hrano, občutljiv na jajčka. In jaz, neumna in nevedna mami, sem to poštudirala šele po 2 mesecih. In ko sem jaz nehala jesti jajca, saj ne moreš verjeti, od takrat ni bilo niti enega krča več.
Sem pa tudi jaz poskušala z vsemi masažami, kaplicami....

Pazi pri hrani. Sadje naj bo prekuhano. Niti ne sme biti hrana prekisla (npr. kakšna solata).

Vem, da bo marsikatera rekla, da je jedla vse po vrsti pa krčev ni bilo, ampak otroci so si različni. Vsak dan si zapiši kaj ješ in mogoče boš dobila vzorec ki se bo ponavljal.

Čajček pa mu po mojem ne bo škodoval. Poskusi z domačo mešanico čaja (kumina, majaron, kamilice, janež).



(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   krči-pomoč
27.6.2005 12:34:51   
Anonimen
Tommy, verjetno si možakar :)- Velika večina možakarjev namreč ob prvem otrokovem stokcu reče: Lačen je :)-
Tudi pri nas je bilo podobno in pri vseh prijateljicah. Jok ob lakoti in krčih je drugačen, se ga z lahkoto prepozna, tako, da :zmeden2:

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   krči-pomoč
27.6.2005 13:21:17   
Tommy
... yep ... samo dejstvo je, da ko sva pri takšni "mladosti" tudi midva najprej pomislila na krče, potem pa upoštevala tudi drugo opcijo, se je le-ta izkazala za pravilno ...

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   krči-pomoč
27.6.2005 13:37:27   
mia-1
Hoj pri nas smo tudi mislili da ga zvija pa se je izkazalao da je bil lacen.V porodnisnici so rekli da je prelahek-pa smo zaceli dodajati(po nasvetu pediatra) in cudezno so "krci" izginili-sedaj je cisto ok.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




porod in čep


V kolikem času ste rodile ko se vam je odluščil čep?

tisti dan (73%)

v roku enega tedna (18%)

v roku dveh tednov (5%)

v roku treh tednov (2%)

več kot tri tedne kasneje (2%)


Število vseh glasov: 222

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!