|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kopeli v nosečnosti
15.11.2007 10:20:16   
Anonimen
Zanima me kako je z kopelmi v nosečnosti? Pred kratkim mi je test komaj pokazal nosečnost, se pravi da sem noseča le nekaj tednov, pa me vseeno zanima ali se lahko kopam doma v banji ali to kaj user posted image škoduje? In še nekaj vsak mesec si naredim hrastovo kopel (iz hrastovega lubja) ki je odlična za problematično kožo pa me zanima ali jo lahko nadaljujem? Vpliva hrast kaj na plod ali se le preveč obremenjujem s tem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 10:22:20   
Anonimen
Ni preveč dobro, ker gre voda lahko not. Pa kakšen žir  ali želod al kaj je že, gre lahko not.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 10:38:50   
mala pikica
V banji se jaz vsak teden razvajam, ampak brez raznega lubja in žirov user posted image To res prvič slišim...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 10:58:54   
tasyo
Jaz si prvih 12t razen tuša nisem privošila nič, ker sem imela težave in sem krvavela. Sedaj pa se vsaj 1x tedensko razvajam v banji, samo ne več tako dolgo kot prej. Sicer pa najbolje, da vprašaš svojo G, ti bo najbolje znala povedat. In uživaj v nosečnosti!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 11:52:35   
lara larissa
Če nosečnost poteka ok si lahko privoščiš kopel ampak bi blo priporočljivo da brez nekega lubja itd, pa ne met preveč vroče vode...

Jaz sem se v začetku nosečnosti samo tuširala nikoli nekih kopeli in to.... Pol pa sem vprašala ginekologa kak je kaj s tem pa je rekel da doma ni panike se lahko kopam, ampak voda ne sme biti preveč vroča,neke toplice pa to mi je odsvetoval (zaradi bakterij in možnosti vnetja ) .

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 12:40:45   
beyba
Načeloma se lahko kopaš v banji, vendar voda naj nebi bila bolj vroča od 38 stopinj in kopanje naj nebi bilo daljše od 10 minut. Vroča voda namreč pregreje tele, kri...Kar pa naj nebi blo vredu za maternico in plod v njej- naj bi povzročalo splav, enako velja za savnanje!

(odgovor članu lara larissa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 12:56:17   
Sandra*
Lahko se namakaš v baniji samo pazi da ni voda pretopla. Tam nad 35 stopinj bolje da ne, sicer pa kaj več tudi telo težko preneset. 

Razvajaj se zdaj ko imaš čas, pa tudi tole lubje nima kaj škoditi, po mojem mnenju.

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 13:32:07   
Estrella*
Tako kot so napisale predhodnice. Če je z nosečnostjo vse OK ni nobenega razloga zakaj se ne bi kopala v bajni. Plod je itak maximalno zaščiten(čepek + ovoj v katerem se nahaja). Temperatura do 38 st oz. telo se ne sme pregrevati. Ker pa se to zgodi le v redkih primerih, saj bi bilo tebi že pošteno neugodno v tako vroči vodi. Ti mirne duše uživaj!

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 14:44:57   
Mat3ja22
Al Bina - mene samo zanima zakaj, na vsako postavljeno vprašanje odgovoriš s sarkazmom. res nevem, zakaj si na tem forumu, ki je namenjen temu, da si med seboj pomagajmo. od tebe pa nisem zasledila še enega pametnega odgovora, saj vedno ponižuješ tiste, ki jih kaj zanima. drugič bodi rajši tiho in ne dajajo pripomb, še posebej kadar nimaš kaj pametnega za odgovorit. Pusti nosečkam, da uživajo ne pa da jih moriš z takimi brezveznimi odgovori.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 14:49:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mat3ja22

Al Bina - mene samo zanima zakaj, na vsako postavljeno vprašanje odgovoriš s sarkazmom. res nevem, zakaj si na tem forumu, ki je namenjen temu, da si med seboj pomagajmo. od tebe pa nisem zasledila še enega pametnega odgovora, saj vedno ponižuješ tiste, ki jih kaj zanima. drugič bodi rajši tiho in ne dajajo pripomb, še posebej kadar nimaš kaj pametnega za odgovorit. Pusti nosečkam, da uživajo ne pa da jih moriš z takimi brezveznimi odgovori.


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mat3ja22)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 15:50:35   
Anonimen
Mat3ja22

Popolnoma se strinjam s tabo .  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Al bina in še enih par takih kot ona so tukaj samo zato da si nabirajo zvezdice z številkami svojih postov in kradejo čas sebi in si delajo glupo reklamo. To pomeni da za vsako temo ki je dnevno objavljeno je treba dat kak post da se nabirajo zvezdice  in ker več ne vejo kaj bi pisale ga kr nekaj mimo streljajo lih tolko da nekaj čečkajo in ker jim zmanjkuje idej jim ne ostane drugega kot to da začnejo odgovarjati z sarkazmom in brezveznimi pripombami.

Mislijo da so najbolj pametne in da najbolj vse vejo in imajo vse prav.......To njihovo obnašanje kaže na  to da so same v največjem šmornu tukaj gor in njihova obramba je pač izraz njihovega samosopštovanja in problemov ki jih imajo privat pa jih treba znašat na tiste ki tukaj gori iščejo pomoč ali nasvet v kaki nelagodni ali krizni situaciji......
Ampak kaj naj rečem, pametovanje jim tukaj gor nič ne korsti meni izpadejo totalno zmešane koze ki očitno doživljajo neke vrste krizo v svojem življenju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 16:10:37   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image

Če bi mele same malo smisla, za humor, bi Al bino razumele.user posted image user posted image
In Al bina nikomur noče nič žalega, se včasih samo heca.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kopeli v nosečnosti
15.11.2007 16:12:33   
Anonimen
Drugače pa anonimna, do 12 tedna moraš biti pazljiva, dalje pa ne pretiravaj.Lubje in take zadeve so zdravilne, ni nič kemije. Nevarno je v bazenu, kjer je polno bakterij, pa še takrat si daš tampon, pa si lahko brez skrbi. Sam potem moraš dat tampon takoj ven.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kopeli v nosečnosti
16.11.2007 9:50:10   
malamalinca
al bina, glede na to, da si omenila, da ji gre lahko kak žir ali želod notri, predpostavljam, da to govoriš tako pametno iz lastnih izkušenj, torej imaš razvlečeno kot kaka amsterdamska dama, ali kaj?

user posted image
samo vprašam....

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 9:32:25   
frutka_
Malo heca ne škodi mamice!user posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 9:40:38   
frutka_
Aja, sicer pa če imaš normalno, zdravo nosečnost lahko počneš vse.
Se kopaš v banji,
se namakaš v hrastovem lubju,
tudi savna ne škodi (če si nanjo navajena),
lahko spiješ kakšno pivo ali deci vina  (občasno!),
veliko hodi,
bodi na svežem zraku,
zdravo se prehranjuj,
operi sadje in zelenjavo,
po potrebi si dosledno operi roke
pa bo vse OK.
Seveda pa obstajajo stvari na katere nimamo vpliva, recimo okrog delitve genov ipd. ampak zato boš šla na UZ, pripradata ti 2, morda celo 3. Če si boš plačala lahko greš na UZ vsaki teden.
Osebno ti pripročam nuhalno svetlino, ki je samoplačniška, če nisi rizična skupina (over 37, s slabo družinsko anamnezo).

V glavnem, kar sem hotela reči je to, da živi normalno naprej. Nisi bolana, si samo zaskrbljena nosečka in to je vse normalno. Zaupaj svejemu gin, pa kdaj pa kdaj le vprašaj tu gor, ker smo vse fejst punce ampak včasih dobimo občutek kot da se nekdo dela norca, ko sprašuje take bedarije o kopelih ipd.. ne skrbi,
user posted image U Ž I V A j!user posted image
 
 
LP od frutke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 10:21:09   
skuštrana
Joj, ženske...Pa kaj ste tako resne. Se strinjam s frutko, malo heca ne škodiuser posted image
Al bina je pač Al bina, če vam ni všeč jo pa blokirajteuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 12:04:01   
muki1
Ampak žalod pa vseeno lahko not zaide, pa Al bina gor dol user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 13:21:13   
Anonimen
Alba, ljubavi, ne morem verjet, da me nisi obvestila o tem lapsusu user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 14:57:12   
MARTINŠČICA
Kaj pa biserna kopel - z vodnimi ali zračnimi mehurčki? Da ali ne v nosečnosti?

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 15:00:41   
Putka
Kopala sem se večkrat tedensko, v precej vroči vodi z eteričnimi olji in kopelmi. Po dve uri skupaj. Kako pogrešam to razvajanjeuser posted image . Edino vroča voda lahko povzroči padec krvnega tlaka, je treba potem malo počivat.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kopeli v nosečnosti
17.11.2007 16:53:28   
mika
včasih dobimo občutek kot da se nekdo dela norca, ko sprašuje take bedarije o kopelih ipd.. ne skrbi,

U Ž I V A j!


to sem tudi jaz tu gor sptaševala, ko sem bila user posted image user posted image . kaj češ ko slišiš vse verjetno in neverjetno.
ena izmed neverjetnih stvari na RR sem prebrala, da se ne smeš sončit, ker se plodovnica hitro segreva. moja g je rekla, da to ni res, ker bi meni prej slabo postalo. isto velja za ležanje na hrbtu.

nekatere res ne poznate al bine in njenih odgovorov...preberite jih z malo smisla za humor, pa boste prebrale bistvo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kopeli v nosečnosti
18.11.2007 9:30:30   
*BeiiBii*
Anonimna mi je bolj prijetno brat Al Bino kot pa anonimneže!!!spljoh pa kot so že ostale napisale da mal heca more bit ne pa da kar neki u 3 krasne obtožujete!!kako pa veste kaj se dogaja u njeni glavi ah dejte no dejte pač take in taka bo!tudi jaz nisem prenašala nivess nekaj časa sedaj se pa že k vidim da je odgovorila začnem smejtuser posted image

                     Lp BeiiBii*

_____________________________

WaaWiii JeSt BooM pa MoDeRnA Pa Si BoM NiCk SpReMeNiiLa V....x]...HeCaM Se=)



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kopeli v nosečnosti
18.11.2007 9:33:26   
rija
humor gor ali dol...

kak bi pa komentirale, če bi to napisal nek **** uporabnikuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *BeiiBii*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kopeli v nosečnosti
18.11.2007 12:20:18   
študentka Mici
Rija se strinjam s tabo... na žalost je resnica to, da nekaterih uporabnikov ne trpite in jih spljuvate totalno, drugi pa klati neumnosti in je bog... Je pa res, da se ne želim z nikomur kregat. Veselo nosečnost še naprej. Lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




TV
Evica22

Koliko časa na dan gledajo vaši malčki TV?

manj kot pol ure (34%)

več kot pol ure (21%)

več kot eno uro (25%)

več kot dve uri (6%)

kolikor sam hoče (14%)


Število vseh glasov: 131

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!