|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kopanje dojenčka
20.10.2008 9:52:15   
N.SI
Zdravo punce,
tudi jaz sem novopečena mamiuser posted image  in imam eno težavo - moj malček (3. teden starosti) ne mara(????) kopanjauser posted image . Kadar koli se spravimo kopati je jok...user posted image  Pa se trudim, da ni ne sit ne lačen, da ni na silo zbujen, ampak počakam, da se sam zbudi, voda je primerna, temperatura prostora tudi...
Moj partner je posnel, ko ga je patronažna sestra prvič kopala in je bil čisto miren in bolj ko gledam posnetek manj vidim razlik med mano in njo... Je možno, da se moj malček pač ne mara kopati???

Naj še omenim, da ga že mučijo krči in napenjanje - morda ga pa boli v trebuščku, ko se spravljamo kopati... Je imela katera podobne težave? Kako ste jih rešile? Ima katera kak predlog, da ne bo histeričnega joka med kopanjem?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kopanje dojenčka
20.10.2008 9:57:48   
pizamca
Moja se je ful jokala prvi mesec, potem pa je začela uživati v kadi, mislim da bo pri tvojem isto. Saj če noče jo ni treba prevečkrat matrat, jaz sem jo vsak večer umila z vodo in vato, kopala pa enkrat do dvakrat na teden.

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kopanje dojenčka
20.10.2008 10:20:46   
katy82
Kot da bi brala sebe,naša je bila obupna sem zgubila vsako veselje do tega opravila.Nato sem pa pri mesecu in pol kupla kad od ok baby ki ima na eni strani da lahko otrok leži,na drugi strani pa lahko kasneje sedi.Niti enkrat se še ni jokala noter,sem pomislila da ji najbrž nisem dobro držala ali ji pa pač ni pasalo kako jo držim.V glavnem zdej leži noter kt šef in čaka da jo umijem pol pa čofota ko nora...

_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kopanje dojenčka
20.10.2008 14:01:32   
Tisana
Ma ne vem, eni se pač ne počutijo dobro v vodi. Po mojem to nima veze s kadjo. Edino, kar bi opozorila, če tega slučajno ne delate, da odneseš otroka v vodo zavitega v tetra plenico in ves čas držiš plenico pod njim oz. jo umikaš tam, kjer ga umivaš, potem ga pa spet zakriješ, tako da ima večji občutek varnosti. Pa mogoče, če tudi še niste probali, ga skušajte skopati zjutraj, ko najverjetneje nima krčev, ali tudi? Pa še to: jaz ga ne bi kopala, če zraven joka na vse pretege. Če imaš možnost na previjalni mizi, položi nanjo kakšni 2 tetra plenici in ga umij tako, kot so ti to pokazali v porodnišnici, s tem da ga kar fajn namoči, saj bosta plenici popivnali odvečno vodo. Mi smo našo tako umivali cel prvi mesec, ker je bila nedonošena, pa ni bila zaradi tega nič kaj bolj umazana.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kopanje dojenčka
20.10.2008 16:00:48   
cukrček11
Tud pr nas je bil na začetku parkrat jok, potem pa sem ugotovila, da je malemu najbolj pasalo ko sem ga obrnila na trebušček, da sem ga lahko umila po ritki in hrbtku.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kopanje dojenčka
20.10.2008 22:03:57   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: N.SI

Je možno, da se moj malček pač ne mara kopati???

Ja, žal je možno. Moja hči ni marala vode. Zato sem obupala in je nisem kopala vsak dan,ona je res trpela.

Naj še omenim, da ga že mučijo krči in napenjanje - morda ga pa boli v trebuščku, ko se spravljamo kopati... Je imela katera podobne težave? Kako ste jih rešile? Ima katera kak predlog, da ne bo histeričnega joka med kopanjem?

Sina, ki pa vodo obožuje, sem kopala v čebričku-zaradi refluksa mu je dvignjena pozicija pasala. To mi je predlagala patronažna sestra, ko smo še mislili da ima krče, pa je rekla naj ga masiram v vodi. Sem ga noter dala, ko je jokal in se zvijal in ga božala po trebuščku. Zelo mu je pasalo. Ampak-kot rečeno-sin vodo obožuje.



< Sporočilo je popravil polma -- 20.10.2008 22:04:44 >

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kopanje dojenčka
21.10.2008 11:25:08   
N.SI
Hvala za odgovore... Danes sva se umivala, kot v P in je bilo veeeliko bolje... Samo prav mučno mi je, ko ga bom, npr. čez dva-tri dni kopala... Morda bo pa res bolje čez kak mesec, kot je predhodnica napisala, da je bil to primer z njeno hčero...

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kopanje dojenčka
21.10.2008 12:19:17   
katra55
A ga med kopanjem zaviješ v tetra plenico?
Jaz sem našo tako kopala, da sem jo zavila v tetra plenico in jo z njo dala v vodo.

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kopanje dojenčka
21.10.2008 12:23:21   
N.SI
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

A ga med kopanjem zaviješ v tetra plenico?
Jaz sem našo tako kopala, da sem jo zavila v tetra plenico in jo z njo dala v vodo.


da, zavijam-
...in postopno in počasi ga močim in odvijam, pa nazaj zavijam... user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kopanje dojenčka
21.10.2008 19:42:04   
julči
oj,

vem da ti je hudo, ampak ne sekiraj se, bo minilo. Tud pri nas je blo tko, mala je vreščala na vse pretege, do cca 2 mesecev. Sem jo pretežno umivala, oz skopala dopoldan, je blo malo bolje, zvečer mi je nikakor ni ratal. Zdaj je stara 5,5m uživa v vodi in hodiva na tečaj plavanja za dojenčke, kjer je v bazenu po pol ure vsa nasmejana in veselo brca in čofa. Tko da ne obupuj, men je blo tud grozn, ampak mine. Samo ne je silit, umivaj jo, vsake toliko pa probaj skopat, takrat ko ima najboljši čas dneva. Srečno!

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
21.10.2008 19:50:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu N.SI)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kopanje dojenčka
21.10.2008 19:52:08   
Ana08
Tudi pri nas je bilo podobno, mala je kričala na vse grlo med vsakim kopanjem, pa naj sva jo držala tako ali drugače, zavila v plenico, dala malo ali več vode... Za nas je bila čudežna rešitev nakup čebrička. V čebričku je od vsega začetka uživala in jok smo imeli samo, ko sva jo vzela ven.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kopanje dojenčka
21.10.2008 20:35:33   
Tisana
da, zavijam-
...in postopno in počasi ga močim in odvijam, pa nazaj zavijam...
 Ne vem, zakaj jok ob tem... ne razumem... nam je namreč patronažna pokazala, da je tko treba, da se otrok počuti varnega, ker novorojenčki ne marajo biti nagi. In to sem videla tudi pri naši, ki je bila rojena 1,5 meseca prekmalu. Zaradi tega in zaradi zlatence je samo spala. Niti jokala ni. Je pa vreščala pri fototerapiji zaradi zlatence, ker je morala biti pod lučko naga. Potem pa še 1,5 meseca ni bilo slišati nobenega joka od nje. Mi smo tudi našo na začetku tako kopali, dokler nisem imela občutka, da se počuti tudi brez plenice dovolj varno.

< Sporočilo je popravil Tisana -- 21.10.2008 20:36:11 >


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 11:48:40   
pikolina66
jaz sem ga samo prvič pri kopanju zavila v tertra pleničko, potem nikoli več, se kar smeji, ko ga dam v banjico.problem je obraten, ko ga vzamem ven in brišem, oblačim, ...takrat pa tako joka, kot bi ga iz kože dajali.In ne glede na to, kdaj je jedel po kopanju je lačen kot volk ;-))

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 12:38:17   
N.SI
user posted image
mislim, saj sem vesela, da vaši fročki taako uživajo... upam, da bo moj tudi kmalu user posted image

(odgovor članu pikolina66)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 12:38:53   
N.SI
hvala... upam, da bo to kaj kmalu... in ne, ne bom obupala user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 12:40:32   
N.SI
ja saj, ravno to je tisto - se mi zdi, da delam vse tako kot patr. sestra... pri njej je bil miren, pri meni pa jokuser posted image ... morda pa ga grdo ali pregrobo držim in obračam, čeprav pazim nanj kot bi bil iz porculana. no, upam da je to prehodna faza, kot pri nekaterih.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 13:29:42   
bibalezung
Moj ta starejši se tudi ni maral kopati, v bistvu ni maral kopanja v banjici. Potem sem pa nabavila čebriček in se je že pri prvem namakanju ful smejčkal in očitno užival. Tamiceno, ki pa je zdaj stara 3,5 meseca pa že od rojstva kopam vsak dan v čebričku, enkrat tedensko ko pa ji perem glavico pa v banjici, pa tudi ful uživa v čebru
Mislim da je moj tastarejši čutil da sem nesproščena ko sem ga kopala v banjici in sem ga komaj držala z eno roko in ga z drugo umivala in je deloma vreščal tudi zaradi tega.

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 15:11:59   
Anonimen
Tudijaz bi ti svetovala, da nabaviš čebriček. Naš sicer vodo obožuje, vendar sva na izposojo dobila čebriček od ne deklice, ki se tud ni marala kopat, v čebričku je pa uživala - se je počutila bolj varno.

Lep dan

(odgovor članu bibalezung)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 20:42:49   
papir
tudi pri nas je prvi mesec kar joikala.me je kar minevao ko sem vedla da jo moram skopat.kopale sva se v dnevni.potem sem jo pa enkrat skopala v kopalnici.in nič joka.zgleda da ko sem ji pela je bol odmevalo in ji paše.pa še malom drgač je.
v vodi uživa brca in se smeji ,malo pa zajoka ko jo vzamem iz vode,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kopanje dojenčka
22.10.2008 21:43:40   
resnično srečna
tudi mi banjice nismo marali, v čebričku pa še sedaj uživa...celo tako zelo se sprosti, da se notri pokaka...tako da poskušaj res s čebričkom...jih oblika spomni na maternični položaj...

_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu papir)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




umetna oploditev
bit

Zanima me, kje so vam opravili uspešno umetno oploditev? prosim za komentar: v katerem poskusu

LJ GK (58%)

MB (14%)

PO (10%)

Tujina (18%)


Število vseh glasov: 188

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!