|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kje kopati?
30.11.2009 9:10:58   
mojgal
Mi bomo kmalu prerasli banjico v kateri se trenutno kopamo pa me zanima kje kopate svojeuser posted image ko  enkrat prerastejo banjico, ker se mi zdi da je tavelka banja pregloboka da bi se notri držala sključeno, sama pa itak še ne sedi smo stari 2,5 mesecev?
Obstajajo kaki pripomočki za pod tuš da jo daš ležat ali kaj podobnega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kje kopati?
30.11.2009 9:12:59   
manna
Pri 2,5 mesecih je že prerasla banjico?!! Naša ima skoraj 6m pa jo še kopamo v banjici. Imamo pa tisto banjico ki pride pri paketu za novorojenčka. 

(odgovor članu mojgal)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kje kopati?
30.11.2009 9:18:32   
Vinjeta
Naš je star 2 leti in pol pa se še zmer kopa v banjici (ki jo damo v tuš kabino, ker pač toliko šprica) ...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kje kopati?
30.11.2009 9:35:02   
Bananček
Če imaš banjo, si naredite kot en podstavek za čez in daš banjico potem gor, pa se ni treba sklanjati. Strošek je ene 10€. Samo ena dila, pa na enistrani še kos lesa, da se fiksno zatakne na banjo da ne zdrsne in je. Upam, da si znaš predstavljat, baje se pa da to tudi kupit, ampak ne vem točno kje, kakšen BC mejbi :-)

(odgovor članu Vinjeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kje kopati?
30.11.2009 9:51:10   
zmajaz
Naš je star 7 mesecev in tudi še ni prerasel banjice. Ta prva bo pa stara 2 leti in se tudi še vedno kopa v tej isti banjici, s tem da odkar zna sedeti pač sede. Saj niti ni treba da je banjica ne vem kako velika. Jaz se spomnim, kako smo našega, ko je bil star 3 mesece, na morju kopali v eni malo večji plastični posodi, ki se sicer uporablja v kuhinji, ker drugega nismo imeli. user posted image  Sicer ni mogel not celi ležat, ampak umili smo ga pa le. user posted image

(odgovor članu mojgal)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kje kopati?
30.11.2009 10:01:07   
Tea 1
Mi smo meli isti problem (samo ne pri 2.5 mesecih, ampak pri 6). In zdaj se kopava skupaj. Ko bo samostojno sedel, ga bom pa spet v tamali banjici.
Drugač pa meni se zdi neverjetno, da bi pri 2.5 mesecih prerasel banjico, čeprav imamo xxl dojenčka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kje kopati?
30.11.2009 12:48:00   
miapia
Mislim da je bila nekje do 5 meseca v banjici, po tistem sem jo kopala v taveliki banji. Ker je bilo tudi vsakodnevno umivanje z vato nemogoče, sem pri 6 mes uvedla vsakodnevno tuširanje, sedi pa v bimbo stolčku. V nedeljo se pa prav kopa, da še malo počofota. Banjica ji sicer ni bila premajhna, ni pa ravno komot, sploh če v vodi dete "podivja".

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kje kopati?
30.11.2009 13:16:43   
tasa_m
Mi smo stari 9.mesecev in še vedno kopamo v banici. Drugače pa bi jo tvojem mestu kopala v veliki bani, druga ti itak ne preostane. Saj pri 2,5 mescih je tud nea namakaš ne vem ako dolgo, tak da s križem tud nebi mogla zdaj imet ne vem koliko težav. Ne, vem no..moje mnenje.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kje kopati?
30.11.2009 14:35:53   
Anonimen
Duš, to ma te pa res ogromnga otroka, da vam je pri 2,5 mesecih prerasel banjico user posted image
Naša je stara 1 leto pa jo še kar v njej kopam. Dokler ni samostojno sedela sem jo kopala na podstavku, zdaj jo dam pa v tuš na tla, jaz se pa pred tuš na tla usedem in čofotava ...

(odgovor članu tasa_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kje kopati?
1.12.2009 13:05:35   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Vinjeta

Naš je star 2 leti in pol pa se še zmer kopa v banjici (ki jo damo v tuš kabino, ker pač toliko šprica) ...


Mi delamo isto, star je pa eno leto. Mislim pa, da se bo še kar nekaj časa kopal v tej banjici. Kakšno banjico pa imate? Mogoče kakšno zelo mini?

(odgovor članu Vinjeta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kje kopati?
1.12.2009 19:22:00   
akin
Res čudno, da bi že prerastel banjico. Morda je že toliko dolg, da ga težko ti držiš noter oz ne more več bit pri tem čisto iztegnjen? Mi smo jo takrat dali v tist sedežek, ki smo ga dobili zraven banjice bebe-jou. Za to ni treba, da zna sedet, saj je bolj podobno ležalniku, prostora pa ima potem na tak način še kar za nekaj mesecev.
Verjetno se da tak ležalniček tudi posebej dokupit, ali pa kaj podobnega, sicer je pa na trgu tudi nekaj precej večjih banjic, ampak ti žal ne znam na pamet povedat znamk.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kje kopati?
21.12.2009 23:54:39   
kerala
Naš je pa star 4 mesece in se kopamo že skoraj en mesec v veliki banji. Prej smo imeli banjico, ki pa je postala že malo majhna, Kupili smo ležalnik, ki se pritrdi na dno banje ali pa v banjico, mali not leži, jaz sem pa zraven, saj ležalnik ni mišljen, da bi se otrok sam kopal.
Če si predstavljaš, to je podobno, kot v tistih banjicah, ki imajo na dnu nek dodaten del, ki podpira otrokov hrbet, da ga ni treba ves čas držat. Dobiš v BCju, obstaja jih menda par različnih, mi imamo večjega. Sicer ga pa tudi ven iz ležalnička vzamem in malo sedi na mojih nogah naslonjen name. Takrat se zelo lepo igra. Ko bo sedel, bomo nabavili pa tisti stolček, ki se pritrdi v banjo. Meni je prav fajn, da se kopamo skupaj.user posted image

_____________________________

Živa, 12.1.1995
Duna, 12.6.1996
Taras, 20.8.2009 (54cm, 3.980g)
1. mesec: 61cm, 4.945g
2. mesec: 66cm, 5.415g
3. mesec: 67cm, 6.245g
6. mesec: 76cm, 8.060g

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kje kopati?
22.12.2009 7:46:20   
Belika
Mi ga pri petih mesecih sicer še kopamo v banjici, ampak ko je bil star 2 meseca smo bili na dopustu in smo ga kar v veliki banji. Res pa je da sva mogla biti oba zraven. En ga je držal, kot v banjici (samo je hrbtenica tistega ki ga je držal zelo trpela) drug pa umival. Spodaj sem dala pa tisto plastično podlogo. Mali je prav užival notri...

Se pa sprašujem kako našega stuširati pod tušem, doma imamo namreč tuš kabino in si sploh še nepredstavljam, kako bo to delovalo. Pa še nizka je čisto. Edina stvar ki mi pride na pamet je ta da grem z njim pod tuš in ga imam v naročju, moj pa ga umije. Saj si s tem še nebi belila glave, ampak gremo na dopust sedaj in tam imajo samo tuš kabino.... Imate kake ideje?

(odgovor članu kerala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kje kopati?
22.12.2009 8:34:26   
Vali 81
mi imamo tuš kabino in ker se mala 16m noče tuširat imamo v tuš kabini kar majhen napihljiv bazenček. ona zelo uživa v kopanju in čofotanju potem imam še eno posodo z čisto vodo in jo z lončkom polijem da jo splaknem preden jo obrišem.
pri nas enkratno deluje in dokler ne bo marala tuširanja bomo kar to uporabljali.
pa vesel dopust.

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kje kopati?
22.12.2009 8:41:23   
Anonimen
Od enega 7. meseca pa do enega leta sva jo midva tuširala (če se mi ni dalo v banjico vode točit) tako, da je šel moj s tamalo pod tuš, jaz sem jo pa namilila in umila. Zdaj ko sama stoji in hodi jo pa enostavno postavim na tla v tuš in stuširam. Se nič ne boji vode iz tuša in prav vriska ko ji glavo perem user posted image .

(odgovor članu Vali 81)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
22.12.2009 22:28:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kje kopati?
22.12.2009 22:39:13   
Anonimen
Sicer se ne spomnim natancno kdaj je banjico prerasla,vendar sigurno ne pri 2,5m.Sem jo pa potem kopala v veliki banji.Sama sem klecala na kolenih,pa je slo.Tusiranja nikoli ni marala,se je prav bala.

(odgovor članu mojgal)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kje kopati?
22.12.2009 22:43:42   
Najki
Midva sva kupila res najvecjo banjico, ki sva jo nasla in sicer v BC in je bila super. Pri ene osmih mesecih pa jo je oci polomil, ko jo je prevec nafilal, pa poskusal dvignit, da malo odlije... V glavnem nisem hotla nove banjice nabavljat, pa sva ga dala v tus v bazencku od poletja. Je fajn, ker se oblikuje po kabini, tamali pa ful uziva. Samo ima 10m. Bi bilo pa res zelo tezko pod tusem, ce ne bi samostojno sedel. Najbolje, da najdes vecjo banjico ali pa kar bazencek, pa si ga nastimas na visjo povrsino nekako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kje kopati?
23.12.2009 13:48:55   
PC Baby
Mi pri 8.mesecih še veno čofotamo v banjici na nastavku (Baby jou) in ni ni premajhna. Pa ima mali 10kg.

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kje kopati?
23.12.2009 14:38:02   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Mi pri 8.mesecih še veno čofotamo v banjici na nastavku (Baby jou) in ni ni premajhna. Pa ima mali 10kg.


Tudi mi. V enaki. Imamo pa 10 mes. in smo tudi XL med punčkami (76 cm, 10,5 kg). Smo pa res imeli malček problemov v neki vmesni fazi, ko še ni sedela. Ji je bila skoraj premajhna. No, potem je pa na srečo začela sedeti in zdaj je b.p.user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kje kopati?
23.12.2009 14:43:47   
Hope2
Pri 13 mesecih še vedno čofota v banjici od rojstva. Velik pa je 83cm in bo v tej banjici še kar nekaj časa, saj mu je čist prav, lahko se komot obrača, not ima še en kup igrač, šamponov, plastenk... user posted image

Res ne vem kake mini banjice to kupujeteuser posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kje kopati?
23.12.2009 14:54:46   
Anonimen
Sm res...
Ne vem zakva vse kupujete mini mini banjice sam za
dva mesca.. user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kje kopati?
23.12.2009 15:05:58   
Urska09
Po mojem se nismo razumeli. Banjica je ČISTO DOVOLJ VELIKA za kopanje 10 mes. dojenčka, ki sedi, čofota, se obrača, vstaja,...Samo v tistem obdobju, ko še ni sama sedela in smo jo morali kopati tako, kot pač kopaš dojenčka (ležeči položaj, držiš pod hrbtom, da cel leži v vodi) je bilo malce tesno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kje kopati?
23.12.2009 15:11:46   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Po mojem se nismo razumeli. Banjica je ČISTO DOVOLJ VELIKA za kopanje 10 mes. dojenčka, ki sedi, čofota, se obrača, vstaja,...Samo v tistem obdobju, ko še ni sama sedela in smo jo morali kopati tako, kot pač kopaš dojenčka (ležeči položaj, držiš pod hrbtom, da cel leži v vodi) je bilo malce tesno.



Čist zastopim. Pa mi še vseeno ni jasno, zakaj tako malo banjico kupiti, saj ti je ja jasno, da dojenčke nekaj mesecev kopaš ležeuser posted image . Kokr koli so male štručke, se v vodi raztegnejouser posted image user posted image . Saj ni problem v starših, temveč v proizvajalcih, ki sploh delajo take male banjeuser posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kje kopati?
23.12.2009 16:01:21   
zaspancek1
Recimo zato, ker ne dobis nobene vecje user posted image . Sem gledala povsod, pa so vse nekako enako velike -  precej manjse, kot so bile vcasih (npr. pred 20. leti, ko jo je imel moj brat). Tudi mi smo naso uporabljali zelo kratek cas (ene dobre 3 mesece), ker je bila takoj, ko se je mali zacel dvigovat in telovadit premajhna in ga nisi mogel dobro drzat. Zato se sploh ni maral vec kopat. Ko smo uvedli tusiranje skupaj z ocitom, je bilo pa super. V tem se sedaj uziva. 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Dodatna ponudba
Janci F

Katero izmed ponujenih storitev bi izbrali, če bi vam vaš vrtec ponujal:

- Varstvo otrok na domu, ko je vrtec zaprt (renta varuška) (21%)

- Prevoz otrok na želeno lokacijo (baby taxi) (8%)

- Dodatne aktivnosti za otroke, med dnevnim varstvom (različne delavnice, učenje tujih jezikov,..) (39%)

- Dodatne aktivnosti za otroke, po zaprtju vrtca (različne delavnice, učenje tujih jezikov,..) (18%)

Organiziranje rojstnih dnevov in drugih praznovanj (5%)

Nobena od ponujenih storitev me ne zanima (10%)


Število vseh glasov: 275

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!