|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 14:43:40   
2ursae
moj je šele dobrih 6 mesecev star, tako da nimam pojma, kdaj naj bi dojenček že zastopil kakšno besedo, tako da sprašujem vas, bolj izkušene user posted image
Sprašujem zato, ker je v knjigi Igre z dojenčkom v poglavju 6-9 mesecev opisana igrica, kjer dojenčku postaviš vprašanje npr "kje je žoga?" in dojenček bo kot odgovor na to pogledal v smeri žoge. Kdaj se je pri vas videlo, da dojenček razume posamezne besede?

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 14:49:06   
ZARA




Pomoje se je to začelo pri enih 9-10 mes, nič prej...vsaj pri nas...da je pa vse razumela pa od 1 leta naprej. Sej hitro poštekajo, kaj jim hočeš povedat in dopovedat. Jst sem ji vedno na veliko razlagala in zraven kazala. Ampak vse zaman, ker zdej pri 22mes noče nič slišat  user posted image ...

lp




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 15:01:28   
fricka
Tudi pri nas šele pri 10 mesecih. Pri malo manj kor enem letu pa tudi pokaže s prstom, če je res dobre volje.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 15:12:13   
tehnofil
9 mesecev. Malo prej pa "Očka pride" in je gledal proti vratom. Potem vedno več.


(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 15:45:49   
Marogica
Se ne spomnim točno, okrog 8. meseca je vedel, kje je žoga, duda, kuža(za cartanje) oz je v to smer pogledal, pa tudi kje je ati, Bor, mami. Je pa res, da sva dnevno "trenirala", kar pomeni, da sva se žogala, iskala dudo ipd....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 15:47:09   
vevi2
Tudi pri nas pri 9 mesecih in se mi zdi da vsak dan več zastopi, star bo pa 10 mesecev.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 21:22:07   
lelaval
Mislim da okrog 8 -9 meseca (vsaj pri moji opažam). Ko sliši psa zalajat, govori VOU VOU, ko atija samo sliši, govori ATA, če pa samo omeniš, da gre kdo pa pa, pa že maha z rokico.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu vevi2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
27.3.2006 22:55:23   
ALINA55
Ne vem, naš je star tudi 6 mesecev in se mi zdi, da že kar nekaj razume. Ko mu med hranjenjem rečem ne, ker mi želi z rokicami prijemati ter vleči žlico in skodelico me gleda in potem kar neha. Pa tudi luč že poišče z očmi, če ga vprašaš kje je, pa čeprav ne gori. Včasih tudi dvigne rokice, ko vidi, da ga želim vzeti iz stolčka. Ma zdi se mi, da že kar malo razume je pa res, da se veliko ukvarjam z njim, sploh pa se veliko pogovarjava in raziskujeva.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
28.3.2006 9:42:57   
sabinke
Se podpišem pod tvoje. Tudi moja ima pri skoraj šestih mesecih podobno obnašanje. user posted image

(odgovor članu ALINA55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
28.3.2006 12:46:02   
taška30
Meni se zdi, da tam okoli 8-9 meseca. Prej je razumela mogoče besedo NE, pa včasih je prav pogledala na vprašanje, kje je ATI, pa kje je LUČKA?
Mi je bilo pa ful hecno, ker sem to 'razumevanje' odkrila kar tako, čez noč. Dolgo sem se namreč pogovarjala z njo na način: kaj je to? to je žoga. kaj je to? to je zajček. itd... in mala je spremljala.
Potem sem pa enkrat obrnila in vprašala: Kje je žoga? Kje je zajček? In prav debelo buljila, ko mi je mala iz svoje škatle vlekla taprave stvari. No, in potem sem jo vsak dan 'trenirala' in je razumela čedalje več besed.

Najbolj mi je hecno, ko smo v dnevni sobi in začnem peti uno pesmico: pika poka pikapolonica, to sem jaz...mala se pa brez besed dvigne, odplazi v kuhinjo, vzame z vrat hladilnika magnetek pikapolonico in mi jo prinese v dnevno sobo.user posted image

(odgovor članu sabinke)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj začenjajo otroci razumeti besede
28.3.2006 13:32:10   
bombonček
Naša je stara 10,5 mesecev pa se mi zdi,da že skor vse zastop,kar ji govorim!

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?