|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj z dojenčkom v bazen?
21.3.2009 23:23:43   
anika87
Kdaj ste šli prvič z otrokom v bazen? Sem brala včeraj v eni knjigi, da se lahko gre po četrtem mesecu že v bazen, seveda, če je user posted image rad v vodi, ne da bi ga silili.
Zanima pa me tudi, kako veste, če je voda preveč klorirana za otroka. V knjigi piše da ne bi smelo biti več kot 0.3 mg klora. Kako pa naj vem koliko je touser posted image (no mogoče še piše dalje v knjigi, vendar danes še nisem bralauser posted image )
Imate kakšne izkušnje dobre ali slabe s kakšnimi bazeni in v katerih termah? Npr. Čateške in Olimia me zanimajo, pa terme 3000 tudi.
(bodoči ati že komaj čaka, da bo lahko šel - zaradi user posted image seveda - na gusarski otok user posted image , brez dojenčka bi mu bilo nerodno user posted image )

< Sporočilo je popravil anika87 -- 21.3.2009 23:24:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
21.3.2009 23:29:31   
gloria
...mi smo šli včeraj prvič v Čatež in je ful užival.....star je 6,5user posted image ...nekako se za prej nismo odločli......vem pa da bomo zdej šli večkratuser posted image

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
21.3.2009 23:35:08   
Anonimen
Naša je stara 4m pa gremo v sredo prvič v bazen (tečaj plavanja) ... samo pa bazen ni odprt za množično kopanje in vodo redno kontrolirajo.

(odgovor članu gloria)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 7:02:05   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: anika87

Zanima pa me tudi, kako veste, če je voda preveč klorirana za otroka. V knjigi piše da ne bi smelo biti več kot 0.3 mg klora. Kako pa naj vem koliko je touser posted image (no mogoče še piše dalje v knjigi, vendar danes še nisem bralauser posted image )
Imate kakšne izkušnje dobre ali slabe s kakšnimi bazeni in v katerih termah? Npr. Čateške in Olimia me zanimajo, pa terme 3000 tudi.
(bodoči ati že komaj čaka, da bo lahko šel - zaradi user posted image seveda - na gusarski otok user posted image , brez dojenčka bi mu bilo nerodno user posted image )


Izkušnja moje sestre izperd 1 tedna v čatežkih. Oba otroka (3,5 in 1,5 let ter ona) so dobili srbečo kožo zaradi preveč klora. En dan jim je malo ušlo preveč klora, ostale dneve je bilo ok kopanje. Drugače pa pejd do kakega animatorja, bademajstra in vprašaj kako čista je voda in kolk klora je not. Vsak dan morajo delati meritve, tak da vejo, če ne pa ti naj zmerijo.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 8:45:25   
*NikoLina*
Mi smo šli prvič na bazen, ko je bila naša pupa stara 4m, v Olimie. Vsi smo uživali...Ni bilo nobenih težav.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 13:11:39   
slovenka
Mi smo šli v Terme Ptuj pri 4m, pa je bilo fajn, potem pa vsak mesec enkrat in je bilo zmeraj bolje in bolje... Nazadnje smo bili v bazenu Hotela Bernardin v Portorožu, kjer je voda slana, in je bila tako vesela... Je izgleda že navajena kopanja in tako maha z rokami, šprica in se smeje. Stara je pa zdaj 8,5m.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 14:05:04   
Anonimen
Midva sva pri 3.5 mesecih začela hodit na plavalni tečaj. Vsakič sva se tam potuširala in ni blo nobenih problemov.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 14:15:25   
zavesa20
mi smo šli pri 3 mesecih v žusterno. vse je bilo ok

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 18:04:44   
karin412
Jaz pa ne bi priporočala, naši so pri 7 m. na sistematskem pregledu ugotovili uroinfekt in smo morali na Pediatrično (ko smo prišli s toplic, smo imeli naslednji dan sistematski). Ko sem rekla, da smo bili v toplicah, so se kar držali za glavo! Voda je preveč klorirana, umazana, dojenček ima pa še preveč tanko kožo in premalo razvit imunski sistem. Morje je drugače, ker ga sonce razkuži, pa tudi nisi toliko časa noter, ker je bolj mrzlo.

(odgovor članu zavesa20)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 19:25:13   
slovenka
No pri nas je pediatrinja na sistematskem pri 6. mesecih priporočala, da gremo kaj v toplice. Pa na sploh zmeraj vidimo ful dojenčkov, tako da ne vem, kaj bi se držali za glavo...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 19:31:46   
Anonimen
! Voda je preveč klorirana, umazana, dojenček ima pa še preveč tanko kožo in premalo razvit imunski sistem. Morje je drugače, ker ga sonce razkuži, pa tudi nisi toliko časa noter, ker je bolj mrzlo.


Nam je razlozila podobno. Naj si predstavljam avtobus upokojencev, ki gre v bazen (z raznimi boleznimi koze, tezavi uriniranja,...) in vanj dam se dojencka. Nekje do sestega meseca je otrokova koza se porozna, in to vse prepusca. Nam je takrat svetovala edino plavanje za dojencke na difu. 

(odgovor članu karin412)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 19:44:06   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

! Voda je preveč klorirana, umazana, dojenček ima pa še preveč tanko kožo in premalo razvit imunski sistem. Morje je drugače, ker ga sonce razkuži, pa tudi nisi toliko časa noter, ker je bolj mrzlo.


Nam je razlozila podobno. Naj si predstavljam avtobus upokojencev, ki gre v bazen (z raznimi boleznimi koze, tezavi uriniranja,...) in vanj dam se dojencka. Nekje do sestega meseca je otrokova koza se porozna, in to vse prepusca. Nam je takrat svetovala edino plavanje za dojencke na difu. 


No pa me je minila vsa volja namakanjauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 19:45:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

! Voda je preveč klorirana, umazana, dojenček ima pa še preveč tanko kožo in premalo razvit imunski sistem. Morje je drugače, ker ga sonce razkuži, pa tudi nisi toliko časa noter, ker je bolj mrzlo.


Nam je razlozila podobno. Naj si predstavljam avtobus upokojencev, ki gre v bazen (z raznimi boleznimi koze, tezavi uriniranja,...) in vanj dam se dojencka. Nekje do sestega meseca je otrokova koza se porozna, in to vse prepusca. Nam je takrat svetovala edino plavanje za dojencke na difu. 


No pa me je minila vsa volja namakanjauser posted image



Tudi mene takrat user posted image .
Se mi je zdel greh v to vodo rinit, smo raje pocakali na morje, ki je itak pred nosom.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 20:49:04   
slovenka
No, ampak naša ima fredov obroč in nima ust v vodi. Poleg tega pa - če bi šla brat, kaj pravijo o zraku, sploh ne bi upala dihati. Jaz se raje ne obremenjujem preveč, pa je vse dobro.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:01:59   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

! Voda je preveč klorirana, umazana, dojenček ima pa še preveč tanko kožo in premalo razvit imunski sistem. Morje je drugače, ker ga sonce razkuži, pa tudi nisi toliko časa noter, ker je bolj mrzlo.


Nam je razlozila podobno. Naj si predstavljam avtobus upokojencev, ki gre v bazen (z raznimi boleznimi koze, tezavi uriniranja,...) in vanj dam se dojencka. Nekje do sestega meseca je otrokova koza se porozna, in to vse prepusca. Nam je takrat svetovala edino plavanje za dojencke na difu. 


No pa me je minila vsa volja namakanjauser posted image



Tudi mene takrat user posted image .
Se mi je zdel greh v to vodo rinit, smo raje pocakali na morje, ki je itak pred nosom.


No da te mine še volja do namakanja v morju ... tam se pa namaka par tisoč ljudi, kar nekaj psov, pa še vse kanalizacija se notri izteka, pa še kaj user posted image . Najboljš, da jih samo doma v prekuhani vodi namakamo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:08:59   
Anonimen
No da te mine še volja do namakanja v morju ... tam se pa namaka par tisoč ljudi, kar nekaj psov, pa še vse kanalizacija se notri izteka, pa še kaj user posted image . Najboljš, da jih samo doma v prekuhani vodi namakamo.


Pretiravat pa spet ni treba user posted image .

Meni je se vedno boljsa opcija morje od bazena in ce ima bejba moznost kopati se skoraj stiri mesece na leto, zakaj bi jo kot dojencka vlacila po bazenih? Pac sem takrat presodila, da je skoda vecja od koristi. Vsak gleda po svoje in glede na svoje zmoznosti.

Je pa tudi res, da poznam kar nekaj ljudi, ki so z bazena prisli s koznimi glivicami, kar pa za morje ne glede na pse in kanalizacijo ne morem reci. Pa se v morju kopa precej vec ljudi kot na bazenih. Lahko pa tudi nihce ne pove, da se je kopal v tako mrzlem morju, tudi to je mogoce.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:17:17   
slovenka
Mič, no, naša se nima možnosti kopati 4 mesece na leto v morju, pa se imamo tudi v bazenih zelo lepo. Brezveze je govorit o bazenih in o morju na en paničen način, da so kužni itd. Dajte no. Jaz imam iz otroštva najlepše spomine na toplice, sedaj pa tudi skozi celo zimo zelo radi hodimo, je fajn sprostitev. Poleti pa tudi radi gremo na morje. 

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:34:33   
Anonimen
Brezveze je govorit o bazenih in o morju na en paničen način, da so kužni itd.


Seveda je bazen kuzen, zakaj pa mislis, da ga klorirajo? A zato, da lepse disi?
Povprecno zdravemu cloveku ne bo nic, bolj obcutljivim pa ja. In ce dojencka pazimo celo pred alergeno hrano, zakaj ga ne bi se pred moznostjo okuzbe v bazenu? Ali pa pocakali vsaj toliko, da njegova koza vzpostavi obrambni mehanizem in ne prepusca vec vsega skozi? Sicer pa ta isti dojencek lula v taisti bazen.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:38:50   
slovenka
V morje pa ne lula ali kako? Pa celo mesto tudi.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:39:37   
Naja31
Jaz se strinjam z Mič.
Pa se moja otroka nimata možnosti 4 mesece na leto namakati v morju, ampak meni je bazen bolj slabo nadomestilo za morje.
Starejši sin je šel prvič bazen pri 2eh letih, mlajši pa bo zdaj star 1 leto in ni še bil v bazenu.

Meni se bazeni gnusijo.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:40:32   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

V morje pa ne lula ali kako? Pa celo mesto tudi.


Ha, ha, tvoja primerjava bazena in morja je resnično smešna.
Saj to je bil tvoj namen, a ne? user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:43:19   
Anonimen
V morje pa ne lula ali kako? Pa celo mesto tudi.


Seveda se, ampak morje je ziv organizem s samocistilno funkcijo. Bazeni pa ves kako so, voda noter, nekaj klora, potem pa marsikaj. Saj se voda stalno menja, ampak po malem in to je stojeca voda. Primerjaj mlako in primerjaj morje. Mlaka stoji in je umazana, morje redko oz. je treba ze fajn kanalizacijo in industrijske odplake vanj spuscat, da ni visoke cistoce, primerne za kopanje. Pac je nacin samo ociscevanja med njima zelo razlicen.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:45:51   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

V morje pa ne lula ali kako? Pa celo mesto tudi.


Seveda se, ampak morje je ziv organizem s samocistilno funkcijo. Bazeni pa ves kako so, voda noter, nekaj klora, potem pa marsikaj. Saj se voda stalno menja, ampak po malem in to je stojeca voda. Primerjaj mlako in primerjaj morje. Mlaka stoji in je umazana, morje redko oz. je treba ze fajn kanalizacijo in industrijske odplake vanj spuscat, da ni visoke cistoce, primerne za kopanje. Pac je nacin samo ociscevanja med njima zelo razlicen.


To je pa ze skoraj znanstvena razlaga user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:48:10   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

V morje pa ne lula ali kako? Pa celo mesto tudi.


Ha, ha, tvoja primerjava bazena in morja je resnično smešna.
Saj to je bil tvoj namen, a ne? user posted image



Saj tebi se verjetno primerjava ne zdi resnično 'resnično smešna' user posted image user posted image user posted image

Jaz pač nisem tako skeptična do bazenov - ker tam tudi veljajo določeni standardi in pravila.

V morje pa tudi hodimo user posted image

Grem zdaj dol s te teme user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj z dojenčkom v bazen?
22.3.2009 21:48:13   
Anonimen
Starejši sin je šel prvič bazen pri 2eh letih, mlajši pa bo zdaj star 1 leto in ni še bil v bazenu.


To je ze precej razlike, nekaj mesecev star dojencek in dve leti star otrok.
Meni je malcek smesno...na eni strani bohnedaj, da bi kdo pobozal tega nasega otroka ali mu celo dal lucbcka, na drugi pa direkt v bazen. Saj vem, da se je lusno namakat user posted image , ampak toliko pocakat, da je njegova koza pripravljena na to, se pa tudi da. Ampak vsak po svoje.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Imena za PUNČKO
Janjikaaaa



Neža (19%)

Larisa (13%)

Neja (15%)

Tiana (16%)

Vanesa (5%)

Lana (32%)


Število vseh glasov: 237

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!