|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj v hojco?
4.3.2006 15:55:11   
luka jan
Naš Luka je star 4 mesece in ko sem ga dala v hojco je v njej neznansko užival. Je sicer že čisto čvrst, drži sam glavico, sam sedi, se postavlja na noge, a meni se zdi da je to le malce prehitro, ker so kosti še mehke.

Zato me drage mamice zanima, kdaj ste ve dale svoje sončke v hojco, pri katerih mesecih?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 16:34:52   
Bubamaraa
Jaz sem dala Danajo pri cca 6 mesecih.... user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 17:07:05   
barbara b
Malo pomisli na njegov razvoj in ne samo na njegove užitke.
Pediatri itak odsvetujejo hojco, kaj šele da daš otroka notri pri 4 mesecih.
Jaz ti svetujem, da počakaš še kar nekaj mesecev.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 17:26:49   
dory
Najbols za otroka,ce nikoli!

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 17:49:04   
petja
Nikoli user posted image ?!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 18:35:39   
tanjaDi
Mi smo ga dali pri 6 mes., zdaj pri 9 mes. že hodi.

Ne verjamem, da hojica škodi....mojemu malemu nič ne faliuser posted image
Hvala bogu, da obstajajo hojice, ker drugače bi ga mogla imet non stop po rokah....v stajici pa itak noče bit!

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 18:39:55   
mika
Našouser posted image  smo dali pri 8 mesecih in je zelo uživala. Pri štirih mesecih se mi zdi prezgodaj.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 19:55:49   
KODA
Mi jo je fizioterapevtka odsvetovala,pa je nismo sploh kupili.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 20:02:04   
cmokec
Hojica ni dobra, ker otrok obremenjuje in krepi druge mišice, kot jih potrebuje za hojo. Tako so meni razložili in hojice nismo imeli. Ker v hojici se poganja, ne pa koraka. Kdaj shodi je tako odvisno od vsakega otroka posebej, a 4 meseci za hojico so prekmalu.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 22:06:56   
pravljica
tudi, ko bo pogruntal, kako se na tleh sam obrne in kako se da plazit po sobi za žogo bo užival - s hojico ga boš tega po vsej verjetnosti prikrajšala...je pa res najlažje otročka odložit v hojico in se posvetiti kaj jaz vem čemu vse drugemu user posted image  ...mi je nimamo in je ne bomo imeli

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
4.3.2006 22:33:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 23:11:01   
lelaval
Mi jo uporabljamo od 8 - mesecev

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj v hojco?
4.3.2006 23:17:21   
Anonimen
jaz bi pa rada slišala vse tiste, ki imate tako ali drugače deformirane otroke, zato, ker so bili v hojici?!

Ne poznam! moja generacija, okrog 30-let smo vsi fit in ok, pa smo bili v hojcah!

Moj starejši otrok je bil v hojci od 5-meseca pa je več kot ok. zdaj star 9-let?

(odgovor članu luka jan)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
4.3.2006 23:42:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 0:12:43   
Barbek
Po mojem je pri hojci treba paziti, da ne bi otrok padel z njo po stopnicah ali cez kak prag, ostalo je pa lari fari; se nisem slisala, da kdo ne bi shodil, ker je bil v hojci. Pa kaj, ce delajo takrat druge misice, saj ko se po postelji valja ali pa se po tleh plazi, tudi ne delajo tiste za hojo, pa otroku vseeno pase. Saj ni cel dan samo in edinole v hojci.

_____________________________

Barbara

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 7:20:21   
vanč
Nam je pediatrinja šele pri 4,5 mesecih rekla, da ga lahko damo za kratek čas v polsedeči položaj na ležalniku (60 stopinj), čeprav je že nekaj časa zelo čvrsto držal glavico in se celo poskušal že dvigovati. Mislim da je res absolutno prezgodaj za hojico pa tudi za sedenje.

_____________________________

vanč

(odgovor članu Barbek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 7:26:19   
Tiamo
Jaz sem moja dala p ri 6 mesecih, čeprav so mi jo vsi odsvetovali, ampak je blažen žegen, če daš lahko malo otroka iz rok. Saj ga nimaš cel dan v hojci! V decemberski mami sem prebrala, da hojco odstvetujejo samo zaradi nesreč, kot je že napisala Bobek. Lp

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 8:11:32   
Marogica
Sem kar zgrožena, ko si napisala, da je od 4 meseca v hojici. Moj pri teh mesecih, še absolutno ni znal samostojno sedeti, pa tudi glavice ni znal držati samostojno. Mi smo ga imeli v ležalniku, pa sem ga nosila tja, kjer sem pač bila. Od 6. meseca, smo ga pa dali v stajico, pa v stolčku za hranjenje je sedel in se igral.
Torej moj odgovor: nikoli.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 8:56:57   
Anonimen
evo . . .še ena mama, ki je dala otroka v hojico en teden pred petim mesecem...to sem jaz

zgodilo pa se je zato, ker enostavno nisem imela več energije in sem rekla da bom poskusila.

Moja deklica je namreč pokonci SKOZ!!! Zelo zelo kmalu ni hotela več ležati in se je drla kot žerjav če sem jo položila in se ni mogla sama pomirit, dokler ni bila ponovno pokonci...tudi glavico je imela čvrsto že zelo kmalu. Pediatrinja mi je na sistematskem pregledu rekla, da je deklica tako močna, da j lahko dam sedeti - a vidite kako se mnenja pediatrov razlikujejo? In še nekaj  - razlikujejo se tudi naši otroci.....

Vsaka mamica zase ve kaj bo naredila, mislim pa da nobena ne želi škodovati svojemu otroku.

Ja tako je - moja je bila v hojici že v četrtem mesecu. Kar se pa tiče da hojice niso priporočljive pa bom Vprašajte svoje mame, kam so vas posadile ko so kuhale in kdaj  - tudi tiste ki ste zagovornice "nikoli hojice", ste verjetno preživele kar lep čas v njej (OK - ne vse), pa poglejte če vam sedaj kaj manjka...verjetno nič.

Pa še ena razlika ja - vprašajte mame kakšne hojice smo imele me!! Še daleč ne tako udobne kot so sedaj....ni bilo nobebe opore za hrbet in podobno - na današnjih pa je opora takšna, da je otrok v njej kot "zavit v blazino", me pa smo sedele v kosu blaga.

Jaz sem ZA hojico - seveda pa je potrebno vedeti, da otoka ni potrebno pustiti noter predolgo. Malo v hojico, malo v telovadnico, malo v ležalnik,malo.....

vsega po malem pa ne bo nič narobe....to je moje mišljenje...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 9:00:08   
Anonimen
še nekaj...če bi bile hojice res tako škodljive, potem bi jih prepovedali prodajati....sploh v BabyCentrih a ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 9:05:13   
tanjaDi
Ma seveda da v hojici ni cel dan.....mislim halo. Iz ene skrajnosti v drugo greste nekatere.
Kaj mislite, da une, ki damo otroka v hojico, da smo kao gospe komot. Ni tako.

Ne vidim pa razloga, da za nekaj cajta otrok ne sme bit v hojici.

Meni so tudi vsi povprek odsvetovali, da škodi za kolke, da otrok kasneje shodi.....bale!


Seveda hojica DA, ampak ne brat, da otrok more bit cel dan v hojici!!!

pa LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 9:10:43   
Anonimen
se strinjam s teboj Tanja....nismo kamot, sam včasih drugače ne gre.....in sem še daleč od komot gospe.....samo dela imam mogoče mal preveč....(mogoče pa njim, ki so zagovornice proti, kej partnerji pomagajo in otroka kdaj vzamejo v roke, da lahko kaj postorijo - jaz žal nimam takega....)

(odgovor članu tanjaDi)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 9:17:41   
Seven*
No, pa da se sama pristavim svoj piskercek. Sama sem imela Jakoba v hojici v kaksnem sedmem mesecu in naprej. Je res, da mu sploh ni bila kaj prida vsec. Mogoce od zacetka, potem pa smo sli hitro ven iz nje.

Kdo pravi, da dandanes ni vedno vec posledic. Na fizioterpijo v ambulanti, ki jo obiskujem hodi 60!! otrok. In to niso sami prezgodaj rojeni in operirani. Dosti jih je taksnih, ki pridejo tja v sestem, devetem, dvanajstem mesecu..

Ti moderni pripomocki so STRUP za ravoj otroka. Ravno zadnjic mi je povedala fizioterapevtka v cem je stos. Sem pac gnjavila, kot se za mene spodobi. user posted image user posted image user posted image user posted image Namrec. Otrok se v udobnem sedezu (razne mocno oblazinjene in mehke marele, razni mehki sedezi za hranjenje, naslonjaci ipd.) vlekne in ne uporablja vec nobenih misic. In ce je poleg tega zelo miren, ga marsikdo pac samo odlaga not. Sem sodijo TUDI lezalniki. Otrok v takem sedezu sedi zleknjen in ne krepi misic, posledicno vseskupaj zavira njegov razvoj. In kaj je primerno? Primerni so LESENI stoli, ki so cimbolj podobni pravemu stolu, primerni so tudi stoli, ki dajejo DOBRO oporo, primerna so tudi topla tla in razne trde povrsine. Tam kjer cuti tezo, se otrok upre. V primeru vozicka marele cuti tezo vsepovsod in se sploh ne opira. Samo lezi.

In ne si zatiskat oci. Sama sem prejsnji teden po tem pogovoru pospravila lezalnik. Pa sem tudi sama hotela bit "PAMETNA". Po temeljitem razmisleku sem ugotovila, da ima fizioterapevtka prekleto prav.

In ne si mislit, da se to ne more zgodoti vam. Kot sem ze napisala. Marsikdo mora na fizioterapijo tudi okrog enega leta, zaradi nepravilnega in prepocasnega razvoja.

Torej, ce imate otroke koliko toliko rade, dajte jih raje na dekico, NA TLA. Ne pa v hojico!


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 9:21:22   
Seven*
Aja. Pa se to. V casu, ko smo bili mi majhni, so mogoce res bile aktualne hojice. Ampak takrat ni bilo drugih udobnih pripomockov, raznih oblazinjenih sedezev za hranjenje ipd.. Otroci so bili vec na tleh.. Babica od Bigwhale-a se je zadnjic hvalila, da je svojega sina kar na tla dala in mu nogo privezala za kuhinjsko mizo. Pa sla delat na njivo. user posted image user posted image Pa da ne bo mislil kdo, da to odobravam!!, dajem samo vpogled v takratni cas.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj v hojco?
5.3.2006 9:38:43   
BibaJ
Sama nisem pristaš hojice in je tudi nismo imeli. V celoti se strinjam s Seven in njeno fizioterapevtko.
Naš mali je bil tudi full hiter in kmalu je hotel bit skoz pokonci. Stvari so ga zanimale in ker še ni mogel sam do njih sem ga pač nosila! To je trajalo cca 2 meseca, dokler ni začel plaziti! Od takrat sam gre kamor hoče (brez hojice)user posted image !

Ne bom ti rekla NE hojice, ker boš itak sama naredila kar želiš, ampak malo pa še le počakaj, ker pri 4 mesecih je malo prezgodaj.


_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Kadite?




Da. (28%)

Ne. (72%)


Število vseh glasov: 11687

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!