|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj risanke
23.11.2008 13:56:00   
maxi133
pozdravljene!
zanima me kdaj ste vašim otročkom prvič dali gledat kakšno risanko?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj risanke
23.11.2008 13:59:04   
bati

naša je stara skoraj 7m pa jih že občasno gleda....kokr je...najraje pa ima reklame na tv

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj risanke
23.11.2008 15:09:14   
Najaa
Po 1 letu, ampak jih ni gledala. Tam okoli 18m je začela gledat Telebajske, ampak tako gledat, da jih je res gledala. user posted image  Prej je ni nič zanimalo, samo reklame. user posted image

(odgovor članu bati)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj risanke
23.11.2008 16:03:30   
lion
mene zanima, kdaj ste jih prvič postavili pred tv. moja je stara 4 mesece. do sedaj sem jo vedno varovala s postavljeno plenico pred tv. pred dvema dnevoma sem plenico umaknila in mala je bulila v tv....user posted image bojim se za njene očke.


Od kdaj naprej lahko gleda tv?. Pa ne mislim cel dan, samo takrat, če ji rata dolgcajt oz, da kaj postorim.
l.p.


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj risanke
23.11.2008 17:52:04   
botrca
Moj je star 11,5 mesecev in najrajši ima reklame. Risanko pa gleda par minut in to je to. Mislim, da še vsaj pol leta ne bo prav gledal saj je igranje z igračami bolj zanimiva.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 8:45:45   
maša2008
In zakaj nisi televizorja ugasnila? Zakaj mora biti prižgan in pokrit s plenicouser posted image

Ali ni otroka bolj pametno naučit, da se je sposoben sam igrat in zaigrat, kot pa da se ga pri 4 mesecih navaja na TV, da bo mamica lahko kaj naredilauser posted image

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:07:31   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Moj je star 11,5 mesecev in najrajši ima reklame. Risanko pa gleda par minut in to je to. Mislim, da še vsaj pol leta ne bo prav gledal saj je igranje z igračami bolj zanimivo.


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:23:28   
botrca
Se strinjam z  uporabnico maša2008, prehitro je, da bi jo navajala na tv.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:24:17   
botrca
Se strinjam z uporabnico maša2008, prehitro je da bi jo navajala na tv.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:24:55   
botrca
Daj ji igrače, tv pa ugasni.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:38:54   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: maša2008

In zakaj nisi televizorja ugasnila? Zakaj mora biti prižgan in pokrit s plenicouser posted image

Ali ni otroka bolj pametno naučit, da se je sposoben sam igrat in zaigrat, kot pa da se ga pri 4 mesecih navaja na TV, da bo mamica lahko kaj naredilauser posted image



Se strinjam!

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:43:05   
liliana
Mi smo imeli televizor precej prižgan, vendar ga otrok sploh ni gledal......najprej so jo potem zanimale reklame, pokazala je interes za kakšen napovednik za kako oddajo, to pa je tudi bilo vse.....malo pred letom in pol pa je pokazala interes za Telebajske, to pomeni, da jih je res gledala skupaj kakšnih 15 minut.....prej pa ji tudi risanke niso bile zanimive........

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj risanke
24.11.2008 9:54:48   
tosja
Star je 8 mesecev, pa ne razmišljam o risankah.
Veliko poslušava glasbo, prepeva(va), se igra(va),...zaenkrat je to dovolj....user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj risanke
28.11.2008 0:15:01   
Amam
Naš user posted image  (9,5 mesecev) že od začetka neznansko rad gleda TV. Nepremično strmi z odprtimi usteci. Če se mu postaviš pred TV začne godrnjati in te z rokico potiska proč. Včasih mu pustimo gledat za kakšno minuto, samo da se mu smejemo. Drugače smo pa problem rešili tako, da imamo TV preprosto ugasnjen čez dan in ga gledamo zvečer, ko gre user posted image  spat. 

Risanke pa po mojem tam pri letu, letu in pol.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj risanke
28.11.2008 15:05:10   
NOSEČNICA8
MOJA MAJA JE STARA 7 MESECEV,PA FUL RADA GLEDA TV, PA NE SAMO RISANKE user posted image

_____________________________

MOJA DVA SRČKA

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj risanke
28.11.2008 21:19:12   
lindy
IZVIRNO SPOROČILO: NOSEČNICA8

MOJA MAJA JE STARA 7 MESECEV,PA FUL RADA GLEDA TV, PA NE SAMO RISANKE user posted image


A res al kaj, ja kaj pa še gleda?

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu NOSEČNICA8)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj risanke
28.11.2008 21:49:18   
KT
Naša je dopolnila 17 mesecev pa še ni gledala ene risanke. Zakaj pa naj bi jih, če smem vprašati?

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj risanke
28.11.2008 22:25:28   
kaya2007
naša jih je začela gledati zdaj, pri letu in pol. zjutraj ko vstane, se usede an kavč in prižge baby tv, jaz pa v miru naredim zajtrk user posted image  sicer nisem full navdušena, da bi cel dan gledala v TV, včasih mi pa zapaše, da imam pet minut mir, tamala namreč ni v vrtcu in sva cel dan skupaj user posted image

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj risanke
29.11.2008 14:16:28   
massylou
V Italiji so delali eno zanimivo raziskavo s še zanimivejšimi zaključki.
Gledanje TVja pri malčkih je namreč neposredno povezano z nesposobnostjo zbranja, učenja, hiperaktivnostjo, zmedenostjo, kasneje tudi s problemi pri navezovanju stikov, kar je posledica prej omenjenega...

Namreč: manjši, kot je otrok, več šasa rabi, da se na nekaj osredotoči, to preštudira, vidi, dojame... TV pa je ena sama svetla skakajoča begajoča slika s finimi efekti, tako zvočnimi, kot vidnimi. Ker se otrok ne more zbrati in se osredotočiti na eno samo sliko, zaradi tega samo bega in bega, ker pa je slika stalno v gibanju, zvoku in svetlobi, ga preveč pritegne, da bi gledal stran.

Več je tega v najzgodnejši dobi, večja je verjetnost, da bodo otroku posledice ostale za celo življenje in večja je verjetnost za toliko hujše posledice. Tudi nepovratne.

TVja sploh ne bi smeli gledati pred 1 letom, nato malenkost po malenkost (nekaj sekund), nato nekaj minut, tako da bi svojo prvo risanko gledal otrok šele pri nekje 2. letu starosti.

Zadeva ni privlečena za lase (o njej je bilo govora na kongresih in znotraj WHO). Seveda so otroci različni in nekaterih begajoče slike (na srečo) ne zanimajo. Nekateri starši pa imajo pač tudi kako urico fraj na račun zanimive škatle, ki jo njihov 6-mesečni dojenček tako rad bulji.

Splača se biti previden!

Sedaj, ko je naša stara 19m, ji dovolim z menoj gledati animal planet. Sedi pri meni v naročju in gledave kužate in muce, se pogovarjave, kaj vidive... Nekaj minut na dan, če sploh.
Včasih z menoj pogleda tudi kak zanimivi mail (teta pleše, stric se pelje...).

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




cene zasebnega varstva
tinchek1980

Koliko plačujete za zasebno varstvo otroka v manjši skupini (do 8 otrok) v Lj. ali okolici?

manj kot 200 evrov (47%)

200-250 evrov (15%)

250-300 evrov (16%)

300-400 evrov (13%)

več kot 400 evrov (8%)


Število vseh glasov: 193

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!