|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 10:52:38   
bini
Naš malček je star 6,5 m in ne vem katero sadje naj mu še ponudim - fruteki so seveda druga stvar, ampak rada bi mu čimveč dala v naravni obliki, nepredelano...
ker citrusi vsi odpadejo do 1 leta (tako se svetuje in bom pač počakala), so sedaj na razpolago v glavnem jabolka in banane (teh se izogibam, ker ima težave z zaprtjem)... a slive mu že lahko dam?? grozdje se mi zdi da napenja, hruške so ok, potem pa že zmanjka idej...
kako pa ve pripravljate sadne kašice?? al kar s fruteki prakticirate??
hvala in lep dan!
bini user posted image

_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 11:25:11   
dskubin
jaz sem dala tudi citruse, ker jih ima rad, pa jih ne poje dosti, alergij pa nima (zaenkrat in na srečo). Moram pa pazit, da ga takoj takoj previjem ko se pokaka, ker drugače dobi malo rdečo ritko, ko je mandarine. Frutkov ni maral nikakršnih, zato sem jaz kar sama kuhala kašice. Največkrat kar mešane z vsega sort sadja (jabolka, hruške, breskve, marelice, slive) in potem to spasirala. To še zdej rad poje. Drugače pa bomo mi zdej skoraj leto stari in je vse, sedaj je aktualno grozdje, kivi, jabolka, češnje iz kompota ;)
Se mi zdi, da nismo imeli nikoli problemov z napenjanjem, kvečjemu več (bolje rečeno večkrat kakamo), kadar poje veliko sadja.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 11:40:05   
Metuljček Cekinček
Moj user posted image  ima rad tudi melono, ostalo sadje pa je zdaj malo težje dobiti. Mislim predvsem na breskve in marelice, ki pa mu jih lahko ponudiš tudi v kompotu. Je že res, da so kompoti sladkani, ampak pester jedilnik je pa tudi pomemben.

Kombiniraš lahko tudi sadje in zelenjavo - dobri kombinaciji sta predvsem jabolko+korenček in banana+kuhana bučka.

Kombiniraš lahko tudi različno sadje. Če banana tvojega user posted image  zapira, mu pripravi kašico iz jabolk in banane ali pa hrušk in banane.

Potem so tu še suhe marelice, ki jih lahko nasekljaš na drobne koščke in primešaš skuti ali jogurtu. Suhe slive lahko skuhaš v jabolčnem kompotu in narediš iz tega čežano.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 16:24:32   
Eva MT
Najino dete ima 6 mesecev. Pred kratkim sem začela uvajati gosto hrano, najprej banano, potem dušeno jabolko. Zdaj razmišljam še, da bi probala breskev, mislim pa, da bi bil dober tudi kaki: je sladek in mehak.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 17:42:46   
TONČI.
Pri nas je jedel domače maline, jagode, nektarine,...( no tega se res bolj težko dobi9. Sedaj pa noro je grozdje in jagode. Vse domače, imam to srečo

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 19:45:48   
bini
kdaj ste začeli z grozdjem?? in v kakšni obliki?? se mi zdi, da bi se mu pečke in lupina znale zatikati pri skoraj 7 mesecih...
lp

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 20:22:48   
mucica1
Naš lump je danes star 7 mesecev. Od kašic ima najraje banano + melono + jabolko + 2 žlički skutke, ali bananano + jabolko + zmleti plazma keksi, ali pa hruška + jabolko + kuhane slive + ovseni kosmiči ....  Je pa res, da je trenutno ponudba sadja bolj "boga". Aja, pa mango je tudi ok. Saj se kaj najde. Lako pa mu jabolko namesto naribaš spečeš v pečici in malo posuješ s cimetom - enako hruško, pa bo spet malo drugače.

Pa lepo papcajte.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 20:24:21   
mucica1
 marička, sem pozabila - grozdje tudi dajemo. Olupek odstranim, ostalo pa poje in je njami - problemov z našenjanjem pa še nismo opazili, nasprotno, se prav lepo "mehko" pokaka user posted image

(odgovor članu mucica1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 20:28:01   
Anonimen
TOLE SEM GLIH PREJŠN DAN PISALA, ZATO KR KOPIRAM.
za začetek pobrskaj malo po tem forumu, lahko si nabaviš tudi revijo MAMA PAPARICA, al pa knjigo Velika paparica za male papavčke. V vseh naštetih je ogromno idej, tabel kdaj kako živilo. Če ne imaš pa tudi patronažno na voljo, ki ti mora na ta vprašanja dat odgovore.

Drugače pa kako sem uvajala jaz že pri dveh babah pa smo dobr zvozili :) pri obeh sem začela s 4. meseci najprej s kuhanim jabolkom, hruško potem banano, potem korenček, cvetača, brokoli, pa slive, marelice, breskve, gozdje, rozine (skuhaš skupaj z jabolkom), suhe marelice, kivi, pomarančo, pa bučke, stročji fižol, krompir, kolerabo, špinačo, blitvo, pa rižolino. vse to sem uvedla do 6. meseca, menjala živilo na vsake 3 dni od začetka potem pa na 2 dni, ker ni bilo nobenih reakcij. vse sem samo skuhala v malo vode in zmiksala s paličnim mešalnikom. za boljšo nasitnost sem dodajala rižolino narjen z adaptiranim mlekom (ne dojim, sicer lahko uporabiš tudi svojega), oz k zelenjavi dodajaš kompirjev pire v katerega lahko dodaš za mezinčin noht putrčka al pa kislo smetano za vzorec al pa kar mleko. tudi če otroku kaj ne gre ravno po grlu, zadevo, ki mu jo daješ najprej probej sama. vidla boš da je večina zelenjave ogabnega okusa, če je samo kuhana na vodi. v takem primeru sem jaz dodala par zrnc soli ali pa korenčku sladkorja. res za vzorec samo za izboljšanje okusa, da gre lažje po grlu. isti čudež lahko naredi dodano mleko. po 6. mesecu smo nadaljevali z ostalo zelenjavo (paradižnik, paprika, grah, koruza,...) in sadjem (ananas, kaki...) sem pa začela miksati zadeve bolj na grobo, začela dodajat zadeve z glutenom (makarone, polento, ...), pa belo meso, potem še teletino, mlečne izdelke - skute, jogurte, sir. s 7. meseci mi je pri prvi rekla patronažka naj začnem z jajčnim rumenjakom (zdaj ga baje odsvetujejo do enega leta??) no jaz em bla z jajcem tut mal bolj previdna in sem mal počakala, ker sem imela sama alergijo na bljak ampak pri ene 6. letih. v glavnem je prva pred letom dni jedla vse tako kot mi.

aja še količine. odvisno kako otrok sprejme žlico. nekateri komaj dve žlički pojejo in to je ok, da se navajajo okusa in žlice. takega pač potem podojiš še al pa mu daš mleko. počasi se bo že navadil. pomoje, ko poje tam ene 120 ml na obrok lahko zamenjaš mleko za gosti obrok. mojidve sta bli pa od začetka pravi požrešnici in sploh zdej mija se kr trese, ko vidi žlico in imam prej problem koliko ji dati, da ne bo preveč! ravnam se po nasvetu patronažne, ki mi je rekla da naj bi 6 mesečni otrok pojedel cca 2 deci na obrok. tolk nardim in nič več. čez dobi še malo čaja (hipp, al pa kompot, tudi 100% jabolčni sok iz tetrapaka je že pila) no sicer mija še ne poje 200g je pa pojedla zanč 170.

če začneš uvajat šele pri 6. mescih se pa pač vse tolk zamakne, pa mislim, da je pol treba še manj komplicirat, ker so prebavila že tolk bolj razvita.

in to je to. upam da sem keri kej pomagala user posted image

(odgovor članu mucica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 20:30:14   
Barbs
Bini, Aleks bo imel začetek novembra 6.mesecev, pa mu že zdaj dajem grozdje - kako? Prerežem jagodo, poberem ven pečke (al pa odgriznem) in mu dam za pocuzat sokec! On bi to v nedogled počel in okus mu je ful dober..res da vzame mal več časa,ampak...probaj...zagotovo mu bo všeč, samo trdno drži grozdno jagodo, ker Aleks pocuza sto na uro in pazim, da mi ne zdrsne...
res je tudi, da se samo od tega ne bo najedel ne vem kako, ampak, okusa se bo pa privadil...
Nekatrinco mu naribam, melonco tudi...si že probala višnje? Iz nesladkanega šparovega kompota? aleks jih obožuje, četudi so malo kiselkaste....

Probaj, pa ne takoj obupat... mogoče se bo  tvoj pikec po treh žličkah še vedno kremžil , potem pa se okusi in  voilaaaauser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katero sadje v teh mesecih??
19.10.2006 20:48:57   
Mateja82
jaz ji dam  tud mango  samega ali pa z banano. Ima zelo rada.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katero sadje v teh mesecih??
23.10.2006 11:05:13   
bini
uf, hvala punce!!
očitno sem jaz zelooo previdna, ker se ful stvarem kar ogibam oz. še mal čakam... bom zdej mal bolj pogumna, pa bom mal kompote ponucala pa take stvari... mogoče sem glih s to previdnostjo zafurala taveliko, ki je zdaj huda zbirčna metka...
lara - hvala.. madonca, tvoji dve pa sta jedca, ni kaj.. :))
lp

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Imena za fante
Tinca79

Katero ime Vam je bolj všeč?

Robin (46%)

Roben (9%)

Aron (46%)


Število vseh glasov: 290

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!