|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako zaspati brez flaške
1.6.2010 7:23:37   
a982
zdravo punce,
rabim nasvet, moj otrok ne mara dude, drugače je zelo priden za spat, saj spi celo noč -star je 9 mesecev ampak ne zna drugače zaspati kot da pije čaj po flaški, res redkokdaj, da zaspi brez. Imate kakšen nasvet kako ga odvaditi?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 7:28:42   
Katy78
In zakaj bi ga bilo treba odvadit? Moj je star 18 mesecev in zvečer pred spanjem dobi flaško mleka, saj je to del rutine pred spanjem - kopanje, pižama in potem flaška, ki jo spije v mojem naročju. Ob njej še vedno velikokrat zaspi ali pa se vsaj toliko umiri, da potem, ko ga odnesem v njegovo sobo, zaspi v nekaj minutah. Spi že od nekdaj celo noč. Jaz ne vidim problema.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 1.6.2010 7:29:17 >

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 8:44:56   
kristinaj
naša ima tri leta in še vedno pred spanjem pijemo kakav iz flaše

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 10:17:22   
Hope2
Zelo enostavno, vzameš vstran in vztrajaš, nekaj dni krize, potem se navadi. Ali ostaneš pri flaški in si ne delaš skrbi, mogoče se bo sčasoma sam odvadil, mogoče boš pa kasneje odvzela in se s tem ubadala.

Naš se je pri nekje 14 mesecih začel z večerno flaško samo igrat in ni spil niti 10ml mleka, tak da sem mu jo vzela. Ni bilo nobenih problemov, namesto flaške smo uvedli branje knjigic.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.6.2010 10:19:08 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 20:39:59   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

In zakaj bi ga bilo treba odvadit? Moj je star 18 mesecev in zvečer pred spanjem dobi flaško mleka, saj je to del rutine pred spanjem - kopanje, pižama in potem flaška, ki jo spije v mojem naročju. Ob njej še vedno velikokrat zaspi ali pa se vsaj toliko umiri, da potem, ko ga odnesem v njegovo sobo, zaspi v nekaj minutah. Spi že od nekdaj celo noč. Jaz ne vidim problema.


katy78 jaz pa vidim problem in to v zobkih...da ne govorim o kakavu pred spanjem, katerega navaja v svojem postu katarinaj...punce, pa dejte malo razmislit no, kako take razvade škodijo otrokovim zobkom...


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 20:41:27   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

naša ima tri leta in še vedno pred spanjem pijemo kakav iz flaše

Kaj pa zobki? V kakavu je ful sladkorja....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 20:42:59   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

In zakaj bi ga bilo treba odvadit? Moj je star 18 mesecev in zvečer pred spanjem dobi flaško mleka, saj je to del rutine pred spanjem - kopanje, pižama in potem flaška, ki jo spije v mojem naročju. Ob njej še vedno velikokrat zaspi ali pa se vsaj toliko umiri, da potem, ko ga odnesem v njegovo sobo, zaspi v nekaj minutah. Spi že od nekdaj celo noč. Jaz ne vidim problema.


katy78 jaz pa vidim problem in to v zobkih...da ne govorim o kakavu pred spanjem, katerega navaja v svojem postu katarinaj...punce, pa dejte malo razmislit no, kako take razvade škodijo otrokovim zobkom...


In v mleku tudi, seveda.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 20:58:38   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: a982

zdravo punce,
rabim nasvet, moj otrok ne mara dude, drugače je zelo priden za spat, saj spi celo noč -star je 9 mesecev ampak ne zna drugače zaspati kot da pije čaj po flaški, res redkokdaj, da zaspi brez. Imate kakšen nasvet kako ga odvaditi?
Hvala



Jaz ti svetujem, da si sposodiš knjigo Otroško spanje - brez joka v sanje, Elizabeth Pantley. Prav ta trenutek jo imam pred sabo, se mi zdi super knjiga, s 1001 nasvetom. Pa pri nas sploh nimamo nobenega joka pred spanjem, samo problem je, da brez joške ne zna zaspat (kot tvoj ne brez flaške). Pravzaprav mi zaenkrat to sploh ne predstavlja nobenega problema, ampak me je pa zanimalo, kako bomo sčasoma tole začeli reševati. Zato sem si jo že dolgo tega sposodila, brat sem jo pa šele zdaj začela. Res je super, tam boš našla ful idej, kaj ti je storiti user posted image  Aja, moj mali je en mesec starejši od tvojega.


(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako zaspati brez flaške
1.6.2010 22:29:15   
manna
Pri 9 mesecih ga definitivno ne bi še nič odvajala, saj ima še čas! Sploh pa ker gre za čaj! Lahko pa poskusiš to, da vsak večer narediš bolj voden čaj..sčasoma bo tako pil samo vodo. Verjetno gre bolj za cucljanje kot za žejo? Nevem zakaj bi mu to ukinjala. Boljš kot da ima dudo v ustih celo noč.



(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako zaspati brez flaške
2.6.2010 17:35:03   
nananaja
pa mi povejte, kaj je razlika, če otrok popije mleko ali kakav po steklenički ali iz skodelice? a v tistem mleku v skodelici pa ni sladkorjauser posted image   meni se flaša zdi problem, ko jo otrok nosi cel dan za samo, vnjej seveda sok, ali pa da ponoči spije dve flaši mleka, sladkega čaja...

problem je, da otrok pri tem zaspi in si ne umije zob potem, no pa tudi to pri 9m ni kritično, sploh, če ponoči ne spije še dodatnih dveh.
pri nas sicer tamali damo flašo zvečer, a ona že pri dojenju ni imela navade zaspat, tako ni problem z umivanjem zob, so bili pa problemi drugače z uspavanjem ponoči, a smo jih pri 9m reševali z dudo in tolaženjem brez dvigovanja iz postelje.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako zaspati brez flaške
2.6.2010 17:39:14   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

In zakaj bi ga bilo treba odvadit? Moj je star 18 mesecev in zvečer pred spanjem dobi flaško mleka, saj je to del rutine pred spanjem - kopanje, pižama in potem flaška, ki jo spije v mojem naročju. Ob njej še vedno velikokrat zaspi ali pa se vsaj toliko umiri, da potem, ko ga odnesem v njegovo sobo, zaspi v nekaj minutah. Spi že od nekdaj celo noč. Jaz ne vidim problema.


katy78 jaz pa vidim problem in to v zobkih...da ne govorim o kakavu pred spanjem, katerega navaja v svojem postu katarinaj...punce, pa dejte malo razmislit no, kako take razvade škodijo otrokovim zobkom...


In v mleku tudi, seveda.


Pedontologinja sama mi je rekla, da je flaša mleka pred spanjem, torej po tem, ko se zobki umijejo, še najmanjše zlo za otrokove zobke.

Jaz sem do 4 ali 5 leta ponoči pila kakav, pa sem imela zdrave mlečne zobke in tudi stalne imam boljše od večine ljudi.

Joj joj, ja to je pa res razvada, dajte malo pomislit, kaj vse je še razvada, pa otrokom dopuščate, pa kaj vse  še ni zdravo, pa ne samo za zobke, pa tudi otrokom dopuščate. Kaj pa včasih, ko niso imeli pojma o tem, da je treba otroku umivati zobke takoj, ko mu zraste prvi zobek? Ja, nekaterim so zobki zgnili, pa še danes marsikateremu mlečni zobki zgnijejo, pa temu ni kriva izključno flaša mleka pred spanjem.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 2.6.2010 17:43:48 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako zaspati brez flaške
2.6.2010 18:49:42   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

In zakaj bi ga bilo treba odvadit? Moj je star 18 mesecev in zvečer pred spanjem dobi flaško mleka, saj je to del rutine pred spanjem - kopanje, pižama in potem flaška, ki jo spije v mojem naročju. Ob njej še vedno velikokrat zaspi ali pa se vsaj toliko umiri, da potem, ko ga odnesem v njegovo sobo, zaspi v nekaj minutah. Spi že od nekdaj celo noč. Jaz ne vidim problema.


Naša tamala isto.
Pred tem si umije zobke in mislim, da zarad deci mleka ne bo imela črnih zobkov.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




kresovanje
Lelly28 RR

Ali peljete svojega otroka na kresovanje?

da (50%)

ne (50%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!