|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pogosto kopate
23.12.2007 15:36:50   
bina30
Pozdrav!
Mi smo našega fantka pred par dnevi prvič kopali in sem vprašala patronažno kako pogosto ga naj kopam, pa je rekla, da dvakrat na teden. Ko pa berem po forumih, pa pišete, da svoje bavce umivate vsak dan. Sedaj se pa sprašujem ali je to preveč, ali je 2x na teden premalo. Jaz ga skoraj ne bi vsak dan kopala, ker je pri nas ko gremo iz kopalnice v dnevno na hodniku tako mrzlo in moramo otroka zavijat ko bubo.
Če kopate vsak dan, jim tudi glavice umivate?
vesela bi bila vsakega nasveta.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 15:40:14   
blue sky
Jaz sem mojega user posted image  tam nekje do 4. meseca kopala 2x na teden kot mi je svetovala tudi patronažna. Itak so dojenčki tako čisti, zato ne vem, zakaj bi jih vsak dan namakali v vodi in izsuševali kožo, ki je še tako zelo nežna. Pa tudi mila sem zelo malo uporabljala (zelo fajn je Mustelina oljna kopel).

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 15:50:33   
tikatoka
MI smo ga od prvega kopanja dalje, kopali vsak dan, kar se je po dobrem tednu pokazalo za zelo dobro, saj je začel spati celo noč. Umivala z milom sem ga 2x na teden ostalo ba sva se samo "namakala" v vodi, mali je ful užival brcal.... po kopanju sem ga občasno tudi masirala. Pri nas se je obneslo dobro.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 16:05:29   
glaser
pri nas pa ga vsak drugi dan - tako nam je rekla patronažna. Pa še naš se ful rad kopa, glavico pa mu ne umijem vedno, samo kadar mu glavico  prejšni dan namažem z oljem zaradi temenc.
Mislim, da ga daj kar po občutku. Sam z mokro krpico pa je dobr če ga vsak dan, ker jaz ga na začetku nisem in je dobil rdeče pikice po telesu, pol pa je sestra rekla, da ga premal umivam- kar me je ful presenetl . Vendar je imela prav, ko sem ga potem en dan kopala, drugi dan z mokro krpico umila in potem naslednji dan spet kopala je bilo takoj vredu- brez pikic.

Veš, sej če maš pa na hodniku tok mrzlo pa ga  kopi tam kjer maš najbolj toplo. Jaz ga ravno zato kopam v kuhinji.

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 16:09:33   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: glaser

Sam z mokro krpico pa je dobr če ga vsak dan, ker jaz ga na začetku nisem in je dobil rdeče pikice po telesu, pol pa je sestra rekla, da ga premal umivam- kar me je ful presenetl .


Z mokro vato pa sem ga itak umila vsak dan zjutraj in zvečer pred spanjem.

(odgovor članu glaser)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 16:14:30   
Ajvy
vsak večer čofamo

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 16:33:24   
ThinkPink
Mi tudi vsak dan ali pa vsaj vsak drugi dan. Saj se ne gre toliko za umivanje, malo se poigraš z dojenčkom, user posted image  malo počofota, se zraven nasmeji, čas hitreje mine, potem pa je tako zmatrana, da ful hitro zaspi. Mila pa ne uporabljam vsak dan po celem telesu, samo ritko namilim vsak dan, 2x na teden pa je bolj temeljito umivanje in pranje glavice.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 16:53:07   
*erika*
jst svojo kopam skoraj vsak dan oz.oba otroka zudi 2 letnika kopam vsak dan



_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 17:12:41   
emina83
jst svojo user posted image kopam vsak dan že od rojstva, od drugega meseca, pa tudi s šampončkom vsak dan. če pa opazim da ima suho kožo, pa namažem z bubchenovim mlekom za telo ali  oljem.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 17:32:12   
Petraa
Seveda vsak dan tudi glavico ja

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 17:34:33   
lali82
tudi pri nas našega 5-mesečnika kopamo vsak dan...kot je že ena napisala ne gre za čistočo ampak bolj za en ritual in igro - pa tudi da otroku ustvariš eno rutino,red. Pri nas je vedno tako da ga najprej kopava nato ga vedno zmasiram z malo mandljevega olja, oblečem potem ga podojim in položim v posteljico in mi od prvega dneva lepo zvečer zaspi brez problema.

Mu pa tudi glavico vsak dan zmočim, pa ušeska, nič ne kompliciram pa še nikol ni bil prehlajen. Jaz ga v kopalnici zavijem v brisačo in nesem v spalnico na previjalno. aja z milom ga pa tudi jaz samo 2x na teden umivam, pa kožo ma ful lepo nič suho pa nobenih pikic.

Zdej ma tud že nekaj igračk v banjici in ful uživa in tud če je prej siten je vedno dobre volje ko ga nesem kopat tako da...

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 18:28:29   
Anonimen
Ko je bila dojenček, dva do trikrat na teden, zdaj pa se pri meni kopa vsak dan.

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:09:58   
kaya2007
se že ves čas kopamo vsak dan, ker je tamali všeč in imamo tak ritual pred spanjem. žajfamo in peremo glavo pa 1x na teden.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:16:51   
Anonimen
user posted image Zdaj sem moža vprašala, če se spomni, koliko sem otroka kopala, ko je bil dojenček, pa pravi, da skoraj nič. In to nič kao očitajoče ali da bi se hecal, čisto tako je rekel, malo pomislil, pa rekel.user posted image
No ja,meni pa se zdi, da na kakšne 3 dni, mogoče. Zdaj pa se kopa enkrat na teden,  vmes pa kdaj pa kdaj rito z mokrimi robčki obriševa.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:24:27   
natasaom
ko je bila dojenček se je kopala 3x ne teden,poleti pa vsak dan.sedaj se tušira vsak dan,kopa pa takrat ko se hoče igrat v vodi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:30:05   
sonček5
i smo  vodi vsak drugi dan z milom pa enkrat na teden-poleti bo verjetno vsak dan

Sonček

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:43:29   
katra55
Jaz jo kopam dvakrat na teden, enkrat na teden tudi glavo. Drugače pa jo vsak večer umijem. Vsak dan se mi zdi za dojenčka, ki ima občutljivo kožo, preveč.

(odgovor članu sonček5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:54:28   
Pinkyca
našega 5m user posted image  kopamo 2x na teden,
od tega le 1x s šamponom oz. z milom
vsak večer pa nujno umivanje z mokro krpo po celem telesu
tudi po glavi - le z vodo

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 19:59:17   
Anonimen
absolutno samo 2x na teden. ostale dni sem jo samo umila z vodo in rokovico

(odgovor članu Pinkyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 20:41:15   
lunca2
mi ga od samega rojstva kopamo vsak drugi dan. ni imela patronažna nič proti. se mi zdi, da tudi otrok bolje spi če je umit, pa tudi občutek mora biti čisto drug.




_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 20:56:47   
Anonimen
Ko se je rodil, na dva do tri dni, po 2.mesecih pa vsaki dan.. Tako imamo narejeno - kopanje, čofotanje, igra, masaža, hranjenje, spanje... Ni pa vsak dan z milom, zgolj ga vsaki dan kopamo zaradi ritma, ki ga je navajen... Umivam pa glavico z milom, obraz z vodo..

Enostavno mislim, da je brez veze poslušati patronažne, otrok je tvoj, ravnaj po svojem občutki, ki je zate in za otroka najboljši...

(odgovor članu lunca2)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 21:22:26   
Antigona
IZVIRNO SPOROČILO: lali82

tudi pri nas našega 5-mesečnika kopamo vsak dan...kot je že ena napisala ne gre za čistočo ampak bolj za en ritual in igro - pa tudi da otroku ustvariš eno rutino,red. Pri nas je vedno tako da ga najprej kopava nato ga vedno zmasiram z malo mandljevega olja, oblečem potem ga podojim in položim v posteljico in mi od prvega dneva lepo zvečer zaspi brez problema.

Mu pa tudi glavico vsak dan zmočim, pa ušeska, nič ne kompliciram pa še nikol ni bil prehlajen. Jaz ga v kopalnici zavijem v brisačo in nesem v spalnico na previjalno. aja z milom ga pa tudi jaz samo 2x na teden umivam, pa kožo ma ful lepo nič suho pa nobenih pikic.

Zdej ma tud že nekaj igračk v banjici in ful uživa in tud če je prej siten je vedno dobre volje ko ga nesem kopat tako da...


se podpišem pod tole. Čofotamo vsak dan v čebričku, milimo se 1x do 2x na teden, takrat se umije v banjci. Po kopanju ga namažem z Bubchnovim mlekom in obenem zmasiram. Potem se podojiva in že lepo spančka...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu lali82)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 21:27:58   
Paštetka
Dojenčico obvezno od prvega kopanja vsak dan. 2x na teden z milom, ostalo samo z vodo. Ker ima dolge laske obvezno laske vsak 3. dan z milom. To nam je neke vrste obred pred spanjem.

otroka pa ali kopamo ali tuširamo, vendar vsak dan. Eno ali drugo.

Ne morem si predstavljati, da bi jaz šla umazana v posteljo. Umivanje zame ni enako kot tuširanje. Zato se pa vsak dan tudi otroka ali kopata oz. tuširata. Saj sta še bolj aktivna in švicata kot jaz.user posted image

Pa tudi koža bolj diha in se navlaži, če ju kopaš. Saj ni treba,da je z milom vsak dan. Voda samo pomaga koži, če jo vsak dan stuširamo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 22:12:39   
kristinaj
naša je bila mala čez poletje tako, da sem jo splaknila vsak dan, pa še čas je hitreje minil.  z milom 2x na teden. zakaj si pa previjalne ne postaviš v kopalnico oz. jo umiješ v banjici v dnevni sedaj ko je mala??

naša ima sedaj 8m in jo skoraj vsak dan dam v banjico, ne zaradi umazanije ampak zaradi tega, ker uživa. glavo ji umijem 1x tedensko in 2x na teden jo z milom. imam previjalno v kopalnici, nad pralnim strojem, zato ji tudi rito, ko je pokakana kar na umivalniku umijem. je veliko laže.

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako pogosto kopate
23.12.2007 22:36:43   
only_me
IZVIRNO SPOROČILO: glaser

pri nas pa ga vsak drugi dan


mi tudi. Vsako jutro pa ga umijem - celega.

(odgovor članu glaser)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




IME ZA FANTKA
gugla

Katero ime za fantka bi izbrali?

Filip (34%)

Maks (15%)

Oskar (20%)

Matic (25%)

Tristjan (6%)


Število vseh glasov: 339

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!