|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj si mislite o vsej tej antipropagandi gled...
15.6.2011 12:38:30   
TomTaylor
in sončenja?




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 12:44:18   
Šarki
propagande je veliko, samo mislim da so sodobni lepotni ideali še vedno preveč opevani, da bi jih ženske opustile. V mladosti je vsaka pripravljena plačati ceno za vse kar bi rada počela, pa ji drugi odsvetujejo češ da ni zdravo, potem se pa na stara leta po glavi tolčemo.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 12:49:59   
ZARA
Nič si ne mislim. Dejstvo pa je, da je v SLO daleč največ kožnega raka.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 13:01:42   
Anonimen
Nič posebnega si ne mislim, itak sonca ne maram, do solarijev mi ni, tičim v senci in se skušam izogibat tudi sončnim kremam.

Če sem na soncu pol ure, me mož cel teden pozdravlja HOUK! user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 13:29:25   
HuAnita
Še premalo je je, ne le proti solarijem, prti soncu nasploh. Tisto, kar potrebujemo direktne svetlobe, dobim zjutraj ali nenačrtovano (ko me zna tudi opeči, recimo na terenu, če se dlje zadržimo), sicer pa sen že nekaj let ne sončim.
In ja, sem pač bela kot sneg, pa 'so what?1..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 13:32:38   
sazi
In ja, sem pač bela kot sneg, pa 'so what?1..


Še ena taka.
In niso mi jasni ti blazni lepotni ideali. Meni osebno je hudo porjavela koža prav grda. Ok, malo že mogoče, ampak kako pa doseči tisto ravno malo, malo.
Jaz vedno pridem z morja bela kot sneg, pa me vsi čudno gledajo.

Tudi sama sem mnenja, da je antipropagande UV žarkom premalo.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 13:43:21   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

In ja, sem pač bela kot sneg, pa 'so what?1..


Še ena user posted image

Moje mnenje glede sončenja-praženja in celoletnih obiskov solarija pa: Vsak si sam svojo jamo koplje.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 13:54:00   
Katy78
Naj bo še toliko propagande, ljudje bodo še vedno drli v solarije in se nastavljali soncu - vse za "sodobne lepotne ideale".  user posted image Sama solarija ne obiskujem niti se ne maram pražiti na soncu. Mi je pa žalosten pogled na od sonca/solarija uvelo in starikavo kožo.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 15:57:56   
Klemy82
Ko gledam skurjene korenčkaste in hrustljavo zapečene srednješolke, se zavedam, da je antipropagande še premalo. Veliko premalo. Pa enim tko nič ne pomaga, žal.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 16:10:56   
sanasan
hm, se mi zdi, da jo je bilo včasih dosti več...ali pa nisem na tekočem....
drugače so mi pa solariji itak bljek, ravno tako cvrenje na soncu....ga čedalje slabše prenašam....dobim glavobol, če ne že migreneuser posted image

ravno tako mi rjava polt ni ravno ideal lepote....rahlo 'naravno' rjava že, so mi pa prav grdi ljudje, ki se jim že na daleč vidi, da veliko časa preživijo v solarijih....


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 16:28:05   
Vijoličarka
Sprašuješ to morda zaradi prispevka v včerajšnji oddaji Preverjeno?

Strinjam se, da so ljudje pripravljeni tvegati in potrpeti marsikaj, samo da so 'lepi'. Obstaja tudi prepričanje, da je močno porjavela koža 'zdrava'. Vseeno, koliko logičnih pojasnil in opozoril kroži okoli, solariji ne bodo propadli.

Žal se kazen za te 'grehe' plača šele dosti kasneje v življenju, ko je prepozno za vse. Tudi za kesanje.

Sama imam svetlo kožo, nikoli se nisem pražila, zaščitim se, če grem v hribe. Vsak dan sem toliko zunaj, da dobim zadostno količino svetlobe, ki je potrebna za razpoloženje in tvorbo vitamina D - opravki pač. Sonce je zelo koristno, v pravih količinah seveda. Kot je npr. za telo koristen ščepec soli, cel kilogram bi bil pa morilski.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 16:44:31   
Felicita
jest poznam žensko, ki se od svojega cca 16ega leta non stop sonči in hodi v solarije. danes je stara mal pod 50 in ma kožo slabšo kot njena skorej 80-letna mama. je pa zagorela (ampak gubasta in presušena ko mumija).

jest mam od sonca rada recimo marčevskega in oktobrskega, pa poleti grem na plažo (če grem) npr ob 7ih zvečer. bela sm ko jogurt. in mi ni mar za porjavleost, res ne. edinkrat ko mi sonce res paše je recimo po dolgem dolgem obdobju dežja/slabega vremena pa še takrat mam po pol ure dovolj.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 19:29:00   
Anonimen
Solarijev ne maram.

Sonce mi paše, sploh spomladi, da mi pregreje kosti.
Sonce tudi koristi, samo v primernih količinah in ob primernih urah.

Tako kot preveč sonca škodi rastlinam, in tako kot nič sonca pomeni, da rastlin skoraj ni, tako sonce vpliva tudi na človeka.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 19:52:53   
scarlett_
Ravno v nedeljo sem na morju ugotavljala, da sem bolj bela, kot moja enoletnica. In mi je prav vseeno. Sonca ne maram, imam itak alergijo nanj, mi pa paše, kot je bilo že parkrat prej omenjeno, v spomladanskem in jesenskem času. Mi da tudi energijo!

Sicer pa se malo pohecam tako - jaz, ki sem tako bela, še vedno lahko umetno porjavim, "ta rjave" pa ne morejo postat bele user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
15.6.2011 21:23:55   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

in sončenja?





Da so z njo naredili več škode, kot koristi.
Posledice pomanjkanja Vit D. se kažejo tudi že pri nas.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 9:12:33   
Julija08
Jaz pa grem v solarij vsako leto cca. 5x preden gremo na morje in mi ne bo noben govoril, da ne pomaga. Ker me je parkrat fajn opeklo (pa se nikoli ne sončim), res pa da sem bolj lena za mazanje. Se 1x namažem in to je to. Ampak smo pa na plaži zjutraj od cca. 9-12 in potem popoldan od 17-19 približno. In res ne prenašam sonca najbolje, ampak ker je sine velik ljubitelj vode sem pač ful v vodi in par let nazaj mi je ful zapalilo rame in nos (pa sem bila namazana) in od takrat grem vedno po podlago v solarij in še 1x se namažem s faktorjem najmanj 15 in to je to.

Mislim, da je manj škodljivo če greš parkrat v solarij kot, da te na polno zažge in imaš pokvarjen dopust.
Sigurno pa ni zdravo ne eno in ne drugo.
Bom pa sedaj bolj pozorna na tiste nalepke, ki bi morale biti gor, da je kao testiran. Bom šla drug teden prvič, ker čez slab mesec gremo že na morje. Bom malo vprašala v solarijo, če imajo testirane...user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 9:46:31   
koala
Zase vem eno, nikoli ne bom opečena zaradi solarija. Sončenje kot tako, nikoli ampak nikoli nisem ležala cele ure  na plaži in se pražila, domov pa sem prišla vedno rjava zato ker sem ko sem na morju izkoristim maksimalnio in sem veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiko v vodi., sicer ne sredi največje vročine.
Tudi zdaj sem že porjavela čisto enostavno zato ker sva s sinom ogromno zunaj, zdaj ko je sonce močnejše sicer veliko v gozdu a tudi do tja je treba priti. Uporabljam pa kremo za sončenje od aprila pa tja do konca septembra, tudi ko grem samo v mesto.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 10:00:37   
Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Zase vem eno, nikoli ne bom opečena zaradi solarija. Sončenje kot tako, nikoli ampak nikoli nisem ležala cele ure  na plaži in se pražila, domov pa sem prišla vedno rjava zato ker sem ko sem na morju izkoristim maksimalnio in sem veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiko v vodi., sicer ne sredi največje vročine.
Tudi zdaj sem že porjavela čisto enostavno zato ker sva s sinom ogromno zunaj, zdaj ko je sonce močnejše sicer veliko v gozdu a tudi do tja je treba priti. Uporabljam pa kremo za sončenje od aprila pa tja do konca septembra, tudi ko grem samo v mesto.




Ja tudi jaz imam že lepo barvo, ampak ker ne hodim naga naokrog je ravno tam, kjer me ponavadi opeče ni.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 10:35:32   
jagoda77
če pretiravamo, je vsaka stvar lahko škodljiva... sej za alkohol je tud skoz, kako je škodljiv pa to pa uno, ampak svetujejo pa kozarček na dan, ampak ne pa 2 litra.. torej... tudi sonce... ob 12 h na soncu je škodljivo, ampak če smo pa v tistih dost normalnih urah, je pa v bistvu čist oki, pač mazat se je treba...
jaz grem v solarij nekajkrat na leto po nekaj minutk, samo da sem ten ali dva drugačna :) , ker pač ne želim biti čist bela... mi tako paše... in ravno zaradi tega nisem potem poleti na morju nikoli opečena....
Je pa res, da tiste, ki so pa celo leto prav rjave, pa res pretiravajo in bolj kot ne, bi se moralo take ljudi osveščat, ker če greš ti 5x letno v solarij po nekaj minutk, te ne bo pobral user posted image

Sicer je pa tudi dost drugih stvari, za katere bi lahko ljudi osveščal, ne samo solarij in sonce... kajenje, alkohol, droge.....

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 10:55:43   
muška
sem delala v solariju in toliko glavobolov kot takrat še nisem imela v življenju.  Ko sem šla od tam se mi je počutje bistveno izboljšalo v roku enega tedna.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 11:08:48   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: muška
sem delala v solariju in toliko glavobolov kot takrat še nisem imela v življenju.  Ko sem šla od tam se mi je počutje bistveno izboljšalo v roku enega tedna.

Seveda, to je isto kot, če si 7 ur v mikrovalovki v sljužbi.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
16.6.2011 14:00:03   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: muška

sem delala v solariju in toliko glavobolov kot takrat še nisem imela v življenju.  Ko sem šla od tam se mi je počutje bistveno izboljšalo v roku enega tedna.

To pove dosti...

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj si mislite o vsej tej antipropagandi ...
17.6.2011 2:01:44   
yellowcrystalstar
nisem bila še nikoli v solariju, pa tudi ne nameravam it. na soncu se tudi ne pražim, ker se mi an dopustu ne ljubi ležat na plaži, mi rata dolgčas. sva pa s soncem kar dobra prijatelja, me na izi pobarva kar sproti, težav pa nimam, ker sem bolj temnopolta in me ne ožge. sem pa ravno pred kratkim brala, da so pa zdaj pogruntali, d av bistvu ravno kreme za sončenje ful škodujejo, ker blokirajo vse tisto, kar je v sončnih žarkih za nas dobrega. in temu kar verjamem, ker je kozmetika že nasplošno ena sama kemija in strup.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?