|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj naj še naredim
16.2.2012 10:03:08   
mini86
v torek dop. sem imela izkles modrostnega zoba-se pravi je danes nekako šele drugi dan..

ko sem prišla domov in še potem naslednji dan sem si res skos dajala obkladke..zatekla sem rahlo včeraj popoldne..se mi je pa bolečina včeraj zvečer in tudi danes okrepila-no ali pa imam že tok razboleno da se mi to že zdi..

sem na spasirani juhi, čokolinotu in sladoledu..

boli me kr ornk-nekje umes med pekočim občutkom in bolečino, ust ne morem odpret normalno-ok tega tud ne pričakujem, jemlem pa brufen..

zdele sem si skuhala žajbelj da ga bom "valjala" po ustih če bo kej boljše..


a je še kej takega kar lahko naredim da mi bo boljše..

v izvidu piše da ni potrebna kontrola razen v primeru težav..ok vse skp nj bi trajal 2-3 dni, se pravi da nima smisla da grem že dones nazaj, ali pač..
malo me je strah jt ker ust ne morem odpret in imam vse razboleno in da mi bodo kej drezal notruser posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:10:47   
Hope2
Jaz sem dobila navodila, da ne smem pustit, da se razboli, non stop jest brufen in vmes še kak lekadol. Izpiranje pa samo in edino s curaseptom, noben žajbelj, niti voda, baje lahko vse to hitreje pripelje do infekcije. Curasept (oz neki takega) dobiš v mullerju ali pri kakem privat zobarju (za lekarno ne vem). Izpirat ne smeš na silo, vedno narahlo.
Mislim da sem ene 2-3 dni trpela in žrla tablete, pol se je pa umirilo. ust pa še dolgo nisem mogla normalno odpret in ko sem šla na kontrolo, sem molila zjutraj boga, da mi pomaga. Ko sem pa tam na pol odprla usta, pa mi je rekel, vau, vi pa ste pogumni in že čist ok, glede na to kolk odprete ustauser posted image

http://www.zdrav-nasmeh.com/brands/Curasept.html
to so te 3 ustne vode, razlika je le v intenzititeti

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.2.2012 10:20:48 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:13:15   
TomTaylor
Ja, baje lahko boli ko svinja. Na tvojem mestu ne bi preveč šprudlala po ustih razne zvarke. Pazila bi kvečjemu na higieno ust in spirala samo z vodo pa še to samo v okviru higiene. Pomojem bi se do jutri morala bolečina počasi umirjati, oteklina pa ne bi smela naraščati - pozorna bodi na kljuvanje (utrip srca na rani) in na morebitno povečano telesno temperaturo. Takrat pa pojdi obvezno nazaj. Če te skrbi, pokliči in vprašaj.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:21:28   
Katy78
Ja, boli kot sam hudič, so mi oba spodnja modrostna zoba izklesavali. Bolelo sicer je, ampak, kolikor se spomnim, usta sem lahko pa kolikor toliko normalno odprla. Meni se je potem za povrh naredil nenormalno velik herpes, velika afta na grlu in še šivi so se mi vneli, tako da sem bila res boga. user posted image  Nisem pa nič spirala ali kaj podobnega, niti nisem dobila nobenih navodil, da naj to počnem. Ko sem šla dat ven ta drugega, mi je kolegica stomatologinja svetovala, da naj dan pred posegom začnem jemati AB. Sicer mi ni preveč dišalo, ampak mi ga je splošna zdravnica res napisala in bilo je veliko bolje, brez vnetih šivov, herpesa ali afte. Na srečo sta bila potem zgornja manj problematična in sta šla ven brez rezanja in izklesavanja.

Če se ti zdi prehudo, bi na tvojem mestu poklicala in vprašala.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 16.2.2012 10:22:31 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:22:17   
kajalin*
to , da ne moreš ust odpret je normalno, sploh čegre za spodnji zob. krč ( trizmus se mnde reče ) bo popustil v nekaj dneh. Hja pasirana hrana, pa obkladki...sama sem pristala 4 dan v bolnici, ker sm otekla v sapnik...želim ti čim lažje okrevanje !
Čuvaj, da boš na toplem, ker prepih lahko naredi zelo slabo. So pa modrostni zobje dost bl resna zadeva kot si ljudje predstavljajo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:23:07   
mini86
pričakovala sem da bom dobila AB-tako mi je bilo rečeno na pregledu..
ampak ker sem dobila napotnico pod nujno sem temu k mi je tole zadevo delu pozabla rečt..

js nimam nič kontrole-šivi sami odpadejo od 4-8 tednih..tm nisem dobila nobenih navodil-samo da nj dva do tri dni jem mehko in hladno in nj si dam obkladke..aja pa nj jem neki proti bolečinam sam ne aspirin..
no niti recepta nisem tam dobila..upam da bom jutr loh šla na pregled do G..

sj nebi glih klonkala žajblja ampak samo tko..narahlo..bolj glavo obračala..

kljuva mi ne-šeuser posted image

a kera pozna olje tea tree od justa..mi je rečmo zlo pomagu pr vnetju te kože okrog zoba k sm jo še mela..sam si kr ne upam nič mazat..

hope kaj to pomen jest non stop brufen..js ga zdj na 6 do slabe 6h jemlem..a loh še na redkeje


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:28:02   
Katy78
Hm, zanimivo, jaz sem namreč imela kontrolo, je pa res, da je to že ca. 13 let nazaj. user posted image  In tudi šive so mi takrat oni ven pobrali, očitno je zdaj precej drugače.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:30:11   
mini86
ma men je to tud ful čudno..k dva sta pršla v sosednjo ordinacijo tud po enem tednu šive vn pobrat..

sm mislna da se mi je samo to zdelo k so mi dal pomirjevalouser posted image sam piše na izvidu


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 10:33:37   
Hope2
Noben žajbelj, noben tea tree, slednji itak ne sme na rane. Kupi si tale curasept, je ravno za te namene- po operacijih in velikih posegin na zobeh, razkuži rano, ni agresiven, da te ne peče, in pomaga k hitrejšemu celjenju. S tem 2-3x na dan spereš.

Ti se več ne spomnim na kolk ur, tolk kot piše v navodilih, vmes pa sem lekadol vzela, če je bilo hudo. So me pa opomnili, da ko se enkrat razboli, je potem že prepozno, zato sem mogla jest tablete še preden sem sploh čutila bolečino (preden je popustil anestetik)

Kontrolo pa sem imela, ker so mi šive ven pobrali- bila sem lani spomladi. Nisem pa dobila AB

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 21:04:16   
K_a_t_i
Nalgesin

aja... zdej vidim, da jemlješ Brufen. Potem nimam ideje user posted image

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 16.2.2012 21:11:00 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 21:36:41   
lotkla
Ko je meni zobar letos izpulil modrostni zob, me pa ni nič bolelo potem ko je inekcija popustila. Sem imela pa res srečo.
Navodila sem dobila napisana na listku in sicer, da normalno skrbim za usto higieno, nekje po 5 dnevu pa lahko izpiram s kamilicami. Samo mi ni bilo treba. Če bo prehudo, pa kar pejt nazaj.

Je pa res, da ta implantaloški center zelo hvalijo, zato bom šla tja delat tudi implatant.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj naj še naredim
16.2.2012 22:32:41   
Arwenko
Ko so meni izklesavali ven osmico sem dobila navodilo, da samo hladne obkladke in hladno hrano in pijačo. V glavnem ne upoštevat tistih starih nasvetov tople obkladke, ker se stvar še bolj razmnoži. Jaz sem takrat naprosin jedla, pa neke homeopatske granule iz Avstrije, spirala pa samo z vodo in je bilo vse ok.

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 7:30:39   
mini86
Ko je meni zobar letos izpulil modrostni zob, me pa ni nič bolelo potem ko je inekcija popustila. Sem imela pa res srečo.


ja ker je razlika med puljenjem in izklesom..



no js ne vem a bi šla nazaj al ne...pa u bistvu tud ne vem kaj delam dramo iz tega obiska za nazaj..
učeri sem se res nafilala s tableti in je bilo kr ok..oteklina se mi malo premika po lico navzdol do bezgavk in nazaj..ni huda oteklina..tud usta se mi zdi odprem že malo več..
no mi je pa zanimivo da sem do danes spala k bubica ponoč..dones sem se pa ob 3h zbudila in me je zlo bolelo..uzela dva tableta in ko je prijelo je bilo ok..
imam pa vsake to tak kiselkast okus v ustih-da ni kej zagnojeno..user posted image user posted image
če mislte da morm nazaj me mal u rit brcnteuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 8:49:44   
dana
Glede na to, da je danes 3. dan in te še vedno takole matra, vsaj pokliči no ali je normalno tako stanje ali ne. Če se ti že kaj paca je boljš da greš to danes uredit, kot pa čakat čez vikend.

Pokliči in ti bojo že oni povedali.

Pri vsakem človeku je drugače. Jaz sem bila sicer na izpulitvi modrostnega, ampak so mi 3 kolegice rekle, da to je pa tok hudo, da se jim je zagnojilo, da so morale jemati AB. Jaz nisem imela nobenih težav. Po 3 dneh sem normalno jedla.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 9:30:22   
mateyka
pokliči in malo zateži, ker rabiš močnejšo drogo. sem mela izkles in ti povem da so eni brufenčki in lekadoli pljunek v veter. ketanol, AB - podobne stvari se dajejo ko je izkles. če se predolgo vleče oteklina in bolečina, lahko potem ful dolgo traja da se vse popravi nazaj in tvegaš da se ti vmes čeljustna mišica skrči in maš potem težave z odpiranjem ust (moraš potem nazaj natrenirat odpiranje z vajami in zatika se ti lahko čeljust - zoptno v glavnem).

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 9:42:08   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pokliči in malo zateži, ker rabiš močnejšo drogo. sem mela izkles in ti povem da so eni brufenčki in lekadoli pljunek v veter. ketanol, AB - podobne stvari se dajejo ko je izkles. če se predolgo vleče oteklina in bolečina, lahko potem ful dolgo traja da se vse popravi nazaj in tvegaš da se ti vmes čeljustna mišica skrči in maš potem težave z odpiranjem ust (moraš potem nazaj natrenirat odpiranje z vajami in zatika se ti lahko čeljust - zoptno v glavnem).


ja zato pa zdj jemlem 2 brufena na 3-4 ureuser posted image bom poklicala če je to normalno


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 10:18:20   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ja, baje lahko boli ko svinja. Na tvojem mestu ne bi preveč šprudlala po ustih razne zvarke. Pazila bi kvečjemu na higieno ust in spirala samo z vodo pa še to samo v okviru higiene. Pomojem bi se do jutri morala bolečina počasi umirjati, oteklina pa ne bi smela naraščati - pozorna bodi na kljuvanje (utrip srca na rani) in na morebitno povečano telesno temperaturo. Takrat pa pojdi obvezno nazaj. Če te skrbi, pokliči in vprašaj.


Bi se kar strinjala s tem. Ko so me rešili prvega sploh ni bilo nobenih bolečin, pri drugem je potem, ko je popustila injekcija malo bolelo, ampak še isti dan nehalo, kot da nič ne bi bilo. Ispirala sem samo z vodo.
So mi pa pri prvem vrezali dlesen s skalpelom in ga potisnili ven, pri drugem pa sem mislila, da mi bo razparal usta ko ga je tišal ven, saj je bil tako vzadaj in ni bilo prostora. 
Če v istem dnevu bolečina ne neha, pa če ne pomagajo tablete...jaz bi se šla pokazat, da ne bi prišlo do kake zastrupitve.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 11:26:03   
mini86
no sm od svojga zdravnika nazaj..mi je dala ketonal, pa še v lekarni sm kupla curaprox..
to je začetek

pol po 13 uri pa pokličem če so te stvari normalne čene grem nazaj


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 13:32:15   
mateyka
ketonal dajejo pri nas (sem ga tukaj dobivala za modrostne - ja, vse 4 sem morala postopoma odstranit), samo je protibolečinski in to je to. kako bolj protivnetno zdravilo bi imho rabila - a la voltaren tablete. na švedskem so mi jih dali za 4 dni avtomatsko po izklesu. ko sem omenila panadol, so se mi smejale. user posted image voltaren pa se res pozna - čez en teden se sploh več ne spomniš, da so ti kaj delal..

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 15:00:08   
mini86
no da poročam...
neki mi ni dal miru in sem šla nazaj..

šive sem imela premočno zategnjene in se je spodaj vnelo..so mi sper rezali in dali vse tisto vn in pa trak k ga morm jt jutr zamenjat..sem pa dobila še AB in sicer amoksiklav...

no očitno bolečine zame še nau konc..

mal me skrbi k so mi del šivov odstranili-če prav čutim zunanje, glede na to da je blo rečeno da odpadejo sami po 4-8 tenih-k 4 dni al pa osem tednov je razlika..user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj naj še naredim
17.2.2012 16:15:42   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

no da poročam...
neki mi ni dal miru in sem šla nazaj..

šive sem imela premočno zategnjene in se je spodaj vnelo..so mi sper rezali in dali vse tisto vn in pa trak k ga morm jt jutr zamenjat..sem pa dobila še AB in sicer amoksiklav...

no očitno bolečine zame še nau konc..

mal me skrbi k so mi del šivov odstranili-če prav čutim zunanje, glede na to da je blo rečeno da odpadejo sami po 4-8 tenih-k 4 dni al pa osem tednov je razlika..user posted image



Ja, jaz sem tudi ta drugič dobila Amoksiklav in je bila milina proti prvemu zobu, ko je bilo res hudo. Ampak žalostno je, da ne dajo AB že takoj, ampak šele ko se zakomplicira kot pri tebi, ali pa moraš sam zatežit, kot sem jaz. user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Koliko časa dnevno vaši 2-5 letniki gledajo TV?
darja72



15 minut (25%)

1 uro (39%)

več kot 2 uri (13%)

več kot 3 ure (4%)

nič (18%)


Število vseh glasov: 430

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!