|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jogurti
29.7.2005 22:27:09   
p&b
Zdravo!

Mi lahko katera svetuje kakšne jogurte smem dajati svojemu 8 mesečnemu sinu,sicer pazim da nima ali ima čim majn konzervansov,če je le možno da nima glutena ne vem pa kako naj gledam na mlečno maščobo,je naj bo čim manj?Recimo LCA JUNIOR jogurt ima 3,2 m.m.,mu ga lahko dam ali naj gledam da jo je čim manj?Ali pa še je še nasplošno prezgodaj za jogurte.

Hvala za nasvete in LP

p.s.:zanima me ali je katera za ta nasvet vprašala svojo pediatrinjo in kaj je dejala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   jogurti
29.7.2005 22:31:10   
beba76

Naš ni mogel kakati (4,5 mesecev je star) in mi je pediatrinja rekla, da mu lahko pri tej starosti že dam Actimel - če seveda to šteješ med jogurte :zmeden:


(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   jogurti
29.7.2005 22:33:11   
lefairyon
mislim da lahko daš otročku LCA JUNIOR ker je ravno za otroke...kar se pa maščobe tiče jaz sem leonu dajala od začetka s 3,2 m.m. in ni bilo nikoli problemov...sicer je pa tako da probaj z različnimi proizvajalci pa boš videla kateri mu bolj odgovarja-ampak začni postopoma en jogurt na teden da boš vedela če bi bilo kaj posebnega kateri jogurt bi lahko bil krivec...
upam da sem vsaj malo pomagala
lp, nadi:rozica:

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   jogurti
29.7.2005 22:34:49   
špelica
Nam so rekli(v posvetovalnici), da so jogurti na vrsti po sedmem mesecu. Jaz dajem navaden jogurt z 3.2 maščobe. Tisti Fruchwerge pa ostali sadni za otroke imajo preveč sladkorja, so nam bili odsvetovani tako kot sladki sokovi in ostala sladkana otroška hrana.

Mislim, da ni prezgodaj za jogurte!

Gluten pa lahko jejo po šestem mesecu.
Pa lep večer!

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   jogurti
29.7.2005 22:37:37   
elizabeta p
mi smo našmu tamalmu na začetku dajal navadni jogurt, pol pa sadnega, ker mu je bil bolj všeč. sam to smo gledal, da ni blo noter koščkov sadja, ker so tko majhni, da ga ne bi kar pogoltnil.
men se zdi, da smo glih nekje okoli 8. meseca začeli.
pa vse smo mu dajali polnomastno. tudi pediatrinja mi je rekla in brala sem v knjigah in revijah, da morajo otroci jesti vse mlečne izdelke polnomastne, ker se še razvijajo in rabijo te maščobe za pravilni razvoj.

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   jogurti
30.7.2005 8:37:29   
teja
Če me spomin ne vara, do enega leta ni dobro dajati jogurtov LCA, Bifidus in podobnih (z dodanimi nevemkakšnimi stvarmi), ampak naj bodo to čimbolj navadni z 3,2 oz 3,5% maščobe. Če se da, naj ne imajo sladkorja. Mislim, da ima Fruchtzwerge eno reklamo, da njihovi ne vsebujejo dodanega sladkorja, so pa mislim bolj mastni. Ja, pa pazi na koščke sadja. Še najbolje bo, če kupiš navadni jogurt in potem sama zmiksaš s kakšnim sadjem.
teja

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   jogurti
30.7.2005 11:29:26   
ZARA
Jst sem ji dajala te izdelke (jugurte,skutke...) vse po 7.5 mesecu,navadni jogurt 3.5% m.m. menda še prej...kupujem ji tega od Mercatorja...pa sej mu sadnega tud lahko že daš...
Moja pediatrinja je men rekla,da lahko začnem z nav. jogurtom po 6 mesecu (sicer pa tako in tako vsak govori drugače)!
lp

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   jogurti
30.7.2005 21:20:52   
Ajsha
Teja - spomin te vara. LCA, bifidus in podobni jogurti so probiotični in imajo dodane probiotične mlečnokislinske bakterije. To so lažje prebavljivi jogurti, ki regenerirajo črevesno mikrofloro. Nič ni narobe z navadnimi jogurti, le učinek imajo manjši. Jaz sladkanih jogurtov in skut otroku ne bi dajala tako zgodaj - bo že še kasneje veliko "sranja" pojedel :)

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   jogurti
30.7.2005 21:42:43   
ZARA
Da draga...

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   jogurti
31.7.2005 14:05:40   
Pupica
tia je čisto navadni jogurt, kar je najbolj zdravo.
ima 3,5 ml.m.Kadar želim sadni jogurt ji ga zmiksam z sadjem.
Prvič sem ji ga dala za probat v 9.mesecu.
LP:sloncek:

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...




otroški poletni tabor
muška

Kam bi dale otroke v poletni tabor? vsi dodatni komentarji dobrodošli!

v svoje neposredno okolje (15%)

na drug konec Slovenije (3%)

v hribe (19%)

k vodi (morje, reka) (34%)

odvisno od cene (16%)

nikamor od naštetega (13%)


Število vseh glasov: 268

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!