|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   je to res...
23.11.2004 18:02:28   
frutka_
...da mamicam, ki smo poročene ne pripada recept za dodatek? tistim mamicam, ki pa so samohranilke pa so do njega upravične?

ker če je, se mi to zdi zelo podlo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   je to res...
23.11.2004 18:03:52   
Teni_
Ne da bi vedela?;) Zakaj pa ga ne bi dobile mamice, ki so poročene. To pa bi bilo res hudobno:(. Smo ga imeli do 4. meseca.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   je to res...
23.11.2004 18:20:28   
tinka-pepa
jaz sem poročena in sem ga dobila do 4 meseca(1recept na 1 teden)

bi pa to naj veljalo za Maribor in okolške občine, kako je z drugimi občinami pa ne vem.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   je to res...
23.11.2004 18:28:30   
Teni_
Saj frutko zanima ravno za MB, tako da bo to kar vredu.

Lp,
Mojca:rozica:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   je to res...
23.11.2004 18:39:38   
frutka_
saj meni se tudi zdi čudno ampak mi je ena prijateljica povedala.

Kje sta se potepali danes?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   je to res...
23.11.2004 18:41:59   
frutka_
Ja, pa še to. Zakaj pa ni to enotno po vsej SLO?! Zakaj v nekaterih občinah dobivajo hrano na recept do 2. meseca ponekod sploh ne in tako dalje? Saj pa vsi živimo v isti državi?!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   je to res...
23.11.2004 18:52:21   
tinka-pepa
meni je patronažna rekla da to je odvisno od občine, te recepte financira občina. zakaj pa je to tak pa ne vem, malo čudno je že:zmeden:
kero hrano pa imaš?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   je to res...
23.11.2004 18:58:46   
dory
Na gorenjskem tega ni...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   je to res...
23.11.2004 19:00:34   
Bejba
Kako pa je s temi recepri v Ljubljani? Mi imamo Aptamil AR in ko sem spraševala glede receptov so rekli, da so do njih upravičeni le tisti otročki, ki so alergični na materino mleko. Kaj pa tisti, katerih mamice sploh nimajo mleka (mi smo na žalost med njimi)? Ima katera kaj več informacij?

LP; Bejba

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   je to res...
23.11.2004 19:05:25   
tinka-pepa
pri meni je blo tako da me ni hotel dudat( na intenzivni so ga 3 dni hranili na flaško). in ko smo imeli 14 dni po porodu pregled v porodnišnici me je zdravnik vprašal kako je z dojenjem, povedala sem problem in mi je dal 2 recepta, in rekel naslednje pa dobim pri pediatru.
kako pa je to v Lj pa žal ne vem.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   je to res...
23.11.2004 19:13:06   
Teni_
Frutka!

Sva imeli full namen prit. Potem pa je šla moja mama prej iz službe in glede na to, da si avto deliva, sem morala po njo in sva šli v Merkator in malo okoli.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   je to res...
23.11.2004 19:21:22   
Nogavička
O, sploh nisem vedela, da to sploh obstaja.

L.p.
Tea

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   je to res...
23.11.2004 21:41:36   
Anonimen
Frutka, jaz sem zadnjič slišala pri moji pediatrinji, da se umetna mleka dobivajo do 6. meseca na recept. Tako sta se pogovarjali neka mamica in med. sestra.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   je to res...
23.11.2004 21:43:16   
Teni_
skutica, odvisno je od občine. Nekateri sploh ne plačajo. No, naša plača do 4. meseca, res pa je, da nekatere mogoče plačajo še za bolj dolgo. :rozica:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   je to res...
23.11.2004 23:04:29   
Anonimen
Točno, Mojca, pozabla sem, da ti nisi iz Maribora. :ups:

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   je to res...
24.11.2004 9:25:48   
lutka
tudi meni tukaj ni bilo vse jasno,zato sem pisala na ministerstvo za zdravje in mi je "gospod":zmeden:odgovoril,da so do tega upravičeni samo tisti,ki so alergiki,da pa bi se v Mariboru dal dobit na recept,ne verjame.Me je tako razkajfalo:hudicek:,saj imam dvojčke,:zmeden2: mleka nisem imela in smo na mesec dali za Aptamil tudi do 60.000 sit.Sem pa včeraj izvedela,da je od prijateljev sin šel na zdravljenje zaradi mamil in da pride 1.5 let zdravljenja 2.5miljona SIT:((:((.No potem pa ostanem brez besed..............................:(:(:(
lp

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   je to res...
24.11.2004 10:02:23   
Anonimen
Lutka, poznam mamico, ki hrani svojo dojenčico po umetnem mleku in za njo dobi vsak teden recept. Očitno na ministrstvu nimajo pojma, kaj govorijo. Pojdi k pediatru in mu reči za recept. Mora ti ga dat.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   je to res...
24.11.2004 10:18:41   
lutka
skutica mislim da je zdaj že prepozno:((.Stara sta šest mesecev in bomo počasi končali z Aptamilom.Sem se pa malo pozanimala tukaj v Celju in so mi rekli da nisem upravičana do recepta.Žal je pač tako da pri otrocih šparajo:zmeden::zmeden:.vejo da bomo starši vse naredili zanje pa naj stane kar hoče:kuza:
lp

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   je to res...
24.11.2004 10:20:55   
KIRA
jaz sem vprašala v MS -- v zdravstvenem domu. sestra je rekla (ker ni bilo zravnice), da baje to zadevo financirajo samo določene občine. MS ni med njimi. pa ne vem, če ji naj verjamem...
sicer pa midva hodiva kupovat mleko v avstrijo, ker je dosti cenejše. moja mala vse obroke dobi prilagojeno mleko (comformil) in bi sedaj že bankrotirala, če bi ga kupovala pri nas...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   je to res...
24.11.2004 11:02:14   
Moyca_
Jaz sem tudi poročena. Lani sem bila pod občino Mb, pa sem dobivala za Gabriela do 4.meseca na recept
:sloncek::sloncek:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   je to res...
24.11.2004 11:19:01   
mehurčica
Meni je tudi dala na recept, ker sem rekla, da včasih joka tud po dojenju in nisem vedela, če je še lačen ali ne. Pa smo potem ugotovili, da nismo potrebovali.

Baje da vsaka občina nekaj. Naša pač adaptirano mleko. Nekatere občine obdarujejo otroka ob rojstvu s kakšnimi drugimi pripomočki.

Lp:miska:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   je to res...
24.11.2004 11:21:29   
*
Sedaj pa informacije, ki so točne!

V občini Maribor je po novem(nekaj mesecev) aptamil možno dobiti na recept do 6.meseca(preverjeno 100000%).
Okolica, Miklavž..itd..pa do 4.meseca..zakaj? Ker tam so zdravi domači ljudje..hehhe..ne šala, ne vem zakaj..sam občina MB ima do 6.meseca na recept. Tisti pediater kateri tega ne ve, naj se pozanima, ve pa vztrajajte, ker je to preverjeno.

Samske, ločene, poročene...otrok je otrok..pediatri te ne vprašajo po statusu..oz. saj vidijo napisano..heee...bluzim. Ni poanta v tem, če si premožen, ločen, poročen..recept je recept...samo občina je tista, ki to predlaga, obdela in potrdi.

Vglavnem..ne se pustiti..do 6.MESECA v MARIBORU!!!!!:sloncek:

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   je to res...
24.11.2004 11:23:43   
JASNA D
Presneta banda! Jaz sem lani celo premoženje zdevala za to adaptirano mleko, pa je pediater to vedel in bil tiho kot rit, kar se recepta tiče - itak povsod samo šparajo, tako da že razmišljam o zamenjavi pediatra, čeprav imam tega pred nosom - 300 m od stanovanja.

LP, Jasna

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   je to res...
25.11.2004 20:13:58   
Blanka77
V Trbovljah so me v ZD zelo čudno gledal, ko sem zahtevala mleko na recept.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




plenice
Evica22

katere plenice uporabljate?

pampers (nemške) (35%)

pampers (avstrijske) (7%)

hoferjeve, lidlove (11%)

müllerjeve (27%)

DMove (10%)

ostalo (10%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!