|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 13:57:27   
lipikica
pozdravljene. naša pupa ima enih 14 dni take mazoljčke po obrazu in lasišču. stara je 6 tednov. ti mozoljćki so se že neki poskušli ma ima ppraw take rumene hrastice, praw gnojno zgleda,  povsod po obrazi, uhlju, glavi. ali se to obraz čisti ali je kaj drugega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 14:21:09   
kristinaj
temenca... jih boš morala zdrsat dol, po lasišču, po obrau ne in uhljih....

fajn namaži z mandljevim oljem in vmasiraj, daj kapico in pusti kšno uro... potem, ko bo čas, da bo spala jo položi na previjalno in k oknu, da boš imela fajn svetlobo, če imaš možnosti, skratka imeti moraš fajn svetlobo.... vzemi tisti mini, droben glavniček za uši in to kar fajn drsaš dol. naši smo ko je imela 1,5m in 3m drsala eno uro tako, da je revica imela celo glavo živo rdečo....potem pa, ko smo glavnino ščistili še vsake toliko malo, dosti jih pride na vrhu glave, za ušesi in zadaj na glavi..

še danes ji moram kdaj, ne celo glavo. ampak vsake toliko po glavi kakšno pikico...



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
14.12.2010 15:24:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.12.2010 15:25:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 16:14:48   
lipikica
metulj333, ali je imel vaš samo po glavi? ma mene šanika saj ne vem kaj bom sploh lahko jedla če nimam mleka. alora, od sedaj naprej nič več mleka, namazov, sira.. Kaj tudi kruha ne. not je tud mleko?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
14.12.2010 16:43:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lipikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 17:28:02   
lipikica
sej tudi naša ima take mazoljčke in potem pa take rumene hrastice ko se posuši mozoljček. ne vem jutri vpr patronažno da vidim kaj bo rekla

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 17:44:28   
texx
Pozdrav!
Ja, to je temenca. Tudi naš jo ima že več kot en mesec in se je še nismo rešili. Prvo sem mazala glavo z mandljevim oljem, pustila nekaj časa, nato pa sprala in fajn razčesala. Pa nič ne pomaga. Prejšnji teden sem kupila v lekarni Mustelo kremo (ker pravijo da ful pomaga), samo pri nas ni nič spremembe. Danes sem pa bila pri pediatrinji pa mi je priporočala A-Derma pena proti temencem. Tako da bom jutri kupila in upam da bo to pomagalo. In priporočala mi je tudi, da naj ne uživam mlečnih izdelkov.

Lp, texx

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 18:36:58   
lipikica
texx, ma ali ima tudi po obrazu take hrastice?

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
14.12.2010 18:52:26   
cepetavka
to ni alergija. so temenca. prosi patronažno da ti pokaže in pomaga odstanjevat. 

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
16.12.2010 9:36:47   
texx
Zdravo.
Temenca načeloma ni po obrazu, se pa iz glave razširi na obrvi in lahko tudi na ušesa. Vsaj tako ima naš mali, samo iz obrvi in ušes mu je šlo takoj dol. Tiste kreme še nisem dobila, saj je v lekarni nimajo, so sedaj naročili in jo dobim v petek. Vam javim če kaj pomaga.
Ima pa naš otročič tudi zelo suho kožo po obrazu, mu vsako jutro malo namažem z ribjo kremo Ribodermin. Pomaga.

Lp, texx

(odgovor članu cepetavka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
16.12.2010 14:05:51   
kristinaj
texx, preden spereš moraš temenca zdrsat z lasišča, ne razščesavat... je proces ki je pri naši trajal po eno uro... preden smo vse strgali dol...

jaz sem imela tudi od mustele in ne pomaga nič, mogoče če jih ima par, če je pa količina ogromna, lasišče, ušesa in obrvi, pa glavniček in strgat,, ne gre drugače....

dvomim da bo tisti šampon pomagal, ker mi ni jasno kako bo to odluščil dol...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu texx)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
17.1.2011 9:59:23   
texx
Zdravo.

Nam je pena A-Derma zelo pomagala, 4 dni in smo se znebili temence. Še sama nisem mogla verjet, da je to možno.
Kraste so postale z vsako uporabo manjše, potem je zgledalo kot prhljaj, tako da sem samo počesala.


Lp, texx

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izpuščaji na obrazu dojenčka
19.1.2011 8:33:39   
lilDragon
hm, jaz sem imela občutek, da vsako praskanje stvari samo poslabša. Tako da sem kar pustila, pa vsak večer po kopanju fajn z Bepanthenom namazala. Je sicer trajalo nekaj tednov, amapk so se začele hrastice same luščit in šele takrat sem mal pomagala. Zdej je že en čas čist ko žarnica user posted image

Sva pa res v prostor, kjer je največ, tačas dala tudi vlažilec zraka. Znabiti, da je pomagalo, ker ima tudi sicer blazno suho kožo.

(odgovor članu texx)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime za punčko
pikolinaa

Ali vam je všeč ime Minka?

DA (26%)

NE (74%)


Število vseh glasov: 295

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!