|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gobarke pomagajte
22.9.2009 18:54:33   
Hope2
Goba izgleda kot turek. Klobuk je zgoraj lepe rjave barve, spodaj, če je mlad je rumene barve, starejši so zelene. Diši kot goban, izgleda tudiuser posted image , ampak spodnji del klobuka spremeni ob dotiku barvo in iscer na modrikastouser posted image . Slike nimam, gledal apo internetu in je tak kot en turek, sam ni opisa ali spremeni kaj barvo

Kaj je to?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:05:49   
nuala
Brezov goban, brezovcek.
Ampak nikar ne jej nicesar, v kar nisi 100% prepricana!


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:12:39   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Brezov goban, brezovcek.
Ampak nikar ne jej nicesar, v kar nisi 100% prepricana!



Brez panike, jih nisem niti domov prinesla. Sam firbec me je

A pa spremeni ta barvo ob dotiku

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.9.2009 19:13:33 >

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:20:30   
Anonimen
S starejšo sva lih kar nabrali brezovčke, pa nič ne spremenijo barvo ob dotiku user posted image . Klobuk je svetlo do temno rjave barve, starejši ko je, bolj je spodnji del ukrivljen navzgor (al kako naj to opišem, spodnji del ni raven, ampak postaja usločen). Bet pa je tanek (pri jurčku je debel), na kožici pa zgleda kot luske, kot lubje od breze. Je dober za jest, samo ni tako aromatičen kot jurček. Aja, pa samo klobuk je dober, bet je preveč trd.
Bi slikala, ampak so že razrezani.


(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:22:06   
Anonimen
No, evo, še ena povezava s fotko: http://www.gobe.si/slike/Leccinum_scabrum.jpg

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:38:32   
mamči
Po moje si srečala kostanjevke. Zelo okusne gobe, mi jih radi jemo, ker so res prvovrstne. Imamo pač to srečo, da jih večina ljudi ne pozna.
[/link]

[link=http://www.najdi.si/redirect/multimedia.jsp?redirect=Tod25wCLmE5ruKo%252FY08Pk3O1eIV64xKRMkNXD5%252FDFiUOrqXRj%252F5WQsSxMCycsG%252B8BfNlavZgyu%252F%252FX%252B3TUGyS3NDBFH5MApQqNu%252FsL0WEAJ%252FaIRoP052dig%253D%253D&resulturl=Tod25wCLmE5ruKo%252FY08Pk3O1eIV64xKRMkNXD5%252FDFiUOrqXRj%252F5WQsSxMCycsG%252B8BfNlavZgyu%252F%252FX%252B3TUGyS3NDBFH5MApQqNu%252FsL0WEAJ%252FaIRoP052dig%253D%253D&refurl=Tod25wCLmE5ruKo%252FY08Pk3O1eIV64xKRMkNXD5%252FDFiUOrqXRj%252F5WQsSxMCycsG%252B8HLUFSn4t9M%252Bkm0QB2%252Fz87ey0k2OFp%252Fr1pm2CvdD0n6yQPE36yNqGSQ%253D%253D&q=kostanjevka&contenttype=image%2Fjpeg&o=0]




http://images.google.si/imgres?imgurl=http://morchella.com.ba/katalog_gljiva_files/xerocomus_badius2.jpg&imgrefurl=http://morchella.com.ba/xerocomus_badius.htm&usg=__CTEQ9wNZq-lGaKvEtl-snwq6hAA=&h=300&w=400&sz=46&hl=sl&start=10&um=1&tbnid=NkcCqi5Yi7WQAM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dkostanjevka%26hl%3Dsl%26sa%3DN%26um%3D1


[link=http://images.google.si/imgres?imgurl=http://www.amo-nantes.com/Files/xerocomus_badius.jpg&imgrefurl=http://www.amo-nantes.com/galerie_de_photos_551.htm&usg=__aZH1QB-IxVxttwa41V_z83zDHe8=&h=675&w=900&sz=149&hl=sl&start=31&um=1&tbnid=U8YUOoi-mdBXkM:&tbnh=109&tbnw=146&prev=/images%3Fq%3Dkostanjevka%26ndsp%3D20%26hl%3Dsl%26sa%3DN%26start%3D20%26um%3D1][/link]

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:39:45   
mamči
user posted image  opa, zakaj imam tak dolgo vrstico ?

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:42:46   
pf
Tudi jaz mislim, da si našla kostanjevke. Mislim, da so pogojno užitne.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:43:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
ampak spodnji del klobuka spremeni ob dotiku barvo in iscer na modrikastouser posted image



Mone, to je vražji goban! In je strupen!!

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:44:19   
Hope2
Tej kostanjevki je podoben, a ta spremeni barvo na spodnji strani klobuka. Brezovček pa sigurno ni

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:44:54   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
ampak spodnji del klobuka spremeni ob dotiku barvo in iscer na modrikastouser posted image



Mone, to je vražji goban! In je strupen!!


Ne vražji ni, vsaj po slikah sodeč. http://sl.wikipedia.org/wiki/Vra%C5%BEji_goban

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.9.2009 19:45:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 19:47:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:47:52   
Hope2
http://sl.wikipedia.org/wiki/Kostanjevka

najbrž je res to to. hvalauser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:48:52   
TomTaylor
eh, jz sem pa mislila, da imaš vsaj gajbo jurčkov odveč in da jih nimaš nikamor za datuser posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:52:02   
Anonimen
Saj zdej jih ima - a jih češ? user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:52:17   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

eh, jz sem pa mislila, da imaš vsaj gajbo jurčkov odveč in da jih nimaš nikamor za datuser posted image


Danes nismo bili te sreče, smo le 3 ajdovčke našli. Lahko pa greš in si nabereš te kostanjevke, jih je vsaj za 3 gajbeuser posted image .

Surove so sicer strupene, ampak kuhane in pečene pa užitneuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 19:53:30   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Saj zdej jih ima - a jih češ? user posted image


Nimam, ker ne nosim domov, kar nisem 100%. Samo ajdovčke berem te poznam, ostalo pa cvikam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 20:04:49   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Saj zdej jih ima - a jih češ? user posted image


Nimam, ker ne nosim domov, kar nisem 100%. Samo ajdovčke berem te poznam, ostalo pa cvikam.



sej jz pa samo ajdovčke jemljem, ker ostalo cvikam user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 20:07:22   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Goba izgleda kot turek. Klobuk je zgoraj lepe rjave barve, spodaj, če je mlad je rumene barve, starejši so zelene. Diši kot goban, izgleda tudiuser posted image , ampak spodnji del klobuka spremeni ob dotiku barvo in iscer na modrikastouser posted image . Slike nimam, gledal apo internetu in je tak kot en turek, sam ni opisa ali spremeni kaj barvo

Kaj je to?


TOle kar si opisala je kostanjevka... če spremeni barvo, če jo prerežeš npr. na pol......

Full so dobre za jest, sodijo pa v skupino gobanov...

_____________________________

So what....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 20:49:25   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: pf

Tudi jaz mislim, da si našla kostanjevke. Mislim, da so pogojno užitne.


So zelo užitne in kvalitetne. Sploh se dobro unesejo za sušenje.

Je pa res, da jih malo ljudi nabira in ponavadi jih srečaš žalostno razbrcane.

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 20:50:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
ampak spodnji del klobuka spremeni ob dotiku barvo in iscer na modrikastouser posted image



Mone, to je vražji goban! In je strupen!!


Ja se strinjam ... ravno v soboto smo šli po gobe in me je mami lepo podučila, da če goba zgleda kot turek, pa ob dotiku ali če ji odtrgaš del klobuka, spremeni barvo na modrikasto, je to vražji goban, ki je strupen!

Ok, možno da so to gobo tu okrog v vražji goban preimenovali, ker to kar sem jaz mislila ne zgleda kot ta z rdečim batkom in belim klobukom ... a je vseeno strupena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: gobarke pomagajte
22.9.2009 22:29:33   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
ampak spodnji del klobuka spremeni ob dotiku barvo in iscer na modrikastouser posted image



Mone, to je vražji goban! In je strupen!!


Ja se strinjam ... ravno v soboto smo šli po gobe in me je mami lepo podučila, da če goba zgleda kot turek, pa ob dotiku ali če ji odtrgaš del klobuka, spremeni barvo na modrikasto, je to vražji goban, ki je strupen!

Ok, možno da so to gobo tu okrog v vražji goban preimenovali, ker to kar sem jaz mislila ne zgleda kot ta z rdečim batkom in belim klobukom ... a je vseeno strupena.


Če ima debel bet spodaj je goban, drugače pa je kostanjevka....

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: gobarke pomagajte
23.9.2009 8:30:02   
Anonimen
Tole je kostanjevka in NI goban: http://www.gobe.si/Gobe/XerocomusBadius

Tole je pa vražji goban, ki je eden redkih strupenih gobanov: http://www.gobe.si/Gobe/BoletusSatanas Kolikor vem, ni smrtno nevaren, edino fajn bruhaš en čas in želodec te boli.

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: gobarke pomagajte
23.9.2009 11:41:00   
MAŠKA
Ankica ti si dala popolnoma pravilen odgovor!

Punce ne kar strašit z vražjimi gobani, da ne bo še več zbrcanih kostanjevk po hosti. Vražjega gobana že na daleč prepoznaš po rdečem betu.
Kostanjevke pa mi nabiramo in so zelo dobre. Jaz jih najprej prevrem in takoj ko zavrejo gre vijočična barva iz njih in potem so na krožniku prav lepe, bele... kakorkoli jih že pripraviš.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?