|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:00:17   
*miska.mcc*
tkole je....
delam v lokalu kot "šankistka". pač kelnerca, natakarica...
in imam/o, kot vsak lokalček stalne goste, vaške posebneže in takoimenovani inventar. vsi so mi O.K.. lahko bi rekla, da celo ze na nek način prijatelji, s katerimi ob kavici kako rečes.
mi pa ena oseba nenormalno hodi na živce. ampak res, mislim da sem fasala alergijo,. sicer še nimam potrjene diagnoze, ampak če se spravim do dohtarja, 100 posto dobim papir in recept.

gre se zato....
pač, ta človek. (res sem zelo tolerantna in razumljiva oseba in marsikaj mirno prenesem, čeprav se tukaj mogoce kdaj na kak moment zdi, da ni temu tako, ampak sem.user posted image ) hodi v lokal vsakodnevno. nabit/pijan, zakomiran ali karkoli pač že z VIDEOKAMERO!!!!! user posted image
in dotični lepo snema in fotogRAFIRA GOSTE IN MENE.user posted image
MARSIKATEREGA TO MOTI. MENE ZELO, ZELOOOOO, ZELOŠEJŠE!!!!!!
OK, da ne bo katera mislila.....so bili že. s fotoaparati in kamerami. ampak so lepo vprasali, ce lahko poslikajo ambient, ker je lokalcek res lustkan. in sem jim brez problema dovolila.
zdaj pa mene zanima.
rekla sem mu, da mu bom kamero sesula. sem ga tudi političko vrgla ven iz lokala. sem ze popizdila. mu nisem dala pijace. nobene. niti brezalkohola.
ampak on se kar hodi in hodi in hodi.
meni pa ful zivce zre.

no, v glavnem.....je to sploh dovoljeno?
ali je perpovedano?

ne vem. sva se z očetom ravno danes pogovarjala in je rekel, da ce bi bilo prepovedano (ker lokal je javni prostor) ne bi bilo nobenih reportaz, posnetkov iz tekem recimo in se vsega podobnega.

ce je prepovedano.....kako mu lahko preprecim? ker mi gre REEEEES na zivce. pa ne samo meni.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:06:04   
Zamima
Sej alkoholiziranemu gostu ne smete strečt alkota, poklicat okrepitev in to je to user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:06:46   
K_a_t_i
Jah... Če ti nekaj posnameš in hočeš javno predvajati, moraš imeti pisno privolitev vseh na posnetku, da se z objavo strinjajo.
Kar se tiče raznih tekem, je najbrž kje zapisano, da bo snemana in pač si lahko tudi ti na posnetku (ta del samo ugibam).
O tem, da lahko snema javni prostor... Ja, najbrž res lahko. Ampak dvomim pa, da lahko snema ljudi, če tega ne želijo.

Zakaj pa lastnik/ca nič ne reče? Pa naj da na vidno mesto napis, da je snemanje v lokalu prepovedano. To pa se verjetno sme, al ne?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:08:08   
m_o_i
gospodu naj to pove sef/sefica in mu prepove uporabo kamere. ce ne zaleze, pa ukrepaj/te(po moje moti javni red in mir, ce s tole kamero najeda gostom)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:08:13   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

tkole je....
delam v lokalu kot "šankistka". pač kelnerca, natakarica...
in imam/o, kot vsak lokalček stalne goste, vaške posebneže in takoimenovani inventar. vsi so mi O.K.. lahko bi rekla, da celo ze na nek način prijatelji, s katerimi ob kavici kako rečes.
mi pa ena oseba nenormalno hodi na živce. ampak res, mislim da sem fasala alergijo,. sicer še nimam potrjene diagnoze, ampak če se spravim do dohtarja, 100 posto dobim papir in recept.

gre se zato....
pač, ta človek. (res sem zelo tolerantna in razumljiva oseba in marsikaj mirno prenesem, čeprav se tukaj mogoce kdaj na kak moment zdi, da ni temu tako, ampak sem.user posted image ) hodi v lokal vsakodnevno. nabit/pijan, zakomiran ali karkoli pač že z VIDEOKAMERO!!!!! user posted image
in dotični lepo snema in fotogRAFIRA GOSTE IN MENE.user posted image
MARSIKATEREGA TO MOTI. MENE ZELO, ZELOOOOO, ZELOŠEJŠE!!!!!!
OK, da ne bo katera mislila.....so bili že. s fotoaparati in kamerami. ampak so lepo vprasali, ce lahko poslikajo ambient, ker je lokalcek res lustkan. in sem jim brez problema dovolila.
zdaj pa mene zanima.
rekla sem mu, da mu bom kamero sesula. sem ga tudi političko vrgla ven iz lokala. sem ze popizdila. mu nisem dala pijace. nobene. niti brezalkohola.
ampak on se kar hodi in hodi in hodi.
meni pa ful zivce zre.

no, v glavnem.....je to sploh dovoljeno?
ali je perpovedano?

ne vem. sva se z očetom ravno danes pogovarjala in je rekel, da ce bi bilo prepovedano (ker lokal je javni prostor) ne bi bilo nobenih reportaz, posnetkov iz tekem recimo in se vsega podobnega.

ce je prepovedano.....kako mu lahko preprecim? ker mi gre REEEEES na zivce. pa ne samo meni.



fotografiranje na javnem mestu/kraju je dovoljeno, dokler ne vstopiš v posameznikov osebni prostor. lokal je javni prostor. je dovoljeno.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:10:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


fotografiranje na javnem mestu/kraju je dovoljeno, dokler ne vstopiš v posameznikov osebni prostor. lokal je javni prostor. je dovoljeno.



Razen če ni eksplicitno prepovedano.

Namontirajte tablo.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:13:42   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


fotografiranje na javnem mestu/kraju je dovoljeno, dokler ne vstopiš v posameznikov osebni prostor. lokal je javni prostor. je dovoljeno.



Razen če ni eksplicitno prepovedano.

Namontirajte tablo.


user posted image super rešitev.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:13:42   
*miska.mcc*
felicia: moj osebni prostor grozno moti, ko s kamero cilja v mene.
m_o_i : zeloooo najeda gostom
k_a_t_i: sem podobno razmisljala
zamima: saj mu alkota ne postrezem. ma kaj, ko naroči kakav!



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:15:34   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


fotografiranje na javnem mestu/kraju je dovoljeno, dokler ne vstopiš v posameznikov osebni prostor. lokal je javni prostor. je dovoljeno.

 

Razen če ni eksplicitno prepovedano.

Namontirajte tablo.


user posted image super rešitev.



eto! bom predlagala!
in pol? ga lahko lastorocno nesem ven? al moram policijo klicat? user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:17:17   
m_o_i
takole je(mam izkusnje): naj temu cloveku taglavni (na papirju, ne ti kot seficauser posted image ) pove, da ni zazeljen v lokalu-ce pravis, da gre drugim gostom na zivce... ko to naredi, tebi "prepove" strezbo tega gosta in to bo to

ce clovek ne pusca nekih bajnih vsot pri vas, potem je verjetno dosti bolj zazeljeno, da ne "prezene" drugih 5,6 al pa 10 gostov...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:17:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


fotografiranje na javnem mestu/kraju je dovoljeno, dokler ne vstopiš v posameznikov osebni prostor. lokal je javni prostor. je dovoljeno.

 

Razen če ni eksplicitno prepovedano.

Namontirajte tablo.


user posted image super rešitev.



eto! bom predlagala!
in pol? ga lahko lastorocno nesem ven? al moram policijo klicat? user posted image



Ne vem, preberi zakon o javnem redu.
Ta na začetku določa, npr.:

6. člen
(nasilno in drzno vedenje)

(1) Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu, se kaznuje z globo od 60.000 do 120.000 tolarjev.

In naprej se določa prijava policiji:

(1) Odgovorna oseba pravne osebe ali samostojnega podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, v gostinskem obratu, ki takoj, ko je to mogoče, policiji ne naznani kršitve javnega reda in miru za prekrške iz drugega ali tretjega odstavka 6. člena tega zakona, se kaznuje z globo od 50.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 16.2.2011 21:19:02 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:19:05   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
zamima: saj mu alkota ne postrezem. ma kaj, ko naroči kakav!


user posted image user posted image user posted image user posted image tale je vrhunskauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image okej miš mcskut, saj bom nehal snemat user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:19:28   
m_o_i
miš, mogla bos tiste pozabljene tolarje iz stunfov strest, ce ga bos tepla  user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:20:06   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

fotografiranje na javnem mestu/kraju je dovoljeno, dokler ne vstopiš v posameznikov osebni prostor. lokal je javni prostor. je dovoljeno.



Fotografiranje na javnem mestu je lahko predmet kazenskega prava. Kazenski zakonik v I. odstavku 149. člena inkriminira neupravičeno slikovno snemanje: ''''Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega… in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost, ali kdor takšno snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali takšen posnetek prikazuje, ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.''''

Kot slikovni posnetek je potrebno razumeti tudi fotografijo. Posnetek mora biti usmerjen na osebo in to brez njene privolitve. Za inkriminacijo je potrebno tudi , da posnetek občutno posega v zasebno življenje. Sem sodijo posnetki, ki lahko razkrivajo pomembne dele zasebnega življenja, predvsem pa takrat, ko so za oškodovanca žaljivi. Ne gre pa za takšno situacijo takrat, ko so posnete osebe, ki se udeležujejo javnih prireditev ali osebe, ki opravljajo službena opravila. Kazenskopravno varstvo lahko služi predvsem kot zaščita pred najbolj grobim posegom v človekovo osebnost.

Osebnostni pravici, ki nas ščitita pred neupravičen fotografiranjem in objavo fotografije, sta pravica do zasebnosti in pravica na lastni podobi. Pravica do zasebnosti nas ščiti pred neupravičenim fotografiranjem, pravica na lastni podobi pa pred neupravičeno objavo teh posnetkov. Problem s pravico do zasebnosti in pravico na lastni podobi je v tem, da lahko prideta v kolizijo s svobodo izražanja, kot je ta zagotovljena v 39. členu URS.

Pravilo je, da nihče ne sme vsiljivo posegati v zasebnost osebe, vendar tudi oseba, ki se je izpostavila javnosti, ne more več računati na popolno varovanje zasebnosti oz. njene tajnosti. Ta namreč več ne obstaja oz. ne obstaja v enaki meri. Zato je torej dovoljeno fotografirati javno mesto, na katerem se nahaja tudi določena oseba, npr. ulico, kavarno in podobno. Vsiljivo pa je in zato nedovoljeno slikati točno določeno osebo v kavarni. S tem bi posegli v zasebnost, ki je varovana tudi v področju zasebno-javnega življenja.

Sklepna ugotovitev: Če so izpolnjeni znaki kaznivega dejanja, kot je opisano v I: odstavku 149. člena Kazenskega zakonika, je fotografiranje osebe na javnem mestu lahko tudi kaznivo dejanje. Sicer pa lahko posega fotografiranje oseb v njihove osebnostne pravice. Načeloma velja, da se oseba s podajo na javni prostor poda v svoje t.i. zasebno-javno področje življenja, kjer ni mogoče pričakovati popolnega varovanja zasebnosti. Interes po obveščanju v demokratični družbi tako opravičuje, da se takšna oseba fotografira v kontekstu poročanja (npr. skupaj s prostorom ali dogodkom). Ni pa dopustno vsiljivo fotografiranje točno te osebe, razen če ta v to privoli. Podobno velja tudi za objavo teh fotografij. Pravica na lastni podobi opravičuje osebo, da sama odloča o objavi svojih fotografij, razen če gre za fotografije, ki se ne nanašajo na točno to osebo. (npr. javna prireditev). V tem primeru interes javnosti po obveščanju opravičuje objavo. Drugače je seveda za osebe, ki imajo tudi javno področje svojega delovanja (npr. politiki). Ti v okviru tega področja ne uživajo varstva zasebnosti in jih je torej mogoče tudi fotografirati in te fotografije objavljati.


povzeto po: dr. Tomaž Keresteš (O dopustnosti fotografiranja na javnem mestu)


ja hudica pa fonti ! Zdaj mi ni treba po ocala user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 16.2.2011 21:22:04 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:30:25   
Felicita
Frodo, potem maš pa še ustavno (!) pravico do umetniškega ustvarjanja na katero se lahko sklicuješ, pa si tam ko ni muh. fotografiranje je nasplošno zlo škakljivo kar se tega tiče, sploh če gre za fotografije, ki niso za javno objavo...

zanimiv članek o tem: http://www.e-fotografija.si/templates/?a=191&z=1


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
16.2.2011 21:49:56   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
 [size= small]

Pravilo je, da nihče ne sme vsiljivo posegati v zasebnost osebe, vendar tudi oseba, ki se je izpostavila javnosti, ne more več računati na popolno varovanje zasebnosti oz. njene tajnosti. Ta namreč več ne obstaja oz. ne obstaja v enaki meri. Zato je torej dovoljeno fotografirati javno mesto, na katerem se nahaja tudi določena oseba, npr. ulico, kavarno in podobno. Vsiljivo pa je in zato nedovoljeno slikati točno določeno osebo v kavarni. S tem bi posegli v zasebnost, ki je varovana tudi v področju zasebno-javnega življenja.




u! evo! bom plakat iz tega naredla user posted image

ma ne.....ok. razlikujem, ko gre za splosno snemanje in slikanje. pač. ko se snema cel dogodet. in ce me kamera ujame takrat, pa lahko tudi za pol ure....ok. ma, pa da v tebe nekdo meri s kamero, kot s pistolo????
grrrrrrr!
ja, pa sem tudi delala v lokalu, kjer je bil vsak moj mig posnet. ampak, mi ni blo problem. pač lokal je bil cel pod kamerami.
ne pa da ena pijandura snajpira .


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 16.2.2011 21:51:51 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fotografiranje/snemanje na javnem mestu
17.2.2011 10:37:06   
Janyna
Kaj pa šef pravi na to, jaz bi se verjetno obrnila na šefa, pa naj on kaj ukrene. 

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?