|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi koraki v nosečnosti!
2.4.2012 21:00:36   
ALEXMA
Pozdravljeni!
Saj vem da je o tem že ogromno napisanega, pa vendar bi izkoristila priložnost in postavila nekaj vprašanj!
Pred nekaj dnevi mi je nosečniški test pokazal user posted image in verjetno nima smisla tega ponavljat......
Skratka ker je to prvič zame me zanima nekaj stvari, pregled imam čez 15 dni, bi pa tudi za teh 15 dni rada vedela kaj se je dobro izogibat oziroma na kaj moram paziti, predvsem glede prehrane! Kako je kaj z kavo, brala sem da se jo odsvetuje! Kakšno mleko svetujete naj pijem, domače oziroma tisto iz mlekomata ali bolje navadno mleko iz trgovine? Kaj pa glede folne kisline, ali naj s tem pričnem kar sedaj, oziroma ali je ta res tako priporočljiva, da se jo jemlje kot dodatek v obliki tablet!
Hvala za vaše nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvi koraki v nosečnosti!
3.4.2012 9:07:21   
limonca*
Folno kislino obvezno. Ostalo pa po pameti. Kavo 1-2 na dan, ne več.. Izogibaj se surovem mesu, surovem jajcem... itak ti bo telo povedalo, če ti kaj ne bo pasalo.

(odgovor članu ALEXMA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvi koraki v nosečnosti!
3.4.2012 9:45:59   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: ALEXMA

Pozdravljeni!
Saj vem da je o tem že ogromno napisanega, pa vendar bi izkoristila priložnost in postavila nekaj vprašanj!
Pred nekaj dnevi mi je nosečniški test pokazal user posted image in verjetno nima smisla tega ponavljat......
Skratka ker je to prvič zame me zanima nekaj stvari, pregled imam čez 15 dni, bi pa tudi za teh 15 dni rada vedela kaj se je dobro izogibat oziroma na kaj moram paziti, predvsem glede prehrane! Kako je kaj z kavo, brala sem da se jo odsvetuje! Kakšno mleko svetujete naj pijem, domače oziroma tisto iz mlekomata ali bolje navadno mleko iz trgovine? Kaj pa glede folne kisline, ali naj s tem pričnem kar sedaj, oziroma ali je ta res tako priporočljiva, da se jo jemlje kot dodatek v obliki tablet!
Hvala za vaše nasvete!


Vse v zvezi s prehrano med nosečnostjo lahko vprašaš svetovalko za zdravo prehrano Mojco Kurent. Hitro odgovori, najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mojca-kurent_50

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu ALEXMA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvi koraki v nosečnosti!
3.4.2012 10:53:22   
Sonček in poletje
Folna kislina obvezno, se strinjam. Glede ostalega pa čim manj kompliciraj, pojej dosti sadja in zelenjave ter se gibaj na svežem zraku.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi koraki v nosečnosti!
18.7.2024 20:14:21   
Majaa7
IZVIRNO SPOROČILO: ALEXMA

Pozdravljeni!
Saj vem da je o tem že ogromno napisanega, pa vendar bi izkoristila priložnost in postavila nekaj vprašanj!
Pred nekaj dnevi mi je nosečniški test pokazal user posted image in verjetno nima smisla tega ponavljat......
Skratka ker je to prvič zame me zanima nekaj stvari, pregled imam čez 15 dni, bi pa tudi za teh 15 dni rada vedela kaj se je dobro izogibat oziroma na kaj moram paziti, predvsem glede prehrane! Kako je kaj z kavo, brala sem da se jo odsvetuje! Kakšno mleko svetujete naj pijem, domače oziroma tisto iztu mlekomata ali bolje navadno pomoč pri zanositvni mleko iz trgovine? Kaj pa glede folne kisline, ali naj s tem pričnem kar sedaj, oziroma ali je ta res tako priporočljiva, da se jo jemlje kot dodatek v obliki tablet!
Hvala za vaše nasvete!

Pozdravljeni!
Saj vem da je o tem že ogromno napisanega, pa vendar bi izkoristila priložnost in postavila nekaj vprašanj!
Pred nekaj dnevi mi je nosečniški test pokazal in verjetno nima smisla tega ponavljat......
Skratka ker je to prvič zame me zanima nekaj stvari, pregled imam čez 15 dni, bi pa tudi za teh 15 dni rada vedela kaj se je dobro izogibat oziroma na kaj moram paziti, predvsem glede prehrane! Kako je kaj z kavo, brala sem da se jo odsvetuje! Kakšno mleko svetujete naj pijem, domače oziroma tisto iz mlekomata ali bolje navadno mleko iz trgovine? Kaj pa glede folne kisline, ali naj s tem pričnem kar sedaj, oziroma ali je ta res tako priporočljiva, da se jo jemlje kot dodatek v obliki tablet!
Hvala za vaše nasvete!

Čestitke za nosečnost! V prvih tednih nosečnosti je pomembno, da poskrbite za zdrav življenjski slog in pravilno prehrano, saj to lahko vpliva na razvoj vašega otroka. Tukaj je nekaj pomembnih točk, na katere morate biti pozorni.

Kava
Uživanje kave med nosečnostjo je lahko varno, vendar je priporočljivo omejiti vnos kofeina. Večina strokovnjakov priporoča, da zaužijete največ 200 mg kofeina na dan, kar je približno ena skodelica kave. Preveč kofeina lahko poveča tveganje za spontani splav ali nizko porodno težo.

Mleko
Pri izbiri mleka je najbolje, da pijete pasterizirano mleko iz trgovine. Nepasterizirano mleko, ki ga lahko dobite na mlekomatih ali pri domačih kmetih, lahko vsebuje škodljive bakterije, ki lahko povzročijo okužbe, nevarne za vas in vašega otroka. Zato se raje držite mleka, ki je varno obdelano in preverjeno.

Folna kislina
Folna kislina je izjemno pomembna v zgodnji nosečnosti, saj pomaga preprečiti okvare nevralne cevi pri otroku. Priporočljivo je, da začnete jemati dodatek folne kisline čim prej, če tega še niste storili. Priporočena dnevna doza za nosečnice je 400-800 mikrogramov. Folno kislino lahko dobite tudi iz hrane, kot so zelena listnata zelenjava, oreški, fižol in polnozrnate žitarice, vendar je pogosto težko zaužiti dovolj s samo prehrano, zato so dodatki priporočljivi.

Prehrana
Vaša prehrana naj bo uravnotežena in raznolika. Poskrbite, da boste jedli dovolj sadja in zelenjave, polnozrnatih žitaric, pustih beljakovin in zdravih maščob. Izogibajte se surovim ali premalo kuhanim živilom, kot so surovo meso, suši, nepasterizirani siri in mesnine. Prav tako bodite previdni pri ribah, ki lahko vsebujejo visoke ravni živega srebra, kot so morski pes, mečarica, skuša in tuna.

Splošne smernice
Izogibajte se alkoholu in kajenju, saj lahko negativno vplivata na razvoj vašega otroka. Poskrbite za dovolj spanja in počitka, saj vaše telo zdaj potrebuje več energije za podporo rastočemu plodu. Redna lahka telesna aktivnost, kot so sprehodi ali plavanje, je koristna za vaše zdravje in dobro počutje, vendar se izogibajte intenzivnim vadbam in dejavnostim, ki lahko predstavljajo tveganje za poškodbe.

< Sporočilo je popravil Majaa7 -- 18.7.2024 20:15:52 >

(odgovor članu ALEXMA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Idealna razlika med sorojenci.
пеперутка16

Kdaj imeti drugega otroka?