|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 9:19:57   
4.mama
Tuki mi vsi govorijo da smo samo za malo prestavili porod, ker pri meni se je že začel, so vzeli bris za porodni hormon in je bil pozitiven. Kaj so pa vstavili tvoji kolegici?

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1951
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 9:30:19   
foxy_cat
Čakaj samo potem ti odteka plodovnica če prav razumem? Moji kolegici je odtekla voda v 41.tednu (ustavljali so ji v 30.tem), vendar zdaj ko ji je odtekla voda ni imela popadkov zato so ji vstavili trakec, kao za pospešitev pa ni nič kaj pomagalo.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1952
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 9:57:18   
nevergiveup


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Tuki mi vsi govorijo da smo samo za malo prestavili porod, ker pri meni se je že začel, so vzeli bris za porodni hormon in je bil pozitiven. Kaj so pa vstavili tvoji kolegici?



Joj, a veš da ne bi imela nič proti, če bi prej rodila...Ampak je pa vseeno baje fajn, da si vsaj 35 tednov. Jaz sem zdaj 36 in pol in res bi že kar, ampak nič ne čutim, da bi se kaj dogajalo... 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1953
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 10:10:26   
4.mama
Nevergiveup čisto ti verjamem  sem bila 2 krat 14 dni čez rok in ni hujšega, ja vsaj 2 tedna naj počaka.
Foxy ni mi odtekla plodovnica, vzamejo ti bris dajo v epruvetko in na nek tester pa je bil takoj.pozitiven  sem to prvič videla.
Zdaj sem imela vizito pa bodo prekinili dozo že po 36 urah, tako je še odlocu zdravnik in kao če do jutri nimam popadkov grem domov jutri.

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 1954
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 10:13:39   
ironic
Jaz mislim da je bolj odvisno od zdravnika kako bo odločil. Nekateri pa pustijo da pride do poroda in ne zaustavljajo. Samo, če ti odteka plodovnica.. A ne pustijo takrat raje, saj si že tudi izven teh tednov. Saj je logično boljše otroka donosit do nekje 38t, ampak vseeno. Saj ne veš in ne moreš biti pameten kaj je boljše.

Nevergiveup, še malo te loči od štručke 😊 

jaz bi rada v 38t rodila, mogoče me bo poslušala, se boma zmenli 🤣🤣 Skoz mam taki občutek,ker imam zdaj dva tedna malo bolj natrpana, upam da bo vse tak kot mora bit,ker drugače bom malo rahlo norela 🤣 potem pa se bo vse pomirilo, pa se bo začelo. Nevem, skoz tak mislim, ker ponavadi je tako. Ko se stvari umirijo pa se zgodi.

Foxy_cat, boš videla da na koncu boš tudi ti dosegla tedne 🍀😊

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 1955
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 10:49:28   
foxy_cat
4.mama jaz sem zadnjič zasledila da obstaja ta bris, samo mislim da je pisalo da je nekaj povezano s plodovnico. Nisem pa vedela da to pri nas tudi že delajo.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1956
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 12:20:19   
4.mama
Foxy mene je tudi presenetilo pa sem ga vprasala če je to plodovnica pa pravi da ne. Buuu

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1957
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 14:20:10   
foxy_cat
4.mama a veš da sem zdaj prvič zasledila da je povišana temperatura lahko znak pred porodom.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1958
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 14:35:28   
4.mama
Jaz sem prišla na urgenco z 39 temperature, mogoče je res kaj na tem

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1959
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 15:15:38   
nevergiveup


IZVIRNO SPOROČILO: ironic

Jaz mislim da je bolj odvisno od zdravnika kako bo odločil. Nekateri pa pustijo da pride do poroda in ne zaustavljajo. Samo, če ti odteka plodovnica.. A ne pustijo takrat raje, saj si že tudi izven teh tednov. Saj je logično boljše otroka donosit do nekje 38t, ampak vseeno. Saj ne veš in ne moreš biti pameten kaj je boljše.

Nevergiveup, še malo te loči od štručke 😊 

jaz bi rada v 38t rodila, mogoče me bo poslušala, se boma zmenli 🤣🤣 Skoz mam taki občutek,ker imam zdaj dva tedna malo bolj natrpana, upam da bo vse tak kot mora bit,ker drugače bom malo rahlo norela 🤣 potem pa se bo vse pomirilo, pa se bo začelo. Nevem, skoz tak mislim, ker ponavadi je tako. Ko se stvari umirijo pa se zgodi.

Foxy_cat, boš videla da na koncu boš tudi ti dosegla tedne 🍀😊



Tudi jaz skoz upam na to, da se bova "zmenila", ker reeeees nočem biti čez rok 😉

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1960
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 20:39:24   
Stella Marella
4.mama, upam, da do jutri ne bo vec popadkov in da gres lahko domov. potem pa res vec nic oken pucat 😉

nevergiveup - pri meni je podobno 🙂 v 36.tednu 3 kile, sem bila ze skoraj zihr, da bo mogoce ze v maju prisel na svet. zdaj sem pa ze 39/2,pa se nic kaj dosti ne kaze na to 🙈 bi pa z veseljem. imam pa naslednjo kontrolo tudi komaj na pdp, 15.6., meni se to tudi zdi cela vecnost... prejsnji je bil 11 dni cez rok, groza. dobro, 1-5 dni cez rok se nekako sprejmem, drugo pa.... 😩😩😩😩 mislim, da ne najde cisto prave lege, cutim, kako šraufa in se obraca... 

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 1961
   RE: Julijke 2023
10.6.2023 21:26:32   
foxy_cat
Joj te meritve.. ravno ta je bila dobra sva se menili s to kolegico v 40.tednu je imela ocenjenega 3250g, v 41.tednu rodila 2850g.. Tak da ja... Toliko o merah.

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1962
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 6:31:28   
nevergiveup


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella

4.mama, upam, da do jutri ne bo vec popadkov in da gres lahko domov. potem pa res vec nic oken pucat 😉

nevergiveup - pri meni je podobno 🙂 v 36.tednu 3 kile, sem bila ze skoraj zihr, da bo mogoce ze v maju prisel na svet. zdaj sem pa ze 39/2,pa se nic kaj dosti ne kaze na to 🙈 bi pa z veseljem. imam pa naslednjo kontrolo tudi komaj na pdp, 15.6., meni se to tudi zdi cela vecnost... prejsnji je bil 11 dni cez rok, groza. dobro, 1-5 dni cez rok se nekako sprejmem, drugo pa.... 😩😩😩😩 mislim, da ne najde cisto prave lege, cutim, kako šraufa in se obraca... 



Aaaa, ti si pol junijka! No, saj jaz imam po ta novem rok 30.06. Glej, ne vem kaj taka muka rata, ko si pri koncu, ampak 11 dni čez rok je res cela večnost!!! Pa je bila plodovnica v redu še takrat?? Meni so drugič sprožili porod dva dni čez rok zaradi velikosti ploda (4500 kile, ocenjen je bil 4200, jaz pa zelo drobna...). Ampak tokrat ne pričakujemo nobenih presežkov in me bodo po moje pustili čakat v tri krasne 😭😭😭 Ja, jaz imam pregled par dni pred rokom pa se mi zdi wtf?? Ker sem imela v prejšnjih nosečnostih bolj pogoste preglede proti koncu. Na rok pa itak se mi zdi ze kar malo smešno... Najbolje da greš kat v porodnišnico pa rečeš, da si ready 🥰🤣😂
Foxy_cat, naceloma meni na enkranu vedno piše, da so odstopanja +/- 400 gramov, tako da se mi tudi po eni strani zdi kar veliko, po drugi me vsakic opozori na to, ker se baje ženske zelo oklepamo teh meritev pa ne bi smele 🙃😉 Ampak česa pa naj se boš? Pol naj mi jih sploh ne povejo 🤣🤣🤣


(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1963
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 7:28:09   
foxy_cat
Nevergiveup.. naj se ne oklepamo meritev, a oni pa lahko non stop grozijo "premajhen plod, prevelik plod sprožit treba". A ni mimo no? 

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 1964
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 7:28:23   
Anonimen
Ojla punce, kok ste pridne s pisanjem, objav za en teden ☺️☺️☺️ kolikor sem uspela na hitro prebrat vidim, da ste se vse v enem kosu 🥳 4.mama in upam, da bos sla kmalu lahko domov! 🍀🍀🍀 
Tudi pri meni (itak) še nič novega. 💙 je priden, lepo miga. Malo boljše spim zadnje dni (beri ne zbujam se več na vsaki 2h) 🤣 … boleči kolki, sramne kosti, kolena, stopala ostajajo… pridelala sem še eno bolečino pri levi lopatici, nevem od kje in kdaj. 
V torek imam spet pregled (37t2d), mislim, da bo samo to osnovno - teža, RR, pa CTG, mislim, da smo prejšnjič z UZ zaključili. Pa tisti dan bom šla še po par stvari v nabavo - dodaten čaj malinovih listov, tista žoga za pilates, bi rada začela mal z vajami, pa če mi bo slučajno kej pasalo pri popadkih, pa še te vložke in podobne stvari za doma,  tko da bo spet eno leteče dopoldne 🤪
Aja glede vetrovnih kapljic sem se odločila, da vzamem Lekobeba in kapljice koroških lekarn. Pa bomo videli, če bomo kaj rabili in če bo kaj pomagalo 💪🏼
Nabavit moram še tisti leseni lok z visečimi zadevami in eno podlogo za na tla, da bo 💙 čimveč na tleh.A katera ve KDAJ SE ZAČNE DAJATI OTROČKA NA TLA IN KDAJ SE GA ZAČNE OBRAČATI NA TREBUH (za par min dnevno). A to kaj povejo v porodnišnici? Potem pa je to res to. Menda 🤣
Še vedno upam, da rodim tja čez 10 dni 🤣 ampak nevem kako se bo 💙 odločil. Rada bi imela to kepico že v naročju! 🥰😍 … mi je rekla zdravnica, da naj raje razmišljam o tem, da bom čez rok, ker potem je človek samo neučakan in nervozen… ampak rok (3.7.) je meni še čisto daleč 🤣 sicer pa me v tem momentu ni čisto nič strah, sem ful optimistična. Delam tudi ene vaje (poslušam posenetek) za sproščanje z vizualizacijo poroda, katere so priporočene do poroda, med popadki, tudi med porodom… in res dajo nekako moč oz spremenijo sprejemanje poroda in proces v pozitivo ☺️😅
No, toliko.Bodite lepo 😍Saša

(odgovor članu nevergiveup)
  Neposredna povezava do sporočila: 1965
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 7:41:17   
ironic
Jaz pa sedaj čakam še malo... Je katera ko je bila na wc kdaj obrisala rozasto vodeno? Celo noč.. sem klicala, pa so rekli naj si še malo opazujem in pridem.. ker na vložku imam kakšno kapljico, samo ko obrišem. Ker itak 100_x_ grem na wc ponoči. In mi je bilo sila neprijetno, res tak moker občutek pa se obrišem in res prav vodenkasto, naslednjič pa očitno kri primešana, nežno roza. In ves čas. Sploh ne da bi nehalo. So mi rekli da naj pridem čez dan, če ne bo boljše, ampak jaz bom že zdaj dopoldne šla. Ker čep ni, te bi morala sluz biti, tak pa pa sem še prvo hlačke mela mokre, pol naslednjič pa zdaj dalje pa to... 😔😔😮‍💨 Upam da je to samo kak znak da se pripravlja in nič drugega. Pa še to naj počaka 2t da sem 37... Sicer naj bi mala prehitevala za 2t. Upam da ni za to kaj 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1966
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 7:49:38   
foxy_cat
Saša mi pri prvi nismo imeli nobenih kapljic ne nič, pa je imela krče, samo se mi zdi bolj ko pacaš pa vse probuješ je še slabše. Ironic.. pa lahko bi bil vseeno čep. Saj ne gre vedno v kosu ven.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1967
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 8:00:47   
4.mama
Jaz se vedno čakam kaj bo, danes imam Pušenjaka na viziti in dvomim da grem domov. Sem imela celo noč drisko a se je hvala bogu umirilo.
Ironic pojdi ne čakat itak nimaš kaj zgubit.
Glede teže so tukaj meni razložili da so full odstopanja potem ko se otrok rodi. Meni jo je ocenil 3 t nazaj 1.8 kg, sedaj tu pa 2.1 kg pa sem se ustrašila da je premalo pridobila a so rekli da je odvisen od UZ. 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1968
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 8:07:30   
Anonimen
Ironic, lahko da ni nič. Meni je G rekla, da če je to kapljica ali dve, da ni potrebno delaz nobene panike, ker možno je, da se ti pač MV krajša in rahlo zakrvavi 😊 če nimaš drugih težav bi jaz na tvojem mestu malo počakala in spremljala stanje. Tudi če je čep, lahko traja še en mesec, da rodiš 😊 .. lahko gre pa tudi za kakšno vnetje sečil. 
Foxy, ja saj razumem, ampak raje imam doma kaj na rezervi, kakor pa čisto nič 😊
Saša

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 1969
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 8:21:12   
ironic
Ja saj to vem. Saj zato čakam. Ne prav cel papir imam rozast. Tak vodenkasto sluzast, ampak roza. Sem se zdaj spet stuširala pa da vidim.. sicer se mi je sestra oglasila, in to rekla. Ni mi kar za vsako stvar iti.. Ampak samo da ni plodovnica pa bi kaj bilo.. Mi je pa prvič tak.. in logično da ti nič ni jasno in si živčen. Upam samo da je vse ok. Bom še malo počakala,potem pa šla. Ker jutri moram v laboratorij, se bo tam videlo, potem imam pri svoji pregled, me bo kje še nadrla kaj sem čakala. Saj res ne veš kaj naredit. Upam da se umiri pa bo vse ok.. Ne bi pa rada da se začne kaj res dogajat.. križ me itak že cel teden boli, trebuh ne, čeprav me malo zapeče ko se sklonim . Kaj vem..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1970
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 8:25:15   
foxy_cat
Ironic kar pojdi saj zato so tam. 4.mama a prov Pušenjak dežura zdaj v Ukcju? To pa je zdaj nekaj novega.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1971
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 8:55:17   
4.mama
Ravnokar je odšel in mu ni blo jasno zakaj so mi dali za pljuča injekcijo za malo. Da danes ne grem domov 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1972
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 9:28:36   
foxy_cat
4.mama na evo o tem govorim vsak drugač lapa glede te injekcije.. Načeloma je do 32T potrebna, potem ne več, samo ja kot sem napisala v Mb jo marsikomu posiljujejo še v 35T. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1973
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 9:32:50   
4.mama
Je bil full jezen ker so mi dali to in tudi uno za ustavit popadke ker kao imam zaprt maternični vrat. Ma vsak po svoje res, sem prav zmedena

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1974
   RE: Julijke 2023
11.6.2023 9:48:50   
foxy_cat
4.mama ja saj tak isto je bilo pri moji cimri (zaprta, dolg Mv, popadkov niti čutila ni, ker ni šla tja zaradi tega), potem imaš pa drugo skrajnost mene ki pridem tja z popadki znanimi že od začetka, z bolečimi popadki, ki jih riše Ctg. Pa niso naredili nič "buscopan pa magnezij" kr neki..

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zatekanje nog v nosečnosti
Pogosta nosečniška težava, še posebej v drugi polovici nosečnosti so otekli gležnji in noge. Ali lahko otekanje prepreči...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nogomet.
пеперутка16

Za koga navijate na EURO 2024?