|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroška sreča
7.3.2015 7:47:10   
Paštetka
A veste zakaj otroke nikoli ne zebe, prenesejo veliko lažje vse prehlade, bolečine?

No, meni je moje dete danes dalo odgovor.

Gledava TV in vprašam sina: "Kaj tega fantka ne zebe, ko sneži in hodi bos po ledu?"
Pa mi odgovori: "Ne! Kaj ne vidiš, da je veseli?"
In ga vprašam: "Kaj, ko si veseli, te ne zebe, ne boli?"
In reče: "Ne!"

user posted image

Ti da misliti. Ne o tem kako otroci razmišlajo, ampak dejansko res. Se res ne spomnim, da bi me kot otroka kdajkoli zeblo, čeprav sem bila premočna do kosti. Ali da bi me zeblo, ko sem v pol meterskem snegu pol ure čakala s sošolci na avtobus. Otroci se znajo veseliti iz srca, jih ponese in čutijo tisto pravo čisto veselje, se razveselijo malenkosti, se veseli zaigrajo, ko so bolani, ....

Mi pa? user posted image zakaj ne znamo biti veseli? Otroško veseli, srečni kot mali otrok? Se mi zdi, da je za to kriva "odgovornost". Odgovornost gor in odgovornost dol, ... In na koncu popolnoma zasenči otroško veselje v tebi.

Zakaj ne znamo biti več tako veseli? Zakaj toliko jamramo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 8:26:41   
Stanislava_
Ker smo egoistične butare.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 8:57:52   
m_o_i
ze v vrtcu se zacne otroke ucit, da ne smejo biti otroci. skozi nadaljna leta se pa samo se stopnjuje...

zato ne ponorim, ko pride umazan ali strgan iz vrtca, zato je vsako jutro med vikendi kakav v steklenicki(ja, pet let bo star) in sedenje v mojem narocju, zato sem gospodica pocakala, da se je pocutil dovolj velik, da je cez dan brez plenice...

cez dobro leto ga bom poslala v solo-pa sele domov sem prinesla tisto malo dvokilsko struco...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 9:23:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Zakaj ne znamo biti več tako veseli? Zakaj toliko jamramo?


Ker ne znamo biti več spontani......ker nas tako zelo briga, kaj si bodo drugi mislili o nas, kakšen vtis bomo naredili na druge......ker moramo pred drugimi kazati "kako uspešni, pametni, lepi in pridni smo" (v resnici pa nismo vedno vse to, torej se moramo pretvarjati).....spontanost tu ni zaželjena in je nemalokrat celo smešna in zasmehovana "večnik otrok, ki nikoli ni odrasel".......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 9:32:31   
Tippi
Ja.zanimivo.ampak.ne vem kako je pri vas,jaz se se vedno znam veselit.se vedno sem kdaj mali otrok,ki uziva v brcanju jesenskega listja,in po plazi nabiram jezke in skoljke.in se mnogo tega vmes.moj pravi,da me ma tud zato rad haha ker sem mal ck ck

In res nikoli me ni brigalo kaj bodo pa sosedi rekli!


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 9:59:52   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A veste zakaj otroke nikoli ne zebe, prenesejo veliko lažje vse prehlade, bolečine?

No, meni je moje dete danes dalo odgovor.

Gledava TV in vprašam sina: "Kaj tega fantka ne zebe, ko sneži in hodi bos po ledu?"
Pa mi odgovori: "Ne! Kaj ne vidiš, da je veseli?"
In ga vprašam: "Kaj, ko si veseli, te ne zebe, ne boli?"
In reče: "Ne!"

user posted image

Ti da misliti. Ne o tem kako otroci razmišlajo, ampak dejansko res. Se res ne spomnim, da bi me kot otroka kdajkoli zeblo, čeprav sem bila premočna do kosti. Ali da bi me zeblo, ko sem v pol meterskem snegu pol ure čakala s sošolci na avtobus. Otroci se znajo veseliti iz srca, jih ponese in čutijo tisto pravo čisto veselje, se razveselijo malenkosti, se veseli zaigrajo, ko so bolani, ....

Mi pa? user posted image zakaj ne znamo biti veseli? Otroško veseli, srečni kot mali otrok? Se mi zdi, da je za to kriva "odgovornost". Odgovornost gor in odgovornost dol, ... In na koncu popolnoma zasenči otroško veselje v tebi.

Zakaj ne znamo biti več tako veseli? Zakaj toliko jamramo?

Odrasli smo tako čisto adijo v teh časih. Kaj na to vpliva, bi se verjetno dalo naštevati precej časa. Meni pa je bolj žalostno od tega, ko opažam, da tudi otroci niso več tako brezskrbni, srečni in neobčutljivi za zunanje dejavnike, kot smo bili lahko mi nekoč.
Tudi sama se sebe spomnim, kako mi je vse dol mahalo v otroštvu. V smislu čistega brezskrbnega otroštva. Cele dneve zunaj- nikoli lačna ( ko so me klicali h kosilu, bi se najraje potuhnila, da ne bi zaradi odhoda kaj zamudila zunaj), nikoli, me ni zeblo ( volnene rokavice so mi dobesedno zmrznile na prstih, pa se mi še ni dalo noter), nikoli žejna ( če nas je kaj zagrabilo v tej smeri, smo " popasli" pol travnika kislic ali pa polizali kakšno ledeno svečo , ki je visela iz strehe...).
Seveda je to del otroštva, ko gledaš vse skozi rožnata očala. To pa ti omogoča najverjetneje blagoslovljena nevednost, ki ti jo dopuščajo starši in okolje samo. Sedaj pa nekako ni več tako.
Otroci so zelo za travmirani že v predšolskem obdobju, vse pa se stopnjuje , ko gredo v šolo. Pa v službo itd.
Tudi to, da se jih zavija v kokon , da so ob flašah do 5 leta, pa v nedogled v plenicah, je zanje medvedja usluga, saj jih samo okolje, ko s takim početjem butnejo vanj, označi za čudake. Za posameznike, ki štrlijo iz kalupa, za " s tem pa ni vse vredu" osebo. In že odrasel se težko nosi s pečatom posebneža, da o otroku ne govorimo. In tako imaš prve mini psiho travmatike že v prvem starostnem obdobju, v prvi triadi...Okolje ni bilo nikoli naklonjeno drugačnim. Vendar mislim, da je štrlenje ven iz kalupa v sedanjih časih še manj zaželjeno kot nekoč.
Veliko bolj sprejemljivo je , če se priključiš večini v svojem prepričanju, navadah, razmišljanju, sposobnostih. Se ne sekirati v tej smeri, da so klinike in sanatoriji za psihosomatske bolezni pri otrocih in mladini in po Sloveniji že nabasane do vrha, da je mladim normalno, da se malo porežejo, da s zatekajo v prehrambene težave in da čepijo doma in furajo safr.

Hja, brezskrbno otroštvo- mi smo ga v večini še nekako imeli ( vsaj iz mojega zornega kota je videti tako), otroci sedanjega časa, pa mislim, da tega ne poznajo več.

In ko berem besede Riinega fantka mi je tako ... pri srcu. Kaj vse jim po svoje omogočimo, če se le da, pa se nekako ne vprašamo dovolj pogosto ali so sploh srečni. Sama preprosta sreča veliko bolj pogreje kot najkvalitetnejša bunda in rokavice.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 10:31:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ze v vrtcu se zacne otroke ucit, da ne smejo biti otroci.


moji punci je njena sošolka zdaj v 1. razredu rekla, naj ne bo tak otročja user posted image zamisli....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:06:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ja.zanimivo.ampak.ne vem kako je pri vas,jaz se se vedno znam veselit.se vedno sem kdaj mali otrok,ki uziva v brcanju jesenskega listja,in po plazi nabiram jezke in skoljke.in se mnogo tega vmes.moj pravi,da me ma tud zato rad haha ker sem mal ck ck

In res nikoli me ni brigalo kaj bodo pa sosedi rekli!





To vsi rečemo.....user posted image

In takšen luksus, kot si ga opisala, si privoščimi tu in tam vsi....vendar zgolj v intimi in na dopustu.....ko nas nihče ne vidi......"otroku v sebi" ne pustimo konstantno na plan in ga zadržujemo v sebi......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:14:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Otroci so zelo za travmirani že v predšolskem obdobju, vse pa se stopnjuje , ko gredo v šolo. Pa v službo itd.
Tudi to, da se jih zavija v kokon , da so ob flašah do 5 leta, pa v nedogled v plenicah, je zanje medvedja usluga, saj jih samo okolje, ko s takim početjem butnejo vanj, označi za čudake.


To je to....okolje jih označi......v naših otroških časih smo bili do 8 leta na flašah in dudah, spali v posteljah pri babicah in mamicah, pa nismo bili čudaki......pri 5 in 6 letih še vedno lulali v posteljo, čeprav smo se od plenice "odvadili" že pri enem letu (normalno, nekateri še niso imeli pralnih strojev takrat in prekuhavati tetra plenice tudi ni mačji kašelj).....

Hja, brezskrbno otroštvo- mi smo ga v večini še nekako imeli ( vsaj iz mojega zornega kota je videti tako), otroci sedanjega časa, pa mislim, da tega ne poznajo več.


Poznajo....če jim starši oz. odrasli to dovolimo in jim ne izpopolnimo urnika do zadnje minute in ne usmerjamo strokovno vsak dan njihovega življenja.......in jim dovolimo samostojni čas za igro, pa tudi če ga za gledanje tv porabijo, saj prej ko slej se bo tvja naveličal in se bo šel igrat nekaj drugega.....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:14:59   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Se res ne spomnim, da bi me kot otroka kdajkoli zeblo, čeprav sem bila premočna do kosti. Ali da bi me zeblo, ko sem v pol meterskem snegu pol ure čakala s sošolci na avtobus.


ja veš, to je pa tko, ko si še "nova" mašica in vse laufa, je vse ok. potem pa, z leti, se začne taka obraba v ekstremnih situacijah mal kazat, in te bolijo kosti kasneje, ker si počel take stvari, ki te niso bolele, ko si bil mlad. kot moj prijatelj, ki je vozil svoj motor s čelado, ampak ni imel zavarovane brade spodi in ima revmo v čeljusti zdaj, pri 30-tih - pa ga takrat ni zeblo, ko je bil mlad. surprise surprise user posted image polno je takih primerov, ko te ni bolelo, ko si bil mlad, zdaj pa te - za nazaj.
pa ko si mlad, nimaš polne odgvornosti preživetja na sebi in je vse veselo, se še dorbro spomnim; lahko, srečno, veselo življenje. ne skrbi te za jutri ali da boš lačen ali da boš stradal, če mama in ata zgubita službo...

drugi čas je, ko si mlad. sicer lahko "obdržiš" določeno otroško srečo, samo je pogojena z vrsto (ne)zavedanja in količino izkušenj (ki jih otroci še niso doživeli). jaz sicer gojim to veselje nad malimi stvarmi, samo je res, da od otrok ne pričakuješ odgovornosti nad tem da bo prehranil sebe, od odraslih pa - in recimo ko je vojna in se to zgodi, da so otroci v tem položaju, se vidi kako to vpliva na osebnost za celo življenje - hrček tema npr. (naši starši/stari starši npr.).

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:16:27   
mateyka
vidim, da sem čist drugo smer udarla kot ostale. user posted image
sem mogoče malo drugače razumela vprašanje?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.3.2015 11:17:24 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:24:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

vidim, da sem čist drugo smer udarla kot ostale. user posted image


Si že kot patrino.....posebna, vedno drugače kot ostale......user posted image

Drugače pa, jaz tega, da otroke ne zebe, nisem vzela dobesedno

Če gledamo iz tega emšo vidika: sicer je mene je kot otroka tudi zeblo.....pozimi sem nosila žabe in bundo in ne kratke hlače.....samo mali otrok precej več miga kot odrasel in ga tudi iz tega vidika ne zebe tako kot odraslega.......po tridesetem letu, pa začne emšo delati......in če tega po 30 ne opaziš oz. se delaš, da temu ni tako, tega po 40 zagotovo ne moreš več negiratiuser posted image ......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:34:21   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

vidim, da sem čist drugo smer udarla kot ostale. user posted image


Si že kot patrino.....posebna, vedno drugače kot ostale......user posted image

Drugače pa, jaz tega, da otroke ne zebe, nisem vzela dobesedno

Če gledamo iz tega emšo vidika: sicer je mene je kot otroka tudi zeblo.....pozimi sem nosila žabe in bundo in ne kratke hlače.....samo mali otrok precej več miga kot odrasel in ga tudi iz tega vidika ne zebe tako kot odraslega.......po tridesetem letu, pa začne emšo delati......in če tega po 30 ne opaziš oz. se delaš, da temu ni tako, tega po 40 zagotovo ne moreš več negiratiuser posted image ......


pri še starejših pa sploh, ko ti prekrvavitev nagaja...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 11:45:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:54:28   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Hja, brezskrbno otroštvo- mi smo ga v večini še nekako imeli ( vsaj iz mojega zornega kota je videti tako), otroci sedanjega časa, pa mislim, da tega ne poznajo več.


Poznajo....če jim starši oz. odrasli to dovolimo in jim ne izpopolnimo urnika do zadnje minute in ne usmerjamo strokovno vsak dan njihovega življenja.......in jim dovolimo samostojni čas za igro, pa tudi če ga za gledanje tv porabijo, saj prej ko slej se bo tvja naveličal in se bo šel igrat nekaj drugega.....



Večkrat sebi nalagamo preveč, na koncu zgolj zato, da se bomo lahko na all inclusive počitnice peljali z malo boljšim karavanom.

Če znamo pri sebi postaviti meje, kaj je pomembno, kaj malo manj in brez česa komot preživimo, jih bomo tudi pri otroku. In tak otrok bo imel celo otroštvo dovolj časa za igro.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 11:58:08   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kja pa vem, mislim, da pride skupaj s težavami in problemi, ki jih moraš kot odrasli reševat, te prevladajo, od zdravja, položnic, odnosov,...


Ravno takrat bi moral pustiti vse skupaj, iti v hosto, se uleči in gledati, kako raste listje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 12:05:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 12:11:53   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kja pa vem, mislim, da pride skupaj s težavami in problemi, ki jih moraš kot odrasli reševat, te prevladajo, od zdravja, položnic, odnosov,...


Ravno takrat bi moral pustiti vse skupaj, iti v hosto, se uleči in gledati, kako raste listje.



Ja, za odklop, napajanje z energijo, svežim pogledom na probleme, ki iz problemov potem postanejo problemčki. Sam včasih je pa treba tudi položnice plačat in pretehtat, katera lahko počaka kak teden, dva, katere so pa mus in od kje privleči denar za hrano in spomladansko obutev, torej je treba odgovorno pristopit zraven.
Skratka eno ravnovesje. Ne moreš ves čas tiščat glavo v pesek in se delat, da reale ni in kar bo prišlo, bo prišlo, bomo že nekak, ali pa ves čas biti napet, živčen in "odrasel". Nekaj vmes. Najti čas za otroško veselje, ter biti zrel in odrasel, ko je to treba.


Nisem mislila tako.

Štetje listja mi ne vzame več kot dve uri...in sem potem že napol nova. Ni treba, da ga štejem cel teden.

Ampak običajno namesto listja štejemo in tenstamo skrbi, pa položnice še vedno niso plačane.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 12:19:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 13:37:43   
polhek2

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ker smo egoistične butare.

Kar tole podpišem

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 13:40:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Si že kot patrino.....posebna, vedno drugače kot ostale......user posted image


omg, ne me strašit!! user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 13:43:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Mene kot otroka je zeblo, dobesedno, nisem marala mraza nikoli..


mojo tud zebe. se mi zdi, da je bolj oblečena kot drugi, ker če jo isto oblačim, se mi pritožuje, da jo zebe, in je res ledena, ko kocka leda. verjetno je delno odvisno od genov, jaz pommnim, da sem tudi bla zmrzljivka kot otrok..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 14:01:36   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Mene kot otroka je zeblo, dobesedno, nisem marala mraza nikoli..


mojo tud zebe. se mi zdi, da je bolj oblečena kot drugi, ker če jo isto oblačim, se mi pritožuje, da jo zebe, in je res ledena, ko kocka leda. verjetno je delno odvisno od genov, jaz pommnim, da sem tudi bla zmrzljivka kot otrok..


se ti zdi, da si na pravem kraju doma, da bi komentirala to temo? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 14:42:55   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Si že kot patrino.....posebna, vedno drugače kot ostale......user posted image


omg, ne me strašit!! user posted image


Mateja, ti si posebna vrste rože. To cvetiš v mrazu. Tvoje mnenje ne šteje. Ker tebe verjetno skoz zebe tam gori. 😄

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otroška sreča
7.3.2015 14:43:59   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Mene kot otroka je zeblo, dobesedno, nisem marala mraza nikoli..


mojo tud zebe. se mi zdi, da je bolj oblečena kot drugi, ker če jo isto oblačim, se mi pritožuje, da jo zebe, in je res ledena, ko kocka leda. verjetno je delno odvisno od genov, jaz pommnim, da sem tudi bla zmrzljivka kot otrok..


se ti zdi, da si na pravem kraju doma, da bi komentirala to temo? user posted image


Evo, jaz sem tudi pomislila, da Mateja, nima prava komentiranja. user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?