|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poraz
11.4.2014 14:24:22   
mini86
kako otroka pripraviti na poraz..

nešteto pogovorov, razlag, ponazarjanj..

ampak ko pride do tistega poraza je pa koooonec..

ja, ko se midva doma igrava se že vnaprej zmeniva da pač vsak enkrat izgubi, vsak kdaj zmaga in da ne bo joka in se ponavadi drži..
ko pa je v vrtcu ali kje s prijatelji pa zgleda pozabi na vse..

smo sprejali superge z čarobnim sprejom da bo hitrejši (pač impregnacija), na glavi ima pobrito strelo da mu bo dala moč...ampak on še zmeri žalosten..
sj ko predelava vse je ok, pač do nekje parih porazov

zanč je celo enega prijateljčka porinil iz polovice tobogana na tla..in to on ki je reees ubogljiv, nikoli tko da bi namerno udaril..
mislim da pove vse stavek moje mami-končno je tud on kdaj komu naredil ne pa da skos on faše..


ideje, kako mu še pomagat, k je še men hudo k ga gledam

sj vem eni so bolj razviti pri govoru, pisanju, risanju (no to je on), drugi pa pri športu-sj za večje tudi še velja to aneuser posted image in kljub temu da jaz nikoli nisem stremela k zmagi mu želm vse skupaj olajšati če se le da. sj je spreten, motorično razvit, ni pa naaajhitrejši..
aja star bo pa 5 let

< Sporočilo je popravil mini86 -- 11.4.2014 14:26:08 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poraz
11.4.2014 15:24:59   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

mu želm vse skupaj olajšati če se le da.


to je bistvo tvojega problema: ti mu vse k riti prineseš, ko pa pri drugih doživi poraz, zavrnitev, pa je adijo....daj, pusti mu dihati, pusti da pade in se SAM pobere....ne dihaj mu večno za ovratnik, saj ima že 5 let....



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poraz
11.4.2014 16:26:54   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

mu želm vse skupaj olajšati če se le da.


to je bistvo tvojega problema: ti mu vse k riti prineseš, ko pa pri drugih doživi poraz, zavrnitev, pa je adijo....daj, pusti mu dihati, pusti da pade in se SAM pobere....ne dihaj mu večno za ovratnik, saj ima že 5 let....





se strinjam...
porazi so pomemben dela življenja, isto pomembni (ali celo bolj) za oblikovanje osebnosti, kot uspehi... ne prikrajšaj ga za nič od tega.
Kakorkoli boš temu posvečala veliko pozornosti, se bo naučil, da je poraz nek bau-bau... ni potrebe, da se boji porazov. Naj jih sprejme, tako, kot pač jih... vsi jih drugače
Moja2, hčeri je čisto ok, mali pa nori.. pač, naj nori. Drugič ali se bo bolj potrudil ali bo pa spet norel ali pa se bo smejal.. 1x sem mu to izbiro razložila, odloči pa se naj sam... dandanes se še vedno repenči, ko ne uspe user posted image


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poraz
11.4.2014 17:12:10   
mateyka
ti misliš, da če bo trpel (kakorkoli) da je to slabo. ampak vedi eno in zapiši si za uho:
duhovna rast (spoznavanje ega in do kje so meje) je vedno neke vrste "trpljenje", ker je neprijetno prit do spoznjanj naših omejitev. ampak to trpljenje ni nujno slaba stvar. nasprotno - to trpljenje nam omogoča, da s spoznanjem le tega preidemo iz trpljenja v vedenje in gremo naprej, v novo rast. v izboljšanje samega sebe.

torej, dej mu pusti ene muke, tiste ki morajo bit. tudi metaforično - pusti da pade in se SAM pobere user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poraz
11.4.2014 19:25:15   
patrino
smo sprejali superge z čarobnim sprejom da bo hitrejši (pač impregnacija), na glavi ima pobrito strelo da mu bo dala moč...ampak on še zmeri žalosten..
sj ko predelava vse je ok, pač do nekje parih porazov


user posted image
a ti to resno? Če resno, potem ne razumem zakaj to počneš? Ni vsaka neprijetna izkušnja, vsak padec, vsaka neuspela fora- že kar poraz. To je le neke vrste izkušnja in nič drugega. Ne vem zakaj delaš iz vsega tega tak buuum in halo. Zadeve ti spotenciraš s tem, ker mu daješ lažno upanje , da mu bo do " zmage" pomagala zabrita glava in posprejani čevlji. Na splošno je znano, da so otroci tja nekako do šole, najbolj pa od 3. do 5. leta v obdobju egocentrizma, ko so sami sebi luna in sonce. In v tem času še posebej težko prebolijo , če niso luna in sonce tudi v očeh vseh ostalih. Če niso vedno najboljši, najhitrejši, naj, naj,..Na tak način, ki si ga ti ubrala, mu boš namesto olajšala sprejeti kruto realnost, da je on le eden od mnogih, vse to še otežila. Pusti mu dihati. Pusti mu okušati grenkosladke rezultate svojega truda. Pri nekaterih gre to čez brez hudih travm, pri drugih ne gre, zaradi podobnih " pomagal" kot jih imaš ti, pač nikoli čez. Ostanejo v svojem predšolskem egocentrizmu celo življenje in skupaj z njimi doživljajo travme zaradi tini mini porazov vsi njihovi bližnji.

Pa da ne dolgovezim:
to je bistvo tvojega problema: ti mu vse k riti prineseš, ko pa pri drugih doživi poraz, zavrnitev, pa je adijo....daj, pusti mu dihati, pusti da pade in se SAM pobere....ne dihaj mu večno za ovratnik, saj ima že 5 let....

Rija je tole super na kratko odgovorila. Podpis.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poraz
11.4.2014 22:57:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

mu želm vse skupaj olajšati če se le da.


to je bistvo tvojega problema: ti mu vse k riti prineseš, ko pa pri drugih doživi poraz, zavrnitev, pa je adijo....daj, pusti mu dihati, pusti da pade in se SAM pobere....ne dihaj mu večno za ovratnik, saj ima že 5 let....





In veseli se njegovih dosežkov in tistega, kar zmore, tudi ko je daleč zadnji. In če bi ON (ne ti) rad zmagal, ga spodbujaj, da vztraja in da poskuša biti boljši. če si to želi

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poraz
12.4.2014 1:23:19   
ronja
Res je, da so otroci različno tekmovalni - mam doma dve zelooo različni punčki: prvi je tako ravno do Kosova, katera je, da ji bolj ne bi moglo bit. Hecno je, ker me tako zelo spominja name, ko sem bila mala - meni je bilo gušt hodit na tekmovanja, ker smo dobili tam sendviče s salamo, ki jih doma nikoli nismouser posted image , katera bom, mi je bilo totalka vseeno, 4. se mi je zdelo ful fajn mesto, kar recimo je lubiju nepojemljivo in nikakor ne more dojet tega prvega otroka, kako ji je lahko tako zelo vseeno in da bi nekoga spustila naprej, samo zato, ker si un želi:D. On je precej bolj tekmovalen, skor dušo spustil, če se najde s kolesarjem, ki je glih enako natreniran kot on sredi noči na eni iks cesti... za nobeno reč, kar tako - pač iz čiste tekmovalnosti:D - no, to je pa meni (in taveliki) nepojemljivo:D). Tamala je pa po njem - strašno grozno ji je bilo, ko je bila tavelika hitrejša od nje (ipak je leto pa pol razlike). Na srečo je športna in brihtna in ni taka reč, ampak je mela včasih probleme. Mi smo to rešili tako, da je pač še manjša in mlajša in da bo ona tudi tako hitra, ko bo zrasla. Da je za svoja leta super (kar je res). Če to ne bi bilo res, pa ne vem, kako bi rekla, ampak pač v smislu, da vsak najde kaj svojega.

Razumem tudi, da si želiš svojim otrokom olajšat in ga ne želiš gledat, kako trpi... Vendar včasih s tem lahko naredimo več škode, ker dobijo potem mali občutek, da je to res neka strašna reč, če se še mami tako zelo angažira... Tako da je včasih boljše vse skup mal bolj na izi vzet...
povej mu spet in spet in spet, da ni noben problem, če ni prvi, če ni drugi, če je zadnji. Da en pač mora bit zadnji in da to ni nobena taka reč in da se to itak spreminja, da je Einstein mel cvek matematiko, itd... Da vejo, da to ni zacementirano.

sj ko predelava vse je ok, pač do nekje parih porazov
Vsakega posebej predelajta, pa je. En po en, pa bo videl, da to ni glih konec življenja, če nisi prvi. Naša starševska naloga ni, da otroke zaščitimo pred vsem trpljenjem in izzivi, ki jih čakajo, ampak da jih nanje pripravimo, da bojo to znali čimboljše sami reševat. Ne mu dajat občutka, da je edini način neka čarovnija, da bo res zmagal. Ker to ni rešitev. Nikoli ne bo v vsem najboljši. In nobena strela ne bo tu pomagala, mali bo toliko in tolikokrat zgubil, popušil, tako pač je. Zato je boljše, da mu pokažeš, da je fora drugje. Da je luštno bit zraven, tečt, se zabavat,... Saj je ok, da daš vse od sebe in se potrudiš, ampak to je dovolj. Ni treba, da ti vsakič rata vse premagat. To mu pokaži. Tu mu pomagaj, ne pri tem, da bi bil boljši, to je njegova naloga. Ti mu pa pokaži, da to ni noben baubau, če pač ni. Ja, bo žalosten, če je tekmovalen. Pač. POkaži mu, da ni nič hudega, če je kdaj žalosten. če se pa tebi pri tem srce para, pa seveda še bolj misli, da je to nekaj groznega. Malo se distanciraj, da boš ti tista skala, na katero se bo lahko naslonil, ko bo prišel žalosten domov.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poraz
12.4.2014 9:05:49   
mini86
aha vidim da sem se (spet) kje narobe izrazila in je izpadlo kokr da mu odnašam rit in zavijam v vato..nisem neka abiciozna mama ki mora otrok bit povsod naj..
meni je važno kot je ronja napisala da uživa, da se druži..
tudi meni je nilo ravno do kosova in še dlje..včasih se mi je še fajn zdelo da nisem prva ker od zmagovalcev se potem naslednjič avtomatsko pričakuje kej več..

pa verjemite je daleč od tega..potolažim ga oz se pogovoriva ko on začne sam to temo..
tudi ko se igrava/igramo skupaj se mu nič kaj extra ne pusti zmagati samo da bo vesel..

ne vem kako naj povem da ne bo spet narobe izpadlo..jaz te boje bijem v sebi..

isto k grejo v vrtcu na kmetijo..me je groza, prvič bomo ločeni..ampak njemu povem da sem vesela da bo užival da se bo imel lepo..js se bom že sestavila..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poraz
12.4.2014 9:55:55   
petea
mini86,
naredi sebi strelo in pobarvaj čevlje, vdihni, sprosti se in sprejmi, da je vse čisto v redu, le da ne moreš več pri vseh zadevah delovati namesto otroka

on je on, ti si ti, vsak s svojim življenjem in bitkami

sčasoma bo postajajo (vsaj malo) lažje user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poraz
12.4.2014 11:43:18   
Jabček
Nas je sicer zelo nadarjen, ampak njemu je ravno kot Ronji. Pa nekako se mi ne zdi, da bi mogel 5,6,7 letnik it cez trupla dobesedno. Zdaj je tisti pravi Čas, da se naucijo, kaj je poraz in da je poraz del zivljenja. Sploh ne dajemo nekega poudarka porazu, ampak fair playu. Tudi nevrivanje, pomoc slabsemu je fair play. Se podpisem pod to, da ni pametno otroka zavijat v vatko. Pa tudi nekega drasticnega razclenjevanja se neb sla, ce mu je toliko do zmage, bo naslednjic vec sebe vlozil.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poraz
12.4.2014 15:19:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

aha vidim da sem se (spet) kje narobe izrazila in je izpadlo kokr da mu odnašam rit in zavijam v vato..nisem neka abiciozna mama ki mora otrok bit povsod naj..
meni je važno kot je ronja napisala da uživa, da se druži..
tudi meni je nilo ravno do kosova in še dlje..včasih se mi je še fajn zdelo da nisem prva ker od zmagovalcev se potem naslednjič avtomatsko pričakuje kej več..

pa verjemite je daleč od tega..potolažim ga oz se pogovoriva ko on začne sam to temo..
tudi ko se igrava/igramo skupaj se mu nič kaj extra ne pusti zmagati samo da bo vesel..

ne vem kako naj povem da ne bo spet narobe izpadlo..jaz te boje bijem v sebi..

isto k grejo v vrtcu na kmetijo..me je groza, prvič bomo ločeni..ampak njemu povem da sem vesela da bo užival da se bo imel lepo..js se bom že sestavila..



jaz mislim, da si se kar dobro izrazila in smo ti dobro napisale, ker zdaj govoriš podobno, samo si v celofan zavila....

pri petih letih še niste bili ločeni? saj ti pravim, daj mu prostora......

problem imaš ti in ga posredno prenašaš na otroka...pazi, da se ti to v šoli ne bo prekleto maščevalo...pa ti govorim iz izkušenj, ker me zelo, zelo spominjaš na mojo dobro prijateljico....user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
12.4.2014 20:22:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poraz
12.4.2014 21:39:57   
mini86
pri petih letih še niste bili ločeni? saj ti pravim, daj mu prostora......


to je bilo mišljeno čez noč..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poraz
12.4.2014 22:25:24   
josephine27
Jaz imam tudi 5 letnika doma, zelo tekmovalen in slabo prenaša poraze. Jaz moram reči, da se ne oziram preveč na to. Majhen je še in se mora pač naučit, da ni vedno prvi in da ne zmaga vedno on. Samo ko gledam te fante v njegovi vrčevski skupini so vsi isti. Kakšno leto nazaj tega še ni bilo zaznati. Mogoče je to pri fantih bolj izrazito. Moj mož je tudi bolj tekmovalen od mene in tudi slabše prenaša poraze. Jaz mislim, da je fajn, da otroku omogočiš da doživlja tudi zmage in uspehe in ne zgolj porazov s tem ko ga spodbujaš na tistem področju kamor je dober. Porazom pa ne pripisovat kakega velikega pomena pa ga sčasoma tudi otrok ne bo.

_____________________________



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poraz
12.4.2014 22:58:27   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

pri petih letih še niste bili ločeni? saj ti pravim, daj mu prostora......


to je bilo mišljeno čez noč..



mislim, da ravno zato izvajajo v določenih vrtcih takšne nočne dogodivščine - da mame ločijo od otrok ... user posted image

nekateri pa smo to že prej izvedli z nočitvami npr. pri starih starših

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poraz
13.4.2014 10:31:07   
malaMravljica
Pa kaj ti petletniki ze vsi tko resno trenirajo, da imate take travme s porazi? Pobrito strelo v laseh?! Ti to resno, to bi mogoce naredu en tekac pri 26 ih letih v finalu na 100 m na OI ali SP, ne pa otrok v vrtcu.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: poraz
13.4.2014 13:38:35   
krfjolca
Tudi moj je podoben karakter - težko prenaša poraze. Človek ne jezi se, Monopoli, karte, vsakič ista zgodba. Samo nimaš kaj, z izkušnjami se bo tudi sam naučil, da ne more vedno zmagovati. Mi smo ga dali v tak šport, kjer zmaga ni tako pomembna - tekmuje sam s sabo (plavanje). Pa je precej bolje.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: poraz
13.4.2014 13:42:15   
mini86
pa sj on ni zdej ful tekmovalen..

sam si želi rečmo ko v vrtcu tečejo biti prvi..ko igramo hokej on dati največ golov..sj verjetno se vsakemu otroku zdi fajn ko zmaga..

ne vem pa kakšen zgled ima pri meni ker sem jaz totalno nadpovprečni flegmatikuser posted image

in ko se začne bunit zarad golov, pa da ni pravično, ne delamo drame iz tega ampak posptavim stvari pa je..pol čez par min je pa že ok

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: poraz
13.4.2014 13:49:40   
LuLu
mini86 v čem je zdaj sploh problem? user posted image
v tvojih temah se jaz velikokrat izgubim, se mi zdi, da bi na koncu ti vse lahko bp rešila, brez nasvetov iz RR

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: poraz
13.4.2014 13:49:47   
krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

pa sj on ni zdej ful tekmovalen..





Saj moj tudi ni tekmovalen, sploh v šoli ne user posted image

Samo poraz težko prenese user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: poraz
13.4.2014 13:51:17   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mini86 v čem je zdaj sploh problem? user posted image
v tvojih temah se jaz velikokrat izgubim, se mi zdi, da bi na koncu ti vse lahko bp rešila, brez nasvetov iz RR


sj zmeri pol tud js pridem do tega zaključkauser posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: poraz
13.4.2014 16:35:48   
petea
Ko damo stvari iz sebe, postanejo pol lažje user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: poraz
13.4.2014 17:32:36   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ko damo stvari iz sebe, postanejo pol lažje user posted image


to se meni bere, kot da je bruhnila ali pa kaknila na RR user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: poraz
13.4.2014 20:22:51   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ko damo stvari iz sebe, postanejo pol lažje user posted image


to se meni bere, kot da je bruhnila ali pa kaknila na RR user posted image


beri, kot ti ustreza user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: poraz
13.4.2014 20:33:30   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ko damo stvari iz sebe, postanejo pol lažje user posted image


to se meni bere, kot da je bruhnila ali pa kaknila na RR user posted image


beri, kot ti ustreza user posted image


vedno user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?