|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Smo vedno bolj brezobzirni?
1.12.2013 19:55:01   
petea
Ne vem, ali je bilo to bolj moje opažanje na odklopu, ali se postaja to vedno bolj naš vsakdan:

Smo bili v toplicah in so se kar vrstili dogodki, ki so kvarili moj oddih in moje mnenje o ljudeh.

Na parkirišču je kakšnih 40 let star moški zaparkiral izvoz s parkirišča s parkiranjem na zelenici. No, mimo njegovega vozila sem sicer lahko peljala, a samo zato, ker sem vmes zaprla ogledala. Na moje poprejšnje opozorilo, da tako ne more parkirati, ker ovira vožnjo, se je samo nasmejal, češ da je pustil dovolj prostora. Ja. točno 2 cm je ločilo najini vozili. user posted image

Po kopališču so se najstniki sprehajali v športnih copatih. Tudi po opozorilu reševalca, ko so se mirno sprehodili proti izhodu.

Na stopnicah k toboganu je triletnik brez razloga odrinil tujega štiriletnika, četudi je ta čisto mirno hodil in brez da bi pred tem karkoli naredil mlajšemu otroku.

Po opozorilu kakšnih 6 -7 let staremu otroku, da je zelo grdo, da se na toboganu spet vriva mimo vrste mislim da petih lepo čakajočih mlajših otrok (in mene user posted image ) je fant izvedel pravi napad name - me ščipal in zbadal v hrbet, ob moji zahtevi, naj s tem preneha, si je pokril ušesa, po toboganu pa se je spustil tik za mano, ko sem se spustila z najmlajšim, tako da je v vodi pristal na meni.


Ali smo res vedno bolj brezobzirni in vedno manj spoštujemo pravila?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
1.12.2013 20:00:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
1.12.2013 20:31:19   
LuLu
verjetno, da ja... pa tudi to, da toplice več niso kraj za počitek in oddih družine in posameznikov. Toplice tržijo v vsaki reviji, reklami, paketi s popusti, radijske postaje, tv... marsikdo pride tja, čeprav bi naj bile namenjene zdravljenju v miru...
menjaj mesto počivanja za svojo družino... narava, nekam stran od množice?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
1.12.2013 22:17:21   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne vem, ali je bilo to bolj moje opažanje na odklopu, ali se postaja to vedno bolj naš vsakdan:

Smo bili v toplicah in so se kar vrstili dogodki, ki so kvarili moj oddih in moje mnenje o ljudeh.

Na parkirišču je kakšnih 40 let star moški zaparkiral izvoz s parkirišča s parkiranjem na zelenici. No, mimo njegovega vozila sem sicer lahko peljala, a samo zato, ker sem vmes zaprla ogledala. Na moje poprejšnje opozorilo, da tako ne more parkirati, ker ovira vožnjo, se je samo nasmejal, češ da je pustil dovolj prostora. Ja. točno 2 cm je ločilo najini vozili. user posted image

Po kopališču so se najstniki sprehajali v športnih copatih. Tudi po opozorilu reševalca, ko so se mirno sprehodili proti izhodu.

Na stopnicah k toboganu je triletnik brez razloga odrinil tujega štiriletnika, četudi je ta čisto mirno hodil in brez da bi pred tem karkoli naredil mlajšemu otroku.

Po opozorilu kakšnih 6 -7 let staremu otroku, da je zelo grdo, da se na toboganu spet vriva mimo vrste mislim da petih lepo čakajočih mlajših otrok (in mene user posted image ) je fant izvedel pravi napad name - me ščipal in zbadal v hrbet, ob moji zahtevi, naj s tem preneha, si je pokril ušesa, po toboganu pa se je spustil tik za mano, ko sem se spustila z najmlajšim, tako da je v vodi pristal na meni.


Ali smo res vedno bolj brezobzirni in vedno manj spoštujemo pravila?




Seveda, saj je vsakemu vse dovoljeno in vsak ima vse pravice... Kaj mi pa mores - je vodilo v obnasanju in posledica vzgoje. Ce bi "naglusne" najstnike in "vzgojene" otroke ter pripadajoce "starse" odstranili iz bazena bi bilo kmalu drugace. Zal imajo pa pravico, da bivakirajo v bazenu, ker s placali, dete ima pravico spuscati se po toboganu, najstniki pravico do zasceite pred gljivicami... Prevec pravic, kilava nacija.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
1.12.2013 22:28:03   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Seveda, saj je vsakemu vse dovoljeno in vsak ima vse pravice... Kaj mi pa mores - je vodilo v obnasanju in posledica vzgoje. Ce bi "naglusne" najstnike in "vzgojene" otroke ter pripadajoce "starse" odstranili iz bazena bi bilo kmalu drugace. Zal imajo pa pravico, da bivakirajo v bazenu, ker s placali, dete ima pravico spuscati se po toboganu, najstniki pravico do zasceite pred gljivicami... Prevec pravic, kilava nacija.



da user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 7:48:53   
Tippi
Kaj pa vem?! Mogoče res živim v mehurčku in imam okrog sebe ljudi,ki jim brezobzirnost nikakor ne bi mogla pripisati, in ne samo to. Večino poznam ljudi, ki so pripravljeni marsikaj ''žrtvovati'' za dobro drugih in za take ljudi sem hvaležna. zelo hvaležna user posted image  brez njih bi bil verjetno moj svet in pogled na svet veliko bolj pesimističen in črn.

o ja, naletim pa tudi jaz na brezsrčneže, ampak poskušam z njimi delati ''lepo'' oziroma poskušam, da se me ne dotika njihova ''zloba''. to jih običajno najbolj zaboli in strezni.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 2.12.2013 7:50:21 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 7:58:30   
petea
Tippi,
tudi v moji domači okolici se večinoma srečujem z zelo prijetnimi ljudmi, a v bolj ''zunanji'' pa se občasno srečam s situacijami, kjer mi je početje določenih ljudi zelo nenavadno, nesprejemljivo.

Morda sem postala bolj občutljiva na takšne zadeve tudi zato, ker me v takšnih primerih moji fantje vedno bolj pogosto sprašujejo: '' Mami, zakaj se ta človek tako obnaša? Mami, zakaj je on lahko to storil, mi pa ne smemo? Mami, zakaj je tisti voznik peljal skozi rdečo/parkiral, kjer ne sme ... ?''
In vse pogosteje opažam, da na njihova vprašanja ne najdem zadovoljivih odgovorov ...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 8:09:48   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

verjetno, da ja... pa tudi to, da toplice več niso kraj za počitek in oddih družine in posameznikov. Toplice tržijo v vsaki reviji, reklami, paketi s popusti, radijske postaje, tv... marsikdo pride tja, čeprav bi naj bile namenjene zdravljenju v miru...
menjaj mesto počivanja za svojo družino... narava, nekam stran od množice?



LuLu,
tudi mi ne gremo samo počivat, ampak veliko bolj 'migat v vodi'. user posted image
Tako da ko le imamo možnost, gremo v kakšno kopališče.

Počitek pa je potem, ko otroci zvečer 'padejo' v posteljo kakšno uro prej, kot drugače ... user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 9:36:59   
josephine27
Delam z ljudmi in Ja po mojem mnenju ljudje so vedno bolj netolerantni in zaverovani vase. Žal jih veliko misli, da če plača si potem lahko dovoli vse, ker je on stranka lahko tudi zmerja, žali, uničuje stvari...skratka dovoljeno mu je vse. Nekateri nimajo niti osnovnega spoštovanja do sočloveka. Sploh ne zanajo komunicirat na kulturen način. In niso to samo mladi, veliko je takih v srednjih letih. Moje mnenje je, da se egoizem v zadnjih letih zelo krepi.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 10:02:02   
pomlad08
Kratko in jedrnato: ne. user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 11:07:01   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Delam z ljudmi in Ja po mojem mnenju ljudje so vedno bolj netolerantni in zaverovani vase. Žal jih veliko misli, da če plača si potem lahko dovoli vse, ker je on stranka lahko tudi zmerja, žali, uničuje stvari...skratka dovoljeno mu je vse. Nekateri nimajo niti osnovnega spoštovanja do sočloveka. Sploh ne zanajo komunicirat na kulturen način. In niso to samo mladi, veliko je takih v srednjih letih. Moje mnenje je, da se egoizem v zadnjih letih zelo krepi.


Podpis.
Jaz tudi to opazam. Cedalje vec je tega, in res je, ne samo med mladimi. Manjka nam empatije.
Sem pa bila par dni nazaj kar sokirana ( pozitivno) ker mi je en mlad fant placal parking v garazni hisi ker sama nisem imela drobiza.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 11:38:35   
aprilčica07
Do zadnje pike se strinjam z Josephine27. Tudi sama delam z ljudmi in opažam isto kot ona.

Sem pa tja se sicer najde kašna svetla izjema. user posted image Sem pred dnevi izgubila denarnico (pa nisem opazla), našel jo je en mlad dečko, našel moj naslov, pozvonil na vratih mi je vrnil denarnico. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 12:56:19   
ronja
Pred časom sem besnela zaradi popolnoma brezobzirnega voznika, ki nas je popolnoma zaparkiral in sem ga s tremi mulci v avtu čakala debelih 20 minut. Zdaj mi je smešno, da me je tako razjezil, ampak takrat sem bila res izmozgana in bi mu ob njegovem arogantnem vedenju najrajši glavo odšraufala! Bila sem čisto paf, ker sem od malega rasla v urbanih okoljih, kjer nikoli ni bilo dovolj parkirišč in je bilo normalno, da te kdaj kdo zaparkira - to me ne spravi ob živce. Ampak se je vedno vsak opravičil, enkrat se mi ena ni, pa še ta zato, ker ji je bilo nerodno... ne pa da je tako aroganten nazaj, kot je bil ta "gospod".
Najprej sem se kar ustrašila, kaj bomo šli v tako sosesko, kjer je to normalno, kjer starši pi* na učiteljice, kjer je normalno, da zaparkiraš, se ne opravičiš, itd... Ampak potem sem videla, da ni tako črno. Da včasih, ko si na tleh, pač vidiš več takih, ker te bolj prizadanejo. Ko si boljše volje, spet vidiš bolj realno. POmagajo ti prit v boljšo voljo pa tisti, ki so dobri in ti so povsoduser posted image . Res je na tej šoli nekaj blesavih staršev in res bi lahko šola prej ukrepala (kar sem predlagala, ker je bila navzoča vsemu temu tudi učiteljica), vendar pač niso hoteli - so pa potem reagirali čez 14 dni, ko je en od takih staršev skoraj povozil enega otroka na parkirišču... Sem se vprašala - če bi se temu otroku kaj zgodilo, bi ga imeli na vesti, da niso reagirali že prej - ker če sankcioniraš male prekrške, dobiš avtoriteto in ljudje ne delajo ravno karkoli želijo... Ker vejo, da se ne bojo zmazali. Če se zmažejo z malim, poizusijo malo več, še vedno gre, ok, pa še malo več,... No, glavno, da je zdaj varno (upam) za otroke.

lulu, mislim, da ni rešitev to, da se vsi fajn ljudje umaknejo stran. Je začasna, ni pa končna.

petea, se strinjam, težko je odgovorit. Jaz pravim, da zato, ker niso vzgojeni, ker nič ne pomislijo na druge in bojo zato sami najbolj trpeli, ker je zelo fajn, če imaš koga rad in on tebe nazaj (to vesta:).

Ce bi "naglusne" najstnike in "vzgojene" otroke ter pripadajoce "starse" odstranili iz bazena bi bilo kmalu drugace.

Se strinjam. Vsak center/toplice/... vidi samo to, da bo neg. reklama, če vrže ven take in pozablja, da bi bila to poz. reklama vsem ostalim...

Žal jih veliko misli, da če plača si potem lahko dovoli vse, ker je on stranka lahko tudi zmerja, žali, uničuje stvari...

Se strinjam - in potem to prenašajo celo tja, kjer nič ne plačajo - jaz mam keš in si lahko privoščim, kar si čem - točno tak j ebil tisti "gospod". Oprosti, ampak za moje pojme veljajo zate ravno taka pravila kot za kogarkoli drugega. Veliko bolj upravičeno bi se m izdelo, če bi me zaparkirala ena mamica, ki bi v vsaki roki nesla enega otroka, pa tri vrečke zraven... Ajde, si moramo pomagat, a ne? Ne pa zdrav 40 letnik in njegov zdrav mulo, ki bi se komot sprehodila čez cesto do parkirišča, oddaljenega točno 30 metrov!

zdi se mi pa, da je problem v naši generaciji, ne med mladimi, ti so čisto ok, mislim, da celo bolj prijazni... Naša generacija pa je vsa jezna in samo buta okoli. Verjetno zaradi vseh stvari, ki so se nakopičile, ampak to je treba reševat tam, kjer so se nakopičile, ne pa da drug drugemu živce žremo!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 16:14:03   
pomlad08
Podpis pod Tippi.

In podpis pod tole:
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ampak potem sem videla, da ni tako črno. Da včasih, ko si na tleh, pač vidiš več takih, ker te bolj prizadanejo.


Tako nekako ja. Pa se mi zdi, da to doživljanje ni odvisno samo od razpoloženja, ampak imajo na splošno eni ljudje vedno in povsod in z vsemi in vsem težave, drugi pa nikoli. To se mi vsakič znova potrdi npr. na sestanku hišnega sveta - ne vem, kako je možno, da ima 5 istih lastnikov (od 27 stanovanj) vedno težave - enkrat ni bil ok vodovodar, drugič GLIH njim ne delajo radiatorji, poštar itak vse počne narobe, parkirišče ne štima, hodnik je umazan, sosedi preglasni, mulci nevzgojeni :)

Jaz pa živim v istem bloku, pa vidim same prijazne, obzirne, potrpežljive ljudi user posted image Ne čist no, ampak v večini pa.

Ne vem pa, a je skrivnost samo
A) v moji barvi barvi očal, ali
B) določeni tipi s svojim vedenjem/grdim gledanjem/sitnarjenjem privlačijo slabe reči nase.

Pa da ne bo pomote, Petea, nič od tega ne leti nate, ker te ne poznam in absolutno ne morem sodit o vzroku nesrečnih dogokov na tvojih počitnicah user posted image Mi je žal, da si imela toliko slabih izkušenj ravno, ko jih najmanj pričakuješ, kajne user posted image



< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 2.12.2013 16:15:44 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 17:31:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Pa da ne bo pomote, Petea, nič od tega ne leti nate, ker te ne poznam in absolutno ne morem sodit o vzroku nesrečnih dogokov na tvojih počitnicah user posted image Mi je žal, da si imela toliko slabih izkušenj ravno, ko jih najmanj pričakuješ, kajne user posted image


pomlad08,
saj to mi ravno ni jasno - ali sem bolj slučajno zaznala več neobičajnih zadev ali to postaja vedno bolj normalno obnašanje v današnji družbi

ker drugače praviloma ne zaznavam toliko neumnosti; no, razen na slovenskih AC user posted image




(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 17:43:20   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea


ker drugače praviloma ne zaznavam toliko neumnosti; no, razen na slovenskih AC user posted image




user posted image kako ti pa te to uspe, ko pa tak dirkaš po AC? user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:03:54   
šrimpf

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Do zadnje pike se strinjam z Josephine27. Tudi sama delam z ljudmi in opažam isto kot ona.

Sem pa tja se sicer najde kašna svetla izjema. user posted image Sem pred dnevi izgubila denarnico (pa nisem opazla), našel jo je en mlad dečko, našel moj naslov, pozvonil na vratih mi je vrnil denarnico. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja, jaz sem par tednov nazaj pozabila torbico v nakupovalnem vozičku in mi jo je en prijazen fant pripeljal iz domžal v ljubljano. tudi tisti, ki mi je prej torbico premetal, je bil hm.... do neke prijazen, pustil mi je vse dokumente, vzel je le telefon (sim kartico je pustil v denarnici), denar in loto listek user posted image . ostalo je bilo na mestu :D

kaj pa vem, imam zelo različne izkušnje.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:06:15   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pred časom sem besnela zaradi popolnoma brezobzirnega voznika, ki nas je popolnoma zaparkiral in sem ga s tremi mulci v avtu čakala debelih 20 minut. Zdaj mi je smešno, da me je tako razjezil, ampak takrat sem bila res izmozgana in bi mu ob njegovem arogantnem vedenju najrajši glavo odšraufala! Bila sem čisto paf, ker sem od malega rasla v urbanih okoljih, kjer nikoli ni bilo dovolj parkirišč in je bilo normalno, da te kdaj kdo zaparkira - to me ne spravi ob živce. Ampak se je vedno vsak opravičil, enkrat se mi ena ni, pa še ta zato, ker ji je bilo nerodno... ne pa da je tako aroganten nazaj, kot je bil ta "gospod".
Najprej sem se kar ustrašila, kaj bomo šli v tako sosesko, kjer je to normalno, kjer starši pi* na učiteljice, kjer je normalno, da zaparkiraš, se ne opravičiš, itd... Ampak potem sem videla, da ni tako črno. Da včasih, ko si na tleh, pač vidiš več takih, ker te bolj prizadanejo. Ko si boljše volje, spet vidiš bolj realno. POmagajo ti prit v boljšo voljo pa tisti, ki so dobri in ti so povsoduser posted image . Res je na tej šoli nekaj blesavih staršev in res bi lahko šola prej ukrepala (kar sem predlagala, ker je bila navzoča vsemu temu tudi učiteljica), vendar pač niso hoteli - so pa potem reagirali čez 14 dni, ko je en od takih staršev skoraj povozil enega otroka na parkirišču... Sem se vprašala - če bi se temu otroku kaj zgodilo, bi ga imeli na vesti, da niso reagirali že prej - ker če sankcioniraš male prekrške, dobiš avtoriteto in ljudje ne delajo ravno karkoli želijo... Ker vejo, da se ne bojo zmazali. Če se zmažejo z malim, poizusijo malo več, še vedno gre, ok, pa še malo več,... No, glavno, da je zdaj varno (upam) za otroke.

lulu, mislim, da ni rešitev to, da se vsi fajn ljudje umaknejo stran. Je začasna, ni pa končna.

petea, se strinjam, težko je odgovorit. Jaz pravim, da zato, ker niso vzgojeni, ker nič ne pomislijo na druge in bojo zato sami najbolj trpeli, ker je zelo fajn, če imaš koga rad in on tebe nazaj (to vesta:).

Ce bi "naglusne" najstnike in "vzgojene" otroke ter pripadajoce "starse" odstranili iz bazena bi bilo kmalu drugace.

Se strinjam. Vsak center/toplice/... vidi samo to, da bo neg. reklama, če vrže ven take in pozablja, da bi bila to poz. reklama vsem ostalim...

Žal jih veliko misli, da če plača si potem lahko dovoli vse, ker je on stranka lahko tudi zmerja, žali, uničuje stvari...

Se strinjam - in potem to prenašajo celo tja, kjer nič ne plačajo - jaz mam keš in si lahko privoščim, kar si čem - točno tak j ebil tisti "gospod". Oprosti, ampak za moje pojme veljajo zate ravno taka pravila kot za kogarkoli drugega. Veliko bolj upravičeno bi se m izdelo, če bi me zaparkirala ena mamica, ki bi v vsaki roki nesla enega otroka, pa tri vrečke zraven... Ajde, si moramo pomagat, a ne? Ne pa zdrav 40 letnik in njegov zdrav mulo, ki bi se komot sprehodila čez cesto do parkirišča, oddaljenega točno 30 metrov!

zdi se mi pa, da je problem v naši generaciji, ne med mladimi, ti so čisto ok, mislim, da celo bolj prijazni... Naša generacija pa je vsa jezna in samo buta okoli. Verjetno zaradi vseh stvari, ki so se nakopičile, ampak to je treba reševat tam, kjer so se nakopičile, ne pa da drug drugemu živce žremo!

Podpis.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:06:32   
petea
LuLu,
ne dirkam, vozim po omejitvah oz. tik pod njimi, tudi, ko se mi mudi.

P.S.: Sem pred dnevi spet v času gostejšega prometa peljala 'najino' traso AC, tudi tokrat v približno 25 minutah - sem imela zraven 'kontrolorja' user posted image , ki bi kar hitro opozoril, če bi počela kakšne neumnosti na cesti - pa ni imel pripomb na mojo vožnjo. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:18:02   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

pa ni imel pripomb na mojo vožnjo. user posted image



zato pa sem jaz tukaj user posted image

user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:30:11   
petea
LuLu,
saj te bom enkrat peljala, da boš presodila mojo vožnjo ... user posted image



P.S.: So me do sedaj zaradi prehitre vožnje policisti ustavili samo enkrat, pa še to v domačem kraju. Mi je bilo v poduk ... user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:56:18   
nananaja
Bolj brezobzirni ali ne... ne znam odgovorit v splošnem.

Glede toplic/kopališč pa tako: so razlike med posameznimi kopališči. Mi smo bili večkrat v enih termah, kjer reševalci hitro reagirajo na neprimerno vedenje, za razliko od letošnje poletne izkušnje (nekaj dni slabšega vremena), ko smo v drugih termah doživeli, da reševalci niso prav nič reagirali na raznorazna razgrajanja v bazenih. Pač malo smotano je, če otroka nekaj učiš, da ne sme, potem pa v bližini en starš prav isto traparijo kaže in dovoli svojemu...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 18:56:36   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

LuLu,
saj te bom enkrat peljala, da boš presodila mojo vožnjo ... user posted image



P.S.: So me do sedaj zaradi prehitre vožnje policisti ustavili samo enkrat, pa še to v domačem kraju. Mi je bilo v poduk ... user posted image



mene tudi 1x, ne policisti, radar me je slikal... ne dolgo nazaj. Brezveze, spregledala znak za naselje in 50, vozila pa 66. pa ko sem tak previdna na lokalnih cestah.. eh zgodi se user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 19:45:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

zdi se mi pa, da je problem v naši generaciji, ne med mladimi, ti so čisto ok, mislim, da celo bolj prijazni... Naša generacija pa je vsa jezna in samo buta okoli. Verjetno zaradi vseh stvari, ki so se nakopičile, ampak to je treba reševat tam, kjer so se nakopičile, ne pa da drug drugemu živce žremo!


To pa ne razumem.....ali je zdaj petea jezna in buta naokoli......? ker v uvodnem postu je od 4 primerov brezobzirnosti petea izpostavila 3 primere brezobzirnosti, ki so jo povzročili mladi.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Smo vedno bolj brezobzirni?
2.12.2013 22:51:49   
nejcko
Kaj pa vem, težko je kar potegniti črto in reči, to je to. Je pa res, da živimo v enem hudem, grdem času in logično je, da se to odraža v vedenju ljudi.

Na eni strani vidim ogromno ljudi, psihično in fizično utrujenih od vsega, kar prinaša današnji čas, na nek način apatičnih, po drugi strani pa jih že kakšna malenkost vrže iz tira. Pač zelo odvisno, v katerem trenutku jih ujameš.

Na drugi strani pa so ljudje, ki jim je kaj pa jaz vem kaj (verjetno vse pravice) stopilo v glavo in potem posledično, povezano s prvo točko, gnjavijo in težijo za vsak drek in filajo svoj ego. Taki so res obup. Pa ljudi moje generacije še nekako razumem, ne razumem pa kakšne fine stare none, ki je v življenju okusila vojno, revščino in lakoto, zdaj pa ****ka in komplicira do nezavesti in teži prodajalki, ker je kruh premalo ali preveč zapečen user posted image

Sem pa zadnjič ostala odprtih ust na blagajni: ena ženska, mlada mamica z vozičkom ... prodajalka je videla, da ima eno plastenko vode (polno) v košari od vozička in jo je vprašala, če je ta voda tudi njihova, una pa nazaj odrezavo, da je njena, da jo je imela že s sabo.
Ji prodajalka čisto prijazno reče, da se načeloma ob vstopu v trgovino pove, če imaš kaj takega s sabo, una pa nazaj še bolj osorno, da kaj si misli, da ona ne krade, da je pač imela vodo s sabo. Prodajalka spet zelo prijazno in čisto mirno, da ni problema, da je ničesar ne obtožuje, ampak da pač naj drugič pove ... una pa flikne vso robo na trak pred blagajno, da z njo ne bo nihče tako postopal, in odvihra iz trgovine.
Ma, samo en oprostite bi dala iz sebe ... ne, bog ne daj, da bi njeni visokosti kdo kaj rekel ... evo, to mi je pa za kozlat.

Kar se pa mladine tiče ... eni so čisto fajn, eni celo pravi sončki, drugi spet totalen obup ... ampak tako je bilo menda vedno user posted image
Težko rečem, od česa je to odvisno ... po mojem še najbolj od karakterja, in če je karakter bolj tako tako, potem pa še kakšni fejst prepotentni starši zraven, je kombinacija za ubit.

Ampak tako pod črto bi še najlažje rekla, da se najbolj opazi inndividualizem, da so ljudje res bolj vsaksebi. Na srečo jih je pa še vedno kar nekaj, ki ne pristajajo na to.

Je pa od nekdaj tako, da hudi časi na eni strani ljudi zbližujejo, na drugi pa ločujejo. Je pač odvisno, na kateri strani si in kaj ti je narava dala. Jaz srčno upam, da nas ima čim več še vse organe, vključno s srcem oz. predvsem z njim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Katero ime vam je lepše?




Cvetka (16%)

Betka (20%)

ali Blažka? (63%)


Število vseh glasov: 359

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!