|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečke 2014
22.8.2013 16:36:19   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Neala

Ena moja znanka, ki ji je otroček umrl v zadnjem mesecu nosečnosti, je potem šla na genetske preiskave, kjer so ugotovili nek okvarjen gen in potem so ji nekaj dali v drugi nosečnosti in je potem rodila zdravega otroka. Če pa ne bi šla takrat na te preiskave, bi jo pa spet čakal kak splav oz. okvara pri otroku. Samo je pa že prej imela dva spontana splava in se ji je zdelo čudno, da se to dogaja. Zato sta se potem s partnerjem odločila za dodatne preiskave.

Hja, veliko je različnih zgodb. Mene prav potrejo in potem naselijo vame strah. Ker zdravje res ni kar tako samoumevno. Mogoče res drugače gledamo na to, ker smo že dobro prek 30-ih in se zavedaš krhkosti življenja. Ko sem bila stara 20 let mi niti približno ni prišla na pamet nobena bolezen, noben strah, nič. Pa četudi se je v moji okolici zgodilo kaj slabega, sem pač vzela, da tako mora bit in je šlo življenje dalje. Zdaj pa me vsaka izkušnja (moja ali koga bližnjega) globoko zaznamuje.


Ravno to. Ko bereš zgodbe drugih, ki u bistvu s tvojim življenjem nimajo nič, pa se te kljub vsemu dotakne in nekako potiho verjameš, da ti kot oseba nisi nič bolj drugačen, boljši/slabši, da se tebi ne bi moglo zgoditi. jaz že dolgo vem, da tisti 'to se dogaja drugim' ne obstaja, ker meni se dogaja. meni se je dogajalo že v otroštvu, meni se je zgodilo po prvem porodu, meni se je dogajalo ves čas v skrbi za mati in meni se je zgodilo točno to lani, kar se dogaja drugim. ja, potegneš črto, jaz sem ta drugi. meni se dogaja to kar se drugim dogaja. in ni čudno,da smo potem v takem občutljivem času, kot je nosečnsot, še bolj odprte za take čustvene pretrese. Vse kar lahko je, da se prepustiš, itak ni v naših rokah. narava že ve kako pa kaj user posted image

da o temu, kako so nam zdaj dostopne vse informacije, ki jih vsrkavamo kot spužve, sploh ne govorim. včasih si zaželim, da bi bila totalno distancirana od interneta in vseh info. res. ampak potem ne bi virtualno spoznala tolk velik fejst punc. tudi tebe neala user posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nosečke 2014
22.8.2013 20:15:24   
*tedy*
jest sem se pa svežih fig iz Krka tolk najedla da komaj dihamuser posted image user posted image , komaj čakam ponedeljkov pregleduser posted image

user posted image

Tippi odštevam s tabo še 10 dni, a ne???

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nosečke 2014
22.8.2013 21:16:02   
Neala
Jap, Tippi, točno delim s tabo te tvoje besede! Kot bi jih sama napisala!! To klinčevo vsrkavanje okolice, ko se me dotakne vsaka zgodba, ki se zgodi. Ko je umrla tista punčka Nora iz Hrvaške na zdravljenju v Ameriki, se kar nekaj časa nisem mogla pobrat. Strašno mi je bilo hudo. Prav jezna sem bila nase. Prav prestrašena - kaj če se to zgodi mojemu otroku? Kot da lepim nase vse božje bolezni tega sveta in sočustvujem z vsakim afriškim otrokom ali bolanim otrokom ali.... In veš, sem se pogovarjala z mamo in mi je rekla, da je ona tam nekje po 30-em postala hudo občutljiva na take stvari alla smrt, bolezen... To se zgodi z nosečnostjo in rojstvom lastnega otroka. Je pa res, da je sčasoma bolje in se utrdiš, hormoni se umirijo. Tebi seveda spet norijo, sploh po lanski izkušnji in seveda z zdaj dodatnimi hormoni.
Vse bo dobro... verjemimo v to!

In kot si rekla, virtuala je prekletstvo a obenem blagoslov, da se spoznamo takšni, ki si premoremo dati tolažbo, deliti smeh in spoznati nekoga krasnega. Tako oz. podobno sem spoznala že eno dobro prijateljico in tudi mojega možeka user posted image . In zdaj spoznavam dalje.. tudi tebe seveda!


Tedy, fige.... ne maram jih, res ne. Pa imamo doma in pri moževi babici ene par dreves res lepih, bogato rodnih fig. Jaz pa jih ne jem user posted image . Nekako mi ne paše okus. To je tako kot olive - al jih ješ ali pa ne user posted image .

Sem bla pa prejle pridna - skuhala 20 listrov paradižnikove mezge. Ultra zrelega paradajza je bilo za izvoz. Polna energije danes... Totalna razlika od prejšnjih dveh dni user posted image .

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nosečke 2014
22.8.2013 21:43:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Neala

Ultra zrelega paradajza je bilo za izvoz.


Pa ga malo še sem pošlij, jaz ga nimam od kod vzeti. user posted image Hec, verjetno smo res predaleč - jaz sem iz okolice Vrhnike. user posted image

anonimna bb

(odgovor članu Neala)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 7:32:48   
Tippi
neala točno tako! user posted image

jaz pa obožujem fige!! user posted image

Mi imamo trenutno paradajza za sproti, solatke, itd. uglavnem češnjevega. čakajo pa štiri grede, da dozorijo. ful je paradajza, ampak je še zelen. upam, da bo kmalu dozorel, potem pa bom začela, ga dam zmrznit kar tako celega, nekaj ga bom letos posušila, nekaj ga bom spasirala in dala zmrznit, nekaj bom naredila mezge, uglavnem komaj čakam paradajz!user posted image

Sem pa ta hip trenutno čist v slivah user posted image  jih je toliko, da bodo začele gnit, ker ne sfolgamo vsega pojest in vršt v marmelado. user posted image

Glede nosečnosti pa, moj trebuh je čist splahnel. napihnjenost je minila, tako da zdaj samo čakam, da začne jenči rast user posted image user posted image

Tedy ja, deset dni približno do izvidov. dobro da mam drug teden nuhalno, da se bom malo potolažila in bo čas hitreje minil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 8:00:43   
*tedy*
Jest tud mezga že naredila ene 30kg ga je bilo, ene 10 kg pa sem pripravila za lutenico in septembra čakam še paprike.....potem pa lutenico kar na svež kruh.....mljam....

zdej pa grem teto zbudit...jo danes peljemo v dom , če bo ratalouser posted image , držite pesti

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 11:53:57   
Neala
Daan!

Tako, danes zjutraj ni bilo nič slabosti, se je pa povečevala s tistim smotanim okusom v ustih vse do malice. Lepo sem se najedla in sem zdaj ok.. Ok, no, spat bi šla user posted image . Hvala bogu sem danes samo do enih v službi, da grem potem na zrak.

Komaj čakam prvega pregleda, a to bo šele 3.9. Nuhalno pa bom potem imela v začetku oktobra. Tippi, ne spomnim se zdaj več točno... Ti si pisala, da si imela odlično nuhalno, pa si potem na AC dobila take porazne rezultate? Iz tega razloga zdaj več ne zaupam nuhalni...Jaz sem pa mislila, da če je nosna kost prisotna in pač tista računica kolikor toliko dobra, da potem res ni razloga več za strah user posted image .
Tako, da malo razmišljam kaj bi šla še delat poleg nuhalne... Sicer bom itak čakala na predlog ginekologa. Stara sem pa glih 34, da mi AC še ne pripada.

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 11:54:42   
Neala
Tedy, držim pesti, da dobro opravite!

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 12:13:19   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Neala

Daan!

Tako, danes zjutraj ni bilo nič slabosti, se je pa povečevala s tistim smotanim okusom v ustih vse do malice. Lepo sem se najedla in sem zdaj ok.. Ok, no, spat bi šla user posted image . Hvala bogu sem danes samo do enih v službi, da grem potem na zrak.

Komaj čakam prvega pregleda, a to bo šele 3.9. Nuhalno pa bom potem imela v začetku oktobra. Tippi, ne spomnim se zdaj več točno... Ti si pisala, da si imela odlično nuhalno, pa si potem na AC dobila take porazne rezultate? Iz tega razloga zdaj več ne zaupam nuhalni...Jaz sem pa mislila, da če je nosna kost prisotna in pač tista računica kolikor toliko dobra, da potem res ni razloga več za strah user posted image .
Tako, da malo razmišljam kaj bi šla še delat poleg nuhalne... Sicer bom itak čakala na predlog ginekologa. Stara sem pa glih 34, da mi AC še ne pripada.


super, da ti ni preveč slabo! mene je to čist onesposobilo. nisem mogla počet ama baš ništa user posted image  zdej končno mal migam in sem malo zadihala. nisem še na zeleni veji, ampak je tole zdej superca!

Glede nuhalne, nič takega nisem napisala, kar ne bi bilo že jasno, bom pa seveda z veseljem še enkrat, če ti bo to pomagalo k odločitvi.
Dejstvo je, da je NS presajalni test. nič drugega. to ni analiza kromosomov, to ni vpogled v kromosome, to ni invazivna preiskava. torej je zgolj in samo statistika, ki je zanesljiva v določenih procentih. če naprimer delah DHT (dvojni hormonski test, najbolj idealen čas je, da daš kri v 9. tednu - razmisli, mogoče bi poskusila kombinacijo DHT skupaj z NS), potem ti tak rezultat da statistično! 90 % zanesljivost, ali nosiš otroka s kromo. napako ali ne. torej še vedno obstaja možnost, da padeš v tistih deset__ procentov, če razumeš? torej to je vse stvar presoje. in na vse to te opozorijo tudi ginekologi. oni ti potem povejo, na podlagi vseh faktorjev (starost, DHT - če si ga šla delat), nosna kost, obrazni kot, širina nuhalne svetline), kakšno imaš tveganje za kromos. napako. nizko, ali visoko. meja je 1:300. TOREJ SAMO KOLIKO IMAŠ MOŽNOSTI, ne pa, da dejansko je tvoj otrok zdrav ali bolan.

Pri meni je bilo žal tako, da je vse štimalo, AC je potem pokazala napako. Ampak! moram poudarit. imela sva smolo, če se lahko tako izrazim. to se zgodi precej redko, ampak očitno se. na žalost. Ravno tu na RR sem spoznala mlado mamico, ki je imela NS 1:3000 al nekaj takega in je bila brezskrbna, in bila praktično prepričana, da bo vse ok, pa je rodila otroka z DS user posted image  Jasno, da je detece njen sonček in ničesar ne obžaluje, jih je pa veliko ki znajo povedati, da če bi vedele, da bo otrok imel kromos. napako, da bi šle splavit. Jaz sem imela po AC možnost prekinitve nosečnosti, ona pač ne. na žalost, ali na srečo, to je pač odvisno od vsake posameznice. na te zadeve imamo različne poglede in kakršno koli obsojanje z ene ali druge stvari, ni na mestu!

Stvar je v tem, da mnoge ženske še vedno ne razumejo dobro kaj je to nuhalna svetlina in potem stoposto stavijo nanjo, čeprav jim je tudi na pregledu lepo obrazloženo, da to ni invazivni test, da s tem testom ugotavljajo samo kakšno imaš možnost za rojstva s kromos. napako, ne pove pa ti, ali jo dejansko otrok ima ali ne. Treba je pa seveda poudarit tudi to, da je NS zaželjena, saj kljub vsemu, da se od časa do časa zgodi tudi tak primer, kot je bil moj, ali od te druge RR-ovke, kar je redko, da v veliki večini NS še vedno dokaj točno vsaj predpostavijo kateri plod je bolj ''''rizičen'''' in kateri ne. in pri tistih, kjer je rezultat 1:300 (ali manj) pošljejo nosečnico na dodatne preiskave. še vedno po statistiki, je veliko takih, ki se jim potem odkrije kromos. napaka, nekaj pa je seveda tudi takih, kjer se po opravljeni invazivni preiskavi ugotovi, da je plod popolnoma zdrav, kar spet potrjuje, da je NS samo in zgolj statistika.

Če veš, kako bi se odločila, če bi vedela, da bo otrok imel kromos. napako, se boš mogoče lažje odločila kaj in kako naprej. konec koncev obstaja še samoplačniška AC ali biopsija resic, kar seveda ni poceni, je pa v smeri odkrivanja kromos. napak zanesljiva. prav tako imaš na voljo ta novi test, katerega sem jaz opravila in odkriva samo tri najbolj pogoste trisomije, vendar stane še enkrat več kot AC. na žalost.

In ja, da ne pozabim, poleg dvojnega hormonskega testa, lahko opraviš še četverni  hormonski test in pa seveda tud vsi ultrazvoki niso zanemarljivi pri odkrivanju kakršnih koli napak.

Za konec pa še (upam, da si se prebila do tu user posted image ), ko potegnemo črto, nobena preiskava ni garancija, da se nam bo rodil zdrav otrok. nekaj ali pa večina je v rokah narave. lahko je vse bp, od vseh ultrazvokov, vseh testov, takšnih in drugačnih, pa gre pri porodu kaj narobe, ali pa potem kasneje v življenju. konec koncev tudi AC ne more ugotoviti vseh genskih napak. recimo cerebralna paraliza se lahko zgodi ob porodu in je lahko bolezen še tisočkrat hujša od DS... tako da, takšni smo. poskušamo izkoristiti vse možnosti, da bo naš otrok zdrav, pač vse zadeve, na katere lahko vplivamo, ves čas pa se moramo zavedati, da tudi če bo vse ok, garancije za zdravega otroka ni. popolnega otroka (beri človeka), pa itak ni.

Želim ti, da se boš pravilno odločila, predvsem pa, da boš aprila v rokah držala zdravega človečka user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 23.8.2013 12:24:58 >

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 12:46:28   
Neala
Tippi, sončica si! Hvala ti za to enkratno in izčrpno razlago. Si jo bom še prebrala... In se pogovorila tudi z ginekologom. Ja, in ko si omenila cerebralno paralizo... poznam tudi tak primer... In ja, na žalost ne moremo na vse vplivat s testi. Pač, skušamo narediti kar lahko, nekaj pa je treba pustiti tudi usodi. Ker velikokrat se lahko prepričamo, da ima usoda svoje prste vmes, pa se lahko še tako na glavo postaviš. Nekdo preživi prom. nesrečo, nekdo umre. Nekoga režejo ven iz avta - nepoškodovanega, drugi pa se rahlo zaleti drugemu v rit pa se slučajno udari v sence v volan avta in umre. Pač,... ni vedno vse v naših rokah!

Hvala ti Tippi, res!! Zlata si.. saj veš user posted image  user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Neala -- 23.8.2013 12:47:10 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 13:38:29   
*tedy*
sem nazaj. Smo uspešno opraviliuser posted image , sem mislila da bo hujše, je včaraj teta tako jokala da ne gre v dom, da si raje kaj naredi.....ima pa alzheimerjevo demenco in je res že hudo, smo leto dni skrbeli za njo ( nima otrok , niti moža)....in psihiatrinja je že leto dni nazaj rekla da mora nujno v dom, pa ni hotela , no sej če smo pošteni tudi sedaj ni hotela ampak nismo več imeli izbire...joj kaj nas še čaka, se mi zdi da je bolše če te noga boli kot pa če glava na delauser posted image user posted image

Zdej pa čakam da se tamala zbudi in gremo skupaj nazaj na obisk, na srečo imamo 10 minut do tja

Tippi ful lepo si napisala, sem vse še enkrat prebrala. Jest grem kar na AC, sem bila že dvakrat in je bilo vse ok tako da računam da bo tudi tokrat. Sicer pa je res , da je lahko tudi kaj drugega narobe kar se nikjer ne vidi ampak kar se da pač izključih. Sej včasih tud niso hodile ženske toliko na preglede, pa delale so na poljih in še tam rodile, sej nekje je še vedno tako....jest sem pač taka da če se da pač preverim vse možno zaplete.
Čeprav sem tudi trmasta in sem najmljašo rodila medenično, pa čeprav so mi vsi govorili naj grem na carski rez. SEm rekla , če sem tri bo pa valda še eno......no, ampak nikoli več ne bi šla tako rodit...user posted image user posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nosečke 2014
23.8.2013 14:32:41   
tina202
jaz sem tudi danes zjutraj naredila test in je pokazal dve črtici :) se neupam veselit preveč in bom rajši še enkrat v nedeljo probala narediti test.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nosečke 2014
24.8.2013 8:45:09   
Neala
Jutroo!
Tamala gleda risanke in barva pobarvanko, jaz pa malo za računalnik. Kave več ne pijem in je sploh ne pogrešam. Kar obrne se mi, ko se spomnim nanjo user posted image .

Prsi me bolijo za znoret, pa te slabosti s kovinskim okusom čez dan... bljak. Komaj čakam, da to mine. Štejem dneve do prvega pregleda.

Tako me mika, da bi še komu povedala, pa se potem kar zabremzam in si rečem, da bom počakala do pregleda. Moja starša že vesta, povedat morava še tašči in tastu. Mislim, da bosta kar malo presenečena, ker ne bosta pričakovala... Namreč, prve dve leti po hčerinem rojstvu sem zavzeto govorila, da bomo ostali samo pri enem. Potem pa več noben spraševal ni user posted image . Tako da... surpraaaajs user posted image . Bodo pa vsi veseli, ker vem, da so potihem res vsi navijali, da bi imeli še enega, ker "en ni noben" pravijo. Sama sem edinka in ni ravno fajn. Saj sicer nič ne pogrešam, ampak zdaj z leti priznam, da bi bilo fajn imeti večjo družino, da bi imela nečake, itd.

Kako ste ostale?

tina202
, čestitke!! Kar ponovi test, ampak to je to user posted image

(odgovor članu tina202)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nosečke 2014
24.8.2013 8:48:36   
Tippi
Me veseli, da ste z veseljem prebrale moja čreva user posted image

Tina čestitam, črtica je črtica, saj veš user posted image user posted image

Neala, mene tudi danes zize bolijo za znoretuser posted image . je blo zdejle ene tri tedne kar mirno, danes pa buf, spet. Tko pač je, noseče smo user posted image

Jaz sem pa danes prvič slišala srčka z AS. jooooj kr na jok mi je šlo. namesto da bi vriskala od sreče, sem se skoraj zjokala user posted image  ah ja, ti hormončki.

Joj vse smo v pričakovanju, al pregledov, al rezultatov, nesptrnice ene! user posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nosečke 2014
24.8.2013 8:55:16   
Neala
Oooo bravo za srčka!!! Verjamem, kako si vesela!!
Jaz sem ga tudi imela izposojenega v prvi nosečnosti. Se pa ne spomnim kdaj točno sem ga dobila. Vem, da nekje na začetku bolj, ampak se je že slišalo. In to čisto spodaj, tako za sramno kostjo. In potem me je marsikdaj pomirilo v nasl. mesecih. Se spomnim, ko sem bila že bolj v zadnjih mesecih in je bilo dete kakšen dan bolj mirno, sem komaj čakala, da pridem iz službe in prvo sem si AS naštelala na trebuh, da sem slišala srček in se pomirila.
Bom tokrat spet rekla tisti kolegici, če ga še ima slučajno.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nosečke 2014
24.8.2013 8:59:27   
Neala
Ja, pa nonstop v nekem pričakovanju.. pregledov, rezultatov, poroda, dojenčka... Nonstop nekaj user posted image .
Občasno se borim tudi s podivjanimi hormoni in čustvi... Včasih me celo obide, kaj mi je bilo tega treba user posted image . Pa bi najraje vidla, da bi že rodila, ker bi spet rada nazaj svoje telo user posted image . Ampak to me samo občasno obide.... POtem drugič spet pa vesela, da bom spet imela trebušček. Čeprav vem kako bo zadnji mesec naporen, ko več ne moreš ne spat ne hodit user posted image .
V glavnem, en kup čustev: od strahu, da bo z meno vse ok, da ne bi kaj krvavela... do strahu pred pregledi.. Aja, pa še ena smešna stvar: kako bom sprejela novega dojenčka? Ga bom imela enako rada kot hčerko? Bom tudi čutila, da je tako "popoln" kot je bila ona user posted image ?
Ma boljš da sm tiho, ker sem en tak "emotional wreck" včasih user posted image .

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nosečke 2014
24.8.2013 11:51:20   
tina202
hvala :) je neki najlepšega ko zagledaš user posted image :)


imam pa še eno vprašanje, na dnevnem vložku imam rumeno sled, če bolje pogledam vleče mal na rjavo(svetlo, svetlo)... a ima katera izkušnje,
bi me moglo kej skrbet, ali je to normalno.

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nosečke 2014
24.8.2013 11:56:23   
Neala
Tina, izcedki so normalni. Le če začneš bolj krvavet, ali pa da so bolj izrazito rjavi...
Drugače pa sem jaz kaka dva tedna nazaj imela rumen izcedek in sem šla brat in je tudi normalno. Smo bolj dovzetne za vnetja in glivice in zaradi raznih hormonov je lahko izcedek tudi rumen. Le opazuj se in to je to.


(odgovor članu tina202)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nosečke 2014
25.8.2013 15:10:30   
*tedy*
jest imam pa jutri končno pregled in da vidimo kako je z našo pikico.

tippi še osem dni , a ne?? držim pesti za lepo novičkouser posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nosečke 2014
26.8.2013 9:49:19   
Tippi
Kako smo nosečkice? user posted image
Vikend je meni tako pasaaaaal! Deževno, lenoben... mmmmmmmmmmm user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: *tedy*

jest imam pa jutri končno pregled in da vidimo kako je z našo pikico.

tippi še osem dni , a ne?? držim pesti za lepo novičkouser posted image


Tedy poročaj, kako je bilo na pregledu?? Neučakana sem!!!

Jap, midva pa še nekaj dni. če bova imela srečo, mogoče izveva rezultate že konec tedna, če ne pa začetek naslednjega! Sicer pa imava v sredo NS, tako da nama bo cajt hitreje minil user posted image

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nosečke 2014
26.8.2013 13:15:33   
Neala
Hej bejbe! user posted image

Vikend minil ja... Samo mene so pa zdaj, ko sem dopolnila 6 tednov, konkretno slabosti zagrabile user posted image user posted image . Sicer ne bruham, ampak večino dneva mi je slabo. Čuden okus v ustih, zaradi katerega mi je potem še bolj. Ene zeliščne bombone imam zdaj in se mi zdi, da pomaga za nekaj časa. Pa če jem al če ne jem... mi je slabo. Tako, da sem čez vikend samo poležavala in začela ****ncionirat šele po peti uri popoldan. Sicer če zvečer predolgo bedim, me potem okrog pol enajstih spet slabost napade, tako, da očitno moram it prej spat, da jo prelisičim user posted image .

V glavnem, trenutno ne razmišljam več o ničemer, ne o pregledih, zdravju ploda, zdravju moje betice user posted image , opremljanju dodatne otroške sobe itd.. ker mislim samo nase in na to bedno slabost. Danes sem doma, ker sem imela ene obveznosti, jutri pa v službo. In bom tja prišla vsa oborožena (z bomboni, banano, oreščki, smoothijem...), da bodo takoj posumili, da nekaj ne štima user posted image .
V glavnem... bljak user posted image .

Tippi, v katerem tednu so tebe minile slabosti oz. se ti zmanjšale??? Da si postavim neko psihološko mejo user posted image . Pri hčeri so me menda nekje okrog nuhalne že oz. sem potem bila samo ful brez apetita in občutljiva na vonjave. Kar pa sem zdej tudi začela bit. Vseeee me moti, vsi vonji, ki so bolj močni. Od kuhanja do mehčalca, itd... What a joy user posted image

Ja, tedy, poročaj kako je bilo na pregledu!!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nosečke 2014
26.8.2013 13:16:44   
Neala

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Jap, midva pa še nekaj dni. če bova imela srečo, mogoče izveva rezultate že konec tedna, če ne pa začetek naslednjega! Sicer pa imava v sredo NS, tako da nama bo cajt hitreje minil user posted image



Držim pesti, saj veš!! Pa itak bo vse dobro! Sem pa v mislih s tabo! Pa fajn, da bo NS že v sredo!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nosečke 2014
26.8.2013 19:23:49   
tina202
A bi mi katera vedla povedat kaj pomenijo krči v trebuhu, sem v 5 tednu in me ful skrbi

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nosečke 2014
26.8.2013 19:29:07   
Neala
Tina, jaz sem v prvi nosečnosti tudi bila nekje v 5. tednu, ko sem parkrat dobila kar hude krče, ampak bolj v predelu maternice in jajčnikov. Občasno me je tako zvilo, da se nisem mogla premaknit. In tudi dosti punc ima tako. Maternica se začne širit oz. zaznava spremembe in se zato v začetku dogajajo krči.

A ti maš prav krče v trebuhu?? Ves čas, ali se pojavljajo v valovih ali na vsake par ur enkrat, al kako?

(odgovor članu tina202)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nosečke 2014
26.8.2013 19:30:34   
Neala
pa malo v google vtipkaj "krči v začetku nosečnosti" ali "krči v trebuhu v začetku nosečnosti" in dobiš ogromno tem na forumih (tudi na tem), kjer te bodo odgovori tudi pomirili.

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?