|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 12:57:47   
kokosh
Danes sva bila z malim na sprehodu z vozičkom in sva spotoma zavila v eno izmed trgovin Hofer v Ljubljani. Med nakupom si je mali slekel bež platnen klobuček, ampak tega nisem opazila konca nakupa.

Ko sem prišla čez blagajno (bila je gneča starejših dam in gospodov) sem opazila, da klobučka ni več na glavi. Nemudoma sva se vrnila nazaj v trgovino, natančno pregledala vse kotičke, klobučka ni bilo več nikjer.

Pošteno sem jezna. Klobuček je bil rabljen, star 8 let, mojemu leto in pol staremu otroku pa je služil že celo poletje. Ali so ljudje res postali tako zelo zelo ubogi, da morajo po trgovinah pobirati izgubljene otroške klobučke? Je res tako težko pustiti pozabljen kos, ki očitno pripada nekomu drugemu (in to celo majhnemu otroku, v tistih 10 min edinemu v celi trgovini)? user posted image

Nič čudnega, da je država tako v riti, če nihče nima nobenih moralnih zadržkov več.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 13:11:27   
LuLu
niti slučajno ne odobravam kraje, kakršnekoli...
...ampak v šoku pa tudi nisem, če kdo kaj vkrade. Saj kradejo ful, po celem svetu, že stoletja, tisočletja. Ni to zdaj samo v Sloveniji zadnja leta in da, je zato Slovenija taka država.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
2.8.2013 13:17:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 13:19:40   
kokosh
Ja, sem v šoku.

Mož je npr. na Švedskem brez problema dobil nazaj vetrovko (cca. 100 eur), ki se je pozabljena peljala na avtobusnem sedežu odpeljala na drug konec države. Bila je na istem sedežu, nepremaknjena. Meni tudi na kraj pameti ne pade, da bi premaknila pozabljeno igračko na pločniku ...

Tukaj pa starci spizdijo otrokov klobuček (davno nazaj 1000 sit), ki v trgovini obleži na tleh... user posted image

Umbriano - se v tistih 5 min niso premaknile s svojih mest (2 sta bili na blagajni, 2 zlagali celo paleto na police). Sem jih prosila, če bodo pozorne in shranile. V času 15 min, kar sva čakala, tudi nihče ni prinesel klobučka na blagajno.

< Sporočilo je popravil kokosh -- 2.8.2013 13:21:49 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 13:39:21   
LuLu
Ja glej, piz*** po RR ti ne pomaga. Daj na policijo prijavo proti neznanemu storilcu. To se naredi v primeru kraje.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 13:47:30   
kokosh
Seveda pomaga!

1. svojo slabo voljo spravim iz sebe (in bom npr. manj slabe volje, ko bo mož prišel domov iz službe)
2. morda bo moja negativna izkušnja koga spomnila, da ne sme zaupati v poštenost ljudi in bo zato bolj pozoren, da ne bo "izgubljal" stvari

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 13:50:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Seveda pomaga!

1. svojo slabo voljo spravim iz sebe (in bom npr. manj slabe volje, ko bo mož prišel domov iz službe)
2. morda bo moja negativna izkušnja koga spomnila, da ne sme zaupati v poštenost ljudi in bo zato bolj pozoren, da ne bo "izgubljal" stvari

Ajde 1. točka... te že user posted image

2. točka... ne pretiravaj. Ni ne Hofer kriv (naslov teme je ubitačen user posted image  ), ne moj sosed, ne moja prijateljica, ne jaz... mnogo nas. Še smo pošteni (najditelji) na tem lepem svetu in stvari se bodo še naprej izgubljale.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 13:56:06   
liliana
Jaz sem po naslovu sodeč pomislila najprej, da si bila ravno v času kraje, ko sta prišla dva zamaskirana roparja s pištolo v trgovino, ti tam.....user posted image

Mogoče pa se klobuček kje po avtu vala ali pa na parkirišču in si ga je dete snelo še preden si vstopila v Hofer....sama praviš, da nisi opazila, kdaj si ga je otrok snel.....

Meni so že nekaj pozabljenih marel ukradli, pa kaj naj zdaj (pa to ne v hoferju), nekaj se jih pa našla......


(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
2.8.2013 14:08:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 14:10:11   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem po naslovu sodeč pomislila najprej, da si bila ravno v času kraje, ko sta prišla dva zamaskirana roparja s pištolo v trgovino, ti tam.....user posted image





Tudi meni se je holivudski scenarij vrtel po glavi user posted image .


Meni pa je res bolj slovenski scenarij prišel na misel. Zaposleni v Hoferju ne dobivajo plače, regresa, šte ur se ne upošteva, pa take podobne user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 14:26:56   
patrino
Moj se večkrat reži in pravi, da sem zadnji naivac na svetu, pa vseeno mislim, da tole ni nihče ukradel. Kot vemo ima Hofer v prodaji tudi dosti tekstila, pa je čisto lahko kdo ( kakšen od kupcev) s tal pobral klafeto in jo vrgel v kakšno gondolo,kjer so bile ostale cunje. Vse te košare s cunjami so v Hoferju velikokrat v takem stanju, kot bi vanje treščilo, ker vsak po svoje cuka stvari ven, tako, da so tudi čisto nove cunje včasih pomečkane in poflekane tako, kot bi jih kdo že nosil. A med druge cunje, ki jih prodajajo , si kaj pogledala?
Sama sem med tistimi posamezniki, ki ne morejo mimo izgubljenega copatka, igračke, kapice...če jo vidim ležati kje sredi pločnika in se ji že od daleč vidi, da je nekemu revežu padla dol...Ponavadi jo poberem in jo postavim zraven na ograjo, obesim na vejo...Nekako se mi toži, da bi folk hodil po tem, pa še od daleč se vidi, če jo kdo išče, če je nekje više...čudna sem vem.Mogoče zato, ker sem sama raztrešena kot strela in non stop kaj iščem in izgubljam. Lansko leto sem izgubila denarnico z vsemi karticami, vozniško in osebnimi izkaznicami od vseh družinskih članov, ter z zajetnim svežnjem gotovine. Predenj sem sploh ugotovila, da je nimam ( minilo je par ur), mi jo je na dom prinesel bivši sošolec, ki jo je našel v mestu user posted image . Jaz sem pač ravno zato še vedno mnenja, da je kraj res veliko, vendar pa poštenost še vedno vodi.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 16:41:57   
malaMravljica
Tudi jaz sem pricakovala celo akcijo z zamaskiranimi obrazi, pistolami in policijsko sireno na koncu. Pa bi tudi jaz iz prebranega rekla, da sploh ne mores vedet kje je otrok ze snel kapo in jo veselo nekam zalucal, mozno tudi v trgovini in je padla pod kaksno kosaro ali mogoce na kaksno stalazo kjer so bile mogoce cunje, cez 10 minut je kapa kamot ze premesana med cunje in je tako na hitro ne vidis vec.

Sem pa jaz zadnjic na dopustu na parkiriscu pustila odklenjen avto in notri navigacija zelo na vidnem mestu, pa radio in tudi kaksna kapa in se kaj je bilo notri. Ko smo prisli nazaj in sem videla sem sam se rekla, ce sem kljuc tudi pustila v avtu. Nisem in nic mi niso ukradli ven.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 21:35:50   
aknela123
o, marička, kaj smo že mi vse izgubili, ko imamo tri otroke...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 21:47:17   
bubu_bibi
da še jaz se zahvalim mojim sovaščanom... zgubila sem potiskane tetra pleničke, ki jih je Malček imel za pokrivalo ali pod glavico, ko je bil še dojenček. enostavno jih je veter odpihnil izpod vozička. soseda, ki me je videla vozičkati in ga pred soncem skrivati za temi pleničkami jih je našla (na cesti, peljala se je z avtom), se je ustavila, jih pobrala, oprala in zlikala (!!!) in mi jih prinesla. čisto sem bila paf.

drugič pa sem zgubila tisto blago, ki varuje otroka med nogicami tam, kjer je zaponka in čez nekaj tednov (vmes je bil sneg in dež in vse živo) ga našla obešenega na vejico drevesa tam, kjer sem se ponavadi sprehajala (ob gozdu, ena potka, ni veliko ljudi hodi mimo). zelo sem bila hvaležna, da je nekdo tisto pobral in obesil, drugače ne bi tega našla (še iskala ne bi pod vsemi tem grmički).

zdi se mi, da v trgovini, ki ima videonadzor (saj ga Hofer ima, ne?) se nekdo ne bi upal vzeti nečesa za nalašč. če pa je - mogoče res zelo rabil...user posted image

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozor: kraja v hoferju
2.8.2013 23:43:07   
nananaja
Pod takim naslovom si človek predstavlja, da Hofer strankam krade... recimo, da nekaj po kakih čudnih pravilih računa in so zato stranke ogoljufane!

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 9:55:32   
Tippi
hahahah ste me nasmejale! user posted image

jaz sem ob naslovu pomislila na to, da se je prodajalka ''zakalkulirala'' in je zaračunala kaj več, kot si sicer kupila. to se je namreč meni že večkrat zgodilo, pa ne samo v hoferju, zato vedno prečekiram račun.

jao cela drama zarad enga klobučka! ok, jezo si spihala, to podpiram, boljš kot na moža heheh glede same kraje pa, bi jaz tudi rekla, da je mogoče mali snel klobuček že mnogo prej, saj praviš, da nisi opazila, kdaj ga je dal dol. tako da sploh ni rečeno, da se je to zgodilo v štrcuni.

ampak tako brez pravih/trdnih argumentov pi.zd.it. nad štrcuno, pa ni fer no. lahko da sta klobuček zgubila že mnogo prej.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 3.8.2013 9:56:55 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 10:07:29   
blaža
Kaj pa, če ga je kdo fliknil med kup otroških oblačil? V Hoferju imajo večkrat na tistem oddelku vse razmetano, prebrskano in en klobuček bi se čisto z lahkoto tam pomešal, brez, da bi se najdel. Po napisanem sodeč si bla itak čisto paf, ker ni blo več klobučka.

Ne vem, no,..če je to najhujše na tem svetu, ki me ma za doletet user posted image , takoj podpišem user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 11:06:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Kot vemo ima Hofer v prodaji tudi dosti tekstila, pa je čisto lahko kdo ( kakšen od kupcev) s tal pobral klafeto in jo vrgel v kakšno gondolo,kjer so bile ostale cunje. Vse te košare s cunjami so v Hoferju velikokrat v takem stanju, kot bi vanje treščilo, ker vsak po svoje cuka stvari ven, tako, da so tudi čisto nove cunje včasih pomečkane in poflekane tako, kot bi jih kdo že nosil. A med druge cunje, ki jih prodajajo , si kaj pogledala?


ja, naslov je ubitačan (sem mislila, da hofer pljačka stranke user posted image ) ampak meni je po prebranem prvem postu tudi to prvo padlo na pamet - ne da je en ukradel, ampak zabrisal med une kupe naključnih poceni cot. saj je zgledal nekak poceni, ta stari klobuček, ne res? user posted image

aja, pa na švedskem seveda tud kradejo. sicer manj, ampak tudi. user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 11:10:05   
LuLu
Na Švedskem tudi kradejo? Neeeeeee... kill me noooow!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 11:23:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


aja, pa na švedskem seveda tud kradejo. sicer manj, ampak tudi. user posted image


A da tudi....?user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 15:30:08   
kokosh
Epilog zgodbe o klobučku ...

Zvečer in še danes zjutraj smo se še enkrat sprehodili do trgovine in povprašali na blagajni. Nihče ni nič prinesel do blagajne, v košarah z njihovimi cotami tudi ni nič bilo.

Pokrivalo sem zagotovo izgubila v trgovini, ker ga je mali ob vstopu v trgovino (ko se zapelje vozek pod tistimi rdečimi loputami za nakupovalne vozičke) še imel na glavi. [priznam, da sem naivna v pričakovanju vzajemnega poštenja običajnih ljudi, trapasta pa tudi nisem ;) )

Ena je napisala, da je dobila nazaj telefon, ker je tat ugotovil, da od njega ne bo imel dobička. Ja, telefone, denarnice, stvari (npr. tudi moževo na avtobusu pozabljeno jakno), ki se jih na bolšjaku lahko proda naprej za 10 eur seveda kradejo. Ker je za tatove to vir zaslužka, tovrsten posel pa že od nekdaj ...

Klobuček je bil star, od strica našega fantiča, še iz časov, ko so se dobile precej bolj kakovostne in manj šaraste stvari. Ampak lep in njegov približek (estetski in funkcionalni) v BC stane 20 eur [grrrr user posted image , pa še prave velikosti nimajo več]

Najbolj je moj tok misli ob tem dogodku (in sporočilo vsega skupaj) zadela bubu_bibi . Komu od starejših kupcev le bi bilo treba v trgovini, kjer so vsepovsod kamere, pobrati klobuček od 1,5-letnika in ga vzeti s seboj?!

Skratka, potem ko se nekako sprijazniš, da se take stvari pač dogajajo, se je treba spopasti s tem, da je praktično nemogoče v začetku avgusta kupiti platnen klobuček za fantka take starosti user posted image (ja, imel je samo ta klobuček).

In ne, v Hoferju kot trgovini me doslej še nikoli niso nategnili pri računih ali s povsem crap robo. Na vse organe, ki jih nimam, mi gre le njihov robotski odnos do strank. Ampak pistacije in grisini z rožmarinom iz te trgovine so pa kljub temu zakonuser posted image

< Sporočilo je popravil kokosh -- 3.8.2013 15:35:21 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 16:22:45   
nusi

Naslov je kar divji ja, če ne drugega imaš smisel za privabit bralce user posted image . Tudi meni ni jasno kaj je bilo nekomu treba star klobuk zbasati v žep, ampak tako pač je.
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Skratka, potem ko se nekako sprijazniš, da se take stvari pač dogajajo, se je treba spopasti s tem, da je praktično nemogoče v začetku avgusta kupiti platnen klobuček za fantka take starosti user posted image (ja, imel je samo ta klobuček).


se strinjam, lani sem imela to misijo nemogoče.

In ne, v Hoferju kot trgovini me doslej še nikoli niso nategnili pri računih ali s povsem crap robo. Na vse organe, ki jih nimam, mi gre le njihov robotski odnos do strank. Ampak pistacije in grisini z rožmarinom iz te trgovine so pa kljub temu zakonuser posted image


No mene pa so že 2x user posted image . no, tolikokrat sem opazila, ker res nimam časa na blagajni gledat računa, ker gre vse tko hitro, ampak pol ko sem na pultu prelagala sem pa opazila. Sicer vsakič za manj kot evro, 1x so mi računali neko solto, ki je sploh nisem vzela, drugič pa so mi 2x šteli en izdelek. Sej ne rečem, se pač zgodi, človeška napaka... samo od takrat jim ne zaupam več tako zelo in če že grem tja kar preverim račun.

< Sporočilo je popravil nusi -- 3.8.2013 16:23:46 >

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
3.8.2013 17:10:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kokosh)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 17:31:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh



Pokrivalo sem zagotovo izgubila v trgovini, ker ga je mali ob vstopu v trgovino (ko se zapelje vozek pod tistimi rdečimi loputami za nakupovalne vozičke) še imel na glavi. [priznam, da sem naivna v pričakovanju vzajemnega poštenja običajnih ljudi, trapasta pa tudi nisem ;) )




Ne gre se za trapavost.....samo ljudje nismo vedno 100 % skoncentrirani na 20 stvari, ki se nam istočasno dogajajo....zato pa kdaj kaj izgubimo in pozabimo......

Mi smo enkrat po dveh letih našli avtomobilske ključe......pa sva jaz in mož tudi zagotovo vedela, kje so bili videni nazadnjeuser posted image našli smo jih pa na mestu, kjer si nihče ne bi predstavljal......tudi izgubljeno denarnico, oz. vse dokumente v njej smo že preklicali, ker smo jo kao v trgovini izgubili.....pa smo jo po nekaj dneh našli v avtu.....

In izguba enega otroškega klobučka, pa naj je še tako kvaliteten, ni še taka katastrofa.....razen seveda, če vaši družini predstavlja ta klobuček grozno emocionalno vrednost......prej ali slej se najde novi klobuček, ker je že konec sezone oz. čez 10 dni ali dva tedna dete več ne bo potrebovala klobučka tako kot zdaj, se lahko otroku kupi tudi manj kvaliteten.......

In ne moreš kar tako obsoditi starejše ljudi v trgovini, da so ti ukradli klobuk iz čiste zlobe oz. pomanjkanja vseh moralnih vrednot.....ker obstaja verjetnost, da ga niso.....

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pozor: kraja v hoferju
3.8.2013 18:49:49   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Komu od starejših kupcev le bi bilo treba v trgovini, kjer so vsepovsod kamere, pobrati klobuček od 1,5-letnika in ga vzeti s seboj?!



Če že vztrajaš, da je bila kraja starejšega človeka... obstaja še ena razlaga.. bolezen, ki se imenuje kleptomanija. Jah, nek % možnosti je tudi, da si naletela na kleptomana, ki so mladi in stari in pobirajo vse, kar ni njihovo.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?