|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:17:19   
liliana
Predmet debate je smrad, ki moti avtorico teme........ni pa avtorico teme motila oporečnost voda in našega naravnega okolja.......avtorica teme se pritožuje nad smradom.......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:21:24   
kalbo
Ja, tudi neznosen smrad je onesnaževanje okolja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:25:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ja, tudi neznosen smrad je onesnaževanje okolja.


a pol "tihomirje" tud lahko prijaviš? ti so baje neznosni..

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:31:42   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Točno tako. Ti se norčuješ, resnica je pa precej resnejša. Navadna gnojnica nikoli tako svinjsko ne smrdi kot ta sodobna, ker je polna antibiotikov in ostale navlake. To ni vihanje nosu pred pognojeno njivo iz časa naših babic, ampak zatiskanje nosu pred vso živo svinjarijo, ki jo kmetje tu pri nas okoli Grosuplja polivajo po travnikih vsevprek brez nadzora. Gnoj ki ga nam kmet pripelje pred bajto sicer ne diši, nos te pa vseeno ne peče, kot pri svinjaku ki ga zliva tamle čez progo velik kmet z velikim in sodobnim hlevom in zagotovo je zraven tud vsebina kake greznice.


Agree!!!

Razlika je v koncentriranosti in verjetno tudi v vsebini. Gnoj sicer res malce smrdi, ampak nikoli te ne "ubije"... Gnojevka je druga pesem. In res je tudi smrad onesnaževanje! Tako kot npr. hrup.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:32:32   
TomTaylor
A dej Kalbo, dramatiziraš kot panična baba. Norčujem se iz tvojega navajanja dejstev, ko mešaš greznico, gnojevko, in hlevski gnoj in to vse v eno cisterno...ne da se mi razlagat, imam možgane namenoma na off. Pa si mogoče pomislil na to, da smo se "smradu" gnoja iz časa tvoje babice enostavno odvadili zaradi vseh teh kemično/mineralnih gnojil brez vonja in vprašljivega efekta na naravo? Vklopi možgane in pomisli na to, da je tisto kar NE SMRDI lahko precej bolj nevarno za tvoj želodček kot pa smrdeč hlevski gnoj.

Še malo pa zaradi smradu tudi prdeti ne bomo več smeli.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:34:30   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Pa dobro ljudje, kaj delate tako dramo iz ene spomladansko pognojene njive???!!!

BO minilo in spet bo zadišalo po marjetkah! user posted image

Dajte se malo manj obremenjevat s takimi naravnimi zadevami no!



Se sploh ne strinjam, da je to kaj naravnega! In ja, se je treba tudi s tem obremenjevat... mogoče avtorici samo smrdi, ampak kot ste nekateri tudi potrdili, je pa potem problem pitna voda... Naša pravica??

In vem, da kmetom ni ravno lahko - kaj naj s tem počnejo... vendar je to odpadek in je treba ustrezno za to poskrbeti.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:35:05   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, tudi neznosen smrad je onesnaževanje okolja.



Definiraj neznosen.

Tvoj prdec bi bil meni verjetno neznosen. Pa bi morala klicat okoljevarstvenike in inšpektorje?

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 16.4.2013 11:36:54 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:35:44   
kajalin*
No zdej boš priavila, a bo nehalo smrdeti ? Ne, mogoče bo dobil kazen ( se ne spoznam na zakonodajo ), in ti boš vesela :) Mislim, kam gre ta svet ? Pač nekateri še obdelujejo zemljo in ne kupujejo zelenjave v sparu...Tudi sama prihajam iz vasi, in prav ne razumem takšnih primerkov. Ljudje to je narava, ste že pozabili ?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:40:41   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

A dej Kalbo, dramatiziraš kot panična baba. Norčujem se iz tvojega navajanja dejstev, ko mešaš greznico, gnojevko, in hlevski gnoj in to vse v eno cisterno...ne da se mi razlagat, imam možgane namenoma na off. Pa si mogoče pomislil na to, da smo se "smradu" gnoja iz časa tvoje babice enostavno odvadili zaradi vseh teh kemično/mineralnih gnojil brez vonja in vprašljivega efekta na naravo? Vklopi možgane in pomisli na to, da je tisto kar NE SMRDI lahko precej bolj nevarno za tvoj želodček kot pa smrdeč hlevski gnoj.

Še malo pa zaradi smradu tudi prdeti ne bomo več smeli.


Na te provokacije itak veš da ne padam. Svoje sem napisal in za tem stojim. Proti polivanju z navadno gnojnico brez aditivov nisem, definitivno sem pa proti polivanju vsega živega. Prvo samo smrdi, drugo pa nagravžno smrdi, pa lahko zdaj to primerjaš še z starim dobrim prdcem.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:42:37   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, tudi neznosen smrad je onesnaževanje okolja.



Definiraj neznosen.

Tvoj prdec bi bil meni verjetno neznosen. Pa bi morala klicat okoljevarstvenike in inšpektorje?


No ko zmanjka se pa provokacije nadaljujejo :)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 11:53:03   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, tudi neznosen smrad je onesnaževanje okolja.



Definiraj neznosen.

Tvoj prdec bi bil meni verjetno neznosen. Pa bi morala klicat okoljevarstvenike in inšpektorje?


No ko zmanjka se pa provokacije nadaljujejo :)


Ne, kalbo, sploh ne provociram user posted image Vklopi možgančke user posted image ni provokacija (ajde, tole z možgani, priznam, je, hehe), menda veš kaj sem ti želela dopovedat? Smrad, smrad in še enkrat smrad... Lej nekomu lahko hlevski gnoj neznosno smrdi, nekomu (ki ga je vajen) pa ne...Ampak cele drame in štale delat iz vonja po hlevskem gnoju pa tudi ni treba no. Če bi bila tema "dvomljivo gnojenje okoliških kmetov" bi se mogoče o tistem tvojem mnenju o sosednjem kmetu, ki v cisterno tanka greznico (ne pa tudi hlevskega gnoja hkrati, ker to teoretično in praktično niti ni možno) strinjala.
Peace! user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 12:02:38   
kalbo
Peace??! Je bla kje vojna?

Čist lepo z enostavnimi besedami. Enemu kmetu, ki ima nekaj glav živine in polije tisto gnojnico parkrat na leto ničesar ne oporekam. Čisto nekaj drugega je velika živinoreja, ki pridela takšne gnojnice na tone. Pa ne takšne gnojnice kot tamal kmet ampak obogatene z raznoraznimi antibiotiki in rastnimi dodatki. To gnojnico zlivajo pri nas na bližnji travnik in ti lahko povem, da ima zelo nezdrave vonjave, čisto drugače od tiste na pravi vasi v bližini. Lohk pa rečemo kako o prdcih, sam tist je v premajhnih količinah, da bi šlo sosedu v spalnico.

Vse, kar pa kmet polije po travniku gre pa v podtalnico in naprej v pipo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 12:06:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, tudi neznosen smrad je onesnaževanje okolja.


Si že kdaj vohal mestno kanalizacijo.....? V Murski Soboti včasih nekaj dni zaporedoma smrdi.....meni je smrad precej bolj smrdeči kot tisti s sosodovega travnika, ko ga polije z gnojevko......ali pa sem se tega smradu že navadila, kot se meščan verjetno navadi kanalizacijskega smradu.......

Problem danes nastane zato, ker se mestni ljudje selijo na vas, da bi živeli v sožitju z naravo.....in potem jim tam vse smrdi.....ker so navajeni zgolj mestnih dišav, jih moti vsak kmet, ki živi na vasi........pač štala smrdi.....gnoj smrdi....gnojevka smrdi......če se jaz polulam ali pokakam tudi smrdi.....še posebno, če pozabim spustiti vodo......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 12:08:41   
kalbo
Ja, zadela si žebljico na glavico!!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 12:11:22   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Lohk pa rečemo kako o prdcih, sam tist je v premajhnih količinah, da bi šlo sosedu v spalnico.





Uf, ne govori, ima tast gugajoč ležalnik pod balkonom...

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 15:07:26   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Od izpuhov v mestnem zraku je že marsikdo zbolel....od vonja po gnoju oz. po vsej verjetnosti gnojevki, pa še nihče......






Astmatikom je baje celo priporočljivo vohat gnoj. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 17:21:12   
malaMravljica
Ja, problem gnojnice, antibiotikov in pitne vode, z vsem tem se strinjam. Ampak ne v tej temi. Avtorico teme izkljucno boli njen lep nosek, ker mora dva dni vohat smrad zaradi gnoja, ki ga je en kmet potrosil na njivo. In kdo se potresa gnoj? En mali lokalni kmet, ki dela izkljucno zase tisti kos zemlje, en ki ima malo vec sigurno ne, jaz recimo ze lep cas nisem vec videla, da bi kdo gnoj potresal po travi. In ce je ta dal gnoj na njivo, ja s cim naj pa pognoji njivo, naj gre po en zakelj umetnih gnojil al kaj? Prav dosti antibiotikov v tem gnoju verjetno ni. In govor je o eni njivi ali travniku. In govor je, kam prijavit tega malega kmeta, ki je potresu gnoj na eno njivo, ne nekoga, ki je navozu 50 cistern gnojevke. Bi videla kako sele to smrdi. Ma kaj 50 cistern, to ni se nic v primetjavi s tem kolko tega polivajo. To smrdi ja, vem tudi jaz,sam ena njiva posuta z gnojem, dajte no. Ce je navozu na njivo bo ze v petek zoral, do petka bo avtorica teme mogoce prezivela.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 20:47:19   
alenkica
Uff, kako ste zakomplicirali.
Človek vam postavi eno vprašanje, potem pa vsi pametni :)
Nočem se kregat, hočem samo da kmet to stvar uredi, da ga zaorje v zemljo, nič drugega.
In to ni gnoj, ampak kurji gnoj, kar res ogabno smrdi. Problem je, da ne moreš imet odprtih oken, sušit cunj, če si pa več časa zunaj, te peče po grlu.
Hlevski gnoj krav, konjev, koz ne smrdi tako. Tudi mi ga imamo, pa ne smrdi.
Smo klicali inšpekcijo in ni dovoljeno trosit takih gnojil v bližini hiš, brez da bi ta gnoj zmešal v zemljo.
Kmeta bodo samo obvestili, ne bo nič kaznovan.
Aja, inšpektor je še dejal da je ta gnoj zdravju škodljiv zaradi sestave, ki je drugačna, kot pri hlevskem gnoju.
Hvala vsem za prijaznost :)


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 20:54:10   
liliana
seveda ne bo kaznovan za smrad.....ker omejitev za gnojenja v bistvu ni....so le omejitve za polivanje gnojevke in gnojnice......in gnoj je povsod v teh "omejitvah" gnoj....se ne ločuje med kurjim, kravjim in svinjskim......user posted image

Baje pa je kurji gnoj najboljši gnoj....smrdi pa res močno.....v naši vasi ogromno žensk svoje vrtove gnoji s kurjim gnojem......


< Sporočilo je popravil liliana -- 16.4.2013 20:55:14 >

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 21:41:16   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Baje pa je kurji gnoj najboljši gnoj....smrdi pa res močno.....v naši vasi ogromno žensk svoje vrtove gnoji s kurjim gnojem......


dober nick - kurji gnoj

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 21:43:50   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Na te provokacije itak veš da ne padam. Svoje sem napisal in za tem stojim. Proti polivanju z navadno gnojnico brez aditivov nisem, definitivno sem pa proti polivanju vsega živega. Prvo samo smrdi, drugo pa nagravžno smrdi, pa lahko zdaj to primerjaš še z starim dobrim prdcem.


Kdo pa pravi, da ima "pritoznica" izdelano vohalno telo in da ne gre za navadno gnojnico?
Kar se pa inspekcij tice, ti lahko pripovedujem o eni idilicni dolenjski vasici, skozi katero ob dezevju tece vsebina greznice (preliva pac in se izliva na vasko cesto), inspektor pa ze leta ugotavlja, da je skoda cloveku delat stroske ...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Komu javiti?
16.4.2013 21:49:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Uff, kako ste zakomplicirali.
Človek vam postavi eno vprašanje, potem pa vsi pametni :)
Nočem se kregat, hočem samo da kmet to stvar uredi, da ga zaorje v zemljo, nič drugega.
In to ni gnoj, ampak kurji gnoj, kar res ogabno smrdi. Problem je, da ne moreš imet odprtih oken, sušit cunj, če si pa več časa zunaj, te peče po grlu.
Hlevski gnoj krav, konjev, koz ne smrdi tako. Tudi mi ga imamo, pa ne smrdi.
Smo klicali inšpekcijo in ni dovoljeno trosit takih gnojil v bližini hiš, brez da bi ta gnoj zmešal v zemljo.
Kmeta bodo samo obvestili, ne bo nič kaznovan.
Aja, inšpektor je še dejal da je ta gnoj zdravju škodljiv zaradi sestave, ki je drugačna, kot pri hlevskem gnoju.
Hvala vsem za prijaznost :)




A je inspektor prisel na oged in vzel vzorce gnoja?
Ker ce ni, glede na to, da bo samo opomnil kmeta ti je nalozil na veliko - kmeta bo morda poklical in povedal, da tezis, tebe je potolazil in si zadovoljna, volk sit in ovce na broju...
Rezultat je enak, kot ce ne bi nic naredila. Pustila si se naplahtati.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Komu javiti?
17.4.2013 9:38:44   
sazi
Fajn, da je urejeno (kolikor toliko, samo da ste zadovoljni).
Tudi sama sem dolgo živela v okolju, kjer nam je bilo pa nekajkrat na leto usojeno nekaj dni živeti pri zaprtih oknih. To je pač sodilo zraven življenjnja na vasi, ki se je med tem že mao "pomestila", a kmetje še vedno ostajajo (lepo od njih in prav je tako).

Zdaj pišeš, da je problem v kurjem gnoju in kako smrdi bolj od kravjega. V začetku teme je bilo govora o kravjem gnoju - in nobenih gnojnicah, umetnih gnojilih ali kurjem gnoju.

Na sosednji parceli so pred enim tednom natrosili po njivi kravji gnoj, in so ga pustili na vrhu.


(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Komu javiti?
17.4.2013 9:50:21   
Tippi
A kle smo še vedno pri gnoju? user posted image user posted image
A pa vemo o katerem gnoju sploh govorimo? user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Komu javiti?
17.4.2013 10:30:43   
Hope2
Kaj ima ta kmet kurjo farmo, da je celo njivo posul s kurjim gnojem. Pa kak lahko prideš iz kravjega na kurji gnoj, kako lahko to zamnejašuser posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




jansa or turk?
gabb

which is a bigger fool - jansa or turk?

jansa (75%)

turk (25%)


Število vseh glasov: 222

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!