|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:03:06   
cimi
hčerka, 6 let si želi tablični računalnik, ker najraje igra igrice na očijevem telefonu, tako bi pa imela svojega.
zanima me, če katera pozna  tegale oz. kaj svetujete?

hvala

CiMi
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:07:38   
lučka 25
Isto sem gledala tudi jaz. Kakšno mnenje? Mene tudi zanima.

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:16:59   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: cimi

hčerka, 6 let si želi tablični računalnik, ker najraje igra igrice na očijevem telefonu, tako bi pa imela svojega.
zanima me, če katera pozna  tegale oz. kaj svetujete?

hvala

CiMi


glede na opis, se mi zdi, da je tale "tablični računalnik" podoben telemu
http://www.mali-vragci.si/otroski-tablicni-racunalnik-ijanko-junior#
ki pa ne deluje enako kot pravi tablični računalnik...

ne vem točno kaj hočeš za svojo hčerko, da je tako kot očetov telefon, ali samo da zgleda kot očetov telefon... user posted image

< Sporočilo je popravil 3jeMi -- 22.11.2012 11:18:52 >

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:23:52   
Paštetka
Sicer ne poznam tega računalnika, ampak za ta denar ne more biti boh ve kaj. Sploh pa verjetno ni podoben tabličnemu računalniku po funkcionalnosti, ampak samo na videz in to od daleč.
Če želiš kupiti računalnik, da bo lahko igrala igrice kot na atijevem telefonu, žal mislim, da boš morala kupiti kakšno drugo tablico user posted image .

Mi imamo doma vsi skupaj iPad, pa je zakon. Sploh ne rabimo drugega računalnika doma. Ta ima vse. Poleg tega jima naložiš igrice kakršne želita (večinoma so zastonj) in ko se naveličata, poiščeš druge. Pa to malo drugačne...

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:31:36   
saska27
Če je res podoben tistemu iz drugega linka, ga odsvetujem. Imeli smo podobnega "laptopa" (s podobnimi funkcijami) in že pri 5 letih oz. še prej ni bil več zanimiv. Otrok hitro vse osvoji, sproba, potem pa mu ni več izziv.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:40:45   
cimi
IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi


ne vem točno kaj hočeš za svojo hčerko, da je tako kot očetov telefon, ali samo da zgleda kot očetov telefon... user posted image


očetov telefon je touch screen in igra igrice gor, nekaj takega iščemo.

kot zgleda ni nevemkaj. hvala

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 11:59:41   
sanasan
http://www.bigbang.si/tablicni-racunalniki-in-dlancniki/61321-tablet-pc-7-4gb12g-a40-omega-multitouch

jaz sem moji pred kratkim kupila za r.d. zgornjega, dokupila sem še dodatno kartico in torbico....se mi zdi, da se veliko bolj splača....
in ga lahko uporabljamo vsi....mi2 imava sicer tudi iPada.....tale ima sicer slabšo odzivnost na dotik, fotoaparat, snemanje....drugače pa vse super funkcionira, pa še iTunsov ne rabiš.... meni je super in vreden tega denarja
dela na njem tudi vse stvari za šolo....matematika, slo, ang....
ko sva v tujini se slišimo po skypu, mailu....nam se je splačalo! je pa res, da ni odvisnica od igric ali risank in zelo pazi nanj!
sicer, če ji pustita touchscreen gms, potem tudi pri tem ne bo problem....

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 12:03:10   
cimi
hvala sanasan!

najverjetneje bomo kaj takega izbrali!
z možem imava Maca, tako da iPada nebi kupovali.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 12:05:39   
sanasan
aja, še glede financ....prej sva se dogovorili, da tudi sorodniki, ki smo jih povabili (moji starši in sestra) raje darujejo kakšen evro, ki jih/smo bomo porabili za plačilo njene glasbene, treningov itd.
tako je dobila kar je želela, poleg evrov so ji pa podarili še par drobnarij (kinder jajček, bleščice, spodnjo majčko ipd.) in smo bili vsi več kot zadovoljni :)

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 12:12:01   
dreamhorse
Mi smo kupili tablico preko ebaja, za 200 eur, kitajska roba, ampak za to, kar jo rabi (igrice in risanke) je čisto dovolj, dela brezhibno, brez težav...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 12:14:00   
Doll
za 6 let starega otroka user posted image
Potem se pa čudimo kam gre ta svet

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 12:18:07   
dreamhorse
Moja je stara 3,5 pa kaj? raje, kot da mi celo pot na morje teži, da ji je slabo itd, ji pač naredim risanko, ... Ni nič narobe, konec koncev gre ta svet tako in drugače naprej. In mi z njim.. Je pa stvar starša, koliko tega otroci lahko uporabljajo in kdaj.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 13:06:00   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: cimi

hvala sanasan!

najverjetneje bomo kaj takega izbrali!
z možem imava Maca, tako da iPada nebi kupovali.

Samo to je ravno super, ker ju lahko vse sinhroniziraš. Midva imava sicer v službi iMaca pa imam vse sinhronizirano.

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški tablični računalnik
22.11.2012 13:08:08   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Moja je stara 3,5 pa kaj? raje, kot da mi celo pot na morje teži, da ji je slabo itd, ji pač naredim risanko, ... Ni nič narobe, konec koncev gre ta svet tako in drugače naprej. In mi z njim.. Je pa stvar starša, koliko tega otroci lahko uporabljajo in kdaj.


Enako. Ali pa ko mora z mano kje v čakalnici čakati po 2 uri. Pa najbolj super se je obneslo, ko je bil mali v bolnici, sam v sobi in to na KRG oddelku, kjer so bili sami odrasli in nobenega otroka.
Poleg tega ima vse za šolo gor, se uči angleški, računa, piše...
Recimo zdaj imajo tekmovanje v šoli v hitrem računanju. Pa si sam naštima spetno stran, vtipka geslo, up. ime in vadi.
Otroci se s 6 letom spoznajo z računalnikom pri nas že v 1. Razredu. user posted image

Če pomislim, koliko stanejo te igralne kozole ali kaj so, ko si kupujejo neke čipe za igranje...(ne vem kako se imenujejo) , je ta tablica prav poceni, poleg tega kaj vse omogoča.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 22.11.2012 13:12:39 >

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 10:09:53   
tečla
Se strinjam z Doll. V čakalnici so pa tudi knjige dobre...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 11:25:35   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Se strinjam z Doll. V čakalnici so pa tudi knjige dobre...



Se pa ne strinjam
Svet gre naprej in mi z njim, ne moremo ostati v kameni dobi. Ampak z neko mero razuma. Naš ima ipad, ki ga včasih ne povoha po 2 meseca, včasih pa še kako prav pride. Celo zdaj, ko smo gradili, pa brez varstva otroka... uf vsaj 30 minut miru, brez mama, mama, mama... al pa pazi, ne hodit tam, ne prijemaj to, nevarno.....
Ne pretiravamo, ga nima nikoli v avtu, imamo v avtu tudi dvd in monitor, ampak še nikoli mu nismo nič predvajali, ne nosim ga s sabo v čakalnice, ne na kosila, ne na plažo, bazene.... sem ga pa 1x vzela s sabo na večerjo, ker smo bili sami odrasli in ker nimamo varstva (ne dedkov ne babic) sem si zaželela malo klepeta s starejšimi, brez mama, mama, mama, mama...... Rečte kar koli, ampak včasih j etudi to treba

Pravtako naš nikoli ni maral klasičnih puzzlic, spomina.... mu je pa bilo všeč na ipadu in ko je vzljubil na ipadu, je vzljubil še klasiko na kartonu.

Knjigice so še vedno na papirju, ima celo knjižnico doma in jih vsak večer beremo, ampak včasih si čez dan sam naštima na ipadu kako angleško knjigico in posluša. Mu je bolj zanimivo, kot pa če jaz berem. Zakaj pa ne?

Ipad ima tudi za skype, da pokliče svoje bratrančke in tetko in pol klepetajo do onemoglosti, oz se že bolj pačijo in neumnosti počnejo, ampak jim je zabavno in zakaj mu to omejevat, ko se že itak celo leto nič ne vidijo. Mu naj raje dam slušalko v roke in ga opominjam naj že konča, ker bo preveč stalo.

Kamene dobe je konec, je pa treba pazit, da se še vseeno vzame kak "kamen" v rokeuser posted image


(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 14:29:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 14:48:29   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

o jesus. HELLO?!?!? ANYBODY?!? ok res me sicer ne zanima vzgoja tujih otrok, če lahko tako rečem. ampak nekje morajo pa tudi meje biti! jaz in sestra sva dobili računalnik v 7mem razredu. internet pa ko sem šla v 2 letnik. pa mi prav nič ni manjkalo pa so ga vsi imeli. ničesar nisem zamudila. potem pa se čudimo npr. dogodek včerajšnega dne v zvezi z tistim ogabnim pedofilom. če bi starši imeli še malo zdravega razuma mislim da do takih stvari nebi tako pogossto prihajalo. namesto da bi vzeli časopis v roke ali pa revijo pa malo preštudiral kam peljemo ta svat (naravnost v pogubo) pa se malo bolj posvečali otrokom nebi bilo toliko psihično bolnih otrok, z tisoč in enim strahom. mama mora imeti otroka rada ( pa tu ne pravim da je katera slaba, da nebo pomote, vsaka ima svojega otroka najbolj rada) in kdaj pa tudi potrpeti. pa kaj potem če se dere 2 uri. sej se moj tudi. so ****ing what??? otrok je in dovolimo jim to biti. ko sem bila jaz mala sem hodila ob 7: 20 spat vsak večer do 4ga razreda. risanke sem gledala 20 minut na dan, pa takega otroštva nebi zamenjala pa čeprav vem da so vsi drugi otroci lahko hodili kasneje spat pa gledali risanke uro ali pa več meni ni ničesar mankalo. pa me je oče marsikdaj z šibo po riti pa mu tega do danes še nisem očitala. in danes s ponosom hodim naokoli ker vem kdo sem ker sem prizemljena ker se trudim po svojih najboljših močeh da me računalnik nebo požrl da me cunje nebojo zasvojile da me dobri avtomobili ne spravlajo v obrate ( strastna dirkačica). edino kar si zadnje čase želim poleg zdrave družine je pa to da bi ljudje odprli oči pa se malo zamislili o vsej tej tehnilogiji, denarju in ljubezni ki je manka oziroma je skoraj ni več. upam da nisem nikogar užalila, lep dan


dobro... se zdaj bolje počutiš, ko si vse to dala ven iz sebe?... super, podpiram to, ne v sebi zadrževati... izpljuni, izkašljaj se, pa boš lažje dihala... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 15:22:58   
nyna84
Ok, mi smo se očitno zataknili v kameni dobi. user posted image Pa bomo zaenkrat tu tudi ostali.
Moje hčere nimajo nobenih tablic ali mobijev, pa še nisem opazila, da bi jima kaj manjkalo, nobenih travm ne doživljamo zaradi tega. Sta se pač naučili, da je kdaj treba tudi potrpeti (v avtu, čakalnici) in ni treba, da sta stalno animirani. Za igro in kratkočasenje uporabljamo cenejše variante (najprej je treba marsikaj drugega plačati - npr. položnico za malico user posted image )

CHRISTIN, pametovanje v smislu "ko smo bili mi otroci" nima smislna, ker tisti časi so mimo in se navade zelo hitro spreminjajo. Predvidevam, da npr. ti svoje družine tudi ne bi mogla peljati s fičkotom kampirat v Split. Včasih so pa lahko veš, pa jim baje ni nič manjkalo. user posted image
In je tudi stvar prioritet, kaj je pomembno - otroci bodo morali prej znati uporabljati računalnike, kot smo jih mi, ampak z omejitvami in nadzorom staršev.


< Sporočilo je popravil nyna84 -- 23.11.2012 15:23:36 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 15:35:42   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Se strinjam z Doll. V čakalnici so pa tudi knjige dobre...



Ja itak, brošura za znižanje pritiska....
Scer pa ima tudi na IPadu 1001 zgodbico Lille Prap in jo lahko "bere" in še posluša oz. zlaga zgodbico kakor želi, da se nadaljuje.

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 15:43:50   
Paštetka
No moji otroci, pa imajo to možnost, pa tudi ne vidim, da bi zaradi tega imel travmo, ali se ne bi hotel igrati zunaj, letati za žogo... V bistvu sta skoraj vsak dan po treningih in to, da spoznava sodobo tehnologijo, da se uči računalniške pismenosti, ne vidim nič slabega, oz. ima lahko precej prednosti, če je vse v mejah normale.
Če česa ne ve, si sam ve poiskati odgovor. Zadnjič me je vprašal, ker je mali fusbaler, kako se imenuje stadion od Reala. user posted image Pa je šel lepo in v Safari vtipkal ....ga našel in sta z dedijem že lahko naprej debatirala...
Normalno je, da vsi vsega ne moremo vedati. Vendar je pa lepo, če znaš poiskati odgovore na svoja vprašanje in ne čakati, da pride sv. peter in te razsvetli ali da odgovor od kod pade. Tudi to je učenje oz. usmerjanje.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 23.11.2012 15:46:58 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
23.11.2012 16:57:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 17:04:29   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

vem da se časi spreminjajo ampak ni pa iz tega treba le slabih stvari ven potegnt. in ja šla bi z fičkotom tudi v split samo če bi nas pripeljal do tja dol user posted image . poleti smo šli na kratek oddih z šotorom starim 37 let in ne, ni me bilo popolnoma nič sram, pa so vsi večinoma debelo gledali. če se spomniš tistih starih šotorov ki so izgledali kot nekake hiške, ja z takim smo bili.najbolj zanimivo pa je to da če nimaš vsega nekako modnega, si pač kmet. ne ni res. kmet je tisti ki ga je sram če nima vsega ki je trenutno v prodaji in moderno. ker se sekira kaj bojo pa drugi rekli. in ja en malo sem se razpisala pa ne zaradi tega ker sem MOGLA to ven dat, ampak sem samo želela svoje mnenje datuser posted image

Tega tukaj noben ni označeval niti primerjal. To si zdaj ti naredila.

Moje mnenje pač je, da vsak po svoje. Nihče ne obsoja tistih, ki tega nimajo, bog ne daj, vendar si ne dovolim, da se kdo nad mano stresa, če pa moj otrok ima računalnik.
Slabo mi je, ko kdo začne taka mnenja delit.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 19:05:38   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

za 6 let starega otroka user posted image
Potem se pa čudimo kam gre ta svet


Nekateri si pa žele samo žemljo...user posted image A ni to žalostno?

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški tablični računalnik
23.11.2012 19:56:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

za 6 let starega otroka user posted image
Potem se pa čudimo kam gre ta svet


Danes pač tehnika in tehnologija zelo hitro napredujeta......in po moje otroku, če mu odrekaš in prepoveduješ vse te tehnične novitete, delaš več škode kot koristi.....

Tudi starši uporabljamo računalnike, visimo na internetu, gledamo televizijo, telefoniramo z mobiteli.....ne vem zakaj pa bi otrokom te iste zadeve prepovedovali......



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Komentar na anketo


Bi naredili anketo z največ komentarji pod njo?

da, že odgovarjam (62%)

da, zakaj pa ne (38%)


Število vseh glasov: 281

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!