|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 14:19:54   
katipi





(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 14:29:34   
ona
Tukaj se tudi da primerjavo naredit:
http://potrosnik.info/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 14:34:15   
katipi
[siza=200]user posted image [/size]

< Sporočilo je popravil katipi -- 19.10.2011 14:49:15 >

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 14:40:35   
november2010
definitivno je merkator najdražji izmed vseh ponudnikov pri nas... jaz občasno skočim do hofra ali lidla, ampak nekaj je na tem, da smo nekam skeptični do izdelko, ki jih ne poznamo. jaz običajno kupujem v sparu, za ta velke nakupe pa se ponavad odpraviva kar v tuš cash and cary.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 15:00:48   
katipi
  Kako povečam sliko?user posted image


< Sporočilo je popravil katipi -- 19.10.2011 15:02:09 >

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 15:02:28   
ZARA
Oči si bom polomila. Ne vidi se ama - nič.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 15:19:36   
Mesečnica
Ko sem se odselila od staršev, sem nekaj časa živela v Šentvidu. Takrat mi je bil blizu Mercatorjev hipermarket in sem seveda hodila predvsem tja. Potem sem "odkrila" Leclerc in mi je kmalu postal bolj všečen kot Mercator. Ko smo se z družino preselili, sem se navadila hoditi v Hofer, saj ga imam 5 minut stran (peš). Najprej sem bila malo skeptična, potem pa sem počasi preizkusila različne izdelke in se jih navadila. Všeč mi je to, da je vedno več izdelkov slovenskega izvora (npr. kruh, mleko, jajca, maslo ...). Tako zdaj vse sprotne nakupe opravim v Hoferju, po večje nakupe se z možem cca. enkrat na 14 dni odpraviva v Leclerc, občasno pa se ustavim še v Mercatorju, kjer kupim le določene izdelke, ki jih v Hoferju ali Leclercu ne dobim. Opažam, da je Mercator od vseh najdražji, na družinskem proračunu se kar pozna, da veliko kupujem v Hoferju, pa tudi Leclerc je v primerjavi z Mercatorjem cenejši.

V Tuš in Lidl ne hodim, Spar mi je že od nekdaj zoprn in se mu tudi na široko izognem. Odkar imava otroke, se z možem cca. trikrat na leto odpeljeva do Beljaka ali Celovca, kjer kupiva večino otroške opreme (se kar pozna, da je Toys''''r''''Us veliko cenejši kot Baby Center ali Pikapolonica), ob tej priložnosti pa zavijeva še v avstrijski Spar, kjer kupiva zalogo Nutelle, Coca-Cole in še kakšnih izdelkov, ki so tam boljši in/ali cenejši kot pri nas.

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 19.10.2011 15:25:52 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 16:00:26   
liliana
Ampak jaz prisegam na slovensko hrano in slovenske proizvajalce in jim tudi rade volje pustim kakšen cent več, in vem da jem slovensko.


Baje ima Mercator najmanjši delež slovenskih proizvajalcev glede na asortima, ki ga ima......vsaj tako sem zasledila, ko so pred meseci delali neko raziskavo o slovenski hrani.....

Sicer pa, da ne boste mislile, da je v mleku iz Ljubljanskih ali Pomurskih mlekarn dejansko mleko slovenske krave......

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 16:05:35   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Take internetne strani že obstajajo:
http://www.prihraniprihrani.si/

Sicer pa obstajajo razlike med sušenimi začimbami (kako je posušena (čim hitreje, tem boljše, pa ne na preveliki temp.), kje je nabrana, posledično koliko ima arome in koliko pesticidov, recimo). Isto velja za čaj - v enem je dodana samo aroma sadja, v drugem je dejansko tudi kak del rastline iz naslovnice gor. Tako da tole posploševanje, da je vsa hrana enaka, samo cene so različne, je trapasto.
V Hofer ne grem skoraj nikoli. Imajo nekaj čisto ok sladkarij, tudi pri nekaterih kosmičih nisem opazila bistvene razlike, mlečni izdelki pa... ne kupim nikoil več - sam cuker, grozen okus! Nama. Kruh - sam nek bel in pobarvan v najboljšem primeru. Ne, hvala. Hoferjeve hruške so bile sama voda, nikjer nisi začutil nobene "pikice", čisto umetno. Tehnika - ni šans - sva kupila en vrtalnik, pa nima nobene moči, čisto neuporabno. Obleke so pa baje ok, nekaj sta jih tudi malidve dobili od babice, pa se dobro obnesejo.

Kar se cen tiče - včasih je kaka stvar res poceni kar tako, največkrat pa je razlog, da je to tako. Tako da ostajam zvesta temu, kar nam je dobrouser posted image , tudi če ni najceneje. Je pa tudi odvisno, kaj kupuješ in kako. Ko sva midva gledala z 10% popustom, ki ga koristiva, dejansko ne zapraviva kaj dosti več kot bi drugje. Dobiva pa tiste stvari od tistih proizvajalcev, ki so nama ok.



podpis, se popolnoma strinjam, da je med omenjenimi izdelki preveč razlike v kvaliteti, da bi lahko primerjali...

- V Hofer redko zahajam - ko so ga pri nas odprli nisi imeli še skoraj nič slovenskih izdelkov (pa vem, da slo. izdelki niso nič cenejši kot drugje - zakaj bi torej hodila le po to v Hofer?      user posted image   
- v Mercator grem še redkeje (ker mi je s poti), vem pa, da je najdražji
- največ nakupujem v Sparu.

Sadja in zelenjave v Hoferju in Lidlu sploh ne dobiš slovenskega. Pa tudi vodeno, umetno, brez okusa je...

Znamk hrane, ki jih jaz kupujem (Barilla, Rama, Golica, Thommy, Barcaffe, Mu, Celea, Argeta, olje Gea, Radenska...) v Hoferju nimajo (popravite me, če jih po novem imajo, včasih jih niso imeli!) njihovi sorodni izdelki pa res niso primerljivi - ne po okusu, ne po kvaliteti user posted image
Sladic ne kupujemo - pečemo sami doma, ravno tako kruh.

Res morda zato na mesec porabimo malo več za hrano, ampak radi (vsaj približno) vemo kaj jemo... in žal zaupam le doma na vrtu pridelanemu in slovenskim proizvajalcem ali pa preizkušenim blagovinim znamkam.

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 19.10.2011 16:06:16 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 17:52:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Men grejo pa debate ceneje-dražje že mal na živce, no. Pač greš po fasngo tja, kjer ti je najbližje, al kaj. Za vsake kocke se pa tud ne bom do Hoferja vozila.


Tebi gre na živce ,ampak tistim ki komaj pridejo skoz mesec pa najbrž ne in za vsako stvar,ki jo kupijo morajo dobro preštudirat cene,kje je najceneje in poznam take ,ki gredo v več trgovin na dan-v eno po kruh v drugo po mleko in tako naprej.Žal je tako ,da v tem času veliko ljudi ne more it v najbližjo trgovino ,ampak v najcenejšo.


no vidiš, ti modeli že vejo kaj je kje ceneje - ti ne rabijo emaila, da jih razsvetli. in po moje tud za internet nimajo. majo pa velik časa. ker ti jaz povem iz izkušenj, da če nimaš avta tako šetkanje od štacume do štacune pobere takoj nekaj ur. in nekaj kešca iz urbana kartice. razen če ne živiš ob BTC-ju..

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 18:12:38   
andreja32

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Men grejo pa debate ceneje-dražje že mal na živce, no. Pač greš po fasngo tja, kjer ti je najbližje, al kaj. Za vsake kocke se pa tud ne bom do Hoferja vozila.


Tebi gre na živce ,ampak tistim ki komaj pridejo skoz mesec pa najbrž ne in za vsako stvar,ki jo kupijo morajo dobro preštudirat cene,kje je najceneje in poznam take ,ki gredo v več trgovin na dan-v eno po kruh v drugo po mleko in tako naprej.Žal je tako ,da v tem času veliko ljudi ne more it v najbližjo trgovino ,ampak v najcenejšo.


no vidiš, ti modeli že vejo kaj je kje ceneje - ti ne rabijo emaila, da jih razsvetli. in po moje tud za internet nimajo. majo pa velik časa. ker ti jaz povem iz izkušenj, da če nimaš avta tako šetkanje od štacume do štacune pobere takoj nekaj ur. in nekaj kešca iz urbana kartice. razen če ne živiš ob BTC-ju..



em ni ravno tako....moja soseda oba hodita v službo, ampak vseeno pazita kaj in kje kupujeta hrano in ostale izdelke za dom....pa to ne pomeni da se šetkata od štrcune do štrcune vsak dan , ampak enkrat na teden se zapeljeta do trgovskega centra (imamo mercator, spar, evrospin,hofer,lidel ter tuš na relaciji en km) in kupita nekaj v eni trgovini nekaj v drugi..., pa takih je več, nista osamljen primer..



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 18:36:12   
Anonimen
Vsak kupuje glede na svoj okus, želje, potrebe in nenazadnje tudi glede na globino denarnice, v kateri trgovini pa niti ni pomembno.
Bolj bi se morali zavedati, da smo na koncu vsi potrošniki in da imamo pravico do dobrih, kvalitetnih, zdravju neškodljivih izdelkov. Tu se pa zadeve končajo, ker je sodobna proizvodnja hrane izrazito industrijsko in dobičkonosno naravnano in tako dobimo vrsto zdravju škodljivih izdelkov (dioksinske afere, e-coli, odpoklic živil in drugih izdelkov, prisotnost melamina v hrani,...). Zato bi morali biti potrošniki bolj pozorni pri kupovanju izdelkov in če se le da, pazili na kvaliteto, kolikor pač lahko to vidiš na policah, ker so sami proizvodni postopki pogosto nam nevidni.

(odgovor članu andreja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 19:04:39   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: andreja32
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Men grejo pa debate ceneje-dražje že mal na živce, no. Pač greš po fasngo tja, kjer ti je najbližje, al kaj. Za vsake kocke se pa tud ne bom do Hoferja vozila.


Tebi gre na živce ,ampak tistim ki komaj pridejo skoz mesec pa najbrž ne in za vsako stvar,ki jo kupijo morajo dobro preštudirat cene,kje je najceneje in poznam take ,ki gredo v več trgovin na dan-v eno po kruh v drugo po mleko in tako naprej.Žal je tako ,da v tem času veliko ljudi ne more it v najbližjo trgovino ,ampak v najcenejšo.


no vidiš, ti modeli že vejo kaj je kje ceneje - ti ne rabijo emaila, da jih razsvetli. in po moje tud za internet nimajo. majo pa velik časa. ker ti jaz povem iz izkušenj, da če nimaš avta tako šetkanje od štacume do štacune pobere takoj nekaj ur. in nekaj kešca iz urbana kartice. razen če ne živiš ob BTC-ju..


em ni ravno tako....moja soseda oba hodita v službo, ampak vseeno pazita kaj in kje kupujeta hrano in ostale izdelke za dom....pa to ne pomeni da se šetkata od štrcune do štrcune vsak dan , ampak enkrat na teden se zapeljeta do trgovskega centra (imamo mercator, spar, evrospin,hofer,lidel ter tuš na relaciji en km) in kupita nekaj v eni trgovini nekaj v drugi..., pa takih je več, nista osamljen primer..



mogoče se razlikujejo naši pogledi na ljudi, ki "komaj pridejo skoz mesec". zame je to en, ki nima za avto (in s tem na njegov krog gibanja vpliva čas in z razdalja čisto drugače kot pri voznikih) in nima za internet (ljudje, ki to počnejo, imajo vse preštudirano in jim takle email oz. njegova objava ne bo naredila user posted image in interneta za to, da bi dojeli razlike v cenah ne rabijo, oz. kakor sem rekla, mogoče si interneta sploh ne morejo privoščit..)

(odgovor članu andreja32)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 19:27:45   
kajajaka
podpis po Ankico, zelo lepo napisano.

Mateyka mislim,da vem o čem govoriš...
Tudi jaz poznam kar nekaj ljudi, "ki se komaj prebijajo čez mesec".
Le par je tistih, ki res nimajo za osnovno, več je žal takšnih, ki nimajo za hrano in položnice, vedno se pa najde za cigarete, mobitele, internet, avtomobile (čeprav npr. nikjer ne delata- imata vsak svoj avto-sicer nižjega cenovnega razreda, ampak registrirat in tankat je pa vseeno treba te avtomobile...).
In takšni ponavadi šparajo na svojih otrocih (na kvaliteti hrane svojih otrok mislim)... Žalostno, ampak žal jih poznam preveč, da bi lahko mirno verjela, da vsi, ki tako jamrajo, res ne bi zmogli čez mesec, če bi se odpovedali kakšni svoji razvadi... user posted image

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 19.10.2011 19:28:54 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 20:45:32   
poli*
Torkov -10% popust v Mercatorju.
Ko sem še tam delala preko študenta je bilo tako, da se je v torek zjutraj pred odprtjem trgovine zamenjalo ogromno cen- nekaj sto (izdelki so se zelo podražili), v četrtek je začel veljati katalog- cene so se spet zamenjale (samo par cen je šlo dol, ostalo tudi gor) in ta je veljal do ponedeljka. Včasih je bila še za sadje kakšna vikend akcija.
Hočem reči, da je torkov popust en velik nateg, če kupuješ kompletno špežo (edino nekatera osnovna živila-mleko- ne gredo gor, sicer pa kar vse po vrsti).

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 21:36:56   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Zanimivo, nam pa so ravno hoferjevi bio jogurti najbolj všeč. Čisto nič sladki v primerjavi s kakimi drugimi, ko mi že po videzu in vonju delujejo umetno, kaj šele po okusu.
Sladkarije pa imajo slastne, sicer ne vse, ampak po sladkarije smo hodili v hofer.
Sadje in zelenjava nam je tudi bila všeč, ker je vedno bila lepa in tudi dobrega okusa- vsaj tista ki jo mi kupujemo- hruške ne kupujem, ker še v nobeni trgovini nisem našla sladkih in okusnih- hruška zame ni merilo, celo v trgovini, kjer imajo samo 1 vrsto hruške. Večkrat sem šla po sadje in zelenjavo v špar, ker je bil blizu varstva, pa sem na koncu zavila v hofer, ker v šparu nisem bila zadovoljna. Ali pa doma razočaranje- na zunaj lepo, not pa katastrofa. Seveda sem kdaj tudi plačala v hoferju, ampak precej redkeje kot kje drugje
V hofer sme hodila po bio jogurte, sadje, zelenjavo, plenice, robčke za rit, aha pa notuka ala nutela je tudi bila dobra. Ostalo pa usput. Zaradi cene pa nisem glih hodla v hofer. Sem se pa zalotla, da sem včasih prišla iz hoferja z polnim vozkom, pa sme dala toliko kot npr v kakem šparu ali merkatorju za košarco.

Deklaracije sem prebirala in nikoli ne kupujem stvari z aromami, barvili itd, ker ima malček alergijo, tak da če se le da, kupujem več ali manj bio, brez konzervansov, dodatkov.... torej v vseh trgovinah več ali manj isti razred.



Popolnoma enako! user posted image

Nekaj časa sem se mu sicer izogibala, ampak po določenem času sem pogruntala da je dosti stvari fajn... Zdaj vem kateri izdelki so za pogledat in vzet (brez dodatkov, po možnosti bio... OK razen sladkarije, v tem je lahko skoraj katerokoli sranje, pa bo zame super user posted image ) in kateri sploh ne pridejo v poštev (siri, vložene kumarce, velika večina sokov itd). Nad sadjem sem večinoma povsot razočarana, ampak še najmanj pri Hoferju. No pa razne zadevščine v akciji, tisto vedno pogledam in pogosto kaj kupim (kake štumfe/kape/bodije... za tamalo).

Sicer pa imam v LJ v peš-razdalji (walking distance, a obstaja izraz v slo? user posted image ) vse možne trgovine: Interspar (najbližje in največ(preveč) izbire - grem pogosto tja), Hofer (po določene izdelke), Tuš (ne maram ga, večinom moj dragi tam kupuje), Mercator (je mini in grem zelo redko v tisto smer). Pri nas bi blo čisto izvedljivo it v eno po kruh, drugo po prašek... samo vzame preveč časa. Sploh pa ne znam cen na pamet, da bi vedla kam it po kaj user posted image .

PS: in ne, ne živim pri BTCju user posted image na srečo!


< Sporočilo je popravil rozilu -- 19.10.2011 21:42:16 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 22:03:16   
aknela123
ja, Hofer. Tja grem samo, če kaj vidim v reklami, sicer pa nimam tam kaj iskat. nimajo izdelkov, na katere smo navajeni - to so izdelki slovenskih proizvajalcev in pa priznane znamke, ki jim zaupamo. neke njihove izdelke kupovat, ki so cenejši smo že poskusili, ampak so po navadi ostali in smo jih potem skoraj na silo ponucali pred iztekom roka uporabe.
pa še ena stvar mi je vedno pomembnejša - predstavljajte si, da greste z otrokom v trgovino. Mercator, Spar ali Tuš - vstopiš, pozdraviš, greš do kruha, kjer te prodajalka prijazno pozdravi, izmenjata par besed o nakupu, greš do mesarja, ki te prijazno pozdravi, izmenjata par besed o nakupu, med policami še srečaš kakšno prodajalko, ki nalaga police in se pozdravita, na blagajni ti z zmerno hitrostjo poskenirajo in počakajo, da razmeroma hitro zložiš v voziček in plačaš.
Prideš z otrokom v Hofer - najprej pri vstopu tiste rampe, vstopiš, noter smrtna tišina, kruh pakiran, vzameš sam, meso pakirano, vzameš sam,  tiste akcijske stvari po sredini trgovine nametane, ker prodajalke nimajo časa pospravljat, prideš do blagajne, kjer prvič vidiš prodajalko, ki z nadzvočno hitrostjo poskenira in nameče stvari ki jih moraš plačat.
Torej, kakšno sliko da otroku obisk trgovine in pa diskonta? Ko vstopite v diskont, tudi ko ni nobenega prodajalca na vidiku, pozdravite z dober dan, namreč otroci se učijo preko posnemanja in če odrasli ne pozdravljamo, od kod se naj naučijo tega?

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
19.10.2011 22:11:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Tole sem dobila na mail...
19.10.2011 22:22:11   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Sladic ne kupujemo - pečemo sami doma, ravno tako kruh.



Ze nekaj casa kupujem ajdovo in koruzno moko (le to prideluje zaenkrat) pri kmetu, ki ju sam pridela in zmelje. Pa tocno vem kako jo pridela in sem gotova, da nima nobenih dodatkov  ali da je neka masovna proizvodnja v vprasanju. Kruh ima popolnoma drug okus.

Res morda zato na mesec porabimo malo več za hrano, ampak radi (vsaj približno) vemo kaj jemo... in žal zaupam le doma na vrtu pridelanemu in slovenskim proizvajalcem ali pa preizkušenim blagovinim znamkam.


Nekako tako smo tudi mi naravnani...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Tole sem dobila na mail...
20.10.2011 7:11:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

pa še ena stvar mi je vedno pomembnejša - predstavljajte si, da greste z otrokom v trgovino. Mercator, Spar ali Tuš - vstopiš, pozdraviš, greš do kruha, kjer te prodajalka prijazno pozdravi, izmenjata par besed o nakupu, greš do mesarja, ki te prijazno pozdravi, izmenjata par besed o nakupu, med policami še srečaš kakšno prodajalko, ki nalaga police in se pozdravita, na blagajni ti z zmerno hitrostjo poskenirajo in počakajo, da razmeroma hitro zložiš v voziček in plačaš.
Prideš z otrokom v Hofer - najprej pri vstopu tiste rampe, vstopiš, noter smrtna tišina, kruh pakiran, vzameš sam, meso pakirano, vzameš sam,  tiste akcijske stvari po sredini trgovine nametane, ker prodajalke nimajo časa pospravljat, prideš do blagajne, kjer prvič vidiš prodajalko, ki z nadzvočno hitrostjo poskenira in nameče stvari ki jih moraš plačat.
Torej, kakšno sliko da otroku obisk trgovine in pa diskonta? Ko vstopite v diskont, tudi ko ni nobenega prodajalca na vidiku, pozdravite z dober dan, namreč otroci se učijo preko posnemanja in če odrasli ne pozdravljamo, od kod se naj naučijo tega?



Oprosti, ampak meni je tako mišljenje smotano. Brez zamere.

Ne hodim po trgovinah, da bi klepetala- pismo, zdaj pa vem zakaj so take gužve in vrsteuser posted image . Še najhuje je, ko prideš v kako trgovino s cunjami in se ti obesi prodajalka na rit, če kaj sovražim je to in iz take trgovine tudi grem takoj ven. Da bi s tem slabo vzgajala otroka, ma lepo te prosim. Otroka lahko naučiš manir tudi drugače, ne pa v trgovini. In prav veliko otrok ima sposobnost biti potrpežljivi in čakat, da se mama naklepeta in izmenja pri vsakemu par beseduser posted image . Moj 3 letnik, tega ni deležen, pa se vseeno zna pozdravit, in rečt hvala- celo njegova prva beseda je bila hvala in ne mama.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Tole sem dobila na mail...
20.10.2011 7:50:41   
lenika83
Meni je ravno to najbolj všeč v Hoferju, da že vnaprej vem, da bom v manj kot pol ure ziher že imela ves nakup pospravljen v avto. V Mercatorju pa je vedno loterija, kako dolgo bo treba čakati pri blagajni. Se mi je že zgodilo, da sem čakala 20 minut pri blagajni, pa so bili pred mano le 3 ali 4 ljudje, pa niso imeli nabito polnih vozičkov. Poleg tega pa v naših Mercatorjih, Sparih,... niti slučajno nobena trgovka ne bo pozdravila, kaj šele da bi malo poklepetala. No, sicer tudi jaz nimam najmanjšega namena malo poklepetati s trgovko, ker sem prišla nakupovat, ne pa na čvek. Meni je nakupovanje (vsega, ne samo prehrane) samo nujno zlo, ki ga opravim na hitro in se veselim dneva, ko bo možno tudi večino hrane nabaviti preko spletnih trgovin user posted image

Da še osnovno temo komentiram... Kupujem veliko stvari v Hoferju in zdaj že zelo dobro vem kaj je ok in kaj ni preveč ok. Sadje mi je v Hoferju daleč najboljše, sem ravno ta teden kupila jagode, ki so dejansko imele okus po jagodah. Poleg tega pa vem, da je ziher evropskega porekla, kar v marsikateri drugi trgovini velikokrat ne drži (npr. kupiti česen, ki ni kitajski, je povsem nemogoče). Glede na globalizacijo in "velikost" Slovenije, si pač ne delam utvar, da bi lahko kupovala samo slovensko, vseeno pa želim, da je evropsko in ne iz nekega Pakistana ali kaj takega.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Tole sem dobila na mail...
20.10.2011 8:17:27   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1


Prideš z otrokom v Hofer - najprej pri vstopu tiste rampe, vstopiš, noter smrtna tišina, kruh pakiran, vzameš sam, meso pakirano, vzameš sam,  tiste akcijske stvari po sredini trgovine nametane, ker prodajalke nimajo časa pospravljat, prideš do blagajne, kjer prvič vidiš prodajalko, ki z nadzvočno hitrostjo poskenira in nameče stvari ki jih moraš plačat.
Torej, kakšno sliko da otroku obisk trgovine in pa diskonta? Ko vstopite v diskont, tudi ko ni nobenega prodajalca na vidiku, pozdravite z dober dan, namreč otroci se učijo preko posnemanja in če odrasli ne pozdravljamo, od kod se naj naučijo tega?



Torej, če z otrokom ne hodiš v trgovine, se otrok ne nauči osnovnega bontona pozdravljanja?

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Tole sem dobila na mail...
20.10.2011 8:24:41   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

Torej, kakšno sliko da otroku obisk trgovine in pa diskonta? Ko vstopite v diskont, tudi ko ni nobenega prodajalca na vidiku, pozdravite z dober dan, namreč otroci se učijo preko posnemanja in če odrasli ne pozdravljamo, od kod se naj naučijo tega?


Hehe, aknela, torej računaš s tem, da bodo tvoje otroke vzgojili prodajalci. A nase pa nisi pomislila? Mene pa to sploh ne moti. Prodajalke imajo, se mi zdi, veliko drugega dela.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 20.10.2011 8:25:24 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Tole sem dobila na mail...
20.10.2011 8:32:41   
ZmajTolovaj
Jah, jaz tudi ne grem ravn klepetat v trgovino, ampak meni tudi ni všeč tist diskontni ambient. Kupujem pa v Hoferju zadnje čase skor vse cunje za tamale, tud kaj zase in mojega, sploh kake športne zadeve, ker so mi super. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Tole sem dobila na mail...
20.10.2011 9:19:16   
pety78
vstopiš, pozdraviš, greš do kruha, kjer te prodajalka prijazno pozdravi, izmenjata par besed o nakupu, greš do mesarja, ki te prijazno pozdravi, izmenjata par besed o nakupu, med policami še srečaš kakšno prodajalko, ki nalaga police in se pozdravita, na blagajni ti z zmerno hitrostjo poskenirajo in počakajo, da razmeroma hitro zložiš v voziček in plačaš.


Bog ne daj, da te kdaj v trgovini srečam v vrsti pred mano!!! user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

Ampak res, kje ti živiš, da si toliko lepih besed v trgovinah izmenjujete?user posted image

Jaz grem v trgovino izključno nakupovat in to naredim v 20-ih minutah, pa grem v 2 ali 3 različne. Ne pa da bi tam še čvekala. Pozdravim že, to je mimogrede, klepet pa seveda odpade.
In če bi v vrsti na kruh čakala, med tem, ko bi dama pred mano prijazno izmenjavala par besed s prodajalko, bi jo vprašala po zdravju.

V Hoferju in Lidlu mi je všeč to, da je tempo na blagajni res hiter, ker je zame čas tudi denar. user posted image In kar živčnega fašem, ko grem drugam in stojim v vrsti...Razlika je očitna.
Sicer je pa res, da enim počasen tempo paše, ker so prav takšni tudi sami, ko zlagajo v vrečko. Jaz sem pa med bolj hitrimi. Me je enkrat prav pohvalila prodajalka v enem Šparu, kako hitra sem. Ker sem dejansko z roko čakala, da mi je dala izdelke in imela vse lepo sortirane v dve vrečki, pa ni bila niti ona med počasnimi. Jaz si že pri zlaganju na trak razvrstim hrano tako, da je zadnja tista, ki mora biti v vrečki na vrhu.
Ok, hočem samo povedati, da je meni zelooo pomembno, da se vse hitreje odvija, ker ne maram zapravljati časa v trgovinah. Itak sem že prevečkrat tam. user posted image



_____________________________



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?