|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umrl Steve Jobs
6.10.2011 7:52:33   
Felicita
http://www.apple.com/stevejobs/

Oziroma, kot je napisal Obama (njegovi pisci, no): Steve was among the greatest of American innovators - brave enough to think differently, bold enough to believe he could change the world, and talented enough to do it.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 8:24:50   
Nika v službi
Izredno lepo povedane besede o velikem Človeku, Inovatorju, Vizionarju. In ne, velike začetnice niso pomota.

Počivaj v miru, Steve. Veliko si dal svetu, upam, da bodo tvoji nasledniki nadaljevali in nadgrajevali tvoje delo.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 11:31:25   
mateyka
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D1R-jKKp3NA

this something to see :)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 11:45:11   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D1R-jKKp3NA

this something to see :)


jup, tale govor je legendaren user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 15:20:28   
mojamura
moj poklon, Steve! počivaj v miru.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 18:50:14   
Anonimen
Verjetno sem ena redkih, ki ji je vseeno za gospoda pokojnega.

Imel je briljantne ideje, delal je lepe stvari - a šel je v napačno smer. Z veliko žlico je pomagal ustvarjati s tehnologijo prežeto družbo, prežeto do te mere, da tehnologija ni več sredstvo, ampak cilj. V mojem spominu bo na veliko zapisan s črnimi črkami.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 20:48:44   
luka jan
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D1R-jKKp3NA

this something to see :)


jup, tale govor je legendaren user posted image




Podpis, jaz ga lahko poslušam v nedogled.user posted image
Drugače mi je pa tipa škoda, ker je res legenda, pa tudi zato, ker se ta user posted image bolezen vedno spravi na najboljše.
RIP Steve.user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil luka jan -- 6.10.2011 20:50:36 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 20:53:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Verjetno sem ena redkih, ki ji je vseeno za gospoda pokojnega.

Imel je briljantne ideje, delal je lepe stvari - a šel je v napačno smer. Z veliko žlico je pomagal ustvarjati s tehnologijo prežeto družbo, prežeto do te mere, da tehnologija ni več sredstvo, ampak cilj. V mojem spominu bo na veliko zapisan s črnimi črkami.


se strinjam z odebeljenim. samo ta govor zgoraj (glej link) je res dober in "inspiring" zame. njegove ideje in kako jih je povezal v končni izdelek so res nekaj posebnega. in predvsem(!) - ni vse tako črno-belo (tvoj neodebeljeni del), ker mi sami dodajamo sebe v skupino ki zlorablja/prežema/kupuje ali ne, to ni njegovo delo, tukaj odgovarjamo sami. koliko smo zavedni, je odvisno od nas samih. to je podobno kot z možmi, ki so odkrivali kako deluje jedrska reakcija - a je potem tudi Niels Bohr v isti vreči? mogoče tudi Albert Nobel? ne vem, stvari ponavadi (in po mojih izkušnjah) niso tok simpl..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 21:08:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ta govor zgoraj (glej link) je res dober in "inspiring" zame. njegove ideje in kako jih je povezal v končni izdelek so res nekaj posebnega. in predvsem(!) - ni vse tako črno-belo (tvoj neodebeljeni del), ker mi sami dodajamo sebe v skupino ki zlorablja/prežema/kupuje ali ne, to ni njegovo delo, tukaj odgovarjamo sami.


Okusi so različni, mene do tretje minute ni očaral, naprej pa ne bom več poslušala.

Meni bi bil faca, če bi tistega leta 2005 zapustil Apple, šel na fakulteto in končal tisto, česar njegovi predniki niso - ker zdaj ni bilo več izgovora. A je raje zbral Iphone in raka.
Po moje (ampak samo po moje), bi bil svet lepši, če bi ga še naprej samo inspiriral s svojimi idejami, kot da je svetu "podaril" vse i-je.

Da se dodajamo-ja, tudi naša izbira, definitivno. Vprašanje je samo, koliko smo sposobni ločiti, kdaj je nekaj sredstvo, in kdaj postane cilj. Veliki ljudje kot je bil on, bi lahko slednje preprečili.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 21:10:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne vem, stvari ponavadi (in po mojih izkušnjah) niso tok simpl..


Velike ideje so vedno enostavne.
Njihova uporaba in zloraba ni.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
6.10.2011 22:03:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 22:21:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ta govor zgoraj (glej link) je res dober in "inspiring" zame. njegove ideje in kako jih je povezal v končni izdelek so res nekaj posebnega. in predvsem(!) - ni vse tako črno-belo (tvoj neodebeljeni del), ker mi sami dodajamo sebe v skupino ki zlorablja/prežema/kupuje ali ne, to ni njegovo delo, tukaj odgovarjamo sami.


Okusi so različni, mene do tretje minute ni očaral, naprej pa ne bom več poslušala.

Meni bi bil faca, če bi tistega leta 2005 zapustil Apple, šel na fakulteto in končal tisto, česar njegovi predniki niso - ker zdaj ni bilo več izgovora. A je raje zbral Iphone in raka.
Po moje (ampak samo po moje), bi bil svet lepši, če bi ga še naprej samo inspiriral s svojimi idejami, kot da je svetu "podaril" vse i-je.

Da se dodajamo-ja, tudi naša izbira, definitivno. Vprašanje je samo, koliko smo sposobni ločiti, kdaj je nekaj sredstvo, in kdaj postane cilj. Veliki ljudje kot je bil on, bi lahko slednje preprečili.



Se strinjam, da je bil kontraverzna osebnost in tudi njegovi izumi, življenje in delo so imeli dve plati. Ampak isto recimo je veljalo tudi za Tita user posted image . Na koncu vsak potegne ven pluse in minuse in dobi en končen rezultat, pozitiven ali negativen.


< Sporočilo je popravil Ankica. -- 6.10.2011 22:22:02 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
6.10.2011 22:31:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Umrl Steve Jobs
6.10.2011 22:41:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Kot kaže sem jaz še v dobi srobotke, čeprav trenutno tipkam po "zagrizi v izziv", vseeno nekako pa ne morem povezati Jobsa in Tita... Slednjega Pirjevec nekak ni umestil v sfero vizionarstva... Tudi nekak ne vidim poante, da bi nekdo, ki je prejel častni doktorat - sedel v klopi brucev in dokončal tisto, česar niso njegovi predniki user posted image user posted image user posted image user posted image .


No,no, da se ti ne bo zvrtelo v glavi user posted image .

Ne mislim na neposredno povezavo dela ali življenja obeh omenjenih, zgolj da se pri vseh tako ali drugače znanih ljudeh najdeta dve plati medalje. No, pri vseh ljudeh, ne zgolj pri znanih.
Sicer pa se je odgovor nanašal na Milijonarkino temo, mislim, da bo ona razumela, kaj sem mislila.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 6.10.2011 22:47:26 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
6.10.2011 23:13:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 8:47:32   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
A je raje zbral Iphone in raka.


jah, težko je zdej rečt, da če bi izbral faks, da pol pa ne bi fasal raka.. mislim, da imamo preveč omejeno vidno polje. ali kakor bi rekel Steve Jobs (če bi poslušala do 5-6 minute): You can`t connect the dots looking forward, you can only connect them looking backwards. So you have to belive that the dots will somehow connect in the future. Becose beliving that the dots will connect down the road, will give you the confidence to follow your heart, even if it leads you off the well known path.

Po moje (ampak samo po moje), bi bil svet lepši, če bi ga še naprej samo inspiriral s svojimi idejami, kot da je svetu "podaril" vse i-je.


heh, tud tega ne vemo. to je 50:50 šanse imho user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
Tudi nekak ne vidim poante, da bi nekdo, ki je prejel častni doktorat - sedel v klopi brucev in dokončal tisto, česar niso njegovi predniki user posted image user posted image user posted image user posted image .


miljonarka zgleda ne priznava "častnih" doktoratov - mogoče so preveč "tehnološko prežeti"? user posted image ok, mal heca tuki user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.10.2011 8:48:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 9:23:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


No,no, da se ti ne bo zvrtelo v glavi user posted image .

Ne mislim na neposredno povezavo dela ali življenja obeh omenjenih, zgolj da se pri vseh tako ali drugače znanih ljudeh najdeta dve plati medalje. No, pri vseh ljudeh, ne zgolj pri znanih.
Sicer pa se je odgovor nanašal na Milijonarkino temo, mislim, da bo ona razumela, kaj sem mislila.


Ja, samo ena stran je običajno pozitivno, druga pa negativno determinirana.



.. in pozitivna ali negativna determinacija je odvisna od gledišča vsakega posameznika. Zame je Jobs pozitivna oseba, za Mili negativna. Razumeš, kaj želim povedat?

Tisti govor se pa splača poslušati do konca.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 7.10.2011 9:24:35 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
7.10.2011 9:30:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 9:36:21   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jah, težko je zdej rečt, da če bi izbral faks, da pol pa ne bi fasal raka.. mislim, da imamo preveč omejeno vidno polje. ali kakor bi rekel Steve Jobs (če bi poslušala do 5-6 minute): You can`t connect the dots looking forward, you can only connect them looking backwards. So you have to belive that the dots will somehow connect in the future. Becose beliving that the dots will connect down the road, will give you the confidence to follow your heart, even if it leads you off the well known path.



Ta del njegovega govora se je tudi meni vtisnil v spomin.
Ne glede na kritike nekaterih pa bi se strinjala, da je človek bil vizionar. Predvsem pa je z vsem srcem verjel v stvari, ki jih je počel. "Stay hungry. Stay foolish."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 9:40:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Zame je Jobs pozitivna oseba, za Mili negativna. Razumeš, kaj želim povedat?

Tisti govor se pa splača poslušati do konca.


Žal v tem kontekstu - ne razumem.


Tudi prav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 10:16:48   
Pi-kica 1
Da prislonim še svoj piskerček: Zame je bil Steve Jobs res velika osebnost, ki pa je imel predvsem veliko sreče, da je bil v pravem trenutku na pravem mestu, res pa je imel jajca, da je potegnil prave, takrat zelo tvegane, a kasneje zelo dobičkonosne poteze (npr. nakup Pixarja). Res pa je bilo kar nekaj njegovih idej ponesrečenih, a pri takih dobičkih si je to tudi lahko privoščil brez nekih posledic.
Nedvomno je bil tudi zelo dober retorik (tisti govori so tudi zame enkratni), a otroci v številnih daljnovzhodnih in kitajskih tovarnah, ki za drobiž izdelujejo Applove izdelke, si z njimi ne morejo veliko pomagati, žal. Jobs je namreč vso proizvodnjo preselil iz Amerike na Kitajsko in Daljni vzhod, seveda izključno zaradi povečanja že tako ogromnega dobička.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
7.10.2011 10:20:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pi-kica 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 13:40:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
jah, težko je zdej rečt, da če bi izbral faks, da pol pa ne bi fasal raka.. mislim, da imamo preveč omejeno vidno polje. ali kakor bi rekel Steve Jobs (če bi poslušala do 5-6 minute): You can`t connect the dots looking forward, you can only connect them looking backwards. So you have to belive that the dots will somehow connect in the future. Becose beliving that the dots will connect down the road, will give you the confidence to follow your heart, even if it leads you off the well known path.


Ta del njegovega govora se je tudi meni vtisnil v spomin.


meni pa tale:
Death is very likely the single best invention of Life. It is Life's change agent. It clears out the old to make way for the new.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 14:00:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

Jobs je namreč vso proizvodnjo preselil iz Amerike na Kitajsko in Daljni vzhod, seveda izključno zaradi povečanja že tako ogromnega dobička.


Aja?????user posted image user posted image


no ja, moramo se zavedat, da bi "japčki" koštali veliko več, če bi jih delali v ameriki. delavce bi sigurno moral več plačat. je pa npr. zanimiva tale primerjava plač CEO-jev (mož mi jo je pokazal pred nekaj dnevi) - plače CEO in povprečnega delavca v različnih državah:
user posted image
tako da v ameriki šišajo ves svet za noro kešca..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.10.2011 14:02:01 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Umrl Steve Jobs
7.10.2011 15:39:19   
Pi-kica 1
NO, da bi bile jabke dražje, verjetno ne drži, ker pol jih ne i kupovali. Stanejo točno toliko, kot so potrošniki pripravljeni plačati, dobički pa so ogromni, merjeni v milijardah. Sicer kopirano od drugod, ampak kar verjamem tem podatkom, sicer pa jih lahko itak vsak preveri, če malo pogugla. Pa če nič drugega, dokazano delajo v teh tovarnah otroci. In kitajski delavci so s samomori prislili Foxconn, da jim je dvignil plače na 170 dolarjev na mesec

"Sestavljeno s podatkov na Wikipediji:

Apple je potem, ko je postal uspešen, vso proizvodnjo preselil na Kitajsko, le laboratorij je obdržal v Ameriki (designed by Apple in California, assembled in China).

Doma je odpustil na tisoče delavec in tudi sebi dal kitajsko plačo 1$ na mesec, da mu niso Kitajci zamerili. Vendar je šlo za finto.

Ko so kitajski delavci spoznali, da delajo visoko-dobičkonosne proizvode, so tudi sami hoteli imeti delež od tega in želeli, da sem jim plača dvigne iz 130$ na mesec, na 200$ mesečno. In vse to se je dogajalo leta 2009-2010.

Steve Jobs je takrat pokazal svoj pravi obraz. Dejal je, da je razčaran nad zaposlenimi (ki so delali 12-16ur v tovarni in tam tudi spali in to 6 dni v tednu) in da dosti ljudi dela za 80-100$ na mesec na Kitajskem. Zato jim plače ni dvignil, ker so po njegovi oceni predobre za kitajsko tržišče. In potem, ko so delavci obupali, so nekateri storili samomor, kar je jeklenega Steva Jobsa prisililo, da je dvignil plače na "vrtoglavih" 170$.

Če bi 50.000 ljudem dvignil plačo za 1000$ bruto na mesec, bi to za podjetje znašal strošek 600 milijonov $ in na koncu leta, bi namesto 14 milijard $ dobička imeli dobrih 13 milijarde $. Bi pa zaradi tega marsikateri kitajski delavec dosti-dosti lepše živel.

In še to: povprečna letna plača v Ameriki znaša 25-40.000$. Nadpovprečno-dobre plače so 50-70.000$ (bruto seveda). In če bi Steve Jobs obdržal proizvodnjo v Ameriki in dal nadpovprečno dobro plačo 50.000$ na leto, bi stroški pri 50.000 zaposlenih znašali 2,5 milijardi $. In 14 milijard $ - 2,5 milijardi $ je 11,5 milijarde dolarjev dobička v letu 2010."


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?