|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Amerika
7.5.2011 21:19:40   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Se strinjam (beri moj drug odgovor metulj 333 o demokraciji).


a ti v mojem napisanem nisi zaznala cinizma?



Sem ga zaznala, zato sem tudi napisala, kar sem - zato demokracija v navednicah.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Amerika
7.5.2011 21:30:37   
liliana
Miki Miško in Jaka Racmana smo pozabili.....pa Božička.....

Imajo pa američani eno sposobnost, da znajo iz vsega kar je njim ljubega in dobrega narediti "univerzalno dobro"......vsaka ameriška vrednota postane globalna vrednota....in vsak ameriški sovražnik postane globalni sovražnik......

< Sporočilo je popravil liliana -- 7.5.2011 21:32:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Amerika
7.5.2011 21:31:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Težko je najti samo pozitivno, ker ima vsaka stvar dve ali več plati. Če pa gledam samo na Martina, mi je izrazito pozitivna osebnost v množici negativnih. Isto velja za Slo in vse ostale države sveta (in ljudi, politike, estradnike,...)


Razumem tvoje stalisce ins e v bistvu strinjam, samo če pogledas malo bolj sistematicno in bolj podrobno (brez prostorsko casovne omejitve) - edino kar najdem, da je pozitivno je krompir - evropa ni ostala brez hrane...
Vse ostalo so pa reakcije na ne kaj pretirano pozitivne stvari ali obratno.
Vse je igra v kateri glavno vlogo ima denar.



Se strinjam.

Lahko pa grem cepit dlako user posted image : recimo tudi krompir ( ki je v Evropo prišel iz Južne Amerike in ne ZDA -torej tudi tega nismo dobili od njih) je na dolgi rok več koristi prinesel ZDA kot pa Evropi sami. Na začetku sicer prinesel kalorično hrano, delno vplival na demografsko eksplozijo (poleg višje stopnje znanja o higieni, zdravstvu,...), višji standard prebivalstva, a je v sredini 19. stoletja zaradi krompirjeve rje ali plesni al kaj je že bilo prišlo do velike lakote, posledično je kar precejšen del evropskega in predvsem irskega preb. umrl ali se odselil - v veliki meri v ZDA. Te pa so pridobile, ker so dobile kar nekaj milijonov mladih, dela zmožnih, vedoželjnih ljudi.
Saj pravim, stvari so sive.

Še odgovor Feliciti, kaj je dala Slovenija svetu - nekaj pomembnih glasbenikov in znanstvenikov, recimo, na pamet:
- Dubravka Tomšič Srebotnjak
- Irena Grafenauer
- Marjana LIpovšek
- Avseniki
- Jožef Štefan

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 7.5.2011 21:32:53 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Amerika
7.5.2011 21:36:58   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

pfffffjuuu. a na chuck norrisa ste pa pozabile? user posted image user posted image user posted image


Pa na Superman-a, k'' nosi majco s sliko od Chuck Norrisa.

CN je car. Mu Superman do gležnjev ne seže, ok, mogoče že, ampak George Bush mu pa res ne.


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 7.5.2011 21:37:49 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Amerika
7.5.2011 21:57:09   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: alda

S puncami smo lih meli zanimivo debato o tem kaj je dala dobrega Amerika ostalemu svetu in jaz razen
RAMONSOV IN METALLICE nisem našla nič pozitivnega.,, oz. takšnega kar drugje tega ni oz. ne more biti.
Kaj pa ve menite o tem?


Dodajam svoj podpis ! Po prvem prebranem stavku je bila moja prva misel METALLICA user posted image user posted image



podpis

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Amerika
7.5.2011 21:57:58   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


Še odgovor Feliciti, kaj je dala Slovenija svetu - nekaj pomembnih glasbenikov in znanstvenikov, recimo, na pamet:
- Dubravka Tomšič Srebotnjak
- Irena Grafenauer
- Marjana LIpovšek
- Avseniki
- Jožef Štefan


- Jurij Vega

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Amerika
7.5.2011 22:30:29   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

top shop?
je slovenska blagovna znamkauser posted image če si mislila pa na splošno TV prodajo to pa ja user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Amerika
8.5.2011 7:22:42   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Brez plati je samo tisto, kar ostaja na mestu.


To, da nekaj je in ostaja na mestu je že plat - ena. Druga plat tega bi bila njegova vztrajnost oz. nezmožnost, nesposobnost, nevoljnost, da iz tega mesta izstopi, se premakne.
To ti je ono, kao cenijo se ljudje s "čvrstim stavom", močnim stališčem, zadnjič v pogovoru z meni ljubo osebo o enem največjih slovenskih mislecev, pravi ta meni ljuba oseba kako konstantno postavljanje antitez in spodbijanje samega sebe ukazuje na osebnostno motnjo, dezintegriteto, kakorkoli in ne recimo nasprotno temu osebnostno celovitost, širino, sposobnost rušenja barier in nenehnega prestavljanja point-of-view-a pri čemer predmet opažanja nenehno "spreminja" svojo podobo, obliko, zmeraj nam omogoči da uzremo neko drugo plat... pa ne mislim tazadnjo user posted image

Hkrati pa temu povečuje dimenzijo - iz M naredi XXXL.


Super size me! Pa ne samo to, da se iz muhe da narediti slona, še drek lahko lepo zapakiraš v celofan in ga prodaš kot zelo koristno zadevo, še spermo živalskih samcev lahko stisneš v škatlico in jo prodaš kot kremo za pomlajevanje. Glej Misekov podpis. Ali to ali pa ravno ta sposobnost, zmožnost videnja situacije iz drugih zornih kotov blabla... Zakaj misionarski položaj pod kovtrom v strogi temi več ne zadostuje??? Ker smo ljudje na civilizacijski točki kjer tudi v takšnih in drugačnih "deviacijah" vidimo neko korist, užitek itd. V odnosu do maltene vsega se postavljamo na ta način, da nam ugaja, služi, koristi, kakor hitro je dani standard izlizan in ne daje več željenih rezultatov, v njem več ne uživamo, se ne obnese, smo navajeni, nam že preseda je zadevo treba takoj zavreči in KUPITI novo. In ne glede na to kaj si mi danes mislimo o misionarskem položaju lahko rečem, da je ta najbolj spoštljiv do intime drugega v paru, da v spolnem aktu, ki kot tak zahteva odpravo individualne svobode (že iz tega razloga ker prodiramo v drugega, postajamo z njim eno, nekdo vdira v to našo osebno celovitost, jo cepi na nek način, si nas prilašča, nad nami pridobiva ekskluzivo - v moški mitologiji "JAZ sem tisti, ki sem ****al TOTO lepotico", pogosto dobi odgovor "faca si stari!") edino misionarski položaj kot sem ga opisal dovoljuje in spoštuje nek minimum dostojanstva druge osebe, ker takšen kot je, nepopoln, pod kovtrom in ugasnjeni luči ne razgalja vsega in spoštuje pravico drugega, da prikrije tisto kar naj bo samo njegovo, do česar mogoče smatra, da drugi nima pravice.


< Sporočilo je popravil Bakfark -- 8.5.2011 7:46:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Amerika
8.5.2011 8:00:21   
alda
zanimivi pogledi na "obljubljeno deželo"!
Se popolnoma strinjam LIlijano.. SENZACIONALNOST, univerzalnost to je res njihova sposobnost , ampak na žalost v veliko primerih tudi negativna.

Sem se pa lih spomnila na mormone , jehove priče, KKK, amiši ..a niso to prav "proizvodi" ZDA?
Lahko se motim, za te sekte ampak za KKK pa 100% da ni v njem niti ene vrednote, ki bi bila pozitivna in bi jo lahko dali svetu za vzgled.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Amerika
8.5.2011 9:10:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Brez plati je samo tisto, kar ostaja na mestu.


To, da nekaj je in ostaja na mestu je že plat - ena. Druga plat tega bi bila njegova vztrajnost oz. nezmožnost, nesposobnost, nevoljnost, da iz tega mesta izstopi, se premakne.


Vztrajnost, da ostajamo na mestu, nas običajno ne določi kot večplastna bitja, čeprav vemo, da druga plat obstaja. Določa nas kot enoplastna bitja, ki se nikamor ne premaknemo in ker tako dolgo stojimo na mestu, se dojemamo kot da smo tistemu mestu dani in da za nas obstaja samo in zgolj ena možna situacija, brez plati.
Če hočeš, v dveh plasteh user posted image . Na plaži se sončim, stalno na hrbtu, spredaj sem črna, zadaj sem bela. Ve se, da imam dve plati, črno in belo, a kako se dojemam?

To ti je ono, kao cenijo se ljudje s "čvrstim stavom", močnim stališčem, zadnjič v pogovoru z meni ljubo osebo o enem največjih slovenskih mislecev, pravi ta meni ljuba oseba kako konstantno postavljanje antitez in spodbijanje samega sebe ukazuje na osebnostno motnjo, dezintegriteto, kakorkoli in ne recimo nasprotno temu osebnostno celovitost, širino, sposobnost rušenja barier in nenehnega prestavljanja point-of-view-a pri čemer predmet opažanja nenehno "spreminja" svojo podobo, obliko, zmeraj nam omogoči da uzremo neko drugo plat... pa ne mislim tazadnjo user posted image .


Odvisno, kakšna je interakcija vztrajnosti, tez in antitez ter njihovega vklapljanja v osebnost. Če ostanem pri plati, ni osebnostne zrelosti, če ni osebnostne motnje. Kako boš vedel, da je nekaj prav, če ne boš vedel, kaj je narobe?
Od kje močan osebni "stav"? Iz dovolj tez/antitez? Iz dovolj močnih antitez? Iz dovolj močnih tez? Različni vzroki, različni načini obnašanja, kjer nasprotni pogojuje drugega.

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Amerika
8.5.2011 9:14:52   
Anonimen
Hkrati pa temu povečuje dimenzijo - iz M naredi XXXL.
Super size me! Pa ne samo to, da se iz muhe da narediti slona, še drek lahko lepo zapakiraš v celofan in ga prodaš kot zelo koristno zadevo, še spermo živalskih samcev lahko stisneš v škatlico in jo prodaš kot kremo za pomlajevanje.


Če hočeš prodati, mora nekdo kupiti.
Amerika je dobra, ker si veliko upa kot praviš zgoraj, kaj bo iz tega nastalo, ni stvar izdelovalca, ampak tistega, ki kupi. Če kupimo, bo živelo, če ne kupimo, ne bo.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 8.5.2011 9:15:05 >

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Amerika
8.5.2011 10:01:35   
ronja
Akcija - reakcija ; ce ne bi bilo suzenjstva v ZDA, tudi Kinga ne bi bilo treba...

Moja prva misel. Čeprav je suženjstvo starejše od ZDA, samo so ga pa one od "zahodnih" držav daleč najdlje vlekle... Ne morem si predstavjat, kako dolgo, kako malo časa nazaj je to v bistvu bilo! In tudi segregacija - to so bile naše babice že žive!

Sicer pa - kot že rečeno: r&r in veliko njegovih izvajalcev (mislim, da je bila tudi janis iz am), blues, dylana, cohena (če mislite na celo S Am. on je namreč kanadčan), kavbojke, alstarke, par www strani "crafts", martho stewart, south park, na sploh risanke in Disneya, on je vplival še na našega Mikija Mustra...

Razumem tvoje stalisce ins e v bistvu strinjam, samo če pogledas malo bolj sistematicno in bolj podrobno (brez prostorsko casovne omejitve) - edino kar najdem, da je pozitivno je krompir - evropa ni ostala brez hrane...
Vse ostalo so pa reakcije na ne kaj pretirano pozitivne stvari ali obratno.
Vse je igra v kateri glavno vlogo ima denar.

No, ne bit preveč pesimističnauser posted image . Če gledamo cel kontinent, potem so poleg krompirja tu še paradižnik, paprike in bučke in buče - to je vsekakor nekaj, kar meni skoraj vsak dan polepša, vsaj 1x na teden pa ziher, ker obožujem paradižnikove omake.
Pa glasba, ki je bila sicer res reakcija, ampak vseeno - mi naredi dan. Sama glasba je večinoma pozitivna.
Navedbe kaj je njihov izum... so pravzaprav zelo diskutabilne.

Tu se pa strinjam - za večino izumov stojijo priseljenci - iz Kitajske, Indije, Evrope... (tisti, ki so dali idejo).

Aja najboljši izzum je elektrika, čeprav bi jo morda lahko v končni fazi pripisali tudi evropi.

Uh, te jim pa ne dam: Tesla je bil iz Like doma! Je pa res, da v LIki ne bi mogel naredit tega, kar je naredil. Ampak oni so mu dali možnost, genijalna ideja je bila pa njegova - in on ni bil Američan.

Hkrati pa temu povečuje dimenzijo - iz M naredi XXXL.

hehe, saj poznaš rek: everything is bigger in amerika.

Pa skupaj znajo stopit - patriotizem imajo večji kot mi vsi skup - pri nas si smešen, če mahaš z našo zastavo, tam si čuden, če je na 4.7. ne obesiš...

kaj je v svetovnem merilu naredila 'dobrega' slovenija? ker če se za ameriko iz glave spomnim tegale, se za slovenijo pri mili volji ne morem niti 1 zadeve.

No, mi smo malo manjši, zato so tudi dobrobiti malo manjše, ampak recimo: idrijska čipka (bobin lace), pa lipicanci, pa ladijski vijak, ostale ste pa že omenili.

Sem se pa lih spomnila na mormone , jehove priče, KKK, amiši ..a niso to prav "proizvodi" ZDA?
Nočem bit nesramna - ampak a so oni kaj dobrega prinesli ostalemu svetu? Razen da ne porabljajo enormnih količin elektrike in nafte kot ostali američani?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Amerika
8.5.2011 10:39:21   
alda
Ronja saj lih zato sem jih omenila, ampak tudi te sekte so mi totalno mim

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Amerika
8.5.2011 16:25:41   
Colt
Bell-212
F-14
user posted image user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Amerika
8.5.2011 23:57:42   
superstar7
"Dala" je sanje. Katera od vas pa še ni kot najstnica gledala hollywoodskih filmov in sanjala o takšnem ali drugačnem življenju? Meni se zdi USA super če ne bi imela otrok bi se istega momenta odselila v Louisiano, texas, mississippi... in bi lepo med temi "rednecki" user posted image živela, ki imajo več kulture spoštovanja in pameti kot marsikateri evropejec. Pa še mišičasti pobi mmmmm pa country glasba. jiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaauser posted image
Pa še to. Idrijska čipka? A se hecaš? user posted image user posted image Jst sm skor umrla od smeha neeee nooouser posted image user posted image Ladijski vijak pa ni Slovenski proizvod. Strinjam se pa s tem da tud američani niso kej dost od tega izumli kar ste napisale. Recimo jeans sta švaba izumla, za atomsko bombo so pa američani uvažali evropske znanstvenike.

Pa še en vic.

Otrok: Mama ja neeeču u ameriku
Mama: Šuti sine i plivaj dalje. user posted image user posted image



_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Amerika
9.5.2011 9:42:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

"Dala" je sanje. Katera od vas pa še ni kot najstnica gledala hollywoodskih filmov in sanjala o takšnem ali drugačnem življenju? Meni se zdi USA super če ne bi imela otrok bi se istega momenta odselila v Louisiano, texas, mississippi... in bi lepo med temi "rednecki" user posted image živela, ki imajo več kulture spoštovanja in pameti kot marsikateri evropejec. Pa še mišičasti pobi mmmmm pa country glasba. jiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaauser posted image
Pa še to. Idrijska čipka? A se hecaš? user posted image user posted image Jst sm skor umrla od smeha neeee nooouser posted image user posted image Ladijski vijak pa ni Slovenski proizvod. Strinjam se pa s tem da tud američani niso kej dost od tega izumli kar ste napisale. Recimo jeans sta švaba izumla, za atomsko bombo so pa američani uvažali evropske znanstvenike.

Pa še en vic.

Otrok: Mama ja neeeču u ameriku
Mama: Šuti sine i plivaj dalje. user posted image user posted image




Kaj je tako smešnega v idrijski čipki? Izboljšana različica beneške čipke, samo da znajo to Italijani bolje tržit in so na to ponosni, v slo. pa se tega sramujemo.

Ladijski vijak je izumil Ressel, sicer čeh po rodu, je pa večino svojega življenja preživel na Dolenjskem, pa še tako trapast je bil, da ga ni patentiral, tako da uradno ni njegov izum, čeprav ga je prvi naredil.


Še nekaj slov. "proizvodov":
- Edvard Rusjan
- Pipi Strel
- Tito (če pa njega ni cel svet poznal, no)
- Rudolf Maister
- Iskrin telefon (un zelen) je bil priznan po celem svetu
- pa eni stoli, se ne spomnim imena, na ff jih imajo, te so bili nevemkakšen arhitekturni in oblikovalski oh in sploh v 70-ih
- Oskar Kogoj
- Boris Pahor
- elanke (karvig smuči so naredili v elanu, a jih namensko niso patentirali)
...

da ne bomo kar naprej s to našo majhnostjo težili...

(odgovor članu superstar7)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Amerika
9.5.2011 9:59:43   
Paštetka
strica Gugla in čezoceanske lete.

Brez teh dveh si težko predstavljam še udobnost današnjega življenja.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Amerika
9.5.2011 10:43:48   
alda
koloradski hrošč no za tega pa smo res globoko hvaležni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Amerika
9.5.2011 17:43:44   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7
če ne bi imela otrok bi se istega momenta odselila v Louisiano, texas, mississippi... in bi lepo med temi "rednecki" user posted image živela, ki imajo več kulture spoštovanja in pameti kot marsikateri evropejec. Pa še mišičasti pobi mmmmm pa country glasba. jiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaauser posted image


Jeste zlato, ameriški jug je znan po izjemni kulturi in spoštovanju zlasti pripadnikov afroameričanov, ki jim ljubkovalno rečejo "foking nigaz"!


Pa še to. Idrijska čipka? A se hecaš? user posted image user posted image Jst sm skor umrla od smeha neeee nooouser posted image user posted image



Za nekoga, ki mu je všeč country, si upaš postavljati pretirano visoke kriterije.


(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Amerika
9.5.2011 18:06:34   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
ki jim ljubkovalno rečejo "foking nigaz"!

Alpa po domače......ofarbani...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Amerika
9.5.2011 19:12:27   
ronja
Ladijski vijak pa ni Slovenski proizvod.

kako misliš, da ni? Poglej original zapiske, še pisal je v slovenščini!

Jeste zlato, ameriški jug je znan po izjemni kulturi in spoštovanju zlasti pripadnikov afroameričanov, ki jim ljubkovalno rečejo "foking nigaz"!

Tudi moja prva misel...
Za nekoga, ki mu je všeč country, si upaš postavljati pretirano visoke kriterije.

bakfark, dober komentar, sem se ful nasmejalauser posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Amerika
9.5.2011 21:24:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tesla je bil iz Like doma! Je pa res, da v LIki ne bi mogel naredit tega, kar je naredil. Ampak oni so mu dali možnost, genijalna ideja je bila pa njegova - in on ni bil Američan.


Večina jih ni bila Američanov, so bili in so priseljenci od tod in tod. Amerika kot država jim je to možnost dala, brez nje ideje sploh ne bi uresničili, ali bi jo uresničili kasneje - ali bi se razširila na drugačen način.

Henry Ford si je omislil tekoči trak in množično proizvodnjo - spet, v pogojih, ki so tam bili.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Amerika
9.5.2011 22:44:36   
superstar7
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7
če ne bi imela otrok bi se istega momenta odselila v Louisiano, texas, mississippi... in bi lepo med temi "rednecki" user posted image živela, ki imajo več kulture spoštovanja in pameti kot marsikateri evropejec. Pa še mišičasti pobi mmmmm pa country glasba. jiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaauser posted image


Jeste zlato, ameriški jug je znan po izjemni kulturi in spoštovanju zlasti pripadnikov afroameričanov, ki jim ljubkovalno rečejo "foking nigaz"!


Pa še to. Idrijska čipka? A se hecaš? user posted image user posted image Jst sm skor umrla od smeha neeee nooouser posted image user posted image



Za nekoga, ki mu je všeč country, si upaš postavljati pretirano visoke kriterije.




Aja? Jst bi prej rekla da smo v sloveniji veliko bolj rasistični, sploh pa je suženjstvo preteklost. Danes je rasizem po celi Ameriki približno enako prisoten. S kulturo sem mislila na lepo vedenje in manire ki pa so pri največjem farmerju očitno bolj prisotne kot pri večini vas, ki samo iščete kdaj se boste lahko skregale. To kaže na resno pomanjkanje *** ki ga redneckom očitno ne manjka.user posted image user posted image



Pa vprašanje je bilo kaj je Amerika dala dobrega svetu, se pravi verjetno isti kriterij velja ko naštevamo za Slovenijo. Kaj je torej dobrega v idrijski čipki? :D
Buranska čipka je za beneško pa ne vem. user posted image Pa živim v Slo in prej sem vedela za Buransko kot pa Idrijsko. Kr neki.

Ladijski vijak je kot je že ena rekla izumil čeh, če je pa takrat živel v sloveniji pa to ni moj problem. Tud pamperske so izumli slovenci pa jih niso patentirali, torej jih niso izumli user posted image  



_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Amerika
9.5.2011 23:02:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: alda

koloradski hrošč no za tega pa smo res globoko hvaležni user posted image user posted image user posted image


Ogromno dobrega.....leta 1948 so s pomočjo njega krepili duh solidarnosti, ki smo jo tudi mi podedovali...in v njih lahko najdeš tudi bio začetke boja proti škodljivcem, kakšna škropiva neki.....

Na podlagi podrobne proučitve sovražnika moramo izbrati primerne in uspešne ukrepe, ki jih je seveda treba pravilno izvajati v sami borbi. Nujno je, da že vnaprej izdelamo temeljito premišljen načrt za borbo, upoštevajoč tudi čas, v katerem bomo posamezne ukrepe izvedli. Vodilni kader je treba strokovno usposobiti, mu vcepiti vero v zmago, obuditi v vodstvu zavest in odgovornost, ki je potrebna, da svojo nalogo najzvesteje izvrši. Vodstvo mora poskrbeti, da bo vsa delovna skupnost prežeta z navdušenjem in krepkim borbenim duhom. To borbenost je treba ohraniti od začetka do konca akcije v vseh sodelavcih.

To je del kampanje imenovane boj proti koloradskemu hrošču takoj po 2. vojni.......v bistvu skoraj identično kot da bi poslušal današnje managere......


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Amerika
10.5.2011 7:11:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7
če ne bi imela otrok bi se istega momenta odselila v Louisiano, texas, mississippi... in bi lepo med temi "rednecki" user posted image živela, ki imajo več kulture spoštovanja in pameti kot marsikateri evropejec. Pa še mišičasti pobi mmmmm pa country glasba. jiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaauser posted image


Jeste zlato, ameriški jug je znan po izjemni kulturi in spoštovanju zlasti pripadnikov afroameričanov, ki jim ljubkovalno rečejo "foking nigaz"!


Pa še to. Idrijska čipka? A se hecaš? user posted image user posted image Jst sm skor umrla od smeha neeee nooouser posted image user posted image



Za nekoga, ki mu je všeč country, si upaš postavljati pretirano visoke kriterije.




Aja? Jst bi prej rekla da smo v sloveniji veliko bolj rasistični, sploh pa je suženjstvo preteklost. Danes je rasizem po celi Ameriki približno enako prisoten. S kulturo sem mislila na lepo vedenje in manire ki pa so pri največjem farmerju očitno bolj prisotne kot pri večini vas, ki samo iščete kdaj se boste lahko skregale. To kaže na resno pomanjkanje *** ki ga redneckom očitno ne manjka.user posted image user posted image



Pa vprašanje je bilo kaj je Amerika dala dobrega svetu, se pravi verjetno isti kriterij velja ko naštevamo za Slovenijo. Kaj je torej dobrega v idrijski čipki? :D
Buranska čipka je za beneško pa ne vem. user posted image Pa živim v Slo in prej sem vedela za Buransko kot pa Idrijsko. Kr neki.

Ladijski vijak je kot je že ena rekla izumil čeh, če je pa takrat živel v sloveniji pa to ni moj problem. Tud pamperske so izumli slovenci pa jih niso patentirali, torej jih niso izumli user posted image   



Jaz ti pa privoscim in bi bila zelo vesela, ce bi se ti odselila v ZDA. V svoji razsvetljenosti in moznosti dojemanja bistvenega, znotraj katerega se postavljas kot etalon, merilo in razsodnik veljavnosti in veljave ter istocasno odlicno obvladovanje "redneck" manirov te vsekakor uvrsca na razsvetljen in napreden jug ZDA. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




S KOM ŽIVITE
nataly33

S kom živite v skupnem gospodinjstvu?

sami s partnerjem/možem in otroci (79%)

sama z otroci (2%)

živimo staščo in tastom (9%)

živimo z mojimi starši (9%)

sem samohranilka (1%)


Število vseh glasov: 175

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!