|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so pa ...
26.4.2011 6:46:49   
ZARA
Pazit bo treba. A pazite kako vozite??


ZAKON O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA (ZPrCP)

Ta zakon začne veljati 1. aprila 2011, uporabljati pa se začne 1. julija 2011.


46. člen (najvišje dovoljene hitrosti)

(1) Najvišja dovoljena hitrost vozila je:

1. na cestah v naselju 50 km/h;
2. v območju omejene hitrosti 30 km/h;
3. v območju umirjenega prometa in v območju za pešce 10 km/h.

(2) Na posameznih cestah v naselju ali njihovih delih je največja dovoljena hitrost za vozila lahko največ 70 km/h, če varnost prometa in predpisani prometnotehnični elementi to omogočajo in je to določeno s predpisanim prometnim znakom.

(3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:

1. na avtocestah 130 km/h;
2. na hitrih cestah 110 km/h;
3. na vseh ostalih cestah 90 km/h.

(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost do vključno 10 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

2. 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

3. najmanj 1.000 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;

4. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 100 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

3. 500 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

4. najmanj 1.000 eurov, če prekorači hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;

5. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se
kaznuje za prekršek z globo:

1. 80 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h;

2. 160 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

3. 300 eurov, če prekorači hitrost do nad 30 do vključno 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

4. najmanj 500 eurov, če prekorači hitrost za več kot 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 60 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h.

2. 120 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h;

3. 200 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

4. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

5. najmanj 400 eurov, če prekorači hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

ZGORNJA MEJA ALKOHOLA V NAPIHANEM ZRAKU JE 0,23,
0,24 - 300EUR
0,52 PA ŽE PRENOČIŠČE

PREVOŽEN SEMAFOR RDEČE LUČI 300EUR PLUS 5 KAZENSKIH TOČK


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 7:33:52   
end1
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 9:33:17   
ZARA
A to je tebi zabavno?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
26.4.2011 9:54:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 10:03:04   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A to je tebi zabavno?


še kar zabavo, predvsem za prekrškarje! Vozim po pameti in že 12 let "uradno" nisem storila cestno prometnega prekrška!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 10:15:19   
juhica
Ja pazim, ker mi je škoda denarja za to....

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 10:38:40   
ksenija12
..številke gor ali dol..problem je pomanjkanje nadzora..premalo kontrole nasploh...

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 10:47:26   
Tanja55
ko gres po avtocesti 150/h bos placal 60 eur, ko bos pa v naselju sel 55/h bos pa placal 300 user posted image Retoricno vpr. je seveda kje bo stalo vec radarjev...

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 11:05:04   
Anonimen
bah... spet samo represija. pa tako so obljubljali drugačne načine umirjanja prometa. user posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 11:55:59   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: end1
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
A to je tebi zabavno?

še kar zabavo, predvsem za prekrškarje! Vozim po pameti in že 12 let "uradno" nisem storila cestno prometnega prekrška!

Aja, zato. Sem mislila, da imaš neke čudne užitke. user posted image Je pa sranje, hitro greš 10 čez. Pa sama nisem neka hitra voznica, ampak včasih te vseeno zanesejo konji.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 26.4.2011 11:56:11 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 12:24:09   
Čebel@
uf hude kazniuser posted image ....pretirane so mi tiste ki opisujejo 10km/huser posted image ....za večje prekoračitve in alkohol se pa strinjamuser posted image

imam pa en user posted image  za vas:
bi bile tako "žleht" da bi obvestile policijo,če veste da se ena oseba vsako dnevno vozi pod vplivom alkohola? ni mišljeno,da bi nekomu nagajala,ampak s tem ogroža sebe in drugeuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 12:34:07   
ronja
Ja, če ogroža druge, mislim, da bi bila žleht.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 12:42:42   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

imam pa en user posted image  za vas:
bi bile tako "žleht" da bi obvestile policijo,če veste da se ena oseba vsako dnevno vozi pod vplivom alkohola? ni mišljeno,da bi nekomu nagajala,ampak s tem ogroža sebe in drugeuser posted image

bi obvestila

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 13:20:38   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A to je tebi zabavno?

Verjetno podpira kazni, ne vem. Dejstvo je, da večina voznikov "divja" v naseljih, kjer omejitve MORAJO biti in jih podpiram, na avtocesti pa se vlečejo kot smrklji. Nov zakon pa SPET ne bo prinesel nič novega, tako kot noben do sedaj še ni. Kaznovani bodo majhni prekrškarji, večji bodo pa imeli srečo ali pa veze ter ušli kaznim ter jih verjetno še ponavljali.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 13:27:32   
jakipaki83
Bomo še bolj pazili, čeprav je res, da tistih 10 več je kar hitro... Kazen pa ajoj...
Glede tega, če bi obvestila policijo. Ja bi. In sem že. Sicer ne, ker je kdo vsakodnevno vozil, ampak 2x sem klicala policijo, ker je nekdo pred mano tako vijugal, da je bilo očitno, da je skoraj v komi. Lepo povedala kje vozi in registracijo pa tip avtomobila. Se mi zdi logično, če nekdo ogroža ljudi, da ga je treba ustaviti. Je pa res, da je bila reakcija na drugi strani telefona malo čudna. In nimam pojma, če so ukrepali. Upam, da so.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
26.4.2011 14:16:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jakipaki83)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 14:36:16   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

ko bos pa v naselju sel 55/h bos pa placal 300 user posted image Retoricno vpr. je seveda kje bo stalo vec radarjev...


100 evrov, pa polovička bo 50, pa 5 km/h tolerance, moraš peljat vsaj 56 km/h - na ravnini ni lahko vem, se pa splača - finačno, da o posledicah ne govorimo, ki so pri 150 na avtocesti nemogoče.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 14:38:40   
Precious
metulj zato ne ogroža voznik ljudi ,ko v naselju pelje recimo 60?
Jaz bi dala še večje kazni in večji nadzor.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 15:28:18   
mačekmuri
ZARA, pozabila si toleranco pri alkoholu, ki je 0,05!

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 15:29:33   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

imam pa en user posted image  za vas:
bi bile tako "žleht" da bi obvestile policijo,če veste da se ena oseba vsako dnevno vozi pod vplivom alkohola? ni mišljeno,da bi nekomu nagajala,ampak s tem ogroža sebe in drugeuser posted image

bi obvestila



jaz bi takoj poklicala...

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
26.4.2011 17:30:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
26.4.2011 20:53:42   
issa
hm ja res najlažje je postavi radarje in čakat,.. ampak povejte mi, kako bi bilo če tega ne bi delali?????

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
27.4.2011 14:34:15   
Taddy78
Mogoče se zdijo te kazni res krute, ampak če gledam sebe...odkar sem predlani za pas dobila 120 evrov kazni, ga prišpilam še preden zakurblam avto...dokler te ne dobijo, je tak vredu.
Vozim po omejitvah, čeprav bi včasih kakemu ko se mi lepi na rit, spustila bombo pod avto, pa kaj naj...ko me prehiti upam, da je kje kaki radar...

Pa se mi tudi ne zdi fer, da te kaznujejo za pas...

(odgovor članu issa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
27.4.2011 18:16:38   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Pa se mi tudi ne zdi fer, da te kaznujejo za pas...


Ja, v bistvu res ogrožaš s tem samo sebe, pod pogojem, da si sam v avtu, seveda.



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
27.4.2011 19:01:54   
titania
Uff bo treba še bolj pazit res :S
Metulj333 tut men se zdi, da so ravno prenapeteži najbolj nevarni - sploh če slučajno prehitiš kje kakega moškega - ženska sploh z manjšim avtom tega nikakor ne sme user posted image
Mam pa eno vprašanje, pa nevem kok bi to razložila :)

dvopasovnica se konča s krožiščem - jaz sem na desnem pasu - a se lahko uvrstim na zunanji pas v krožišče, če mi pripelje kdo po notranjem pasu - brez vsakega žmigovca, da se namerava vključiti na zunanji pas?
Jaz grem namreč na prvem izvozu (enopasovnica naprej)  dol pa moram na zunanji pas, se mi je pa že 2x naredilo, da so mi plozali tisti na notranjem, ki so pol tudi šli ven na prvem izvozu. mene je inštruktor učil, da se prej uvrstim na zunanji pas in grem dol.. pa tud v vseh Cpp priročnikih tak piše, sam za konkretni primer pa ne vem..



_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?